Royal Green Hojari

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
sprašujem poznavalce.....

Ebay
Ebay
Ebay

morda kdo ve kje bi se to dalo dobiti pri nas? Zanima me točno tako, prva kvaliteta....
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Še en čudežen prehranski dodatek, ki zdravi vse od prehlada do raka.
uf-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz mislim da je to kadilo, kot ga uporabljajo v cerkvah.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ja no, potem je pa to zdravilno kadilo, ki ozdravi vse od prehlada do raka.
tongue-1.gif


Citat:
Frankincense has been burned throughout the ages for
* slowing down & deepening breathing
* soothing the spirit & deep relaxation
* enhancing positive mood
* enhancing mental perception & memory
* deepening meditation
* relieving anxiety and reducing negative self-talk
* spiritual cleansing
* soothing stomach, removing coughs, thinning blood, cleaning wounds, oiling joints and as an antiseptic
* repelling mosquitos, sandflies, moths and other insects
* demoulding bathrooms, killing germs and bacteria
Recent research with Boswellia Sacra from Oman has established that Frankincense also stops cancer spreading by inducing cancerous cells to close themselves down. Immunologist Mahmoud Suhail noted that “cancer starts when the DNA code within the cell’s nucleus becomes corrupted. It seems that frankincense has a re-set function. It can tell the cell what the right DNA code should be.”
For at least 5000 years Frankincense has been used in meditation, prayer and healing. The calming aroma has been an integral part of spiritual and religious ceremonies in every ancient civilisation in Europe, North Africa, the Middle East India and China.
Only recently, modern science is rediscovering the properties and uses of this ancient and revered resin. Clinical trials are suggesting that Frankincense can be used to heal wounds, significantly ease inflammatory gastric symptoms, alleviate depression, reduce the effects of arthritis and stem the spread of cancerous cells.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Raka tudi navaden pelin zavira. (Artemisia). Pa še marsikatera druga zadeva.

Za tole sem pa ušesa dvignil - bom vprašal prijatelja tam dol, kaj on ve o tej zadevi. To je kot nekakšna začimba, tako kot kurkuma - ko jo zmešaš v curry, dobi obraz.

Iz česa je izdelano kadilo, me je pa itak od vedno zanimalo
smile-1.gif
.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Da,
smile-1.gif
, točno tako. Tako kot se tudi nedeljska župa skuha iz vode.
Bravo
aplauz.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
kolikor vem, se smola iz drevesa pobere, posuši in dobiš kadilo, brez kakšnih aditivov.
Če pa tvoja dela nedeljsko župo iz vode in ne doda ničesar not, si si pa sam kriv., al kaj si hotel povedat z župo pa vodo
confused-1.gif
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
....zadnji....

Tole "čudežno krneki" si zasluži več spoštovanja...v časih ko so se še zavedali kaj to je, so menjali kilo smole za kilo zlata...

Sicer pa ja.... vsak ima pravico do svojega mnenja...
smile-1.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik kwa1 pravi:
....zadnji....

Tole "čudežno krneki" si zasluži več spoštovanja...v časih ko so se še zavedali kaj to je, so menjali kilo smole za kilo zlata...

Sicer pa ja.... vsak ima pravico do svojega mnenja...
smile-1.gif

repliciraš meni, ki sn jaz reko temu "čudežno krneki"
confused-1.gif

samo reko sn da je smola brez aditivov
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, kadilo je narejeno iz več zadev poleg te smole. Zato sem ti razložil, da je tudi goveja župa narejena še iz par drugih sestavin poleg vode!

Tudi ko gledaš kadilo, vsebuje več različnih grudic ali kristalov, med njimi so tudi zelenkasti, kakor izgleda tale Green Hojari.

Vem za Indijsko bozvelijo in sandalovino kot les, za green hojari pa nisem vedel. Sem medtem vprašal prijatelja ki že kar nekaj let živi nekje tam dol, pa ne ve nič. Vsekakor mi je zanimivo, te smole imajo legendarni renome in jih opisujejo že Vede. Torej tisočletja ali desettisočletja.

Mimogrede iz nekega zapisa iz Wiki:

Citat:
Iz rastline Boswelia serrata (Indijska bozvelija) se pridobiva homeopatsko sredstvo Olibanum in H15-ayurvedica. Oboje se uporablja pri zdravljenju vnetnih procesov, zmanjšanju edemov, dopolnilno pri zdravljenju možganskega raka.
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Ne tebi....vsem za katere je to "kr neki"...in to smolo enačijo z cerkvijo
rolleyes-1.gif


wink-1.gif
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Demz....več vrst bosvelije je....in ja kadilo delajo iz mešanic...

Tale Green Hojari je iz vrste Bosvelia Sacra ki raste samo v Omanu in je kao najkvalitetnejša...ta Sacra se dobi tudi iz drugje Somalija.. vse sem že sprobal samo te ne iz Omana pa me mal firbec matra kaj pomeni to "najkvalitetnejša"...
Ja nič očitno bo teba naročit iz Omana...
cool-1.gif