Slikanje Lidl računov KP

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Pogleda tablico da ve zapisat od kod si in vnese. Statistika pac, od kod kaj kupujes. V bauhausu vem, da majo na vsake tolko da te vprasajo za postno stevilko...

Dandanes po tablici ne mores vec sklepati, od kod je lastnik avta... ker imas lahko na avtu lahko katerokoli tablico...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ja, ampak naročniki tega slikanja po.mojem mnenju nimajo dostopa do.izdanih Lidl.racunov.
Lahko bi temu rekli "vohunjenje".
ampak zakaj bi kdorkoli drug kot lidl pregledoval lidl račune?
meni pade na pamet samo da je lidlovo parkirišče in če nimaš računa potem ti parkirnino zaračunajo.
Ti to resno sprašuješ? Seveda glih konkurenco najbolj zanima, kaj kupujjejo Lidovi kupci, kakšni so ipd ... Zato sami ali preko zunanjega ponudnika take stvari analizirajo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Konkurenca? Ma čudaki, zdj bo pa pustu konkurenco, da na moji zemlji mene kontrolira!
Ja v Lidel Hofer ne bi šli, parkiral pa. Na moji zemlj te laho slikam,kot nepovabljenea. Če pa si povsbljen pa ves da si pri meni.
Se ne strinjaš? Ja greš lahko k sosedu - lidl, hofer, spar, mrkator, euro spin, privatnik.
Ko date karticov sparu za popuste in ugodnosi, je pa v redu. Malce pomislite, da med artikli skenirate se svij ID kartico.
Točno vejo, kakšen šiht mate.in pa koliko otrok, kakšne starosti.
Ne verjamete?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.330
5.363
113
sej zato so pa samo še pri Lidlu. Lidl se ne boji konkurence
tongue-1.gif
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB

Pred nobeno drugo trgovino še jih nisem videl, samo pred Lidlom.

Bojijo se Lidla, ko hudič križa.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.843
113
pri taščici
Ali pa bi ga radi kopiral....
Branenew
Seveda vse vejo, ampak ne vem zakaj bi moral se nekomu neznanemu dajati podatke kaj sem.kupil, s čim sem plačal (podatki kartice so na računu...)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Konkurenca? Ma čudaki, zdj bo pa pustu konkurenco, da na moji zemlji mene kontrolira!
Ja v Lidel Hofer ne bi šli, parkiral pa. Na moji zemlj te laho slikam,kot nepovabljenea. Če pa si povsbljen pa ves da si pri meni.
Se ne strinjaš? Ja greš lahko k sosedu - lidl, hofer, spar, mrkator, euro spin, privatnik.
Ko date karticov sparu za popuste in ugodnosi, je pa v redu. Malce pomislite, da med artikli skenirate se svij ID kartico.
Točno vejo, kakšen šiht mate.in pa koliko otrok, kakšne starosti.
Ne verjamete?

Kaj si pa danes jedu?

Kdo pa prvi, da Lidl pusti? Če bi pusil, bi to počeli na izhodu iz štacune.

Vse oszalo pa ...
bonk.gif
Nepotrebna navlaka.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
V ljubljani v bežigradu že cel mesec morijo s tem poln kur... jim mam ko mi vsakič teži za račun.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Če gre res za vohunjenje konkurentov, so butli. Se te gospodične sploh predstavijo oziroma povejo, za koga in kaj točno delajo?

Glede primerjave cen izdelkov bi bilo pa bolj pametno, če bi dali "vohunu" 500€, mu napisali, kaj naj kupi, ga poslali najprej v Lidl, nato v Merca in bi videli, iz katere trgovine bi prišel z bolj nabasanim nakupovalnim vozičkom.
grin1.gif


Protipravno pa tole početje s študentkami menda ni:
Citat:
Nelojalna konkurenca je dejanje podjetja pri nastopanju na trgu, ki je v nasprotju z dobrimi poslovnimi običaji in s katerim se povzroči ali utegne povzročiti škoda drugim udeležencem na trgu.
Kot dejanja nelojalne konkurence po prejšnjem odstavku se štejejo zlasti:
- reklamiranje, oglašanje ali ponujanje blaga ali storitev z navajanjem neresničnih podatkov ali podatkov in izrazov, ki ustvarjajo ali utegnejo ustvariti zmedo na trgu ali z zlorabo nepoučenosti ali lahkovernosti potrošnikov;
- reklamiranje, oglašanje ali ponujanje blaga ali storitev ali omalovaževanje drugega podjetja s sklicevanjem na narodnostno, rasno, politično ali versko pripadnost;
- dajanje podatkov o drugem podjetju, če ti podatki škodijo ali utegnejo škoditi ugledu in poslovanju drugega podjetja;
- prodaja blaga z označbami ali podatki, ki ustvarjajo ali utegnejo ustvariti zmedo glede izvora, načina proizvodnje, količine, kakovosti ali drugih lastnosti blaga;
- prikrivanje napak blaga ali storitev ali kakšno drugačno zavajanje potrošnikov;
- dejanja, usmerjena v prekinitev poslovnega razmerja med drugimi podjetji ali k preprečevanju ali oteževanju takih razmerij;
- neupravičeno neizpolnjevanje ali razdiranje pogodbe s kakšnim podjetjem, da bi se sklenila enaka ali podobna pogodba z drugim podjetjem;
- oglaševanje navidezne razprodaje ali navideznega znižanja cen in podobna dejanja, ki zavajajo potrošnike glede cen;
- neupravičena uporaba imena, firme, znamke ali kakšne druge oznake drugega podjetja, ne glede na to ali je drugo podjetje dalo soglasje, če se s tem ustvari ali utegne ustvariti zmeda na trgu;
- dajanje ali obljubljanje daril, premoženjske ali drugačne koristi drugemu podjetju, njegovemu delavcu ali osebi, ki dela za drugo podjetje, da bi se darovalcu omogočila ugodnost v škodo kakšnega podjetja ali potrošnikov;
- nepooblaščena uporaba storitev trgovskega potnika, trgovskega predstavnika ali zastopnika drugega podjetja;
- pridobivanje kupcev blaga ali uporaba storitev z dajanjem ali obljubljanjem nagrad ali kakšne druge premoženjske koristi ali ugodnosti, ki po vrednosti občutneje presega vrednost blaga ali storitve, s katero naj kupec pridobi možnost nagrade;
- protipravno pridobivanje poslovne tajnosti drugega podjetja ali neupravičeno izkoriščanje zaupane poslovne tajnosti drugega podjetja.

So lumpi.
smile-1.gif
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Glede primerjave cen izdelkov bi bilo pa bolj pametno, če bi dali "vohunu" 500€, mu napisali, kaj naj kupi, ga poslali najprej v Lidl, nato v Merca in bi videli, iz katere trgovine bi prišel z bolj nabasanim nakupovalnim vozičkom.
grin1.gif
Saj jih ne zanimajo cene. To zelo lahko ugotovijo z obiskom trgovine.
Zanima jih katere artikle in koliko prodajo.
Kaj morajo v naslednji reklami poudarit, da pridejo kupci raje k njim.
("ta teden v akciji, najceneje v okolici...")
Al pa za pritisnit na dobavitelja za dodatne rabate.
Boljše plačilne pogoje ("prodame več kot Lidl, pa imamo manj rabata...")
Mogoče hočejo v bližini trgovino gradit, pa rabijo kako statistiko....
Mogoče gledajo starostno strukturo kupcev. Korelirano z vsebino košarice.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Te študenjte, ki slikajo, zbirajo dosti več kot samo vrsta izdelkov. Pa sploh ni nujno, da je naročeno s strani konkurence. Tukaj se dela database podatkov, ki se jih trži naprej. Lahko je to konkurenca, razni inštituti, univerze itd. Iz tega se lahko delajo business casei, gleda se način plačila, ob kateri uri je bilo kaj kupljeno, kakšen znesek je bil zapravljen, do tega zneska se plača z gotovoino, do tega zneska s kartico ipd. Sama zadeva je mnogo širša kot pa navadno vohunjenje konkurence.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
skratka, trgovske verige mečejo kupe denarja tudi v raznorazne analize, od katerih kupci nimamo nič, trgovci pa jih uporabljajo za povečanje prodaje. ampak ker enake prijeme uporabljajo tudi ostale trgovske verige, na koncu prodaja ni nič večja. stroške teh analiz pa seveda plačamo kupci.
btw, ali je kdo od trgovcev kdaj analiziral, koliko stroškov imajo s pripravo in objavo papirnatih in TV oglasov za cene jogurtov, pralnih praškov, papirnatih brisač... ter koliko kupcev dejansko zavije k njim, ker imajo identični jogurt 2 centa cenejši, kot pri konkurenci? jaz poznam samo eno osebo, ki je hodila od trgovine do trgovine in kupovala jogurte v akciji, moja upokojena tašča namreč.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Bi rekel, da trolaš ali pa se ne zavedaš, da trgovci delajo hude kalkulacije in ti lahko točno prikažejo izračun, koliko dodatnega denarja naj bi prinesla promocija posameznih izdelkov v primerjavi z investiranimi sredstvi. Sama baza podatkov pa omogoča veliko več in je na cent natančna.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Citat:
Uporabnik sass pravi:
btw, ali je kdo od trgovcev kdaj analiziral, koliko stroškov imajo s pripravo in objavo papirnatih in TV oglasov za cene jogurtov, pralnih praškov, papirnatih brisač...

Vsi. Ne, ne zato ker se jim nebi splačalo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
dejansko ne vem, zato pa se sprašujem, koliko so te "kalkulacije" na koncu realne. kar se recimo moje družbe tiče, vedno hodimo v tisto trgovino, katero smo najbolj navajeni, ali pa nam je najbližja. kot sem rekel, razen moje tašče ne poznam nikogar, ki bi vsak teden prelistal papirnate oglase in označil, kje je jogurt cenejši 2 centa, kje so papirnate brisače cenejše 3 cente, ..., potem pa naredil transferzalo po vseh trgovinah.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik sass pravi:
btw, ali je kdo od trgovcev kdaj analiziral, koliko stroškov imajo s pripravo in objavo papirnatih in TV oglasov za cene jogurtov, pralnih praškov, papirnatih brisač...

Vsi. Ne, ne zato ker se jim nebi splačalo.
citiral si del besedila izven konteksta...