Primož Roglič - kralj Alp

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Čestitke decu, ali tale ni bil sam na cedeviti.

Kar me pa res moti pri kolesarstvu je njihovo obnašanje na cesti. Sploh okol Novega mesta. Cestno kolesarstvo se na muč podpira, mi, ki pa se radi vozimo po odročnih poteh, pa najebemo, ker je kao prepovedano po kozjih stezah, gozdovih,......da se uničuje nevem kaj.
S kolesom je nevarno po cestah in pika.
Da ne omenjam penziče, ki se zdele fjakajo po tej vročini.
Ma ko ji yebe in cestji kolesarji.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:Športu se pa reče kolesarstvo. Kolesarjenje je ono ko mate kolesa na strehi, gledate iz avta, kažete fakiče in trobite nebodijimtreba pajkičarjem ki se vam valjajo po sredi ceste. Spomnite se na rogliča ko boste naslednjič kozlali po njih.
Po tem zgledu je pričakovati več tega, ker nekateri zagnani rekreativci ne razumejo, da je Roglič dirkal po cestah, ki so jih za namen športa zaprli za promet. Ko sem pred časom srečal ekipo na treningu v običajnem prometu, so res vozili vštric po celem pasu, vendar so imeli spremljevalni avto.
Vsi ostali pa se s kolesom vozimo v območju znotraj max 1 meter od roba cestišča, ne po dva vštric in podobno. Tudi ne glede na to, če je tam kaka luknjica. Izberemo pač cesti primerno kolo ali cesto primerno kolesu.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
treba bo gradit več kolesarskih. sicer to ne bo čisto rešilo problema specialkarjev na glavnih cestah ga bo pa zelo omililo. Sploh če so dobre kolesarske in ne neko skropucalo od pločnikov in uvozov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.268
6.522
113
Saj profi treninge izvajajo z spremljevalnimi vozili, ki vozijo zadaj in so primerno označeni? Vsaj perutnina ptuj ima tako.

Drugo so pa kakšni amaterji, nabavijo za 10k picikl, in mislijo da primejo boga za jajce, pa še namerno se ne vozijo ob robu ker je tam več kamenja/poškodb da ne bi uničili pleha.
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Lej, praktično vse naše junake so polovili, od Joli, oba Bilača itd..

Bolnik si ti, če ne razumeš, kako sistem deluje. Brez dopinga prof. športa ni več.

Koliko tistih, ki so dobili medalje na OI ali sv. prvenstvih so dobili. Če rečeš "praktično vse" to pomeni koliko? 80%?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Lej, praktično vse naše junake so polovili, od Joli, oba Bilača itd..

Bolnik si ti, če ne razumeš, kako sistem deluje. Brez dopinga prof. športa ni več.

???
Si sploh pogledal, kaj sem quotal?
Tvojo pripombo glede tatooja (križ) na roki.
.
Tablete, poba, tablete.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Saj profi treninge izvajajo z spremljevalnimi vozili, ki vozijo zadaj in so primerno označeni? Vsaj perutnina ptuj ima tako.

Drugo so pa kakšni amaterji, nabavijo za 10k picikl, in mislijo da primejo boga za jajce, pa še namerno se ne vozijo ob robu ker je tam več kamenja/poškodb da ne bi uničili pleha.

Pleha je reku.... fitneser.
smirk-1.gif

Dej ti si raj uteži za sklece rihtaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Lej, praktično vse naše junake so polovili, od Joli, oba Bilača itd..

Bolnik si ti, če ne razumeš, kako sistem deluje. Brez dopinga prof. športa ni več.

Koliko tistih, ki so dobili medalje na OI ali sv. prvenstvih so dobili. Če rečeš "praktično vse" to pomeni koliko? 80%?

99%
evil.gif


Misliš, da Bolt ne papca? ...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Dej ne bluzi. Profiji iz tujih ekip če trenirajo doma večinoma trenirajo sami ali max. 3 komadi na kupu. K sreči je med sezono tega zelo malo, ker jih po 200 dni na leto ni v SLO, spomladi in pozimi pa večinoma trenirajo v španiji ali kje drugje na toplem. In tam je kultura pač drugačna, ne glede na to kako se pelješ kasiraš večinoma thumbs up (namesto fakičev in troblje).

Mi kolesarski narod ne bomo nikoli. Ni kritične mase, ki bi se vozila s kolesom in se potem v avtu obnašala kot kolesar (kri v nogah, namesto v glavi).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Kaj točno si hotel spesniti? Problem pri nas so rekreativni kolesarji, ki ne spoštujejo prometnih predpisov, ne pa profesionalci. Povhu profesionalci povečini vozijo vlakca, ne pa v vštric. S spremljevalnim vozilom pa sem jih res videl voziti drug ob drugem, ampak je bila cesta smiselno izbrana in kdor je hotel, jih je lahko zelo kmalu prehitel.
Dvomim, da ekipe med treningi nekje na toplem izberejo glavne magistralne ceste, kjer sta dve bolj ali manj nepretrgani koloni avtomobilov. Predvidevam, da obvladajo uporabo navigacije.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Lej, praktično vse naše junake so polovili, od Joli, oba Bilača itd..

Bolnik si ti, če ne razumeš, kako sistem deluje. Brez dopinga prof. športa ni več.

???
Si sploh pogledal, kaj sem quotal?
Tvojo pripombo glede tatooja (križ) na roki.
.
Tablete, poba, tablete.
ti raje pojej tablete, da se ne boš vžgal..poba zgleda s temu tatujem kot srbski wannabe mafijec, kolesar je pa zgleda dober.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Spet bluziš. Teren za trening se ne izbira po kategoriji ceste ampak (če že) po konfiguraciji. Če se odločim da bom naredil 3 jurje višincev in imam na voljo 3 klance (primer recimo tenerife) grem gor z vseh možnih strani, po kakšni tudi večkrat (na dan).

Pa da se ne boš spet spraševal kaj hočem spesnit, še poudarek in povzetek: točno tem kolesarjem ob katerih uspehih vam trenutno prihaja, v avtu trobite in jebate vse po spisku.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:Športu se pa reče kolesarstvo. Kolesarjenje je ono ko mate kolesa na strehi, gledate iz avta, kažete fakiče in trobite nebodijimtreba pajkičarjem ki se vam valjajo po sredi ceste. Spomnite se na rogliča ko boste naslednjič kozlali po njih.
Po tem zgledu je pričakovati več tega, ker nekateri zagnani rekreativci ne razumejo, da je Roglič dirkal po cestah, ki so jih za namen športa zaprli za promet. Ko sem pred časom srečal ekipo na treningu v običajnem prometu, so res vozili vštric po celem pasu, vendar so imeli spremljevalni avto.
Vsi ostali pa se s kolesom vozimo v območju znotraj max 1 meter od roba cestišča, ne po dva vštric in podobno. Tudi ne glede na to, če je tam kaka luknjica. Izberemo pač cesti primerno kolo ali cesto primerno kolesu.
A misliš da pa posamezno ne trenirajo? Ogromno se jih sreča po cestah, tko da lohk si kdaj tud Rogliču plozal....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Jaz nobenemu ne trobim, se mi pa zdi silno nevzgojno, da se mimo družine na kolesih na odseku, kjer žal moramo iti po magistralni cesti in sem otrokom prej zabičal, kako se peljemo, največ koliko od roba itd. pelje pajkičar in ni v stanju voziti tudi pozneje, dokler ga še vidimo manj kot 2 metra od roba ceste. A so ti ljudje pod vplivom kakih močnih substanc? Ali, da ti z Rogle pripiči v nepreglednem ovinku meter čez polno črto na tvoji strani in z avtom loviš rob jarka, da bo budalo preživelo. A ne ve, da bi naj vozil do meter od roba ceste (in NE od sredinske črte) na svoji strani? To so kar amaterji, ker če bi profiji vozili tako, bi pri velikem številu km bili slej ko prej pokojni. Zmeraj v življenju nimaš sreče.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Saj profi treninge izvajajo z spremljevalnimi vozili, ki vozijo zadaj in so primerno označeni? Vsaj perutnina ptuj ima tako.

Drugo so pa kakšni amaterji, nabavijo za 10k picikl, in mislijo da primejo boga za jajce, pa še namerno se ne vozijo ob robu ker je tam več kamenja/poškodb da ne bi uničili pleha.
Ti pa v telovadnici glih veš kako se je vozit po bankini.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Pajkičar sem po tvojem tud jest, pa nikol tko ne vozim. Opisuješ idiote na kolesu, ne pajkičarjev.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ja ne, on že na daleč vidi da je Brajko, Roglič, Božič,....tudi ko se vozijo v no name dresih. In takrat namesto jebanja deli poklone.

Ko je kolesar slučajno v SLO in mora na trening, pride cela lotto (ali bahrain ali UAE, katerakoli pač že) ekipa v slo da se lahko peljejo 100 km z avtom zadaj. Pa prej na navigacijo in amzs pogledajo statistiko kje je manj prometa (in bedakov na cesti). Vse to samo ker si tako neznansko želijo trenirat po slo cestah.

Kultura se vidi tudi ob zaporah cest. Če bi bila pri nas 3 tedenska dirka bi bila vojna (že ob nekajurnih zaporah se zliva gnojnica po vsem možnem kar teče, biciklira,...). Ker vsak pepe ne more v vsakem trenutku čez cesto. Ker kaj pa če.....žena ravno rojeva dvanajsterčke.