vsi na hrvaško

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.465
113
Srđan... Kako ti je to rvatsko ime
sprasujem se.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.031
113
za šankom
lol , ti si naslednji potencialni za to dejanje,glede na to kako si obremenjen s hrvati,rabiš napotnico?povej ,dobiš, pod nujno
aplauz.gif
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Smo že nekajkrat ugotavljali, da so tam doli cene in ceniki zelo relativna in prilagodljiva stvar. Če do potankosti ne proučiš vseh različic in skritih stroškov na ceniku, boš pač mastno plačal. Poleg tega je v vedno več restavracijah cenik na zahtevo, natakarji te največkrat poskušajo spraviti na limanice tako, da ti zrecitirajo ponudbo.
In ja, marsikdo gre na led samo enkrat, ampak gostinci se ne sekirajo, ker imajo očitno dovolj prometa. Bo pa, upam, spet prišel čas, ko se bodo za vsakega gosta bolj potrudili, da ga obdržijo.
Poslovni partner od prijatelja je hodil vsako leto za 14 dni v isti apartma na Hrvaškem. Po nekaj letih, je lastnika vprašal, če ima namen kaj vložiti v obnovo apartmaja, pa mu je lastnik gladko odvrnil: "Ne! Če ti nisi zadovoljen, bo prišel pa kdo drug."
Tak odnos je menda pri sosedih precej pogost.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.892
4.952
113
Vsepovsod pač lahko priletiš na bedaka, tako doma kot v tujini. Rvati so sicer znani po tem, da ko enkrat doživiš poden, se naslednjič čudiš da si lahko doživel še večjega. Je pa lahko tudi tako, da če najdeš svoj prileten prostor in ga večkrat obiščeš, pustiš tam tudi kako kuno za napitnino, lepo besedo in nasmešek, se te zapomnijo in te tam gledajo kot dobrega in zaželjenega gosta. Mene v nekaterih lokalih zelo lepo sprejmejo, nam kaka kelnarca čez okno pomaha, tudi če se samo šetamo mimo lokala. Drugod si pa lahko samo številka, ali pač z povsem odbijajočim odnosom samo ovca za striženje. To so predvsem lokali masovnega turizma.
Nasplošno pa Rvati dvigujejo vsako leto cene. Pred leti je v naši omiljeni kavarni bilo točeno veliko pivo po 13 kun. Danes je 17. Vsako leto po kuno gor. Čakam kdaj bodo dosegli točko, ko si bomo začeli vsako pločevinko zraven vozit, in 2x 100g Barkafeja v vrečki.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.892
4.952
113
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Po kolk je letos pivo v Portorožu?

Nimam pojma kolko je v Portorožu.. Verjetno čez 3 eure. Kraj ki ga omenjam, je pa daleč od Portoroža, tako v oddaljenosti, kot po atraktivnosti/exkluzivnosti.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Večina Istre in Kvarnerja (Krk, Rab, Pag, tudi Cres in Lošinj) je isti [cenzura] kot Portorož. Zakaj se zajebavajo z gosti? Ker lahko. Ker bo jutri prišel nov [cenzura], ki bo preplačal pivo, sladoled, pržene lignje, kelnarja-seljaka ali beæki odrezak. Ker ga "sonček šajna", ker je "šajba", "topel morček", skratka: "top"
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz hodim vsako leto na dopust na hrvaško. Z lastnikom apartmaja se poznamo že dolga leta in smo že praktično družinski prijatelji, tako da tukaj ni nekih težav. Kaj posebej ne hodimo jest ven, če pa že gremo, se vedno najprej pogleda cenik. Pa ne zato ker bi špilal gorenca: ni mi problem dati nekaj več za dobro hrano, rad pa vem koliko in kaj me bo to stalo (in se tako izognem zgoraj opisnim situacijam).

Videl sem sicer že marsikaj, pa tudi naš "gazda" je potrdil da je zadnja leta ogromno povpraševanja, nekaj zaradi situacije po drugih turističnih situacijah, nekaj pa tudi zaradi širitve ponujanja storitev po internetu, , kjer se da dokaj lahko predstaviti širšemu krogu potencialnih gostov.

Res je tudi da gremo nekaterim hrvatom slovenci precej v nos. Nekatere moti da smo mi "kao" nekaj več (ker smo šli prej v eu in ker imamo nekaj višji standard) precej pa naredi tudi "lik in delo" nekaterih slovenskih turistov, recimo v novalji in na podobnih destinacijah, ki kar privlačijo določene vrste slovenskih "preseratorjev".
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.646
1.576
113
Zaradi sranja v S Afriki in Turčiji se Hrvati nimajo za bat, da bi jim turistov zmanjkalo. Ker klientela je ista, to so nižji in srednji sloj, ki so hodli tja na all inclusive za male pare, zdaj pač bolj na hrvaško. Premožnih gostov itak niso sposobni privabit.
Sem pa bil prejšnji vikend v Istri, veliki staropramen v flaši 22 kun. Bil pa sem izredno presenečen nad njihovim odnosom do mene, če vzamem v obzir da je to bilo dan po razglasitvi arbitraže. Izredno prijazni, niti en samcati me ni postrani gledal
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.487
249
113
mislim da je problem tudi pri nas...

imas dve skupini. ena, ki gre na dopust, in ve da se turizem placa, in se ne jambra ce je pir 20 kun, in ce je pest lignjev 60 kun. pac placas, ker se imas lepo in ti to nekaj pomeni.

in potem je tukaj druga skupina, ki pricakujejo na dopustu iste ali nizje cene kot pri nas. in da jih bojo vsi po rokah nosili, ker so se usmili hrvatov in sli k njim na dopust. zakaj je tko nimam pojma, ampak ljudje so pac razlicni.

in vsako leto ene in iste teme... pac ne gres na hrvasko na morje, ce te motijo kelnarji, cene in odnos. hrvaska obala je njihova, mi smo tam po lastni odlocitvi in volji. nihce nas ni nikoli silil da gremo tja.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Saj jaz čisto fletno hodim dol. Samo glih povsod me pa tudi ne bodo videli. Velikokrat sem že pisal da "morje" in Hrvaška niso samo Pag (Novalja), Rab in Krk.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.892
4.952
113
Imaš prav, imaš svako jake ljudi. Malo je letelo tudi na mene zato...

Sam grem skoraj vsako jutro na kafe in travarico, vsako večer pa na pir, froce na pizze in lignje in ne vem kaj še... In to večinoma vseh 27 dni dopusta + vmesni prazniki+ vmesni vikendi. Tako da doli pustim precej časa, duše in denarja. Zato pač malo postrani gledam te podražitve in jabmram po forumu.

Vem kaj boš rekel, boš pač manj hodil na okoli...

Obstaja še tretja opcija: prodat vse kar imam saj cene nepremičnin grejo v nebo... in hodit v Grčijo, Turčijo...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.487
249
113
sam zakaj postrani gledaš podražitve? a pri nas hodiš kej na pir? kolikokrat se je letos podražil? pri nas se je 2x. A smo zarad tega pisali po forumih? K da podražitev je pa tok nekaj neobičajnega... sej podražitve imaš pred nosom vsak teden v trgovinah... in hvala bogu da se jim standard dviguje, da bojo ljudje ob morju in na otokih lažje preživeli - vkolikor gre kakšen procent podražitve tudi v žepe domačinov.

tretja opcija...

sam lej... da prideš v grčijo je en kup kolobocij...

hrvaška, se vsedeš v avto in si čez 2-3 ure na piru v znanem lokalu...

ne vem... nekako se še vedno počutimo bolj domače na Hrvaškem kot pa v Grčiji...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
V bistvu je ravno obratno:

1. Grčija: greš na brnik, Check-In, oddaš ptrljago, počakaš eno urco (spiješ sok, v miru prebereš časopis), greš na avion, pristaneš, vzameš taxi in si tam (skupaj recimo 4 urce)

2. Hrvaška: greš v avto, pol ure vožnje in že stojiš pred ravbarkomando (recimo ene pol ure). Nadaljnja ura vožnje in spet stojiš - na meji (recimo eno urco). 5 minut vožnje in spet stojiš - na hrvaški cestnini. Tri urce vožnje in prideš do trajekta, kjer spet čakaš, vsaj eno uro, če ne precej več. (skupaj recimo 8 ur).

V grčijo je torej hitreje in enostavneje (še vedno pa grem jaz raje na hrvaško).

Glede cen pa ni panike, s tem da ne moreš primerjati recimo cen iz krnice (msenjur bo vedel
smile-1.gif
) z cenami v turističnih krajih. Pir na hrvaškem je okoli 18-20 kun, v portorožu pa 3-3,5 evre, kar je podobno. Hrana (recimo pizza) je pa dol načeloma cenjša (po ljubljani ni nobena redkost cena pizze 10 eur in več, medtem ko sem jo na v centru Novalje (v Moby Dicku) jedel za mislim da 35 kun (5 eur).