V Londonu gori stolpnica

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... jest čedalje bolj sumim, da bi utegnil bit ta požar podtaknjen ... lahko pa se motim ..
rolleyes-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Meni ni samo jasno, kako za vraga pogruntajo, če je bil požar podtaknjen ali ne, če pa je itak vse pogorelo??? Kako sploh pogruntajo?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.499
260
113
ja najprej se poisce izvor pozara in potem malo detektivskega dela in se lahko ugotovi al je bil strom al je bila kanta bencina

ne vem pa zakaj se vam cedalje bolj zdi da je bil podtaknjen...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja in kako boš vedel, če je bil bencin, če pa bencin zgori; ga ni več, ne pusti nobenih sledi. Kako boš vedel, če je napeljava, če pa vsa napeljava zgori in se plastika stopi? Meni se ne zdi nič, samo sprašujem, ker pravijo, da ni bil podtaknjen.
 
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Kaj je delal omenjeni človek ko je zagorelo?? reševal je svoje stvari in potem ko je bil požar že neobvladljiv je odšel iz stanovanja k sosedom po pomoč oz obvestit da gori v stanovanju!! Kaj tu v tej zgodbi manjka? Človek se ni lotil požara da bi pogasil ampak je kljub ognju reševal svoje stvari. ko je bilo prepozno je zbežal iz stanovanja,
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Ja in kako boš vedel, če je bil bencin, če pa bencin zgori; ga ni več, ne pusti nobenih sledi. Kako boš vedel, če je napeljava, če pa vsa napeljava zgori in se plastika stopi? Meni se ne zdi nič, samo sprašujem, ker pravijo, da ni bil podtaknjen.

Vprašaj kakega profesionalnega gasilca, pa ti bo vse razložil. Ja, da se ugotoviti izvor požara in kaka je verjetnost, da je bil podtaknjen.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.664
6.225
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Ja in kako boš vedel, če je bil bencin, če pa bencin zgori; ga ni več, ne pusti nobenih sledi. Kako boš vedel, če je napeljava, če pa vsa napeljava zgori in se plastika stopi? Meni se ne zdi nič, samo sprašujem, ker pravijo, da ni bil podtaknjen.
Vedno obstaja opcija da se vzroka ne da dolociti.

Sicer pa se velik poudarek daje izjavam ocividcev kako je gorelo. Torej kako velik plamen, kake barve, na katerem delu stavbe se je pozar zacel itd... Ce stavba ne zgori v celoti se tudi lahko vidi kje je najbolj intenzivno gorelo. in tako dalje
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.898
4.955
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Ja in kako boš vedel, če je bil bencin, če pa bencin zgori; ga ni več, ne pusti nobenih sledi. Kako boš vedel, če je napeljava, če pa vsa napeljava zgori in se plastika stopi? Meni se ne zdi nič, samo sprašujem, ker pravijo, da ni bil podtaknjen.

Pri običajnih požarih ugotovijo na podlagi tega, da je v bližini vzroka požara manj pogoreno kot drugod. Šele ko se požar razbohoti takrat pogori vse, na vzročno mesto pa se ne vrača. To je razmeroma lahko ugotovit v hišah. Sklepam da bo v taki stolpnici težje.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, to bo pa ugotovitev ala "mož mi je povedal"
tongue-1.gif


Današnji način gradnje je "skeletno", torej nosilne dele narediš iz jekla (ker je ekonomsko gledano najcenejši), ostalo pa dodaš iz česarkoli, da je le očem všečno
smile-1.gif
.

Če segreješ navadno konstrukcijsko jeklo (S235, S355) na 500 stopinj C , izgubi 1/3 natezne trdnosti. Temperatura 500 C ob požaru je dosežena mimogrede ... ob tej temp. material niti še očitne barve nima
tongue-1.gif
.

Zakaj je dovoljeno laikom vsepovprek lajati o raznih "teorijah zarote", ko pa že otroci v osnovni šoli vedo, kako se materiali obnašajo !?
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.142
3.078
113
Obredni zažig? Po vzorcu iz Džungle pa naših šotorišč v begunskih kampih lani in predlani ob naši meji.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.664
6.225
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
No, to bo pa ugotovitev ala "mož mi je povedal"
tongue-1.gif


Današnji način gradnje je "skeletno", torej nosilne dele narediš iz jekla (ker je ekonomsko gledano najcenejši), ostalo pa dodaš iz česarkoli, da je le očem všečno
smile-1.gif
.

Če segreješ navadno konstrukcijsko jeklo (S235, S355) na 500 stopinj C , izgubi 1/3 natezne trdnosti. Temperatura 500 C ob požaru je dosežena mimogrede ... ob tej temp. material niti še očitne barve nima
tongue-1.gif
.

Zakaj je dovoljeno laikom vsepovprek lajati o raznih "teorijah zarote", ko pa že otroci v osnovni šoli vedo, kako se materiali obnašajo !?

Saj ni neumnosti povedal. Tudi osebe, ki preiskujejo pozare v Sloveniji (torej policisti in kriminalisti (in ne gasilci kot je to recimo prakse v USA)) nimajo izjemnega znanja o materialih. Zato v primerih, ko bi to potrebovali, na kraj poklicejo se razlicne strokovnjake iz nacionalega forenzicnega laboratorija, da se oni pogledajo pogorisce.

Ampak obicajno ne gre za tako "znanost". Recimo lastnik pove, da je slisal nek pok v kuhinji, nato pa je zacelo hitro goreti. In pri ogledu pozarisca recimo najdes kose od hladilnika po celi kuhinji... No lahko sklepas da je slo za napako na tem aparatu in ga je razneslo. In to je vzrok pozara.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, tvoja razlaga je v redu. Vse ostalo v zgodovini je pa "šmoren", zmeda, ...
tongue-1.gif
, izkrivljanje zgodbe. To me moti!