Nove policijske uniforme

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ne moreš vedeti - meritev bi lahko bila napačna, ker pač nimajo vseh potrdil zraven.
rolleyes-1.gif


Pusti ga - saj vidiš, da so za takšne vedno vsi drugi krivi.

Edit: taki bo še na tehničnem, kjer so mu izmerili premalo zavorne moči, zahteval potrdilo o usmeritvi naprave, namesto, da spoka domov ozr. k mehaniku in si poštima bremze.
 
Nazadnje urejeno:

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Ne moreš vedeti - meritev bi lahko bila napačna, ker pač nimajo vseh potrdil zraven.
rolleyes-1.gif


Pusti ga - saj vidiš, da so za takšne vedno vsi drugi krivi.
To ti je enako, kot da vozim avto brez prometne in brez tablic. Lahko si vse to policaj pogleda pri meni doma, mu lahko pokažem če želi.
Je avto registriran, ispraven, zavarovan?
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Ne moreš vedeti - meritev bi lahko bila napačna, ker pač nimajo vseh potrdil zraven.
rolleyes-1.gif


Pusti ga - saj vidiš, da so za takšne vedno vsi drugi krivi.
To ti je enako, kot da vozim avto brez prometne in brez tablic. Lahko si vse to policaj pogleda pri meni doma, mu lahko pokažem če želi.
Je avto registriran, ispraven, zavarovan?

Razumi, da je policist dobil pooblastilo od države, da od tebe na mestu ustavitve zahteva določene listine. Istočasno ti kot navaden državljan tega ne moreš zahtevati. Vse z namenom da lahko tebe in Sloveneta zajebava z neizpravnimi mašinami. Jaz bi se Pahorju potožil o tem.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Ne moreš vedeti - meritev bi lahko bila napačna, ker pač nimajo vseh potrdil zraven.
rolleyes-1.gif


Pusti ga - saj vidiš, da so za takšne vedno vsi drugi krivi.

Edit: taki bo še na tehničnem, kjer so mu izmerili premalo zavorne moči, zahteval potrdilo o usmeritvi naprave, namesto, da spoka domov ozr. k mehaniku in si poštima bremze.

Tudi merilniki na tehničnih pregledih so zakonska merila. Za vsa zakonska merila veljajo enaki predpisi. S tem, da pri tehničnih pregledih imam svobodno izbiro, pri policistih pa ne.

Ne gre za to, da os za vse drugi krivi. Hrvaški policisti so imeli pred časom zanimivo prakso goljufanja voznikov z laserskimi merilniki hitrosti. Vozniku so pokazali tisto hitrost, ki jo imajo nastavljeno, da jim merilnik zapiska. Navadno je to več od dovoljenega. Torej tudi policisti niso že vnaprej poštena sorta.

Ne pozabimo, policist je tisti, ki mi dokazuje, da sem peljal prehitro, imel preveč alkohola v krvi/izdihanmem zraku. Če bo kakorkoli komprimitiral svojo meritev s skrivanjem podatkov, si je sam kriv.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:

Glede kalibracij in overjanj. Policija mora sama poskrbeti, da so vsi njeni instrumenti overjeni, da imajo certifikat o odobritvi tipa merila, da so redno kalibrirani pri zato akreditiranem laboratoriju, da se policisti redno usposabljajo za delo s temi instrumenti. .....
Bolje če bi napisal "bi morala". Tudi za registracijo službenih vozil bi morali poskrbeti, pa vsi vemo, da se je direktor policije Goršek veselo vozil z nekaj mesecev pretečenim prometnim dovoljenjem, torej z neregistriranim (neizpravnim?) in nezavarovanim službenim vozilom.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
Kot smo ugotovili na Alterju je vozilo bilo zavarovano

Citat:
Uporabnik predator pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
ksz...

no pa še en moj prispevek, glede na to, da se s podobnimi zadevami na nek način srečujem skoraj vsak mesec....

avtu poteče registracija, zaradi respiro roka si lahko kljub temu v kritju zavarovalnice še nadaljni 1 mesec, če potem obnoviš zavarovanje pri isti zavarovalnici, kjer si imel zavarovan avto preteklo zavarovalno leto, torej tudi ni neke panike, če si takrat udeležen v prometni nesreči. velikokrat se zgodi, da ljudje ne podaljšajo prometne že samo zaradi tega, ker še urejajo zavarovanja ali pa so enostavno nekako zasedeni (npr. službena pot, avto stoji doma..). v takem primeru ti en mesec po poteku prometne (oz. še par dni prej) pošljejo tako lepo obvestilo iz upravne enote, da te opomnijo na podaljšanje registracije. v tem času, torej 1 mesec po poteku oz. manj, policisti velikokrat samo opozorijo voznika na podaljšanje, ni pa nujno, je to zgolj stvar presoje posameznega policista torej je veliko odvisno od tega kakšen dan ima tip...anyway, možna je sta oba ukrepa, opomin in kazen. več kot 1 mesec po poteku pa ti policisti, če te srečajo na cesti ter po nekem naključju ali pač med običajno kontrolo ustavijo 10000% vzamejo tablice in prepovejo nadaljno vožnjo (saj avto ne ustreza zakonom in ni izpraven)

AMpak: dosti službenih avtov (tam, kjer so večje flote) ni zavarovanih za 1 leto (od registracije do registracije) ampak (lahko) za precej več časa, pač pod krovno pogodbo, ki zavaruje vse avte v floti. To pa pomeni, da je avto zavarovan avtomatsko, dokler je v lasti pravne osebe in torej zavarovanje velja tudi mesec, dva pet ... po poteku registracije. Dokler je pač pogodba veljavna in avto na sposku vozil, ki jih poogdba pokriva. Vsaj včasih je bilo tako. Ali tega pač ni več?

na to opcijo sem pa totalno pozabil, res je možen tudi ta scenarij, ne ve se pa ali imajo res takšno zavarovalno pogodbo ali pa so zadeve le bolj individualne.... pa tudi če gre za kolektivno zavarovalno pogodbo je to še vedno samo en del stvari, ki so potrebne, da je avto registriran in da je posledično lahko na cesti, še vedno ostane pod vprašajem plačilo cestnine in tehnična ustreznost vozila oz. dejanski tehnični pregled.

Absolutno. Hotel se le poudarit, da policist avto z pred kratkim poteklo registracijo zna spustit z opominom prav zato, ker zavarovanje še vedno velja, še posebej če gre za mlajši avto (kar tale od GDP je verjetno bil), ki itak nima tehničnega predpisanega. V takem primeru mi je to logično: avto v resnici je zavarova in je tehnično izpraven, le cestnina&papirologija ni urejena. Meni se to zdi dovolj, da se policist odloči za opomin. Če je pa ali nezavarovan ali pa s poteklim tehničnim, pa opomin zame ne pride v poštev.

In ugibam, da je šlo pri GDP za to varianto (v enem postu v tej temi sem vmes prebral, da imajo pogodbo do konca 2013, ugibam pa tudi, da je avto mlajši od 4 let ...). Če temu ni tako, bi temu, da ga niso kaznovali, rekel svinjarija.
SJTV1 tvoje ugibanje je pravilno.

Kot sem že napisal, so vsa vozila oz. prevozna sredstva Policije, MNZ-ja in Inšpektorata, zavarovana do 31.12.2013.
Vozila Policije so oproščena plačila nadomestila za uporabo cest, t.i. cestnine.

Vozilo GDP ni novejšega letnika je pa takega, da leta 2011 ni potrebovalo tehničnega pregleda. Za vozilo dam roko v ognej, da je tehnično brezhibno.
Napaka je bila ta, da iz Službe generalnega direktorja niso pravočasno šli na MNZ Urad za logistiko-Avtopark, podaljšat veljavnost prometnega dovoljenja.

@Matej, registracija vozil Policije je v pristojnosti MNZ ( kar je tudi zakonsko določeno - 30.člen 5.točka ZMV - zakon o motornih vozilih) in ne upravnih enot ali strokovnih organizacij.

Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Skratka, v bistvu je manjkala samo štempiljka na prometni, vse ostalo je bilo OK. V tem primeru res ne vidim razloga, zakaj voznika ne bi le opozorili.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
...ksz...

Na netu je kar nekaj zapisnikov iz sodišč, kjer so se tisti ki so napihali sklicevali na nekalibrirane alkoteste, v obrazložitvah pa piše, da je to indikator in zato ne potrebuje kalibracije.

Po drugi strani pa se policaji na delovnem mestu nalivajo s pirom, roštiljajo itn: Veseljačenje policistov na delovnem mestu
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Saj ravno v tem je point, potem te na podlagi indikatorja ne more oglobit.
Saj te ne oglobi na podlagi indikatorja, ampak zato ker si sam podpisal da se strinjaš z rezultatom, in s tem priznal da si pijan.
Z nekalibriranim in netočnim indikatorjem te samo zavajajo, da ti misliš, da si res toliko pijan kot pokaže alkotest, da potem podpišeš.
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Kaj še čakaš potem, spremeni to hudobno preko policistov, ki te oglobijo na podlagi indikatorja in z rezultatom, s katerim se moraš strinjati in še podpisati zapisnik. Le daj, čakamo!
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Saj ravno v tem je point, potem te na podlagi indikatorja ne more oglobit.
Saj te ne oglobi na podlagi indikatorja, ampak zato ker si sam podpisal in s tem priznal da si pijan.

Si Me prav presenetil s tem odgovorom. Ti gre na bolje. Prihajaš na realna tla.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
...ksz...

Po drugi strani pa se policaji na delovnem mestu nalivajo s pirom, roštiljajo itn: Veseljačenje policistov na delovnem mestu

Tudi pri nas imamo pivo vino in teqilo v hladilniku v "menzi".... Smo pač ljudje in ko je ura 16:00:01 kdaj tud zapaše kak pivo s sodelavci...

Če se komu rodi otrok... Ali pa ima RD...... Al pa najde NOVO BOLJŠO SLUŽBO pa zapaše še toliko bolj
cheer.gif


A vi kmeti iz poddeželja se ne znate zabavat
sprasujem se.gif
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
KSZ

Haha, eni zgleda se glede na napisano prodajalki v delikatesi tezijo, ce ima kalibrirano vago ter izpit za upravljanje z njo....

Grem rajsi na deci...
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik kocka pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Saj ravno v tem je point, potem te na podlagi indikatorja ne more oglobit.
Saj te ne oglobi na podlagi indikatorja, ampak zato ker si sam podpisal in s tem priznal da si pijan.

Si Me prav presenetil s tem odgovorom. Ti gre na bolje. Prihajaš na realna tla.
Ja, te pa lahko oglobi na podlagi etilometra, ki tudi potrebuje redne kalibracije.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.675
6.235
113
Tudi indikatorji imajo redne kalibracije. Tam tudi delajo redne izpise in potem lahko staresine na postaji primerjajo ali je bilo izdanih toliko ukrepov kot je bilo pozitivnih meritev itd...
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
moje mnenje, kravata in šapka izgleda veliko bolj uradno itd ampak verjamem, da je pa bolj neprijetno za delo (nisi tako okreten, itd itd itd)...
ne vem, meni so kravate pa šapke izgledale zataknjene v nekem drugem času. pa še kroji so bili taki, da so bile skoraj na vseh obupne.

meni so te nove čisto kul, edino ta svetlo modra mi ni najbolj posrečen odtenek. Pa predvsem uporabne so in poceni za vzdrževanje, kar je precej važno.

Glede odsevnikov bodo pa najbrž itak imeli high vis telovnike ali pa odsevnike na zimskih zgornjih kosih, ko je to bolj pomembno.