Nove policijske uniforme

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.596
67
48
Zjutraj je bilo mrzlo, večina pajacev je priparadirala delat v novih uniformah, bilo je obilo smeha in naslednje ugotovitve :

- gospe morajo nositi primere modrce, da se niplni ne vidijo preveč,
- pri gospodih pa niplni prav smešno izstopajo, če ne nosijo spodnje majice.

Čudna roba, le kje so jo nabavili.

LP
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Membrain in kocka
Mislim da je apollo omenil da se pri strokovnem pregledu uoosteva casovni zamik merjenja. Torej obstaja najbrz neka tabela koliko alkohola clovek izgubi v doloceni casovni enoti. In potem ti to vrednost iz tabele pristejejo k rezultatu strokovnega lregleda.

Torej
Napihas 0.50
Kri ti pokaze 0.40 (ne upostevam sedaj razlicni mer pri meritvah!)
Ampak ker je od pihanja minilo ze 2 uri ti eno vrednost alkohola pristejejo zraven.
Ja res se upošteva zamik, razen če povzročiš nesrečo in se pišeš Vilfan, ki je sprva napihal 0,32, potem pa zahteval strokovni pregled.

Citat:
Vilfan je po poročanju Dnevnika pojasnil, da je bil v ponedeljek na uradnem pogovoru na policiji, kjer so ga seznanili z rezultatom krvne preiskave, ki jo je opravil inštitut za sodno medicino. Ker je bila stopnja pod zakonsko določeno mejo, se postopek ne vodi več kot nesreča, ki je nastala zaradi vožnje pod vplivom alkohola.
Citat:
Ni čisto res, da je bil trezen
Po mnenju predstojnika inštituta za sodno medicino Jožeta Balažica pa podatek, da Vilfan ni bil pijan, ni popolnoma resničen. Pojasnil je, da je bila najnižja vrednost štirih opravljenih meritev 0,49 grama alkohola v kilogramu krvi.

Toda gre za rezultat ob odvzemu vzorca, kar pomeni, da je med dogodkom ter odvzemom vzorca pretekla dobra ura, v kateri se je iz krvi v urin izločilo 0,15 grama alkohola na kilogram krvi. V tem času izločeni alkohol je treba prišteti h koncentraciji ob odvzemu vzorca , koncentracija pa je tako zagotovo nad dovoljeno mejo 0,50 gramov alkohola na kilogram krvi, pojasnjuje Balažic.
Klik

Zdej, al tale predstojnik sodne medicine pojma nima, al pa so na policiji spet nekaj "pozabili".

4 opravljene meritve? A so mu toliko časa kri jemali in čakali, da se je končno le streznil pod 0,50 ?

Po moje je to prištevanje neumnost. Včasih je lahko na odvzemu tudi več kot ob pihanju. Če jaz pojem pol kile mestne svinjine, pa čez usekam v pol ure dva lutra vina, 15 min zatem pa piham, bom težko napihal. Če mi pa potem čez 1 uro vzamejo kri, bo pa kar resen rezultat. Tako da prištevanje je OK le, če od konca pitja mine vsak kaka ura, raje dve. Čisto na začetku pa bi blo treba odštevat prej kot prištevat.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:


Ti lahk tud orkester na kraj zahtevas. Ker so tvoje zahteve irelevantne. A ves k si si tok zelel odlocnega policista ki ti odreja stvari? No v primeru tvojih zahtev, bi ti vsak (oz ti bo ce do tega pride) jasno odredil da cicaj v avtu (vmes zahtevaj pri milem bogu kar zelis, slisal te ne bo nihce), ko bo poloznica spisana ti jo bo prisel pa vrocit. Ne bi podpisal? "Odklonil podpis - ne navaja razloga"...al pa "odklonil podpis - izraza zahteve nepovezane s postopkom". Pol bi dobil poloznico in srecno dalje.

Ne vem od kje ideja, da si ti tisti, ki med postopkom narekuje tempo in to kaj se bo zgodilo.

Ampak samo par strani teme smo rabili, da se je hrabri moz, ki zahteva jasne ukaze in odredbe, prelevil v jokico, ki bi zahtevala potrdila, podatke o rocni zavori itd....

Prov titulo "requester" bi ti lahko dali

Tukaj si pa precej zgrešil point. Če me policist na podlagi meritve oglobi, imam pravico zahtevati vse podatke, ki izkazujejo pravilnost izvedbe uradne meritve. Sem po mojem mnenju spada tudi podatek ali je bila v policijskem vozilu zategnjena ročna zavora, če me policist meri z laserjem nameščenim na stransko šipo vozila. Sem spadajo tudi podatki o usposobljenosti policista za izvedbo meritve, kalibracije,... To so podatki povezani s postopkom. Seveda bi navedel, da zavračam podpis, ker na zapisniku ni vseh podatkov o izvedeni meritvi. Ne gre za nobeno jokcanje. Vse naštete zadeve so lahko predmet pritožbe na izrečeno globo. Če karkoli ni bilo pravilno izvedeno, je izrečena globa neupravičena, pa če 100km/h peljem čez naselje.
Pa če delate pošteno, bi morali imeti kopije vseh aktualnih papirjev o usposabljanju in kalibracij na licu mesta. Tega ni veliko.

Vse to lahko zahtevaš. V nadaljevanju prekrškovnega postopka, torej ko podaš ugovor ali zahtevo za sodno varstvo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Po moje je to prištevanje neumnost. Včasih je lahko na odvzemu tudi več kot ob pihanju. Če jaz pojem pol kile mestne svinjine, pa čez usekam v pol ure dva lutra vina, 15 min zatem pa

......pa ti si že sedaj rahlo vinjen
grin1.gif


nahrung002.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Kaj se pa pri teh novih uniformah zgodi s čevlji Ivan ? Jih ne bo več ?

V hladni rezervi so... Ti pa švicaš u teh tanovih...
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik ribicija pravi:
[
Vidiš ti si točno to, kar je v tej državi narobe! Ne bom prevzel odgovornosti in plačal kazni, ker sem prehitro vozil ali pil alkohol in šel za volan. Ne skušal se bom izgovoriti na podlagi neumnosti, kot je ročna zavora, dokumenti o kalibraciji, šment morda celo na mokre roke policaja, zaradi česar ni mogel dovolj močno držati laserske pištole.

Narediš prekršej, te dobijo, plačaš. To je to. Ne pa 1000 izgovorov zakaj nebi plačal...

Spet eden, ki pošteno seka mimo. Če me policaj hoče oglobit, naj mi prekršek tudi dokaže. Če izvaja zakonsko meritev mora imeti vse podatke, drugače bi lahko meri s pogledom in rekel, da je dobil navdih, da je bil nekdo prehiter.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik kocka pravi:
Vse papirje dobiš na vpogled v enoti kjer je policist zaposlen. Saj imaš 8 dni od izdaje plačilnega naloga za zahtevo za sodno varstvo, če ugotoviš da kaj ne štima. Policist teh papirjev načeloma nima v avtu.

Ne bo šlo skozi. Takrat je šla sledljivost pogojev meritve že o gobe.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik kocka pravi:
Vse papirje dobiš na vpogled v enoti kjer je policist zaposlen. Saj imaš 8 dni od izdaje plačilnega naloga za zahtevo za sodno varstvo, če ugotoviš da kaj ne štima. Policist teh papirjev načeloma nima v avtu.
Kaj če bi še jaz policaju rekel, naj pride drug dan domov pa naj mi takrat da za pihat ? Bi šlo skozi ?

Tole spet ena lumparija, vse to bi moral policaj imet s sabo, (ateste, dovoljenja....) tako kot moraš ti imet vse papirje s sabo.
Policaj bi moral, če bi bil pošten na zahtevo vse to pokazat stranki, koneckoncev so to stvari, ki so bistvene za veljavnost meritve.
Lahko sumiš, da pihalnik, radar ni umerjen, ni kalibriran, policaj brez izpita za merjenje.... in policaj bi ti moral pokazat papirje. In zakaj jih noče pokazat? Da lahko muti v kalnem, izvaja neveljavne meritve z nekalibriranimi instrumenti ki kažejo napačno.
Ja lahko je rečt pritoži se, izgubiš polovičko, ene papirje bodo pa na postaji že našli pa rekli da je vse uredu - serijske pa itak nisi videl.

Grem stavit, da niso vsi alkotesti in etilometri, ki jih policija premore testirani in umerjeni. In vsaka meritev z temi je neveljavna. Zakaj pa policajem pa nebi bilo treba spoštovat zakone? pa imet dovoljenja s sabo tako kot jih moraš imet ti?
 
Nazadnje urejeno:

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Ne vem če je nespoštovanje zakonov to da dobiš lahko vsa dokazila, ki jih zahtevaš. Konec koncev policija inštrumente ne umerja in kalibrira. Imamo za to v Sloveniji eno institucijo, ki se ji reče Urad za meroslovje. In policija dobi vse papirje od njih ter ti njihove papirje pokaže.

Aja, pa na kraju ti bo policist pokazal serijsko številko, če boš vljudno vprašal. Z odrejanjem pa dvomim, da jo boš videl.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik kocka pravi:
Ne vem če je nespoštovanje zakonov to da dobiš lahko vsa dokazila, ki jih zahtevaš. Konec koncev policija inštrumente ne umerja in kalibrira. Imamo za to v Sloveniji eno institucijo, ki se ji reče Urad za meroslovje. In policija dobi vse papirje od njih ter ti njihove papirje pokaže.

Aja, pa na kraju ti bo policist pokazal serijsko številko, če boš vljudno vprašal. Z odrejanjem pa dvomim, da jo boš videl.
Nešpoštovanje zakonov bi bilo, če bi meril z napravo, ki ni kalibrirana.
Je zgoraj Apollo8 lepo napisal, kaj bi policaj naredil, če zahtevaš podatke o merjenju. Ti praviš da policija pokaže dokumente - hehe Apollo pa pravi da ne. V bistvu bi moral pošten policaj pokazat tam na licu mesta, (pa jih kao nima) to je važen podatek o veljavnosti meritve in na osnovi tega se odločaš, ali se boš pritožil ali ne.
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Dej beri kaj pišem. Za pritožbo imaš 8 dni. Pritožbe ne podajaš na licu mesta. Upam, da si dojel. In če imaš 8 dni potem se lahko spehodiš do policijske postaje, kjer boš lahko pogledal vse papirje, ki si jih želiš. Je že prav Apollo povedal, da na kraju ne boš nobenih listin gledal, ker jih policist nima. Serijska številka aparata pa ni listina. Policija ni samo na terenu. Policist ima tudi svojo hišo, ki se ji reče policijska postaja. Tam so zato, da lahko taki kot ti pridejo in dobijo kar jim srce zaželi. Nekateri pa dobijo še več. Odvisno od odredb, ki jih dajejo.
grin1.gif
 

impre

Pripravnik
19. apr 2008
330
7
18
Potem naj pride še policaj v roku 8 dni k meni in mi da pihat, prinese kazen ali pogleda papirje o homologaciji... Ker tudi jaz imam dom kjer me lahko dobi...
Skratka brezvezne finte so okoki tega in škoda besed ker ne bo nič drugače...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Kaj si bodo pa sosedje mislili ce bo policija vsak teden s fascikki hodila okoli tvoje hise.
Najbrz to da so ti zasegli kaksno tajkunsko dokumentwcijo.
evil.gif


Gres na PP, ti ookazejo papirje o kalibraciji, ce zelis se kajndodatno, je mozno dohiti se "kalibracijo" v kletnih prostorih
10.gif
 
Nazadnje urejeno:

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik kocka pravi:
Dej beri kaj pišem. Za pritožbo imaš 8 dni. Pritožbe ne podajaš na licu mesta. Upam, da si dojel. In če imaš 8 dni potem se lahko spehodiš do policijske postaje, kjer boš lahko pogledal vse papirje, ki si jih želiš. Je že prav Apollo povedal, da na kraju ne boš nobenih listin gledal, ker jih policist nima. Serijska številka aparata pa ni listina. Policija ni samo na terenu. Policist ima tudi svojo hišo, ki se ji reče policijska postaja. Tam so zato, da lahko taki kot ti pridejo in dobijo kar jim srce zaželi. Nekateri pa dobijo še več. Odvisno od odredb, ki jih dajejo.
grin1.gif
In ko prideš naslednji dan na postajo pogledat merilni instrument in njegove papirje, bodo rekli da je instrument na terenu, tako da ne boš mogel preverit, če papir pripada tistemu instrumentu, s katerim si bil prejšnji dan pomerjen. Al tu ga bodo s terena prinesli pokazat? Pravzaprav kako boš vedel naslednji dan ali si bil pomerjen točno s tistim radarjem, ki ima dovoljenje za uporabo ali s katerim drugim, ki ga nima? Pokažejo ti pa lahko karkoli (no najbrž nič).

Če bi delali pošteno, bi ti dokumente pokazali na licu mesta, v zapisnik pa vpisali serijsko št. naprave, s katero si bil pomerjen. Tako pa mutijo.

To je tako, kot bi ustavili služben avto enega podjetja, šofer bi pa rekel, pojdite drug dan na podjetje pogledat dokumente - (podjetje ima pa 100 enakih avtomobilov) šofer pa nebi pustil policaju pogledat reg številke, serijske št. avta šasije,motorja.... tako da bi mu naslednji dan lahko pokazali prometno od bilokaterga avta.

Ja zakaj nebi še policaj meni prišel dat pihat drug dan ???
Tako kot moraš imet ti imet vedno s sabo prometno in tablice, tako bi lahko tudi policaj imel s sabo svojo knjižico za merilni instrument. na kateri piše do kdaj ima veljavnost.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Citat:
Uporabnik forgot1 pravi:
Zjutraj je bilo mrzlo, večina pajacev je priparadirala delat v novih uniformah, bilo je obilo smeha in naslednje ugotovitve :

- gospe morajo nositi primere modrce, da se niplni ne vidijo preveč,
- pri gospodih pa niplni prav smešno izstopajo, če ne nosijo spodnje majice.

Čudna roba, le kje so jo nabavili.

LP

končno
467716-post_slo.gif

moram prevert dve žandarki, kdaj sta v smeni :D
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.594
14.273
113
Citat:
Uporabnik forgot1 pravi:
Zjutraj je bilo mrzlo, večina pajacev je priparadirala delat v novih uniformah, bilo je obilo smeha in naslednje ugotovitve :

- gospe morajo nositi primere modrce, da se niplni ne vidijo preveč,
- pri gospodih pa niplni prav smešno izstopajo, če ne nosijo spodnje majice.

Čudna roba, le kje so jo nabavili.

LP

hysterical-1.gif


A ni to z nipli drugače klasika pri majivah iz bolj športnih materialih, ki dopuščajo večjo prepustnost oz. "dihanje"?

Drugače pa kar se gospodičen tiče me to ne mori sploh
grin1.gif
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
če,če,če....jaz sem ti napisal tako kot je, ali ti paše ali ne, pa če se postaviš na glavo.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
matr. svet ni pravičen. policija pač ni tukaj zato da nas lupcka ampak je na žalost represivni organ. marsikaj ni ok. ampak tko pač je. itak eni bi še bl povečeval pravice še bl zganjal represijo.... pol pa jokajo k na radar padejo pa bi od serijske naprej vse...
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik kocka pravi:
Dej beri kaj pišem. Za pritožbo imaš 8 dni. Pritožbe ne podajaš na licu mesta. Upam, da si dojel. In če imaš 8 dni potem se lahko spehodiš do policijske postaje, kjer boš lahko pogledal vse papirje, ki si jih želiš. Je že prav Apollo povedal, da na kraju ne boš nobenih listin gledal, ker jih policist nima. Serijska številka aparata pa ni listina. Policija ni samo na terenu. Policist ima tudi svojo hišo, ki se ji reče policijska postaja. Tam so zato, da lahko taki kot ti pridejo in dobijo kar jim srce zaželi. Nekateri pa dobijo še več. Odvisno od odredb, ki jih dajejo.
grin1.gif

Zelo enostavno, če moram imeti jaz vozniško in prometno s sabo v avtu, potem mora imeti tudi policaj vsa dokazila, da je meritev, ki jo je izvedel veljava in regularna, drugače ni nič izmeril ozirmoa si lahko tisto kar je nameril nekam zatakne.. Tudi za laboratorij, kjer ti kri vzamejo za alkotest, imaš po mojem pravico zahtevati akreditacijo.

Glede kalibracij in overjanj. Policija mora sama poskrbeti, da so vsi njeni instrumenti overjeni, da imajo certifikat o odobritvi tipa merila, da so redno kalibrirani pri zato akreditiranem laboratoriju, da se policisti redno usposabljajo za delo s temi instrumenti. Če ti vsega tega ne pokažejo je meritev neveljava. Prav tako je vse skupaj neveljavno, če na zapisniku ni serijskih številk instrumentov, podatka kdo je meritev izvajal, številk certifikatov o odobritvi tipa merila, datuma zadnje kalibracije, št poročila zadnje kalibracije, pogoji v katerih je bila izvedena meritev.