Nove policijske uniforme

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.271
113
Zelo stylish, ikea style
aplauz.gif




Citat:

Policijske uniforme so od danes nekoliko spremenjene

Postopno bodo namreč uvedli nekatere nove dele uniforme, kot so na primer taktične hlače, identifikacijski telovnik in identifikacijski narokavni trak. Srajce bodo policisti nadomestili s polo majicami in puliji, hlače pa s taktičnimi hlačami, so zapisali na spletni strani policije.

Na uniformah tudi drugi napisi in oznake

Z današnjim dnem so namreč začele veljati spremembe in dopolnitve uredbe o uniformi, položajnih oznakah in simbolih policije, ki uvaja nekatere posebnosti pri nošenju slovesne uniforme. Na uniformo bodo od slej lahko nameščeni tudi drugi obvestilni napisi in oznake, ki se nanašajo na vsebino opravljanja nalog policije, kot je na primer napis vodja intervencije.
Novi deli uniform policistom omogočajo boljšo gibljivost in večjo udobnosti pri opravljanju operativnih nalog ter so enostavnejši za vzdrževanje, so zapisali.

Pri poletni uniformi namesto srajce, polo majica

Pri poletni uniformi bodo policisti namesto srajce s kratkimi rokavi nosili polo majice. Sive hlače bodo nadomestile temno modre taktične hlače, dosedanje čevlje pa bodo zamenjali visoki taktični čevlji. Še naprej bodo nosili modularno vetrovko temno modre ali rumene odsevne barve in poletno čepico. K uniformi ne bodo več nosili kape s ščitkom in kravate.


Pri zimski uniformi namesto srajce, puli

Pozimi pa bodo policisti namesto srajce z dolgimi rokavi in kravate nosili temno moder puli. Zimske hlače in čevlje bodo nadomestili s temno modrimi taktičnimi hlačami ter visokimi taktičnimi čevlji. Tudi k tej kombinaciji uniforme ne bodo več nosili kape s ščitkom, ampak čepico ali zimsko kapo.

Nove dele uniforme bodo uvajali postopoma, zato bodo na nekaterih delovnih mestih zaposleni še naprej nosili obstoječo uniformo. To velja zlasti za vodstva policijskih postaj in policijske inšpektorje. Vse dele uniforme bodo uporabljali do izteka roka trajanja, nove pa bodo nabavljali postopoma. Rok za uskladitev je pet let, zato uredba ne bo povzročila dodatnih stroškov.
https://sobotainfo.com/novica/globalno/so-nove-uniforme-policistov/401452
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
čak, a ta "leg holster" je tudi del nove opreme?
presenečen :D

žandarjem pa privoščim kratka rokava
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Lahko bi jim privoščili kak odsevni material kje, ko ves čas postopajo okoli cest.

Pa majica bi lahko izgledala precej bolj kul.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Katastrofa, spet je nekdo pokasiral mastni denar....RVC marže laufajo.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
jado,

rvc pa marža ni isto!

pokasiral najbrž ne bo noben kej velik mogoče kakšen designer.

moje mnenje, kravata in šapka izgleda veliko bolj uradno itd ampak verjamem, da je pa bolj neprijetno za delo (nisi tako okreten, itd itd itd)...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.941
3.234
113
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
KSZ meni se pa zdi nova uniforma precej bolj funkcionalna.

Policaj s svojo pojavo predstavlja tudi državo, zakon in red, ni samo en mehanik, kjer je važna gola funkcionalnost.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
sej na fotki je policaj k je lahko pesak ali pa kolesar. oni so pa tud zdej bolj sportno obleceni
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Kape naj bi v prihodnje prišle nove... bolj baseball oblike
Funkcionalnost ja in ne( so felerji) material pa poliester.
Haix Black Eagle (zimski in letni) Made in Croatia😉
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Vidu v petek v živo... Ni blo tok naoačno... Kapa bi bla lah una "wermacht" alike... Bi zgledala bolje
smile-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
Vazno da ni vec kravat. Ker to je bil najvecji fetis inspektorjev med nadzorom...ce si ponoci jakno oblekel in si nisi kravate gor dal. Upam da sedaj trpijo ko tega ne bo vec. =)
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Vazno da ni vec kravat. Ker to je bil najvecji fetis inspektorjev med nadzorom...ce si ponoci jakno oblekel in si nisi kravate gor dal. Upam da sedaj trpijo ko tega ne bo vec. =)

Po kape.....
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
Kape so ble pa vecji fetis folka med postopki.... ker je veljala neka neumna fama, da ce policist nima kape, da pol nic ne sme...

Sem pa enkrat si prisluzil pogovor pri komandirju, ker sem pomocniku (ob izjavi "kje je kapa? Kapo na glavo!") rekel, da "seveda, ker ima vsaka kanta svoj pokrov". Ampak je bil ata sef razumevajoc =)
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
En dogodek iz mladih let pri srečanju za vašo kasto (ne nisem bil jaz)...

Plavi: Dobr dan....
On: Dobr dan...
Plavi: Je blo kaj alkohola?
On: Ne še
Plavi: Mamo akcijo
On: Mi tudi
Plani: Da se slučajno ne srečamo
On: Izogobajte se me
......
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Vazno da ni vec kravat. Ker to je bil najvecji fetis inspektorjev med nadzorom...ce si ponoci jakno oblekel in si nisi kravate gor dal. Upam da sedaj trpijo ko tega ne bo vec. =)

Ste imeli kakšna davljenja za kravato? Predvidevam, da so (bile) vaše kravate natakljive ali pa vsaj na velcro. Nam (sicer nisem v policiji) že nekaj let ne dovolijo uporabljati klasičnih.