Prihajajo ošpice za eko bio sončke

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Reality ze v samem linku imas vse odgovorjeno. Problem je samo da si intelektualno inferioren, nedorasel in primitiven. S takimi se nimamo kaj pogovarjat ker trda primitivna betica ne zadtopi. To alter ve ze leta in leta. Niti je alter forum namenjen prepricevanju in poucevanju. Zato bi moral v solo. Tako pa so facti tu. Tako da seenkrat ti polagam na duso reality primitvec in rasist... O stvareh o katerih nimas pojma ne pametuj oz zadrzi tvoje kmetavzaske teroeme zase.
nahrung002.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.668
3.556
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
kaj sem pa jaz napisala, oziroma kako si razumel, da vidim, kje je kratek stik?

Jaz sem razumel kot kako si se kljub tveganju da fašejo brazgotine odločila da otrok ne cepiš proti noricam. Jaz ne poznam nobenega ki bi se o tem odločal, še manj pa da bi kdo dal otroka cepit proti noricam. So pa vsi cepljeni proti vsem ostalim boleznim.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
No ti intelektualec si se s'kašljal. Če gremo po tvojem pjuvanju od ene do druge skrajnosti pa kaže tvoj intelektualen domet.
In ti pri vsem tem nekontroliranem izlivu, se pa nimaš za primitivca.

Bleki bleki....
Ti zmeraj tako močno ranijo ego, da imaš take izlive. Malo samokontrole, bi pričakoval od intelektualca za katerega predvidevam, da se imaš. Ali vlečeš ta komplex tudi v real lajfu.

Inferiornost pa kažeš v nekontroliranih čustvenih izlivih tukaj na tabli.
Seveda imaš prav, v vsem kar izgovoriš, ko nekdo kontrira pa padeš na nivo užaljenega čapca, ki mu ranjen ego ne da malo samokontrole.

 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Aha, saj je potem prav. Norice imajo lahko tudi najhujše posledice, pa vse vmes, ampak so kakršnekoli zelo redke. Niti brazgotin se ne pričakuje, mogoce ena dve. Moja dva starejša sta jih imela naenkrat in obadvs končala s kar nekaj brazgotinam po trupu in okončinah. Sicer takih malih v barvi kože ki bodo sčasoma bržkone se malo izbledele. Nisem jih pa pričakovala. Zdaj pri tretjem jih pa in kljub temu ne bom dala cepit, ker je po bolezni imunost 100% po cepivu pa ni nujno. Kar je Ok pri tistih omenjenih boleznih, ker jih skorajda ni (oziroma je zdaj strah pred njimi), z noricami pa vsekakor stopiš v stik večkrat v življenju.

Cepivo obstaja. Pa nobeden ne ve zanj, ker navkljub splošnemu prepričanju pediatri ne posiljujejo s cepljenjem, ket bi njihova denarnica kaj od tega imela ali ker ne ve nič o cepljenju in njegovem namenu kar ve povprečen znalec z Googlom. Najboljša zaščita je preboleti jih in riziko za kakršnekoli posledice so minimalne ali pa so brezvezne (kot npr kaka brazgotina). Tako sploh nikdar ni debata okoli tega cepiva. Načeloma je v praksi najbrž rezerviran za odrasle, ki jih niso preboleli. Recimo jaz bi se dala sigurno cepit, če jih ne bi prebolela potem bi šla pa v kaki vrtec delati. Ali pa preden zanosim. Vsaj v drugo, če bi imela prvega v vrtcu.

Jaz poznam sicer smo eno mamo, ki je dala hčerko cepiti. Vrtcevsko, ne, ko bi bila starejša.
 
Nazadnje urejeno:

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
No ti intelektualec si se s'kašljal. Če gremo po tvojem pjuvanju od ene do druge skrajnosti pa kaže tvoj intelektualen domet.
In ti pri vsem tem nekontroliranem izlivu, se pa nimaš za primitivca.

Bleki bleki....
Ti zmeraj tako močno ranijo ego, da imaš take izlive. Malo samokontrole, bi pričakoval od intelektualca za katerega predvidevam, da se imaš. Ali vlečeš ta komplex tudi v real lajfu.

Inferiornost pa kažeš v nekontroliranih čustvenih izlivih tukaj na tabli.
Seveda imaš prav, v vsem kar izgovoriš, ko nekdo kontrira pa padeš na nivo užaljenega čapca, ki mu ranjen ego ne da malo samokontrole.

Po vseh umotvorih in izjavah v tej temi se imas moc moraliziranja in pametovanja... Vsak ki ti ne pase je zapecen, siptar, younamewhat...Pri tem da moras 18x menjat nick. Temu se rece shizofrenija. Toliko da Reality,ce je kdo uzaljen capac si to ti ki mu je v lajfu max domet pizdulirano teoritiziranje po forumu.

Zdaj pa nazaj na gmanjno pa se deri dalje
priden.gif
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
Bleki, pomiri se.
Vidim, da ti samopotrditev dobro dene. Mal še vadi na obvladovanju besa pa bo. Gmajna pa bi tudi tebi pasala očitno. Verjamem pa tak izpad pred holcarjem ne upaš uprizorit. Takrat ti nebi pomagala tvoja samooklicana intelektualna strokovnost.

Ampak bi jo odnesel z krvavim smrčkom in zlomljenim egom.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Bleki, pomiri se.
Vidim, da ti samopotrditev dobro dene. Mal še vadi na obvladovanju besa pa bo. Gmajna pa bi tudi tebi pasala očitno. Verjamem pa tak izpad pred holcarjem ne upaš uprizorit. Takrat ti nebi pomagala tvoja samooklicana intelektualna strokovnost.

Ampak bi jo odnesel z krvavim smrčkom in zlomljenim egom.

Reality (no1 forumski primitivec) nam pridiga o obvladovanju besa
bonk.gif


Buci buci buci bos ti smrcke lomil .... ves kako nas je strah, vse po vrsti
cry12bpy.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
http://siol.net/novice/sloveni...reboleli-131618

Zanimiv odstotek cepljenih zboli.....
poln factov si ti, ki to zanikaš, zgleda da je cepivo neučinkovito od 22 7 z dvema odmerkoma cepiva 4 z enim... Lep odstotek ni kaj.

Po tvojem, česa se bojijo cepljeni epidemije... Očitno da bodo okuženi. Če poslušamo recimo dr. Hostnikovo, mimogrede stalno v tožbah zaradi malomarnosti... bi rekel da prej na loteriji zadeneš kod da z obema odmerkoma fašeš ošpice.

No sedaj ne bomo verjeli niti statistiki. Seveda problem so necepljeni, vpijejo pa cepljeni in precepljena populacija, ki se očitno ne more okužit.

Pa logično odgovori na vprašanje. Obenem pa še povej podatek, zakaj migrantov ne cepijo, če je nevarnost pandemije...

Za porast ošpic pa krivijo cca 10% populacije ki se ne cepi.

O reality, kak si
evil.gif


No, cepljeni se lahko okužijo, vendar ker so cepljeni, imajo protitelesa in lažje premagajo bolezen.

Če pa ima cepljeni še kake druge težave, pa se težje spopade z okužbo.

Zagotovo pa lažje od nekoga, ki ni cepljen.

Bo tak, al ne?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Še enkrat če bolezni ni, je ni.. jo ne morš dobit. Ko bolezen je predvsem iz 3 držav zbolevajo cepljeni.

Zdje pa povej kaj ti ni jasno. Kaksne blažje simptome imajo zboleli je pa samo tvoja blodnja. Dejstvo je da sam sem ošpice prebolel brez kakršnih koli zapletov. Sem pa baje 100 imun, cepljeni pa ne.

Predvsem mi je jasno, da zaradi osebne vpletenosti izgubljaš razsodnost.

Ne, ne zbolevajo le cepljeni, večina okuženih je necepljenih, in umirajo le necepljeni.

Blažji potek bolezni pri tistih cepljenih, ki zbolijo, je dejstvo. Nehaj pisati stvari, ki nimajo osnove.

Ker si sam prebolel ošpice brez vsakih zapletov razloži 17 ljudjem iz Romunije (o katerih smo že pisali), in ki niso bili cepljeni, da se motijo in da danes niso zaradi ošpic 6 čevljev pod rušo.

Ti se ni potegnilo da se prerekas z znamenitim forumasem Realty-jem? Tak primitiven, nizkoten in laznjiv stil pisanja poln "desjtev oz faktov"... pa res ni tezko prepoznati.
evil.gif

Ups...
d055.gif


Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Aha, saj je potem prav. Norice imajo lahko tudi najhujše posledice, pa vse vmes, ampak so kakršnekoli zelo redke. Niti brazgotin se ne pričakuje, mogoce ena dve. Moja dva starejša sta jih imela naenkrat in obadvs končala s kar nekaj brazgotinam po trupu in okončinah. Sicer takih malih v barvi kože ki bodo sčasoma bržkone se malo izbledele. Nisem jih pa pričakovala. Zdaj pri tretjem jih pa in kljub temu ne bom dala cepit, ker je po bolezni imunost 100% po cepivu pa ni nujno. Kar je Ok pri tistih omenjenih boleznih, ker jih skorajda ni (oziroma je zdaj strah pred njimi), z noricami pa vsekakor stopiš v stik večkrat v življenju.

Cepivo obstaja. Pa nobeden ne ve zanj, ker navkljub splošnemu prepričanju pediatri ne posiljujejo s cepljenjem, ket bi njihova denarnica kaj od tega imela ali ker ne ve nič o cepljenju in njegovem namenu kar ve povprečen znalec z Googlom. Najboljša zaščita je preboleti jih in riziko za kakršnekoli posledice so minimalne ali pa so brezvezne (kot npr kaka brazgotina). Tako sploh nikdar ni debata okoli tega cepiva. Načeloma je v praksi najbrž rezerviran za odrasle, ki jih niso preboleli. Recimo jaz bi se dala sigurno cepit, če jih ne bi prebolela potem bi šla pa v kaki vrtec delati. Ali pa preden zanosim. Vsaj v drugo, če bi imela prvega v vrtcu.

Jaz poznam sicer smo eno mamo, ki je dala hčerko cepiti. Vrtcevsko, ne, ko bi bila starejša.

Razlika med ošpicami in noricami je v tem, da se norice preboli toliko hitreje kot ošpice, da se okužba ne more širiti tako daleč med populacijo, kot to velja za ošpice. Nekaj takšnega so pojasnili meni, za več pa vprašaj zdravnika
zmaga.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Aha, saj je potem prav. Norice imajo lahko tudi najhujše posledice, pa vse vmes, ampak so kakršnekoli zelo redke. Niti brazgotin se ne pričakuje, mogoce ena dve. Moja dva starejša sta jih imela naenkrat in obadvs končala s kar nekaj brazgotinam po trupu in okončinah. Sicer takih malih v barvi kože ki bodo sčasoma bržkone se malo izbledele. Nisem jih pa pričakovala. Zdaj pri tretjem jih pa in kljub temu ne bom dala cepit, ker je po bolezni imunost 100% po cepivu pa ni nujno. Kar je Ok pri tistih omenjenih boleznih, ker jih skorajda ni (oziroma je zdaj strah pred njimi), z noricami pa vsekakor stopiš v stik večkrat v življenju.

Cepivo obstaja. Pa nobeden ne ve zanj, ker navkljub splošnemu prepričanju pediatri ne posiljujejo s cepljenjem, ket bi njihova denarnica kaj od tega imela ali ker ne ve nič o cepljenju in njegovem namenu kar ve povprečen znalec z Googlom. Najboljša zaščita je preboleti jih in riziko za kakršnekoli posledice so minimalne ali pa so brezvezne (kot npr kaka brazgotina). Tako sploh nikdar ni debata okoli tega cepiva. Načeloma je v praksi najbrž rezerviran za odrasle, ki jih niso preboleli. Recimo jaz bi se dala sigurno cepit, če jih ne bi prebolela potem bi šla pa v kaki vrtec delati. Ali pa preden zanosim. Vsaj v drugo, če bi imela prvega v vrtcu.

Jaz poznam sicer smo eno mamo, ki je dala hčerko cepiti. Vrtcevsko, ne, ko bi bila starejša.


Sele zdaj sem prebral ta umotrvor.

Norice oz varicella z izjemo izpuscajev nimajo nobenih posledic, niti imajo resnejsi potek bolezni. Tako za zacetek. Prvo kar pa je treba razlociti je sploh razlog uvajanja cepljenja in cepiv za dolocene bolezni. Za varicello se cepi kvecjemu otroke ki so hudo bolani (reicmo mukoviscidoza, otroske levkemije) ker se med vnetjem noric lahko dodatno pridruzi tezka pljucnica ali drugo vnetje.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Prakticno ne.

Tukaj je videoposnetek oddaje HRT. 45 minut je kaj za videt. Ko "strokovnjaki" s svojimi nebulozami ne pridejo blizu nekomu ki je na podrocju o katerem enostavno nimajo dovolj pojma -institucija.
Famozna zdravnica Lidija Gajski, ki v lastnem blatu vidi zaroto, nato famozni biolog Sladovljev ki svoje teoreme razvija na temelju literature iz leta 1960.... Ampak ko se soocijo z nekom ki je strokovna referenca je konec.


https://www.youtube.com/watch?v=HbdguVu0pXE
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
"SKLEP: Kot si lahko preberemo... da so oboleli večinoma že bili cepljeni, in da med obolelimi skoraj ni otrok... toliko o tem pompu in epidemijah in strahovladi v naši deželi. ODGOVOR iz NIJZ o starosti obolelih in o tem ali so bili že cepljeni razkriva RESNICO, da je cepljenje NEUČINKOVITO in zaradi stranskih učinkov NEVARNO - sploh pa da epidemij NI. komaj čakam naslednjo EPIDEMIJO, saj bo še bolj potrdila, da bodo obolevali zgolj odrasli, ali pa otroci, KI SO ŽE CEPLJENI. zato epidemije NE BO! in edina epidemija ki je, je epidemija strahu in javnega medijskega napada na državljane slovenije"

https://www.facebook.com/sanjin.jasar/posts/10154944562642013
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Vse skupaj je navaden bulšit. Normalnega človeka zanimajo linki z IVZja, ne Fejsbuka.
smirk-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Sele zdaj sem prebral ta umotrvor.

Norice oz varicella z izjemo izpuscajev nimajo nobenih posledic, niti imajo resnejsi potek bolezni.

pri otrocih ne. Če pa odrasl zboli je pa lahko malo bolj zapleteno in boleče pa tudi zapleti so bolj verjetni. Zato če maš froca ki še ni mel vodenih koz in veš za druggega, ki jih ma hitro na obisk, da se igrata eno popoldne
smile-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.145
2.318
113
v lokalni ostariji
točnmo tako, otroci prebolijo norice brez kakšnih posebnih težav. recvimo v 5 dneh. odrasli pa prebolimo to izredno težko (govorim iz 1. roke).

sej dokler so ljudje zdravi vsi verjamejo šalabajzerjem. ko pa ornk zbolijo pa letijo k dohtarju pa nej medicina rešuje kar so fušarji zafukal...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
no, o tem tudi jaz govorim. nihče nikogar ne pozna. da bi otrok imel težave. edino mogoče če bi kako vzgojiteljico vprašali, ki jih je dala kar nekaj skozi, ergo verjetnost da bi bilo res kaj hudega je izredno mala.
bleki pa tudi očitno ne dela z otroci, pa mu te primeri niso znani, vsekakor ni pediater v kranju (ne vem sploh, če imajo kakega moškega), ker potem bi ob kafetu poslušal, kako je prišel en dveletnik z noricami z eno bulico na prsih ki je izgledam in se tipal kot podkožni abscesek oziroma nekaj podobnega in ga je raje na napotnico poslala v UKC. kaj se je tam dogajalo, ti pa lahko jaz povem. sicer se ne spomnim več, kam sem ga peljala, men se zdi na kirurške infekcije ali kako se reče, vsekakor ne na pediatrijo in tam so 3je glavo staknil, ker niso vedeli, česa se lahko nadejajo (tudi očitno ne vidijo vsak dan) dokler ni prišel šef vseh šefov (nadzorni najbrž), ki je na hitro pošlatal in nato od daleč konzultiral, ker jih ni prebolel, kljub trikratnemu cepljenju so titri v podnu in je totalno fobičen ter najbrž ve o tem vse kar se ve in določil, da glede na to da gre okužba proti koncu in da je mali totalno OK, nič prizadet kakorkoli, da bi počakal z rezanjem. ob najmanjši spremembi v smislu poslabšanja zdravja, pa tako nazaj. sicer bi ujela kosilo v vrtcu, tako hitro je šlo tole naokoli, ampak je ostal tisti dan in naslednji doma in sem ga gledala kot sokolje oko, potem se je pa bulica začela manjšati. matr, čisto sem pozabila na to, ker se je končalo vsaj na tem mestu povsem brez posledic. zdaj samo še brazgotine gledam drugod, pa imam samo te v glavi. Bilo je adrenalinsko, in čeprav ravno rezati ni bilo treba, bi se težko strinjala, da so bile samo zgolj brezvezna nadloga. te ne povzročajo nobenih skrbi in posebnih ukrepov, sploh pa ne da te nekdo pošlje pod nujno v Klinca.
 
Nazadnje urejeno: