Prihajajo ošpice za eko bio sončke

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Pojdi do prve knjigarne DZS in investiraj 14,99 evra v knjigo Alojza Ihana (me drugim predavatelj na MF) z naslovom Imunologija in imunski sistem.
zmaga.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.145
2.317
113
v lokalni ostariji
cepljenja itd so preveč dvignila kvaliteto življenja. premal jih pocepa zarad ošpic itd... pa zdej razni brihtoli ala optiplex upajo kvantat bedarije... neumnost....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
sej, en je migrante notri v temo privlekel. in dejansko ob takih zgodbah jaz začnem razmišljati, da kaj se muslimanskim extremistom tok mudi. počakajo naj še malo, pa namesto da financirajo tovornjake in bombe in sejejo strah, pošljejo par okuženih na počitnice. ali pa prijetno s koristnim - investirajo raje v turizem pa bomo mi ta pametni, ki smo že dol z drevesa, sami prišli in še plačali. že tko je norma en otrok na par, družine z dvemi otroci so že velike družine, se redčimo. potem pa da jih pokosi še kaka epidemija - zadeva rešena. Ðabe.

dekadenca nas je dosegla. nobeden nas ne more, se bomo pa sami
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
cepljenja itd so preveč dvignila kvaliteto življenja. premal jih pocepa zarad ošpic itd... pa zdej razni brihtoli ala optiplex upajo kvantat bedarije... neumnost....

Optiplex ne piše neumnosti, le slabo izkušnjo je imel z našim zdr. sistemom. Moral bo le sprocesirati, da brezbrižen izvajalec zdravniškega poklica nima povezave s smiselnostjo cepljenja.
zmaga.gif
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.893
113
cepljenja so dejansko skoz manj učinkovita, oboleli albančki sicer živeči v sloveniji so redno na počitnicah v svoji vukojebini prinesli ošpice.

Ti šment so bili pri nas cepljeni. Seveda niso zganjali nobenih propagand, ker sta bla oba zbolela šipca cepljena. Če bi fasal neceljeni froc bi bili na prvi strani v medijih....

Zgodilo se je na Prešernovi šoli. V Italiji je epidemija ošpic posledica invazije opic, zbolevajo pa cepljeni italjančki.. Tko pač je... Mediji pač napihujejo zgodbe.

Očitno je fora, da bolezni ni bilo seveda izgovor na precepljenost je samo izgovor, podatkov da zbolevajo cepljeni froci (vsa cepljenja) pa ne dajejo v javnost, prav tako ne posledic cepljenja. Mi smo sicer dobili odškodnino, still ni pa to v novicah na privi strani.

Tko pač je pri nas. Seveda država opic tudi ne cepi, niti za hep B noče cepit vojsko. Cepijo pa po programi nizkorizične froce, pač denar je denar.

Recimo ti povem iz lastnih izkušenj. Še zmeraj pa čakam letno umrljivost ljudi za ošpicami, pa dej letno obolelih zaradi raka kadilcev?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
No tu je tako ...

1. določene države EU oz. bom rekel kar evrope imajo izredno nizko precepljenost, ki je primerjljiva mogoče samo z državami podsaharske afrike. Medem ko je v afriki objektivni razlog da se precepljenost ne viša je v EU samo "svobodna volja" kriva da je tako

2. migranti so problem, ampak to se je vedelo oz. to se ve v vseh cepilnih programih. Zato se izvajajo cepljenja proti boleznim ki v evropi že mnogo let ne obstajajo več. Ker enostavno je bolje to plačevat kot pa se sočit z masovno z epidemijo. Cepilni program se ukine ko je bolezen po celem svetu izkoreninjena (črne koze recimo).

3. tudi brez migrantov se epidemije širijo in furat svojo ideologijo, da se ne boš cepil in ker hkrati ne boš sprejemal migrantov ki prinašajo bolezni je butasta. Ko postane enkrat večinski % populacije necepljene je dovolj en domač turist ki se vrne bolan in imaš epidemijo (ki se jo ne rešiš drugače kot s ponovnim sistematičnim in doslednim cepljenjem).

Tako da cepljenje je obvezno iz sistemskega razloga in ukinitev bi prinesla ogromno slabega ne glede na to kaj vzporedno počnemo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
cepljenja so dejansko skoz manj učinkovita, oboleli albančki sicer živeči v sloveniji so redno na počitnicah v svoji vukojebini prinesli ošpice.

Ti šment so bili pri nas cepljeni. Seveda niso zganjali nobenih propagand, ker sta bla oba zbolela šipca cepljena. Če bi fasal neceljeni froc bi bili na prvi strani v medijih....

Zgodilo se je na Prešernovi šoli. V Italiji je epidemija ošpic posledica invazije opic, zbolevajo pa cepljeni italjančki.. Tko pač je... Mediji pač napihujejo zgodbe.

Očitno je fora, da bolezni ni bilo seveda izgovor na precepljenost je samo izgovor, podatkov da zbolevajo cepljeni froci (vsa cepljenja) pa ne dajejo v javnost, prav tako ne posledic cepljenja. Mi smo sicer dobili odškodnino, still ni pa to v novicah na privi strani.

Tko pač je pri nas. Seveda država opic tudi ne cepi, niti za hep B noče cepit vojsko. Cepijo pa po programi nizkorizične froce, pač denar je denar.

Recimo ti povem iz lastnih izkušenj. Še zmeraj pa čakam letno umrljivost ljudi za ošpicami, pa dej letno obolelih zaradi raka kadilcev?

Ne drži, prav nobenega dokaza ni, da bi bilo cepljenje vedno manj učinkovito.

Tudi če zbolijo cepljeni, je pri njih potek bolezni praviloma blažji in z manj komplikacijami.

Je pa dejstvo, da za pravilno delovanje pojava čredne imunosti rabiš precepljenost populacije nad 95%, če je ta veliko manjša, se bo bolezen še vedno pogosto pojavljala med populacijo, bodo pa cepljeni oboleli bolezen preboleli hitreje in z manj zapleti.

Kako zelo učinkovito je cepljenje predvsem pri preprečevanju hudih zapletov, se vidi na primeru Romunije, kjer je LE IZ RAZLOGA, DA JE FOLK NAČELOMA GLUP precepljenost daleč pod mejo čredne imunosti, in so imeli lani zaradi ošpic 17 umrlih, vendar nihče od umrlih ni bil cepljen.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.893
113
Statistike tudi ni koliko cepljenih oboli...
Smrt je predvsem posledica slabega imunskega sistema. Za gripo jih gre precej več, pa cepljenje ni obvezno. Pomp je če zboli necepljen človek ne cepljen to je ok.

Umrljivost je izredno mejhna proti nekaterim klasičnim boleznim, gripa, kardiovaskularne bolezni itd... Cukra, tobaka itd ne prepovejo, pa čeprav se tam zgovarjamo o miljonih.

precepljenost je utopija, sam zažgance ne pregledujejo in jih ne cepijo, nočejo niti tiste z katerim so v v stiku. Recimo hep B.

Tvoja statistika pa je zavajajoče, ker ostale statistike ni, tudi ni koliko jih zboli pa so cepljeni

tega pojava ni... enkrat sem zasledil da je zbolel cepljen otrok..

Zanimivo moj otrok v istem razredu ni zbolel, pa je bil cepljen. Jest ki sem jih prebolel pa sem že petkrat pod rušo...

ampak stil
to je pač statistika. epidemija debelosti, ali pa posledica kajenja 6 miljonov na leto...

eh to ni nič tukaj ni problema
je tobačni ddv
in trošarina
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Kako ni statistike? Vsak pojav teh bolezni zdravniki prijavijo. Samo tistih ne morejo, ki ne gredo k zdravniku. Preverja se tudi, a je obolelih cepljen ali ne.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi: Za gripo jih gre precej več, pa cepljenje ni obvezno.

Oceno, koliko "jih gre za ošpicami v primeravi z gripo" je nemogoče podati, ker imamo prosti ošpicam zaenkrat solidno precepljenost.

Ne samo, da zaradi precepljenosti "ne gre" pri nas nihče v grob zaradi ošpic, celo primerov obolelih skorajda ni. Kar jih vidimo, so okužbe, ki jih prinesejo sem iz držav s slabšo preepljenostjo.

In ja, cepivo proti gripi je veliko slabše učinkovito, ker se virus gripe ves čas spreminja, zato ni smiselno cepiti vse populacije. Poleg tega je virus ošpic veliko bolj nalezljiv.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.893
113
Še enkrat če bolezni ni, je ni.. jo ne morš dobit. Ko bolezen je predvsem iz 3 držav zbolevajo cepljeni.

Zdje pa povej kaj ti ni jasno. Kaksne blažje simptome imajo zboleli je pa samo tvoja blodnja. Dejstvo je da sam sem ošpice prebolel brez kakršnih koli zapletov. Sem pa baje 100 imun, cepljeni pa ne.

Zdje pa veselo nabijej naprej.

Odgovarjam tudi tistemu, zakaj zažgance ne cepijo.... ja ni denarja, zakaj ljudi kateri delajo z temi ne cepijo proti hep B je tudi vprašanje.
stroka pravi vse je ok..

Torej zažganec je lahko necepljen, državljan pa mora biti. Če zboli pa jebiga.
V italiji ni kriva manjša cepljenost, amapak invazija ščurkov. Noben jih ne gleda, kaj šele cepi. Cepljeni pa kot kaže niso imuni.
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik tony pravi:
In ja, cepivo proti gripi je veliko slabše učinkovito, ker se virus gripe ves čas spreminja, zato ni smiselno cepiti vse populacije. Poleg tega je virus ošpic veliko bolj nalezljiv.

Kaj pa recimo klopni meningoencefalitis? Kolikor vem imamo pri nas endemijo, bolezen je zelo resna in huda...ampak cepivo je pa za plačat... zakaj?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Ja dejmo še cepljenje lisic za steklino v to temo privlečt. Da bo ja vse od suhih hrušk do gnilih jabolk za primerjavo.

Sicer če odgovorim, klopni meningoencefalitis ni vključen v shemo obveznih cepljen ker to ni prenosljiva bolezen in jo ne moreš dobit če te ne ugrizne okužen klop. Tako da tu velja pravilo kdor hoče biti "odporen" naj se cepi, škodiš pa nobenemu (razen sebi) če se ne.

Je pa tu res mogoče primerljivo s tetanusom ... spada v obvezno shemo ampak ni kužna bolezen, posledice so lahko hude. Tako da v prihodnje bo mogoce tudi tole slo pod "obvezno", če seveda ne bodo "sončki" preveč bogi.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.664
3.555
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
baje sem imun, za cepljenega ne morš 100% rečt. Tudi če obstaja zdravstveni razlog za necepljenje, cepijo. Potem ti preostane kalvarije, saj imajo halje manj odgovornosti od veterinarjev.

res je. iz istega razloga sta moja starejša prebolela norice, kot si je narava zamislila. veliko boljše cepivo, kot tisto v ampuli. sta malo brazgotinasta in bosta brkžkone ostala, čeprav se ni nobeden nič praskal, niti tožil da srbi (vsaka krasta jih bolj iritira), ampak to je mala cena glede na to, da je imunost za tak potek 100% (ne pak herpes zoster, ampak to je druga debata), cepivo pa ne. verjetnost, da bosta imela toliko brazgotin po trupu, ko jih imata sedaj je bila mala, verjetnost za kaki hujši trajni potek pa še manjša. tako mala, da me ni skrbela. tudi tretji ne bo cepljen proti noricam, jih bo prebolel pa čeprav se najbrž lahko nadejam, da bo tudi kaka brazgotina kot pri prvih dveh. Enaka pravila kot pri ošpicah in kompaniji. Ampak tukaj bodo pa vsi trije na koncu povsem precepljeni, ker to pač niso tok nedolžni heci oziroma verjetnosti, da bi jo kljub bolezni odnesli brez posledic ali take nepomembne kot jih imata sedaj moja starejša dva po noricah, mi niso tako zelo všeč. Lahko bi počasi nehali gledati črno belo. ni to loto - al zadaneš ali pa ne oziroma ali umreš ali živiš brez posledic, vse sivine vmes so veliko bolj verjetne in marsikatera na dolgi rok nesprejemljiva, če že tulimo, da želimo našim sončkom normalno zdravo življenje. itak, top bi pa bilo, če ne bi bilo treba ne cepit ne zbolet, ampak tega ni...

da pa kar cepijo, pa tudi ni res. sem trikrat hodila po eno dozo cepiva in dopust jemala, da je enega izmed ta malih hotela cepit. Pa gre samo za prehlade pa mejne vročine, kaj šele da kdo res ne sme dobiti cepiva - alergije ali pa kaj...

na logopeda pa tudi nismo dolgo čakali - v kranju, polnem šipcov. mi smo sicer zaključili z njo, ne vem pa kako je zdaj, ker je reva dober mesec nazaj omahnila z ene gore v smrt, naj počiva v miru. luštna punca...

Ti si tule malo zabluzila, večina otrok danes lepo normalno, brez hujšega preboleva norice in se ne cepijo proti njim.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
kaj sem pa jaz napisala, oziroma kako si razumel, da vidim, kje je kratek stik?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Še enkrat če bolezni ni, je ni.. jo ne morš dobit. Ko bolezen je predvsem iz 3 držav zbolevajo cepljeni.

Zdje pa povej kaj ti ni jasno. Kaksne blažje simptome imajo zboleli je pa samo tvoja blodnja. Dejstvo je da sam sem ošpice prebolel brez kakršnih koli zapletov. Sem pa baje 100 imun, cepljeni pa ne.

Predvsem mi je jasno, da zaradi osebne vpletenosti izgubljaš razsodnost.

Ne, ne zbolevajo le cepljeni, večina okuženih je necepljenih, in umirajo le necepljeni.

Blažji potek bolezni pri tistih cepljenih, ki zbolijo, je dejstvo. Nehaj pisati stvari, ki nimajo osnove.

Ker si sam prebolel ošpice brez vsakih zapletov razloži 17 ljudjem iz Romunije (o katerih smo že pisali), in ki niso bili cepljeni, da se motijo in da danes niso zaradi ošpic 6 čevljev pod rušo.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.893
113
17 ljudi je pa res podatek. Če že objavljaš podatke moraš navesti celotno sliko, kakšno je bilo zdravstveno stanje obolelega. Tvoje posploševanje je tako kot pri ptičji gripi, katero je zdrav človek prebolel kot navadn gripo.

Čeprav so svet prepričevali v epidemijo zloglasne kuge. Verjel jim ni skoraj noben in iz tega ni bilo nič, razen kup prodanega neuporabnega cepiva.

17 ljudi ni noben podatek, kot ne da jih je 50 umrlo zaradi gripe. Ja če je oseba brez imunskega sistema jo pobere prehlad (lahko ja ali pa tudi ne)

Necepljenih je ogromno ljudi smrtnost pa nizka. Seveda so ljudje katere lahko pobere sezonska gripa. To pa je fact. Za cepljene pa vactinatorji govorijo da je bulet proof statistiko pa skrivajo, ko prihaja na plano dejstvo, da je cepivo neučinkovito, virus pa verjetno zmutiran do te mere, da lahko zbolijo vsi.

V razredu, kjer sta se šipca okužila (ki sta cepljena) se ni okužil noben niti necepljeni, ki jih je bilo če se ne motim 4 komade.
Zbolela sta le cepljena.

Seveda nobeden ni poročal, če bi zbolela necepljena oseba bi bil rompompom.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Še enkrat če bolezni ni, je ni.. jo ne morš dobit. Ko bolezen je predvsem iz 3 držav zbolevajo cepljeni.

Zdje pa povej kaj ti ni jasno. Kaksne blažje simptome imajo zboleli je pa samo tvoja blodnja. Dejstvo je da sam sem ošpice prebolel brez kakršnih koli zapletov. Sem pa baje 100 imun, cepljeni pa ne.

Predvsem mi je jasno, da zaradi osebne vpletenosti izgubljaš razsodnost.

Ne, ne zbolevajo le cepljeni, večina okuženih je necepljenih, in umirajo le necepljeni.

Blažji potek bolezni pri tistih cepljenih, ki zbolijo, je dejstvo. Nehaj pisati stvari, ki nimajo osnove.

Ker si sam prebolel ošpice brez vsakih zapletov razloži 17 ljudjem iz Romunije (o katerih smo že pisali), in ki niso bili cepljeni, da se motijo in da danes niso zaradi ošpic 6 čevljev pod rušo.

Ti se ni potegnilo da se prerekas z znamenitim forumasem Realty-jem? Tak primitiven, nizkoten in laznjiv stil pisanja poln "desjtev oz faktov"... pa res ni tezko prepoznati.
evil.gif
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.893
113
http://siol.net/novice/sloveni...reboleli-131618

Zanimiv odstotek cepljenih zboli.....
poln factov si ti, ki to zanikaš, zgleda da je cepivo neučinkovito od 22 7 z dvema odmerkoma cepiva 4 z enim... Lep odstotek ni kaj.

Po tvojem, česa se bojijo cepljeni epidemije... Očitno da bodo okuženi.

No sedaj ne bomo verjeli niti statistiki. Seveda problem so necepljeni, vpijejo pa cepljeni in precepljena populacija, ki se očitno ne more okužit.

Pa logično odgovori na vprašanje. Obenem pa še povej podatek, zakaj migrantov ne cepijo, če je nevarnost pandemije...

Za porast ošpic pa krivijo cca 10% populacije ki se ne cepi.
 
Nazadnje urejeno: