Prihajajo ošpice za eko bio sončke

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.315
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
In tu mora "zmagati" "višji interes" - kot "laik" se nimaš kaj zoperstavljati sistemu, ampak moraš svojega otroka pustiti "pičiti".

Z "dodatkom" - stroka mora znati tudi "popustiti" posebnim primerom, ki jih pa spet ne sme biti preveč.

To.
467716-post_slo.gif
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Se pravi ko država reče "skoči", skočiš.

Saj to menda imamo. Cepljenje je obvezno.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
Se pravi ko država reče "skoči", skočiš.
Ker te to reši pred drvečim tovornjakom, skočiš. No lahko pa si "pameten" in iz inata ne skočiš(ker pri skoku se lahko podrgneš, če slabo doskočiš), ker tebi pa že noben ne bo nič zapovedoval
evil.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.315
113
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
Se pravi ko država reče "skoči", skočiš.

Saj to menda imamo. Cepljenje je obvezno.

In tako smo spet pri klasičnem slovenskem problemu, ko v teoriji vse špila (beri - zadovoljivo urejena zakonodaja), pri izvajanju v praksi pa iz več razlogov (pomanjkanje nadzora, interesa, itd.) pogrnemo na polno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
En "klinčev" dimnikar s priučeno izobrazbo ti v primeru zavrnitve pregleda dimnika, ki je v resnici mnogokrat nepotreben lahko na pukl nakoplje inšpektorja in dokaj visoko kazen.

Ubogi 7 + 5 let šolani zdravnik, pa reče "saj bo" in se potem sekira sam pri sebi, tako da na koncu umre 20 let prej kot dimnikar.

Kje je v tem primeru varuh bolnikovih pravic, pa raznorazni inšpektorati, pa NIJZ?

PS: se opravičujem dimnikarjem, če sem koga po krivem prizadel, ampak tudi vi vsako leto prizadenete mojo denarnico za nič.
 
Nazadnje urejeno:

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Če se država ne jemlje resno, kako ji boš pomagal?
Ker za enga klinčevga dimnikarja ... stavim, da registra dimnikov nimamo. register otrok pač. Pa cepi se ne pri sosedu, ampak v zdravstvenem domu ali (obvezni) šoli. Tako da tudi podatke bolj ali manj imajo (razen morda kakšnega begunca v vmesnem obdobju, pa kakega pripadnika določene avtohtone skupnosti ... skratka drobiž).

In ker vedo, kdo se ni cepil, in .... pri tem ostane, now what? Pa če bi pri ta prvemu ustrezno represivno ukrepal, bi sedaj ne striglo par % populacije.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Če so bio eko sončeki naj bodo brez otroškega dodatka in vrtec se plača polna cena, seveda tudi malica in kosilo v šoli.
Bi jih hitro streznilo.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
Problem tam so migranti, samo je prepovedana beseda...
Drugo pa še nekaj taušajo, cepiva ne pomagajo več, veliko otrok ki so zboleli so cepljeni. Sam poznam dva taka.

No sicer pa smo že praktično vsi pocrkali, saj so napovedovali drastično zmanjšanje populacije za ptičjo gripo. Ti šment jim noben ni peljal.

Začuda je blo smrti malo, več jih pobere za zaradi sezonskih grip ali pa slabega imunskega sistema. Oz več 1000 procetov več zaradi cukra...
Strokovnjaki govorijo že alarmanto...

Kdaj ga bodo prepovedali....

Še enkrat zakaj ne objavljajo podatkov, da cepljeni zbolevajo?
A zato ker podkupljive kurbe govorijo da je buletproof...

hint ovce na udaru
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.145
2.318
113
v lokalni ostariji
optiplex ovce so tisti ki sedaj nekaj verjamejo proti cepljenju pa za to ne obstaja zdravstveni razlg (ni otrok bolan)cele generacije smo se cepile pa kar žvimo...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
Se popolnoma strinjam, kadilci naj plačajo kemoterapijo, debeluharje pa za zdravljenje kardiovaskularnih bolezni.

Sem pa zato, da začnemo mi odločat privat sektor, kam bodo šli naši pripevki, kateri ustanovi, za koji [cenzura] bi luftarjem plačeval kosilo, jebeš vzajemnost.

Bi te streznilo potem.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
Moj letnik nikoli ni bil cepljen proti ošpicam. Celo fasal sem jih.

baje sem imun, za cepljenega ne morš 100% rečt. Tudi če obstaja zdravstveni razlog za necepljenje, cepijo. Potem ti preostane kalvarije, saj imajo halje manj odgovornosti od veterinarjev.

Če pa pride do odškodnine, pa plačamo davkoplačevalci, ne malomarnež.
Živijo tudi tisti, ki so fasali ošpice... Če se gremo na tvoj nivo.

Problem, ki pa je sedaj so pa levičarske migracije --- seveda tam se država ne sekira, no sej se ni treba ampak jebe svoje, pač keš more krožit.

Lastnemu občanu, položnice, kazni, rubež, davke, gledajo račune. Opici pa tri tople obroke, brezplačno šolstvo, pomoč pri iskanju zaposlitve, jezikovne tečaje.......

Logopedi so samo še za šipce... Tako to gre... Noben se pa ne obregne. To je antilevičarsko...... jebiga
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Če so bio eko sončeki naj bodo brez otroškega dodatka in vrtec se plača polna cena, seveda tudi malica in kosilo v šoli.
Bi jih hitro streznilo.
nič v javni vrtec jih sploh nebi mseli spustiti v šolo pa tudi ne. pa naj se doma šolajo. pa še plačajo naj zdravljenje če zbolijo s kakšno rečjo ki se cepi.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Problem tam so migranti, samo je prepovedana beseda...
Drugo pa še nekaj taušajo, cepiva ne pomagajo več, veliko otrok ki so zboleli so cepljeni. Sam poznam dva taka.

No sicer pa smo že praktično vsi pocrkali, saj so napovedovali drastično zmanjšanje populacije za ptičjo gripo. Ti šment jim noben ni peljal.

Začuda je blo smrti malo, več jih pobere za zaradi sezonskih grip ali pa slabega imunskega sistema. Oz več 1000 procetov več zaradi cukra...
Strokovnjaki govorijo že alarmanto...

Kdaj ga bodo prepovedali....

Še enkrat zakaj ne objavljajo podatkov, da cepljeni zbolevajo?
A zato ker podkupljive kurbe govorijo da je buletproof...

hint ovce na udaru

Ti tudi poznas taksne ki so jim namerno presadili ledvico, ceprav je odpovedala samo ena.
priden.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
baje sem imun, za cepljenega ne morš 100% rečt. Tudi če obstaja zdravstveni razlog za necepljenje, cepijo. Potem ti preostane kalvarije, saj imajo halje manj odgovornosti od veterinarjev.

res je. iz istega razloga sta moja starejša prebolela norice, kot si je narava zamislila. veliko boljše cepivo, kot tisto v ampuli. sta malo brazgotinasta in bosta brkžkone ostala, čeprav se ni nobeden nič praskal, niti tožil da srbi (vsaka krasta jih bolj iritira), ampak to je mala cena glede na to, da je imunost za tak potek 100% (ne pak herpes zoster, ampak to je druga debata), cepivo pa ne. verjetnost, da bosta imela toliko brazgotin po trupu, ko jih imata sedaj je bila mala, verjetnost za kaki hujši trajni potek pa še manjša. tako mala, da me ni skrbela. tudi tretji ne bo cepljen proti noricam, jih bo prebolel pa čeprav se najbrž lahko nadejam, da bo tudi kaka brazgotina kot pri prvih dveh. Enaka pravila kot pri ošpicah in kompaniji. Ampak tukaj bodo pa vsi trije na koncu povsem precepljeni, ker to pač niso tok nedolžni heci oziroma verjetnosti, da bi jo kljub bolezni odnesli brez posledic ali take nepomembne kot jih imata sedaj moja starejša dva po noricah, mi niso tako zelo všeč. Lahko bi počasi nehali gledati črno belo. ni to loto - al zadaneš ali pa ne oziroma ali umreš ali živiš brez posledic, vse sivine vmes so veliko bolj verjetne in marsikatera na dolgi rok nesprejemljiva, če že tulimo, da želimo našim sončkom normalno zdravo življenje. itak, top bi pa bilo, če ne bi bilo treba ne cepit ne zbolet, ampak tega ni...

da pa kar cepijo, pa tudi ni res. sem trikrat hodila po eno dozo cepiva in dopust jemala, da je enega izmed ta malih hotela cepit. Pa gre samo za prehlade pa mejne vročine, kaj šele da kdo res ne sme dobiti cepiva - alergije ali pa kaj...

na logopeda pa tudi nismo dolgo čakali - v kranju, polnem šipcov. mi smo sicer zaključili z njo, ne vem pa kako je zdaj, ker je reva dober mesec nazaj omahnila z ene gore v smrt, naj počiva v miru. luštna punca...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
baje sem imun, za cepljenega ne morš 100% rečt. Tudi če obstaja zdravstveni razlog za necepljenje, cepijo. Potem ti preostane kalvarije, saj imajo halje manj odgovornosti od veterinarjev.

res je. iz istega razloga sta moja starejša prebolela norice, kot si je narava zamislila. veliko boljše cepivo, kot tisto v ampuli. sta malo brazgotinasta in bosta brkžkone ostala, čeprav se ni nobeden nič praskal, niti tožil da srbi (vsaka krasta jih bolj iritira), ampak to je mala cena glede na to, da je imunost za tak potek 100% (ne pak herpes zoster, ampak to je druga debata), cepivo pa ne. verjetnost, da bosta imela toliko brazgotin po trupu, ko jih imata sedaj je bila mala, verjetnost za kaki hujši trajni potek pa še manjša. tako mala, da me ni skrbela. tudi tretji ne bo cepljen proti noricam, jih bo prebolel pa čeprav se najbrž lahko nadejam, da bo tudi kaka brazgotina kot pri prvih dveh. Enaka pravila kot pri ošpicah in kompaniji. Ampak tukaj bodo pa vsi trije na koncu povsem precepljeni, ker to pač niso tok nedolžni heci oziroma verjetnosti, da bi jo kljub bolezni odnesli brez posledic ali take nepomembne kot jih imata sedaj moja starejša dva po noricah, mi niso tako zelo všeč. Lahko bi počasi nehali gledati črno belo. ni to loto - al zadaneš ali pa ne oziroma ali umreš ali živiš brez posledic, vse sivine vmes so veliko bolj verjetne in marsikatera na dolgi rok nesprejemljiva, če že tulimo, da želimo našim sončkom normalno zdravo življenje. itak, top bi pa bilo, če ne bi bilo treba ne cepit ne zbolet, ampak tega ni...

da pa kar cepijo, pa tudi ni res. sem trikrat hodila po eno dozo cepiva in dopust jemala, da je enega izmed ta malih hotela cepit. Pa gre samo za prehlade pa mejne vročine, kaj šele da kdo res ne sme dobiti cepiva - alergije ali pa kaj...

na logopeda pa tudi nismo dolgo čakali - v kranju, polnem šipcov. mi smo sicer zaključili z njo, ne vem pa kako je zdaj, ker je reva dober mesec nazaj omahnila z ene gore v smrt, naj počiva v miru. luštna punca...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.385
9.119
113
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Če so bio eko sončeki naj bodo brez otroškega dodatka in vrtec se plača polna cena, seveda tudi malica in kosilo v šoli.
Bi jih hitro streznilo.

Ali pa se kar vse necepljene postreli.
 

meniw

Zelenc'
8. jun 2017
1
0
1
Upam, da se zavedate, da ste s ošpicami kot tudi z ostalimi herpes virusi(norice,....) trajno dosmrtno okuženi. Zato mora imunski sistem skoz posredovat
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik meniw pravi:
Upam, da se zavedate, da ste s ošpicami kot tudi z ostalimi herpes virusi(norice,....) trajno dosmrtno okuženi. Zato mora imunski sistem skoz posredovat

To se pravi, da tisti ki so cepljeni in potem cepivo popusti, se okužijo... so na koncu na istem? V čem je pol "catch" se sploh cepiti?
Ali pa recimo tisti, ki so cepljeni, pa vseeno zbolijo... imajo virus celo življenje in se kao imunski sistem non-stop bori... V čem je pol "catch" se cepiti, če pa je rezultat na koncu isti - torej kronična okužba ?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
No tisti, ki so umrli zaradi težjega poteka bolezni, ti tega ne morejo povedati. Enako tisti s težjimi posledicami, ker je le teh malo zaradi že dolgo trajajočega programa cepljenja.