Krščanska vera

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Bog je vsemogočen.
Jp, vseh njegovih 3000+ verzij. Samo še odločiti se morate katera je prava
hysterical-1.gif
Kristjani verujemo v ENEGA boga. Rečemo mu Bog.
A res?zakaj pa še rabite potem en kup pomožnih- od Marije, Jezusa, angelov in bog si ga vedi koliko svetnikov? vseskupaj je norišnica, kamor vas večina takih sodi..
cool-1.gif
Dečko ne razumeš zadeve.
Marija ni bog, niti jezus ni bog, niti svetniki niso bogovi....

PS: saj ni nihče rekel, da mi to rabimo. Tako pač je.
Saj komunistov tudi ne rabimo, ampak so. (samo za boljše razumevanje)
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Bog je vsemogočen.
Jp, vseh njegovih 3000+ verzij. Samo še odločiti se morate katera je prava
hysterical-1.gif
Kristjani verujemo v ENEGA boga. Rečemo mu Bog.
Pa si zihr, da je tapravi
confused-1.gif
Mrbit je pa ker od rimljanskih.

Btw, kristjani verujete v vsaj 4 bogove, ki pa so bili med večkratnim preurejanjem svetega pisma združeni v enega
evil.gif
Jaz sem zihr.
A ti si pa zihr, da Boga ni?
Seveda sem, saj ni bil do sedaj še nihče sposoben dokazati obstoj kateregakoli boga
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
4?

Kdo je pa četrti pri troedinem Bogu?
Ni fora v troedinosti, to so spacali kasneje v novi zavezi
Sprva so bili v stari zavezi vsaj 4 bogovi. S časom se je pisarija preuredila na enega boga (bog vojne), vendar ne popolnoma in se še vedno najde omembe ostalih bogov
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.669
3.556
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
...ksz...

No tako - 12 strani topica je letelo v kanto saj je bilo praktično nemogoče ločiti seme od plevela, zdaj pa poizkusimo znova a tokrat brez komunistov&domobrancev&co v vsakem drugem postu. Poanta teme je to, da se avtor sprašuje kako lahko leta 2017 še obstajajo ljudje, ki (bojda dejansko) verjamejo v nekega strička na nebu, ki je ustvaril vse kar vidimo in še več ter rogovileža nekje v gorečih globinah.

Hvala za razumevanje
pozdrav.gif

Očitno bo vajo treba ponavljati dnevno dokler sralca ne odnese nazaj v banovce.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Bog je vsemogočen.
Jp, vseh njegovih 3000+ verzij. Samo še odločiti se morate katera je prava
hysterical-1.gif
Kristjani verujemo v ENEGA boga. Rečemo mu Bog.
Pa si zihr, da je tapravi
confused-1.gif
Mrbit je pa ker od rimljanskih.

Btw, kristjani verujete v vsaj 4 bogove, ki pa so bili med večkratnim preurejanjem svetega pisma združeni v enega
evil.gif
Jaz sem zihr.
A ti si pa zihr, da Boga ni?
Seveda sem, saj ni bil do sedaj še nihče sposoben dokazati obstoj kateregakoli boga
Kako da ne? Ozri se okoli sebe!
Obstoj sveta dokazuje, da je to, kar vidiš okoli sebe moral nekdo ali nekaj, ustvariti, sprocesirati, sprogramirati, povzročiti....
Saj če ti prideš domov in naletiš na razmetano in izropano stanovanje, tudi ne moreš dokazat kdo je to naredil. Ampak veš, da je to nekdo MORAL naredit. Ker samo od sebe se stanovanje ne razmeče. Ali pač?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Tudi pekel so izumili kasneje, da so ustvarili strahovlado.

Ko že omenjate veliki pok: Obstaja knjiga malo kontraverznega švicarskega teologa Credo, če koga zanima.

Špasno je tudi to, da od nekdaj sovražijo Jude, po drugi strani pa častijo Marijo, Jožefa (nisem zasledil da bi kdaj prestopila v krščansko vero) in konec koncev-najbolj slaven Jud na svetu je prav Jezus.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Bog je vsemogočen.
Jp, vseh njegovih 3000+ verzij. Samo še odločiti se morate katera je prava
hysterical-1.gif
Kristjani verujemo v ENEGA boga. Rečemo mu Bog.
Pa si zihr, da je tapravi
confused-1.gif
Mrbit je pa ker od rimljanskih.

Btw, kristjani verujete v vsaj 4 bogove, ki pa so bili med večkratnim preurejanjem svetega pisma združeni v enega
evil.gif
Jaz sem zihr.
A ti si pa zihr, da Boga ni?
Seveda sem, saj ni bil do sedaj še nihče sposoben dokazati obstoj kateregakoli boga
Kako da ne? Ozri se okoli sebe!
Obstoj sveta dokazuje, da je to, kar vidiš okoli sebe moral nekdo ali nekaj, ustvariti, sprocesirati, sprogramirati, povzročiti....
Saj če ti prideš domov in naletiš na razmetano in izropano stanovanje, tudi ne moreš dokazat kdo je to naredil. Ampak veš, da je to nekdo MORAL naredit. Ker samo od sebe se stanovanje ne razmeče. Ali pač?

Ne, nihče ni poreboval tega ustvariti, sprocesirati, sprogramirati,...

Btw, v dovolj dolgem času se lahko stanovanje samo razmeče. Ma mislim da kvantna mehanika ni zate, tako da je brez veze o tem razlagati.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Bog je vsemogočen.
Jp, vseh njegovih 3000+ verzij. Samo še odločiti se morate katera je prava
hysterical-1.gif
Kristjani verujemo v ENEGA boga. Rečemo mu Bog.
Pa si zihr, da je tapravi
confused-1.gif
Mrbit je pa ker od rimljanskih.

Btw, kristjani verujete v vsaj 4 bogove, ki pa so bili med večkratnim preurejanjem svetega pisma združeni v enega
evil.gif
Jaz sem zihr.
A ti si pa zihr, da Boga ni?
Seveda sem, saj ni bil do sedaj še nihče sposoben dokazati obstoj kateregakoli boga
Kako da ne? Ozri se okoli sebe!
Obstoj sveta dokazuje, da je to, kar vidiš okoli sebe moral nekdo ali nekaj, ustvariti, sprocesirati, sprogramirati, povzročiti....
Saj če ti prideš domov in naletiš na razmetano in izropano stanovanje, tudi ne moreš dokazat kdo je to naredil. Ampak veš, da je to nekdo MORAL naredit. Ker samo od sebe se stanovanje ne razmeče. Ali pač?

Ne, nihče ni poreboval tega ustvariti, sprocesirati, sprogramirati,...

Btw, v dovolj dolgem času se lahko stanovanje samo razmeče. Ma mislim da kvantna mehanika ni zate, tako da je brez veze o tem razlagati.
Aja?
A stanovanje se po dolgem času lahko samo razmeče, Bog pa se po dolgem času ne more sam sebe naredit?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Ne, sam sebe ne more narediti. Lahko pa bi nastal iz nule. Tako da odpade vsemogočnost
evil.gif

In ker bi zanj veljali vsi zakoni našega vesolja, bi bil švoh delal čudeže
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Ne, sam sebe ne more narediti. Lahko pa bi nastal iz nule. Tako da odpade vsemogočnost
evil.gif
No, že napredujeva.
Torej dopuščaš možnost, da je Bog nastal iz nule?
Ampak, če lahko stanovanje samo sebe razmeče, ne vidim razloga, zakaj ne bi Bog sam sebe "nametal"?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Ne, sam sebe ne more narediti. Lahko pa bi nastal iz nule. Tako da odpade vsemogočnost
evil.gif
No, že napredujeva.
Torej dopuščaš možnost, da je Bog nastal iz nule?
Ampak, če lahko stanovanje samo sebe razmeče, ne vidim razloga, zakaj ne bi Bog sam sebe "nametal"?
Bog kot bitje, za katerega veljajo vsi fizikalni zakoni tega vesolja lahko nastane iz nule. Ampak to bo le neko xyz bitje, ki ga ti lahko imenuješ Bog, če tako želiš
tongue-1.gif
Nič vsemogočnosti, nič ustvarjanja, nič čudežev,... Tako da se ne boš uspel izviti v tej smeri
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Ne, sam sebe ne more narediti. Lahko pa bi nastal iz nule. Tako da odpade vsemogočnost
evil.gif
No, že napredujeva.
Torej dopuščaš možnost, da je Bog nastal iz nule?
Ampak, če lahko stanovanje samo sebe razmeče, ne vidim razloga, zakaj ne bi Bog sam sebe "nametal"?
Bog kot bitje, za katerega veljajo vsi fizikalni zakoni tega vesolja lahko nastane iz nule. Ampak to bo le neko xyz bitje, ki ga ti lahko imenuješ Bog, če tako želiš
tongue-1.gif
Nič vsemogočnosti, nič ustvarjanja, nič čudežev,... Tako da se ne boš uspel izviti v tej smeri
Ker skoz nekaj popravljaš svoje poste, ti niti ne morem sproti odgovorit.....
Ne kolega. Bog NI iz tega sveta.
In nihče od nas ne ve kako ta Bog "fizično" izgleda.
Lahko je res, tako kot ti praviš xyz bitje. Možno.
Tako da se jaz kar dobro "izvijam" v tej smeri.
Ti se bolj slabo.
Trdiš, da se nekaj lahko ustvari ali nastane iz nič, v isti sapi pa zanikaš, da bi se lahko Bog ustvaril iz nič.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
A si ti bil leta 1975 tako vnet vernik, kot si danes? sem te že vprašal, pa se "uspešno" izvijaš..
iz tvojega odgovora bo vse jasno- a je bog ali ni..
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Ne, sam sebe ne more narediti. Lahko pa bi nastal iz nule. Tako da odpade vsemogočnost
evil.gif
No, že napredujeva.
Torej dopuščaš možnost, da je Bog nastal iz nule?
Ampak, če lahko stanovanje samo sebe razmeče, ne vidim razloga, zakaj ne bi Bog sam sebe "nametal"?
Bog kot bitje, za katerega veljajo vsi fizikalni zakoni tega vesolja lahko nastane iz nule. Ampak to bo le neko xyz bitje, ki ga ti lahko imenuješ Bog, če tako želiš
tongue-1.gif
Nič vsemogočnosti, nič ustvarjanja, nič čudežev,... Tako da se ne boš uspel izviti v tej smeri
Ker skoz nekaj popravljaš svoje poste, ti niti ne morem sproti odgovorit.....
Ne kolega. Bog NI iz tega sveta.
In nihče od nas ne ve kako ta Bog "fizično" izgleda.
Lahko je res, tako kot ti praviš xyz bitje. Možno.
Tako da se jaz kar dobro "izvijam" v tej smeri.
Ti se bolj slabo.
Trdiš, da se nekaj lahko ustvari ali nastane iz nič, v isti sapi pa zanikaš, da bi se lahko Bog ustvaril iz nič.

Kako bi tvoj bog zgledal si ni težko zmisliti, saj se gre tako ali tako le za miselni konstrukt in si ga vsak lahko po svoje predstavlja
grin1.gif

Sicer pa ja, sam sebe ne more ustvariti. Ne gre. Lahko pa naključno nastane, a bo podrejen zakonom prostora v katerem je nastal.
No o tem kako majhna je verjetnost za kaj takega je pa itak nesmiselno debatirati s tabo
wink-1.gif
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Dej mi neki povej. K me res zanima...

Gledate tole fotko, pa vzdihujete kolk je lepa narava, pa bog jo je faj poštimal...iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, kolk kjut...aaaaaaaaaaaaaa

tumblr_mz7vm0mwFs1rfhsblo1_500.jpg


...pa kolk ma mene bog rad (čeprav sem recimo pjanc in tepem ženo pa otroke), da imam tok lepo zelenjavo na vrtu. Je pred sezono uslišal moje molitve...

image_13858562_5.jpg


Pol pa tole vidte...pa kaj. Bog že ve kaj dela. Tko pač je. Jebeš to...glavno, da je solata zelena...

children%20-%20auschwitz.jpg


Vaš takozvani vsemogočni in pravični bog...
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik kaligula pravi:
Hja... pa sem očitno ostal brez odgovorov, ker je prej vse letelo v kanto, preden je kdo realno iz razumsko odgovoril.

Kaj mene, kot laika, oz. skeptika v veri zanima - ko poskusim uporabljati razum:

- ali obstaja kje kakršenkoli stvaren dokaz o obstoju Jezusa, ki bi ga moderna znanost potrdila in kjer ne gre zgolj za pričevanja?
- če je Bog ustvaril Zemljo in Univerzum, pred tem pa ni bilo nič, kdo je ustvaril Boga? Sam sebe?
- Kako je z ostalimi bogovi, ki so bili omenjani in malikovani v zgodovini, pred pojavom krščanstva? So izmišljeni? Neveljavni? Jih ni bilo? Zakaj je ravno krščanski Bog, bog vseh bogov in edini pravi?
- Kako človek, ki je veren, ve, da je Bog na njegovi strani in mu dejansko pomaga v življenju?
- Kako z gotovostjo vedo, da obstajajo nebesa in pekel?
- Zakaj krščanstvo še vedno postavlja vero pred znanost, ki nedvomno s dejstvi dokazuje evolucijo človeštva, in ki ni skladna z doktrinami vere?

Bom še enkrat ponovil, kar sem že v brisanem postu. Ne motijo me verniki. Na porokah, če se le da, se skušam izogniti pridigam (upam, da se jim tako reče) svatom. Razlog za to je, da jih ne razumem, ker povečini niso skladne z mojimi prepričanji in realnostjo in sem do večine povedanih stvari, precej skeptičen. Ne delam pa se norca iz vernikov ali jim lepim etikete, da so diplomatsko rečeno "manj izobraženi" ali naivni. Razen takrat, ko imam opravka z ekstremisti - kjer je pa moj modus operandi povsem enak kot do ostalih ekstremistov. Torej ne ločujem tudi tukaj - oz. vsaj skušam, da ne bi.

Res težko razumem filozofio in smer rkc oz svetopisemske zapovedi in pravila, ki so danes morda rahlo arhaični.

Gremo pa malo filozofirat

1. https://en.wikipedia.org/wiki/Historicity_of_Jesus

2. Katerokoli verovanje, vključno z znanstveno podprtim "Velikim pokom", postavlja isto vprašanje - kaj je bilo prej? Od kod je prišla tista masa snovi/energije v eni točki?

3. Predpostavimo lahko, da (za verujoče) obstoje samo en Bog, ki pa si ga vere različno predstavljajo in imenujejo. Kaj točno preprečuje, da bi (za verujoče) sprejeli teorijo o samo enem Bogu, ki si ga različne kulture različno predstavljajo in različno imenujejo - Bog, Alah, Manitu,... interpretacije tega Boga pa so delo ljudi (cerkev), ki so vero zlorabili za doseganje svojih nizkotnih ciljev (oblast, denar,...)? Ljudje so pač Bogu zaradi obilice dela, ki naj bi ga imel, dodali še pomočnike (druge bogove, svetnike, hudiča, angele,...)

4. Placebo efekt... če veruješ v Kučana, da bo Cmera izvoljena, je Cmera izvoljena... {sarcasm off

5. Nihče še ni prišel nazaj, da bi to potrdil ali ovrgel. Spada pač pod verovanje, da bodo dobri nagrajeni, slabi pa kaznovani, pa čeprav šele po smrti.

6. Ali ni tudi znanost neke vrste vera? Kdo ima možnost, da znanstvene poskuse ali teorije preizkusi v praksi? Zgodovina nam kaže, da je znanost v preteklosti že mnogokrat popolnoma zgrešila, zakaj bi torej nekaterim znanstvenim dokazom bolj verjeli kot drugim?
Druga razlaga - evolucije je prav tako težko dokazljiva, ker ne moreš dokazati nečesa, kar se ni zgodilo. Darwin je opazoval ščinkavce na Galapagosu in prišel do svoje teorije, po drugi strani pa so to le variacije ščinkavca, ki so si genetsko tako blizu kot sorte jablan. Znanost se že stoletja trudi najti "vezni člen" med opicami in človekom, pa ga ne najde. Niti slučajno še niso našli "veznih členov" med različnimi rodovi, recimo prehod od rib na podgane. Za neverujoče je to le še vprašanje časa, za verujoče pa dokaz, da obstoja nek Načrt, ki ga svobodno lahko imenujemo tudi Bog. Pa tudi tista otroška zgodbica o stvarjenju sveta je lahko razložljiva - za nas je dan časovna enota, ki pomeni en obrat Zemlje oziroma en dan in eno noč. Če privzamemo obstoj Boga, pa nikakor ni nujno, da je njegova časovna enota enaka naši. Torej lahko predpostavimo, da je en dan iz stvarjenja sveta milijardo let človeškega merjenja časa, pa pridemo že zbližanju med evolucijsko in kreacionistično teorijo. Vedeti pa moramo tudi, da so bile knjige verstev v tistih časih pisane in razlagane tako, da so jih lahko razumeli neizobraženi in nepismeni ljudje tistega časa.

Malo razmišljanja - recimo, da se je iz podgane z mutacijo razvila kokoš - kolikšna je verjetnost, da naravni sovražnik podgan ni pojedel tiste prve kokoši in s tem prestavil razvoj kokoši za milijon let naprej?

Še vprašanje za matematike - predpostavimo, da imamo generator alfanumeričnih znakov s kapaciteto 1000 naključnih znakov na sekundo. Koliko časa bi bilo potrebno, da bi naključno generirani znaki zapovrstjo sestavili vsa Shakespearova dela?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
A si ti bil leta 1975 tako vnet vernik, kot si danes? sem te že vprašal, pa se "uspešno" izvijaš..
iz tvojega odgovora bo vse jasno- a je bog ali ni..
Prosim, da ne smetiš teme, ker bo Matey zaradi tebe spet zbrisal 90% debate.
Ne bi rad spet zastonj klofal.