Krščanska vera

I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik kaligula pravi:
Hja... pa sem očitno ostal brez odgovorov, ker je prej vse letelo v kanto, preden je kdo realno iz razumsko odgovoril.

Kaj mene, kot laika, oz. skeptika v veri zanima - ko poskusim uporabljati razum:

- ali obstaja kje kakršenkoli stvaren dokaz o obstoju Jezusa, ki bi ga moderna znanost potrdila in kjer ne gre zgolj za pričevanja?
- če je Bog ustvaril Zemljo in Univerzum, pred tem pa ni bilo nič, kdo je ustvaril Boga? Sam sebe?
- Kako je z ostalimi bogovi, ki so bili omenjani in malikovani v zgodovini, pred pojavom krščanstva? So izmišljeni? Neveljavni? Jih ni bilo? Zakaj je ravno krščanski Bog, bog vseh bogov in edini pravi?
- Kako človek, ki je veren, ve, da je Bog na njegovi strani in mu dejansko pomaga v življenju?
- Kako z gotovostjo vedo, da obstajajo nebesa in pekel?
- Zakaj krščanstvo še vedno postavlja vero pred znanost, ki nedvomno s dejstvi dokazuje evolucijo človeštva, in ki ni skladna z doktrinami vere?

Bom še enkrat ponovil, kar sem že v brisanem postu. Ne motijo me verniki. Na porokah, če se le da, se skušam izogniti pridigam (upam, da se jim tako reče) svatom. Razlog za to je, da jih ne razumem, ker povečini niso skladne z mojimi prepričanji in realnostjo in sem do večine povedanih stvari, precej skeptičen. Ne delam pa se norca iz vernikov ali jim lepim etikete, da so diplomatsko rečeno "manj izobraženi" ali naivni. Razen takrat, ko imam opravka z ekstremisti - kjer je pa moj modus operandi povsem enak kot do ostalih ekstremistov. Torej ne ločujem tudi tukaj - oz. vsaj skušam, da ne bi.

Res težko razumem filozofio in smer rkc oz svetopisemske zapovedi in pravila, ki so danes morda rahlo arhaični.

Zadevi se reče verska dogma.
evil.gif


Če te je dajala herezija, zdrava pamet ali si postavljal "neumna" vprašanja, so ti hitro odgovorili.

In nikoli več nisi nič vprašal.

Čeprav, jaz sem ziher, da papež ne verjame
evil.gif
ker ni glup
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
V anketi ti manjka opcija:
Življenja izven našega planeta še ne moremo dokazati, tako da sta obe trditvi ( za in proti življenju drugje po vesolju) enako glupi.

Si kdaj medtem ko si pisal post pomislil da je tema glupa?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
V anketi ti manjka pri prvem vprašanju odgovor: "Ne vem"

Se pa je treba vprašati kaj je "Bog".

Izhajajoč tudi iz tega, da je danes uradna znanost več ali manj enotna, da se je vse skupaj začelo z "velikim pokom" - ampak kaj je bilo pa prej?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.464
113
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
V anketi ti manjka opcija:
Življenja izven našega planeta še ne moremo dokazati, tako da sta obe trditvi ( za in proti življenju drugje po vesolju) enako glupi.

Si kdaj medtem ko si pisal post pomislil da je tema glupa?
Primerna odpiralcu teme
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.464
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Izhajajoč tudi iz tega, da je danes uradna znanost več ali manj enotna, da se je vse skupaj začelo z "velikim pokom" - ampak kaj je bilo pa prej?
No tudi glede tega niso glih čisto v temi. Če jim nekoč uspe potrditi hipotezo o multiverse, bo odgovor dokaj enostaven, pa tudi v nasprotnem primeru je na voljo par opcij. 100% se pa verjetno nikoli ne bo moglo potrditi, saj preko "velikega poka" ne moremo videti
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
, da se je vse skupaj začelo z "velikim pokom" - ampak kaj je bilo pa prej?
Vedno znova sem frapiran nad zabitostjo in popolnim pomanjkanjem osnovne logike, kao izobraženih ljudi 21. stoletja.
A lahko spiješ flašo piva, ki ga še niso zvarili? Lahko nategneš babo, ki se še ni rodila?....predvidevam, da ti je vsaj to jasno da ne

Čas je nastal šele z velikim pokom in zato PREJ NE MORE OBSTAJATI. Časa pred pokom ni bilo.

Hopkins je lepo razložil, da razume čisto vsak bedak, da bog ni mogel ustvariti vesolja, oz. velikega poka, ker prej ni bilo časa, -brez časa pa ne obstaja nič, niti bog ne. Za pojem obstoj je potreben čas.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Saj - in tisto pred velikom pokom (ali katerim drugim "zgodovinskim" dogodkom) je pač delo "bogov".

In potem ni daleč korak, da "tisti / tisto" vpliva na naša življenja ...

Multivers - ali vplivajo eni na druge? Kako se to pozna? So zaradi tega "duhovi"? A ko umrem se samo prestavim v drugi "multivers"? ...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Kdo je pa čas pogruntal?
Ja veliki pok vendar
evil.gif


a: Bog je ustvaril vse!
b: Veliki pok je ustvaril vse!
b: Kaj je Bog?
a: ????
a: Kaj je veliki pok)
b: ????

Pol se pa b čudi a kako more verovati v nekaj kar ne razume
stupid-1.gif

Kaj je veliko pok? ..???
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Se pravi, da je Bog veliki pok?
Zakaj se pa temu velikemu poku reče "veliki"?
A obstaja tudi "mali" pok?
Aja, mali pok je pa najbrž tisti, ki se zgodi v gatah.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.464
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Saj - in tisto pred velikom pokom (ali katerim drugim "zgodovinskim" dogodkom) je pač delo "bogov".

In potem ni daleč korak, da "tisti / tisto" vpliva na naša življenja ...

Multivers - ali vplivajo eni na druge? Kako se to pozna? So zaradi tega "duhovi"? A ko umrem se samo prestavim v drugi "multivers"? ...
Kdo je pa potem spacal te "bogove" ?
evil.gif

Multiversi so med sabo izolirani, med njimi ni nobenih vplivov. Za nas pojem zunaj vesolja ne obstaja(tam ni ne prostora ne časa), tako da ne moreš iti ven in v drugo vesolje.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Saj - in tisto pred velikom pokom (ali katerim drugim "zgodovinskim" dogodkom) je pač delo "bogov".

In potem ni daleč korak, da "tisti / tisto" vpliva na naša življenja ...

Multivers - ali vplivajo eni na druge? Kako se to pozna? So zaradi tega "duhovi"? A ko umrem se samo prestavim v drugi "multivers"? ...
Kdo je pa potem spacal te "bogove" ?
evil.gif

Multiversi so med sabo izolirani, med njimi ni nobenih vplivov. Za nas pojem zunaj vesolja ne obstaja(tam ni ne prostora ne časa), tako da ne moreš iti ven in v drugo vesolje.
Bog je vsemogočen.
Se pravi, da je Bog lahko ustvaril sam sebe.
Čist logično.
Če je veliki pok lahko nastal sam od sebe, zakaj potem po tej isti logiki ne bi mogel Bog nastati sam od sebe?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.464
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:

a: Kaj je veliki pok)
b: ????

b: Kvantna fluktacija, ki se ni izničila in nato pospešeno širjenje prostora, ki je nastalo ob ločitvi sile gravitacije od ostalih treh osnovnih sil.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Opozorilo:danes je petek, zato se pricakuje povecana prisotnost "desnih"pacientov in trolov na internetnih portalih..
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Opozorilo:danes je petek, zato se pricakuje povecana prisotnost "desnih"pacientov in trolov na internetnih portalih..
Imam občutek, kadar levaki izgubljate debate, potem začnete zmerjati desničarje, ali pa se cela debata, kao, "očisti" oziroma bolje rečeno cenzurira, zbriše....
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.464
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Bog je vsemogočen.
Jp, vseh njegovih 3000+ verzij. Samo še odločiti se morate katera je prava
hysterical-1.gif
Kristjani verujemo v ENEGA boga. Rečemo mu Bog.
Pa si zihr, da je tapravi
confused-1.gif
Mrbit je pa ker od rimljanskih.

Btw, kristjani verujete v vsaj 4 bogove, ki pa so bili med večkratnim preurejanjem svetega pisma združeni v enega
evil.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Bog je vsemogočen.
Jp, vseh njegovih 3000+ verzij. Samo še odločiti se morate katera je prava
hysterical-1.gif
Kristjani verujemo v ENEGA boga. Rečemo mu Bog.
Pa si zihr, da je tapravi
confused-1.gif
Mrbit je pa ker od rimljanskih.

Btw, kristjani verujete v vsaj 4 bogove, ki pa so bili med večkratnim preurejanjem svetega pisma združeni v enega
evil.gif
Jaz sem zihr.
A ti si pa zihr, da Boga ni?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Bog je vsemogočen.
Jp, vseh njegovih 3000+ verzij. Samo še odločiti se morate katera je prava
hysterical-1.gif
Kristjani verujemo v ENEGA boga. Rečemo mu Bog.
A res?zakaj pa še rabite potem en kup pomožnih- od Marije, Jezusa, angelov in bog si ga vedi koliko svetnikov? vseskupaj je norišnica, kamor vas večina takih sodi..
cool-1.gif