GLS šalabajzerski

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Meni vsi ti kurirji grejo na zivce, narocam pakete tudi po 100e vrednosti in puscajo pred bajto, brez podpisa. DPD je pa sploh bil pionir v temu, dokler enkrat ni pustil pred ograjo, pa mi je pes polulal paket in na mojo sreco je glih takrat bila hrana... seveda o odskodnini nic, kot da naslednjic imam zastonj paket za poslati. Pri ostalih en paket od dveh nisem dobil, ceprav so imeli podpis da sem dobil oba. Seveda ni bil moj podpis, tudi skodo dobil nazaj. Se pa niso naucili, vedno drug kurir in isto pocetje, se pa ne sekiram ker vem da bom dobil denar nazaj.
Je pa enkrat kurir, ko sem bil v sluzbi, zena sama doma noseca lepo odprl vrata bajte in pakete dal na hodnik. Mislim da nadeljevanje dogodka ne rabim omenjati, ker mi bo spet kri zavrela...
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Meni vsi ti kurirji grejo na zivce, narocam pakete tudi po 100e vrednosti in puscajo pred bajto, brez podpisa. DPD je pa sploh bil pionir v temu, dokler enkrat ni pustil pred ograjo, pa mi je pes polulal paket in na mojo sreco je glih takrat bila hrana... seveda o odskodnini nic, kot da naslednjic imam zastonj paket za poslati. Pri ostalih en paket od dveh nisem dobil, ceprav so imeli podpis da sem dobil oba. Seveda ni bil moj podpis, tudi skodo dobil nazaj. Se pa niso naucili, vedno drug kurir in isto pocetje, se pa ne sekiram ker vem da bom dobil denar nazaj.
Je pa enkrat kurir, ko sem bil v sluzbi, zena sama doma noseca lepo odprl vrata bajte in pakete dal na hodnik. Mislim da nadeljevanje dogodka ne rabim omenjati, ker mi bo spet kri zavrela...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
moje 15 letne izkušnje mi pravijo
prva pošta potem pa daleč daleč nobenega potem pa pošta v slabši varianti, in šele nekaj za tem kateri izmed drugih dostavljalcev

nikakor pa ne GLS če imaš rad svojo denarnico in ne DPD če imaš rad stranke

s firmami v katerih sem bil vpleten so pošti pustile preko 400000eur in vedno smo od konkurentov ki so želeli odrezati kos pogače poslušali kako so oni super in sploh za nas najboljši potem pa sem se moral prisiliti da se m za probo začel in ugotovil:
- da ne znajo računat in da njihova polna usta o tem kako so cenejši niti pod razno ne držijo
- ko je prišlo do škodnega primera zanj niti slišati niso hoteli oz so iz tega naslova hoteli dvigniti ceno
- v 15 letih pa konkretno GLSu nisem uspel dopovedat, da naj pajaci ne pobirajo paketov na moje stroške saj če želim od njih storitev jo bom naročil če jo želijo koristi drugi pa naj si jo plačajo...
- dpdju pa ne mreš dokazat, da [cenzura] naj ne kliče 10 čez 6 zjutraj stranko

no pa sem se zbruhal ampak kakor koli pogledaš je pošta ena redkih državnih zadev, ki funkcionira (Marinka, če slučajno bereš ne bom za tole reklamo zahteval nič popusta samo enostavno povem, da sem zadovoljen s storitvami:) )

no od dostavljalcev lahko rečem da nisem imel nobenega problema tudi s Kurirčkom na Ljubljanskem območju
 
Nazadnje urejeno:

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik fijatovPES pravi:
31 kg paket nemčija ali francija 16 eur....

možno je da so mali paketi cenej pr gls... pri tavelikih pa ne morejo niti blizu

pred kratkim sem mel enga naduvanga gls kurirja na obisku...

ostalo je smao pri obisku ponudbe nisem dobil

z besedami tako poceni ne mormo dat...

očitno da se dobro pogajamo
priden.gif

Možno, imam 95% paketov do 1 kg....dobra informacija, mogoče bom do konca leta potreboval DPD za težje pakete.
zmaga.gif
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Cenejši je GLS zagotovo od pošte in to z vključenimi določenimi storitvami.

Če mi Pošta ponudi enake pogoje in določene storitve sem takoj pri njih, ker imajo ljudje pač še vedno določene zadržke do ostalih kurirskih služb. Vendar pri 10-15% večji ceni, da ne omenjam, da želim določene storitve imeti zraven, smo takoj na vsaj 20% dražji storitve pošte slovenije...ostale kurirske službe so konkretno odrezale svoj kos pogače, na kar se je Pošta odzvala tako, da so znižali cene in dejansko kopirajo določene zadeve predvsem od GLS.
Upam, da jih čimbolj skopirajo in in še malo spustijo ceno...
cheer.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
Glsovci so pametovali kako bom profitiral izkazalo se je nasprotno... ena ali dve ceni sta bili nizji v ceniku in se to za meni nepomembne kilaze... skratka posta jih je posekala s ceno bp in to kljub dejstvu, da so pri gls vedeli kaj so targeti

Naprej artikel se je poskodoval ocitno niso skrbno ravnali odskodnine ni bilo, se vec obtozevali so nas, da smo sami krivi... pri posti nikoli tezave 3 ali 4 krat se je tudi pri njih zgodilo pri nekaj 10000 paketih, odskodnine so bile v 30 dneh na racunu

Kar se mene tice posta nima konkurence in to povsem neupraviceno
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik netko pravi:
...
- dpdju pa ne mreš dokazat, da [cenzura] naj ne kliče 10 čez 6 zjutraj stranko

...

Kaj sem jaz to pri tebi naročil? Eeee - ne nisi bil ti, DPDovc me je klical ob 10 do 6.00 (petek). Pozvonil seveda ni (še dobro da ni). So pa hoteli doplačilo za "drugi poskus dostave".
bonk.gif


Zmagovalec je bil id10t, ki je brez najave (kljub izrecnemu naročilu) dostavil 60 kg težak paket in za pomoč pri razkladu uporabil kar 87 staro "prababico". To da je tisti dan snežilo in je po tleh zmrzovalo je bila samo pika na i.
bonk.gif


Priznam, da se mi je snelo in sem dispečerko celo mogoče malo preveč napizdil.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
meni se je zgodilo parkat, da me je kr.eten zbudil in sem rekel ne hvala in ravno tako se mi je zgodilo, da je hotel po pomoč k sosedu da bodo razložili ker mene pač ni bilo doma... obnašajo se tako kot, da smo vsi doma in čakamo na njihovo dostavo
 
Nazadnje urejeno:

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Mi smo iz pošte šli na GLS in nato nazaj na pošto, saj se je propogosto dogajalo, da GLS sploh ni probal dostaviti stranki, ampak je paket brez vsakega obvestila kar pustil na najbližjem petrolu. Stranke pa čakajo doma,...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
No, pa imam tudi jaz izkušnjo z GLS. Včeraj me ni bilo in gledam status paketa, nedostavljen. Nobenega obvestila, itd. doma.
Naj bi dostavili danes, baje je prišo do napake v skladišču, tako da naj bi dobil jutri. Lool. Bom videl, če se bom konec tedna še smejal temu
smile-1.gif
.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Bom moral malo stranke, ki ne dvignejo povprašati zakaj niso prevzele paketa, ker napizdujejo ali ker kurir GLSa niti ni poskusil dostaviti...
 

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
Moja izkušnja z GLS:

Na dan dostave dobim mail z uro kdaj bo paket dostavljen, nato me kurir tekom dneva pokliče če sem doma in če bom celi dan doma
bonk.gif
.... Seveda modela ni bilo naokoli. Pa tudi naslednji dan ga ni bilo, pa še dan za tem. Nakar mi pošlje SMS če mi lahko pusti paket na Petrolu. Odpisal nisem zato je potem še klical.... Na koncu je paket pristal v paketomatu. Bistvo vsega pa je, da je bilo vse plačano vnaprej, se pravi brez odkupnine. Drugače težav ne bi bilo.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Citat:
Uporabnik fijatovPES pravi:
31 kg paket nemčija ali francija 16 eur....

očitno da se dobro pogajamo
priden.gif

Niti ne...

Sem sedaj pogledal še svojo pogodbo. V tujino sploh ne pošiljam, niti ni bil predmet pogajanj pri GLSu. No vseeno imamo za Nemčijo recimo za tak paket 17.70 eur, francija bi bila nekaj čez 20 eur. To je brez pogajanj, sem prepričan, da dobim s prvim telefonskim pogovorom konkretno boljšo ceno od teh tvojih 16 eur...
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Katerega dela: "Klical ob 10 do 6:00" nisi razumel? Ker tole se pri GLSju zabeleži kot neuspešen poskus dostave.
Naslednjic bodo se dve uri prej. Ob 4 zjutraj klicali ja telefon.
bonk.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pohvala DPD - okoli 9h dobil SMS, da je paket v dostavi in bo predan med 14:25 in 15:25. Ob 14:20 poklical kurir če sem doma, ob 14:25 predano. Poslano v soboto popoldan iz Nemčije.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
danes me je klical ob 10.00 če sem doma... in če mi pusti kar pred vrati... ne morejo iz svoje kože sms pa nikoli ne dobim od GLS
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Daj zdaj pa nehajte da vas ne bo napadel "en" forumaš tako kot mene pred časom, da on pošlje 10.000 paketov letno in da ni samcate težave z njimi, da je to bila včasih praksa ampak danes je menda preteklost...
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
KSZ: sveža izkušnja z GLS

Paket predan GLS kurirju 14.6., 20.6. kliče stranka in jo zanima, kdaj lahko pričakuje pošiljko. Grem gledat tracking, kurir pustil obvestilo 15.6. in nato je paket počival do včeraj v depoju. Stranka pravi da ni dobila nobenega obvestila, kar ji verjamem, ker je artikle plačala po predračunu in ni razloga da bi se lagala. Kličem na GLS in se dogovorimo da bodo danes ponovno dostavili, ampak paket je še vedno v depoju, bomo videli kako bo jutri. Seveda pri tem nastaja poslovna škoda.

Zdi se mi, da se jim je povečal obseg posla, niso pa ustrezno povečali in izobrazili kadra.


Nekdo je pisal o pošti: tudi mi bi prešaltali nazaj na pošto, ampak so konkretno dražji (npr paket do 2KG z odkupnino pri GLS 2,91€, pri pošti 4,73€), pa še veliko več dela je z odpremljanjem (UPN nalog za odkupnino, ipd), pri dostavnih službah pa samo naprintaš nalepko in to je to. Pa dostavne službe pridejo iskat, na pošto je treba peljat..