Ko premalo plačaš Vatikanu

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Žalostno da je na svetu še vedno špijonska svojat katera verjame rdečim lažem.
boljse bi bilo, da ne komentiras in iz posta v post potrjujes svoj low iq..
poglej na gugl, kaj to pomeni..
rolleyes-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
pravilna misel bi bila, da je žalostno, da je po svetu še vedno toliko ovčic, ki slepo verjamejo takšnim ali drugačnim ideologijam.
da se ne bo kdo počutil prikrajšanega
evil.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik sass pravi:
pravilna misel bi bila, da je žalostno, da je po svetu še vedno toliko ovčic, ki slepo verjamejo takšnim ali drugačnim ideologijam.
da se ne bo kdo počutil prikrajšanega
evil.gif
Res je..nazadnje smo bili priča "množični" opranoglavosti na kongresu SDS.

Ampak, ne, nekateri opranoglavci še kar vlečejo neke druge ideologije, ki pripadajo minulim časom na plano, ne zavedajoč se, da so bili prav oni gradniki in člani taiste ideologije.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Važna do Snečko odpre eno temo,potem pa udri po sds in rkc !

Seveda pa pozablja na laži komunistov,ker so mentalni bolniki!

Ampak nekako vidim,da vam zmanjkuje sape,ker ste očitno že vse zbruhali na plano!
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Res je. Dovolj je, da vam 1x povemo, da ste debili. Zakaj bi se ponavljali v nedogled... Kdor razume pač razume, kdor je preveč zaostal, da bi razumel v prvo, mu ne bo pomagala niti 1234-ta ponovitev
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Važna do Snečko odpre eno temo,potem pa udri po sds in rkc !

Seveda pa pozablja na laži komunistov,ker so mentalni bolniki!

Ampak nekako vidim,da vam zmanjkuje sape,ker ste očitno že vse zbruhali na plano!

... Umrla je sorodnica, kakih 5 let nazaj. Bil je pogreb in plačanih precej maš zadušnic (ali kako se temu že reče
tongue-1.gif
) . Potem se je župnik zamenjal, ...

Svojci so ga (tanovega) vprašali, kdaj bo bral tiste že plačane maše, pa je zabil nazaj: "Meni ni nihče nič plačal!"

stupid-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.678
6.237
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Važna do Snečko odpre eno temo,potem pa udri po sds in rkc !

Seveda pa pozablja na laži komunistov,ker so mentalni bolniki!

Ampak nekako vidim,da vam zmanjkuje sape,ker ste očitno že vse zbruhali na plano!

... Umrla je sorodnica, kakih 5 let nazaj. Bil je pogreb in plačanih precej maš zadušnic (ali kako se temu že reče
tongue-1.gif
) . Potem se je župnik zamenjal, ...

Svojci so ga (tanovega) vprašali, kdaj bo bral tiste že plačane maše, pa je zabil nazaj: "Meni ni nihče nič plačal!"

stupid-1.gif
Zadusnica je pogrebna masa. Ostale so "regularne" z namenom za nekega pokojnika.

Za tezavo ki je nastala je precej preprosta razlaga: ko placas maso je to prihodek tistega ki masuje. Najverjetneje je stari zupnik ze placane masne namene odnesel s seboj v novo faro. Tam je te mase najverjetneje tudi odmaseval. Masnih namenov je namrec vedno manj in se...no ja...kar borijo za njih. V vecjih farah kjer pa je vec masnih namenov pa presezke zupnik obicajno da tistim duhovnikom ki jih nimajo veliko (upokojeni, ostareli, ...) zato v vecjih farah vedno vprasajo ali vplacnik (oz po rkc terminologiji darovalec) zeli da se masa odmasuje v domaci fari.

Sicer so masni darovi glavni prihodek duhovnikov, s tem da imajo zupniki naceloma vse stroske zivljenja pokrite iz zupnijske blagajne. Vsak duhovnik lahko odmasuje eno placano maso dnevno, vsaka naslednja ne more biti predmet placljivega namena. Pri tem imajo zupniki (duhovniki ki vodijo zupnije) ob nedeljah dolznost masevati za vse zive in mrtve farane, ce imajo dve masi je druga po skofovem namenu, sele morebitna tretja je lahko placljiva. Torej zupniki ki ob nedeljah nimajo treh mas imajo placane namene le 6x tedensko.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.989
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
Kot prvo, mal preber svojo nadutost in sovražnost, ko ti kdo stopi na živce. Tam je toliko sovražnosti, da od mene ne prebereš čez celo leto.
Kar se tiče nedeljske je druga čisto klasična maša, enostavno plačana maša za pokojnika, dober namen, za godove ali podobne stvari. Tudi tam kjer tretje ni.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.678
6.237
113
Mozno, sem zamesal z nabirko, ki je za skofijo.

Kar se pa nadutosti in sovraznosti tice: sam si napisal - ko mi kdo stopi na zivce.

Tebi se pa sovrastvo do muslimanov (npr) dogaja na dnevni bazi. Tko da se tezko primerjava.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.989
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
Ni res, jaz ne sovražim muslimanov, vendar sem toliko priseben da si ne zatiskam oči da vem, ko pride do kritične mase, oni delujejo za islam, ne za državo v kateri živijo. Ampak kar zatiskajte si oči, , vnuki v Evropi bodo živeli v kalifatu in takrat boste , lgtb, levičarji, ateisti in bivši dejavni pripadniki še jokali za RKC in Vatikan.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Citat:
Ni res, jaz ne sovražim muslimanov,
Lažeš kot pes. Ti si sovražno nastrojen do vsega, kar je drugačno od tebe. Samo malo preberi za sabo...
Citat:
vendar sem toliko priseben
Tega pri tebi še nisem opazil
evil.gif

Citat:
jokali za RKC in Vatikan
Nikoli in nikdar. Če pridejo novi kreteni ne jokaš za starimi bedaki, ampak se probaš znebiti še novih.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.678
6.237
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Ni res, jaz ne sovražim muslimanov, vendar sem toliko priseben da si ne zatiskam oči da vem, ko pride do kritične mase, oni delujejo za islam, ne za državo v kateri živijo. Ampak kar zatiskajte si oči, , vnuki v Evropi bodo živeli v kalifatu in takrat boste , lgtb, levičarji, ateisti in bivši dejavni pripadniki še jokali za RKC in Vatikan.
Jaz imam z Vatikanom se danes dobre odnose. Tko da ni potrebe po solzah. Samo ko sva ravno pri zatiskanju oci - no pri rkc si jih ne zatiskam, zato pac ni vse zlato kar se sveti.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Ni res, jaz ne sovražim muslimanov, vendar sem toliko priseben da si ne zatiskam oči da vem, ko pride do kritične mase, oni delujejo za islam, ne za državo v kateri živijo. Ampak kar zatiskajte si oči, , vnuki v Evropi bodo živeli v kalifatu in takrat boste , lgtb, levičarji, ateisti in bivši dejavni pripadniki še jokali za RKC in Vatikan.
Boste vi prej jokali za komunizmom, ko so bile verske skupnosti ločene od države.
Vse te privilegije, ki jih katoličani hočete zase, in si jih boste počasi priborili, bodo pokasirali muslimani. Verouk v javne šole, ustanavljanje privatnih (verskih šol), financiranje (muslimanskih) verskih skupnosti, duhovniki (muslimanski) v vojsko, policijo..... pa verniki imajo pravico do verskih objektov, institucij, državne praznike za na dan verskih praznikov (vnebovzetje, božič, velika noč...), pa verniki so del države in morajo soodločat o vsem - smo že slišali. V kalifatu ne boš praznoval božiča in vnebovzetja, ampak boš frej samo za muslimanske praznike.

V komunizmu ni bilo nikabov pa burk, pa džamij, pa verouka v šoli, duhovnikov v vojski in policiji..... katoliki ste pa lahko mirno izražali svoje versko prepričanje v cerkvah. Ampak vam to ni bilo zadosti, hoteli ste več, in muslimani bodo dobili več.

Pa ne pozabi, da sta muslimane v Evropo navlekla Merklova in Juncker iz krščanskih strank, pa papež tudi poziva da naj jih sprejmemo.