Požar na Vrhniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.229
113
Citat:
Uporabnik Tenere pravi:
Ti bom se bolj za telebane napisal.
Dva gasilca prav gotovo nista vzrok pozara, kar pa ne pomeni da posledice oz skode ne bi mogla prepreciti.

Ne trol, ti si napisal tocno to:
Citat:
Ali da se je vzgalo izven dela ker sta njihova dva gasilca koncala siht in je bla prav tedaj tovarna oz skladisce prazna.
Zdej kaj ti mislis ko nekaj napises pa ne nameravam ugibat. In med drugim si v tej temi trdil ze tudi da je v RS obicajna praksa da gredo ljudje v pripor. Bedarije ti hitreje letijo izpod prstov kot gamblerju dnar v slot machine.

Tko da ce ze zelis pisat za telebane zacni vodit osebni dnevnik. Da bo v stilu.

P.S.: get your shit together in nehaj pametovat dva dni po tem ko si se pojavil na forumu.
 

Tenere

Zelenc'
24. okt 2015
27
0
1
Z nekompatibilnim sogovornikom ki ne zna prebrati sarkazma na citat in iz njega izlusciti bistva sporocila je res skoda da zgubljam cas ...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.229
113
Tako je. Pa preberi si definicijo sarkazma. Ni vsaka napaka ki se ti zapise sarkazem.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Že podatek da so na končno uporabno dovoljenje za uporabo objekta čakali skoraj 2 leti je vredno premisleka ;zakaj?
<da so se požari vrstili mesečno in morda tudi tedensko pa je še en dodaten razlog da bi morali že takrat sprožiti še večji nazor nad postopki ki so bili vzrok za takratne manjše požare.
Seveda nisem noben expert temveč preprosto razmišljam -delal sem v podjetju kjer smo bili v turnusih zaposleni v varovanju samo zaradi možnosti požara ker je šlo za tak predelovalni obrat, imeli smo senzorje za požarno varnost ki so bili kljub našemu prisostvu zmožni dajati lažne alarme na katere si se moral nemudoma odzvati pa še nas je bilo strah da se kaj ne predvidenega ne pripeti in smo morali vršiti obhode-v tem Kemisu sem prepričan da so imeli kaj podobnega vendarle je dosti kaj zaradi nenadzorovanja šlo po zlu in tu treba iskati glavnega krivca za te propuste ki se ne bi smeli v takem obratu pripetiti, kdo bo odgovarjal za to res ne vem, vem pa nekaj da so občani zaradi posledic ki so tudi uradno iznešene v poročilu -link zgoraj- lahko zelo zaskrbljeni in prikrivanje resnice je večje zlo kot sam požar, Černobil je bil tihi morilec ljudi verjetno se bo čez čas isto dogajalo tu v Vrhniki.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.863
113
Apollo8, tole si preberi. Nekako moje razmišljanje. Nočne požarne straže pa ni bilo, ker so enostavno šparali, kot je zadnjih 10 let moderno. Mogoče bi moral ta no odgovorit Franjo Bobinac. Sam kot vedno pri nas, bo spet za take neumnosti v imenu šparanja in večjih dobičkov šlo vse lepo mimo in karavana novodobnega managementa bo šla naprej.

https://www.had.si/blog/2017/0...izpitu-sramota/
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Že podatek da so na končno uporabno dovoljenje za uporabo objekta čakali skoraj 2 leti je vredno premisleka ;zakaj?

Pri taki vrsti dejavnosti je to kar primeren čas za izdajo uporabnega dovoljenja. Praviloma se po izgradnji, tehničnem pregledu in odpravi očitnih pomankljivosti izda začasno uporabno dovoljenje in v času njegove veljavnosti je potrebno opraviti monitoringe izpustov,... šele nato se izda "končno" uporabno dovoljenje.
Podobno je pri nekaterih cestah, križiščih, tunelih, mobilni telefoniji,... Mimogrede, nekatere ceste še po več letih nimajo izdanega dokončnega uporabnega dovoljenja ker so bodisi še vedno z napakami ali pa je nekdo pač pozabil.

PS: za konkreten primer ne vem kaj je bilo vzrok dvoletni izdaji uporabnega dovoljenja.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.229
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Apollo8, tole si preberi. Nekako moje razmišljanje. Nočne požarne straže pa ni bilo, ker so enostavno šparali, kot je zadnjih 10 let moderno. Mogoče bi moral ta no odgovorit Franjo Bobinac. Sam kot vedno pri nas, bo spet za take neumnosti v imenu šparanja in večjih dobičkov šlo vse lepo mimo in karavana novodobnega managementa bo šla naprej.

https://www.had.si/blog/2017/0...izpitu-sramota/
Sem prebral ze kake dva dni nazaj. Had je tipicen primer internetnega mojstra ki pise zelo na splosno, hkrati se malo razburja, pove pa malo oz nic. Napisal je "ker je kao vsa dokumentacija zgorela" - kje dafuq je bilo to objavljeno? Da naj bi kar vse zgorelo. In ko prebrem take detajle, vem da clovek nima pojma o stvari o kateri pise.

Se pa strinjam da je PR Gorenja slab (oz Kemisa, Gorenje se verjetno nacrtno distancira).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.863
113
Kar se mene tiče je vse kar je ta hip narobe zelo slab PR. Ljudi je strah, ljudje nimajo informacij s katerimi ti razpolagaš in iz strahu pride marsikaj ven po rekla kazala sistemu. Podobno kot Grosupeljske bajke in legende o Ciganih.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.863
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Kako? Razsvetli me prosim.

Pri mobilni telefoniji ni poizkusnega obratovanja in okoljskega monitoringa. Je pa res, da mora bit bazna postaja vklopljena, nato se izvede meritve sevanja in nato pade takoj vloga za uporabno dovoljenje. Če te pa še kaj zanima pa kar po ZS vprašaj.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.882
3.006
113
Točno sevanje postaje se izvede z računalniškim modelom ne rabiš niti meritev delat.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.229
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
Apolo direkror je rekel da jim je server zgoru in nimajo podatkov. Kar je ciat mozn... Vsaj ne podatkov v danem trenutku. Bo trajal da se vse zbere skp...
Ja v danem trenutku. Bomo videli ce bodo delali restore. Se pa strinjam da ce nimajo backupa na drugi lokaciji da je sistemca za nagnat
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
Apolo direkror je rekel da jim je server zgoru in nimajo podatkov. Kar je ciat mozn... Vsaj ne podatkov v danem trenutku. Bo trajal da se vse zbere skp...
Če me spomin ne vara (in če v zadnjih letih ni bilo spremenjeno), je vsak prodajalec burekov dolžan hraniti zgodovino poslovanja (izdanih računov, dobavnic,...) za 10 let.
En Kemis, ki je bil baje vreden 8 miljonov pa reče da je "računalnik zgorel v požaru". Ne me jebat.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.863
113
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Točno sevanje postaje se izvede z računalniškim modelom ne rabiš niti meritev delat.

Tisto je strokovna ocena, ki je priloga vlogi za gradbeno dovoljenje. Za uporabno dovoljenje so potrebne meritve.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Kako? Razsvetli me prosim.

Pri mobilni telefoniji ni poizkusnega obratovanja in okoljskega monitoringa. Je pa res, da mora bit bazna postaja vklopljena, nato se izvede meritve sevanja in nato pade takoj vloga za uporabno dovoljenje. Če te pa še kaj zanima pa kar po ZS vprašaj.

Razen kadar ne. Očitno sva oba iz foha in se lahko kar v živo pomeniva.
wink-1.gif


Res da ni formalno začasnega uporabnega, je pa poizkusno obratovanje saj drugače ne moreš izvesti meritev in le-te niso (upam trdit) nikoli izvedene prvi dan zagona. In nekatere BP nimajo obratovalnega nikoli, pa ne zaradi sevanja.
frown-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.863
113
Ja, je poizkusno obratovanje, sam ne po ZGO, tist so druge stvari. Smo imel že debate z inšpektorji....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sva že čisto off - saj veva o čem govoriva. Moj point je bil, da dve leti za pridobitev uporabnega dovoljenja pri "škakljivih" objektih ni nič nenavadnega.

Zdi se mi, da ljubitelji zarot ravno v tej daljši dobi za pridobitev UD mislijo, da pa vseeno ni vse čisto.
 
Nazadnje urejeno: