Drugi tir

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.201
183
63
Citat:
80% foruma bi stran pogledalo ce bi dobili zastonj asfalt na dvorisce... Sej kaj pa je to ce enkrat stran pogledas... Sosedje bodo rekli: znasel se je... In un nad njim...ki ze ima asfaltirano dvorisce (se od avtocestnega kriza)...mu bodo pa zastonj bajto do 3. faze naredili.... A ni lepo za druzino poskrbel?

Govoriš o 80% foruma, si upam trdit, da so to običajni ljudje, ki hodijo v službo in plačujejo davke.
Niso nadzorniki AC križa z Maybachom.
Seveda vse to plačujemo z brutom, odkod pa pride denar v proračun ? Božji čudež ? Tebi se morda tako zdi, ker si plačan iz proračuna.
wink-1.gif


Torej tvoj post sem tako razumel, dajmo zapret običnega Jožkoja, ki si je asfaltiral dvorišče. In ta Jožko plačuje davke in je to tudi njegov asfalt.
Tvoji kolegi pa se furajo z avti za 1 mil. € in te to nič ne moti (seveda socialni problemi, ki nimajo za prispevke in davke). Zakaj ne bi še Jožko imel nekaj od tega, saj je njegovo ?
Čeprav vam pa je uspel čudež, košarkaš je na Dobu. Verjetno slučajno, saj bodo kmalu volitve.

Glede nadaljevanja, ne kradem, raje mirno spim. Vsi planete po nekom, ki je ukradel kilo kruha, jahte pa vas ne motijo.
grin1.gif


Aja glede mikro nivoja, to je pravljica za retarde. Delaš tam, kjer je največji izplen, se pravi pri velikih. Mnogo se jih tolaži, če oni lahko, potem je dovoljeno. In če bodo 20 let zaporu bo to dober vzgled za ostale.
smirk-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Odpri svoje lepe oči Metka.

Kot drugo je to tako velika operacija da ne mores vsega efektivno nadzirat.

Kot prvo pa: slovenska druzba je tako prezeta s korupcijo, da se na mikro nivoju tega ne da nadzirat.

80% foruma bi stran pogledalo ce bi dobili zastonj asfalt na dvorisce... Sej kaj pa je to ce enkrat stran pogledas... Sosedje bodo rekli: znasel se je... In un nad njim...ki ze ima asfaltirano dvorisce (se od avtocestnega kriza)...mu bodo pa zastonj bajto do 3. faze naredili.... A ni lepo za druzino poskrbel?

Prebolet bo treba - smo drzava hinavcev, ki stalno vpije "primite tatu", krade pa ustavna vecina prebivalstva.
To je to, ni kaj več za dodat.

In to je že od zdavnaj. Se živo spominjam generacije mojih staršev, ki so z žarom v očeh govorili, kako so ''uspešno'' nategnili banko, itd., ker je inflacija vse kredite požrla. Ni jim pa bilo jasno, da račun za to je nekdo poravnal.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
To je malenkost. Začne se naj pri vrhu, zakaj bi revež vsakič fasal?
ZAČET JE TREBA POVSOD NAENKRAT.
Predvsem pa pri vzgoji svojih otrok, če prej bo morda potem ob menjavi generacij kaj bolje.
Čeprav vem, da pišem neumnosti, glede na trenutno stanje starševstva.
hysterical-1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Seveda naenkrat, toda za majhno korupcijo ne smejo biti nisti vatli kot so za miljonsko. Kar se tiče vzgoje, moje otroke vsi hvalijo, nisem jaz novodobni starš!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Citat:
80% foruma bi stran pogledalo ce bi dobili zastonj asfalt na dvorisce... Sej kaj pa je to ce enkrat stran pogledas... Sosedje bodo rekli: znasel se je... In un nad njim...ki ze ima asfaltirano dvorisce (se od avtocestnega kriza)...mu bodo pa zastonj bajto do 3. faze naredili.... A ni lepo za druzino poskrbel?

Govoriš o 80% foruma, si upam trdit, da so to običajni ljudje, ki hodijo v službo in plačujejo davke.
Niso nadzorniki AC križa z Maybachom.
Seveda vse to plačujemo z brutom, odkod pa pride denar v proračun ? Božji čudež ? Tebi se morda tako zdi, ker si plačan iz proračuna.
wink-1.gif


Torej tvoj post sem tako razumel, dajmo zapret običnega Jožkoja, ki si je asfaltiral dvorišče. In ta Jožko plačuje davke in je to tudi njegov asfalt.
Tvoji kolegi pa se furajo z avti za 1 mil. € in te to nič ne moti (seveda socialni problemi, ki nimajo za prispevke in davke). Zakaj ne bi še Jožko imel nekaj od tega, saj je njegovo ?
Čeprav vam pa je uspel čudež, košarkaš je na Dobu. Verjetno slučajno, saj bodo kmalu volitve.

Glede nadaljevanja, ne kradem, raje mirno spim. Vsi planete po nekom, ki je ukradel kilo kruha, jahte pa vas ne motijo.
grin1.gif


Aja glede mikro nivoja, to je pravljica za retarde. Delaš tam, kjer je največji izplen, se pravi pri velikih. Mnogo se jih tolaži, če oni lahko, potem je dovoljeno. In če bodo 20 let zaporu bo to dober vzgled za ostale.
smirk-1.gif

zmaga.gif
Pri nas država že stoletja samo molze, nazaj pa nič ne daje. Dokaz za to so stotisoči izseljenci po celem svetu. Tisti ki je obstal doma, ima večen neznosen občutek nategnjenosti. Od tod tudi ta spontana želja mladih, da se morajo zaposlovati izključno v državnih jaslih, saj se s poštenim delom skorajda ne da dostojno živeti.

Dvignimo standard delavcev na nivo zahodne evrope, pa bomo lahko občudovali gospodarski čudež. Za to ni treba prav veliko. Prispevke delavcev znižati za 20% in DDV spustiti na 16%. Pa vrniti vsaj pol zaposlenih v JU nazaj v gospodarstvo (če samo to naredimo, se lahko davki mirno znižajo) .

cheer.gif
)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Citat:
80% foruma bi stran pogledalo ce bi dobili zastonj asfalt na dvorisce... Sej kaj pa je to ce enkrat stran pogledas... Sosedje bodo rekli: znasel se je... In un nad njim...ki ze ima asfaltirano dvorisce (se od avtocestnega kriza)...mu bodo pa zastonj bajto do 3. faze naredili.... A ni lepo za druzino poskrbel?

Govoriš o 80% foruma, si upam trdit, da so to običajni ljudje, ki hodijo v službo in plačujejo davke.
Niso nadzorniki AC križa z Maybachom.
Seveda vse to plačujemo z brutom, odkod pa pride denar v proračun ? Božji čudež ? Tebi se morda tako zdi, ker si plačan iz proračuna.
wink-1.gif

Pa a ti spremljas kontekst debate v kateri sodelujes? Si prebral predhodne poste v temi? Pa koga briga kdo so ti ljudje, teh 80% foruma? In kaj spet vleces not nekoga z maybachom? Govoriva o korupciji. Slovenski narod je prezet z njo. Niso samo politiki in visokopozicionirani ljudje podkupljivi. Korupcija je prisotna na vseh nivojih. In tu je point moje trditve o 80% foruma. Probaj dojet, ce ne gre pa pac ne gre, nima smisla da izgubljava cas.

Kje sem govoril o kakem brutu? Dohodek iz proracuna je cca 40% mojih dohodkov (variira) in ne bos verjel, tudi jaz na svojo bruto placo placam davek po isti dohodninski lestvici kot ti. Kaj ima sicer to veze s temo o kateri govorimo pa ves le in samo ti.

Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Torej tvoj post sem tako razumel, dajmo zapret običnega Jožkoja, ki si je asfaltiral dvorišče. In ta Jožko plačuje davke in je to tudi njegov asfalt.
Tvoji kolegi pa se furajo z avti za 1 mil. € in te to nič ne moti (seveda socialni problemi, ki nimajo za prispevke in davke). Zakaj ne bi še Jožko imel nekaj od tega, saj je njegovo ?
Čeprav vam pa je uspel čudež, košarkaš je na Dobu. Verjetno slučajno, saj bodo kmalu volitve.
Pac slabo razumes prebrano. Al te je mati narava prikrajsala al pa trollas. Povsem jasno sem napisal, da korupcije na vrhu ne bomo izkoreninili dokler vecina v drzavi korupcijo podpira kadar se gre za njih same. Nihce od mojih prijateljev ni socialni problem, najdrazji avto kateregakoli mojega prijatelja pa stane 200k. Tok da ne bova nadaljevala z izmisljotinami.

Aja a ves, ce placujes davke, to ne pomeni da lahko mirno krades iz drzavne malhe kadar se pojavi priloznost. Ce si do sedaj zivel v zmoti pol ta stavek preskoci, ker zna bit soocenje z realnostjo precej stresno.
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:

Glede nadaljevanja, ne kradem, raje mirno spim. Vsi planete po nekom, ki je ukradel kilo kruha, jahte pa vas ne motijo.
grin1.gif
Najnizji znesek za katerega sem moral ovaditi cloveka, je bil 0,49 EUR, kolikor je bila vredna ukradena cocta v trgovini. Poslovodja je vtrajala pri podaji predloga za pregon. To je njena pravica. Tozilstvo je seveda ovadbo zavrglo, jaz pa sem zabil 2 uri za brezveze.

Mene motijo jahte ce so pridobljene nezakonito. Nisem pa populist. In me enako moti tudi ce nekdo hlini samohranilstvo in dobi zato visje otroske dodatke. Isti lopov kot nekdo ki je ukradel 1 mio.
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:

Aja glede mikro nivoja, to je pravljica za retarde. Delaš tam, kjer je največji izplen, se pravi pri velikih. Mnogo se jih tolaži, če oni lahko, potem je dovoljeno. In če bodo 20 let zaporu bo to dober vzgled za ostale.
smirk-1.gif

To seveda ne drzi. Pri kaznovalni politiki poznamo generalno in specialno prevencijo. Obe imata svoje meje. V ameriki imas za dolocene zadeve zagrozeno smrtno kazen pa to vseeno ne odvrne storilcev da ne bi storili takega kaznivega dejanja.

V boju proti korupciji je retardirano (ko ti je ravno vsec beseda) razmisljanje o izplenu. Gre se za vzgojo, za vzpostavljanje okolja, kjer ni potrebe po korupciji in kjer je folku to izpod casti.

pa se enkrat: o korupciji se pogovarjamo. ne o bavcarjih, malih tatovih in o moji bruto placi.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
To je malenkost. Začne se naj pri vrhu, zakaj bi revež vsakič fasal?

Zato ker lahko po tvoji logiki vsakdo rece: pustite mene, obstajajo se hujsi od mene. Tako se ne pride nikamor. Ista merila za vse.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Citat:
80% foruma bi stran pogledalo ce bi dobili zastonj asfalt na dvorisce... Sej kaj pa je to ce enkrat stran pogledas... Sosedje bodo rekli: znasel se je... In un nad njim...ki ze ima asfaltirano dvorisce (se od avtocestnega kriza)...mu bodo pa zastonj bajto do 3. faze naredili.... A ni lepo za druzino poskrbel?

Govoriš o 80% foruma, si upam trdit, da so to običajni ljudje, ki hodijo v službo in plačujejo davke.
Niso nadzorniki AC križa z Maybachom.
Seveda vse to plačujemo z brutom, odkod pa pride denar v proračun ? Božji čudež ? Tebi se morda tako zdi, ker si plačan iz proračuna.
wink-1.gif


Torej tvoj post sem tako razumel, dajmo zapret običnega Jožkoja, ki si je asfaltiral dvorišče. In ta Jožko plačuje davke in je to tudi njegov asfalt.
Tvoji kolegi pa se furajo z avti za 1 mil. € in te to nič ne moti (seveda socialni problemi, ki nimajo za prispevke in davke). Zakaj ne bi še Jožko imel nekaj od tega, saj je njegovo ?
Čeprav vam pa je uspel čudež, košarkaš je na Dobu. Verjetno slučajno, saj bodo kmalu volitve.

Glede nadaljevanja, ne kradem, raje mirno spim. Vsi planete po nekom, ki je ukradel kilo kruha, jahte pa vas ne motijo.
grin1.gif


Aja glede mikro nivoja, to je pravljica za retarde. Delaš tam, kjer je največji izplen, se pravi pri velikih. Mnogo se jih tolaži, če oni lahko, potem je dovoljeno. In če bodo 20 let zaporu bo to dober vzgled za ostale.
smirk-1.gif

zmaga.gif
Pri nas država že stoletja samo molze, nazaj pa nič ne daje. Dokaz za to so stotisoči izseljenci po celem svetu. Tisti ki je obstal doma, ima večen neznosen občutek nategnjenosti. Od tod tudi ta spontana želja mladih, da se morajo zaposlovati izključno v državnih jaslih, saj se s poštenim delom skorajda ne da dostojno živeti.

Dvignimo standard delavcev na nivo zahodne evrope, pa bomo lahko občudovali gospodarski čudež. Za to ni treba prav veliko. Prispevke delavcev znižati za 20% in DDV spustiti na 16%. Pa vrniti vsaj pol zaposlenih v JU nazaj v gospodarstvo (če samo to naredimo, se lahko davki mirno znižajo) .

cheer.gif
)

Ker ti drzava nic ne daje, zato si brez sole, nimas osebnega zdravnika, placujes lokalnemu nasilnezu da te varuje... aja ne? Pa od kje jih jemjes da se mladi zelijo zaposlovat v drzavnih jaslih?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
In kdo je odgovoren da je družba prežeta s korupcijo? Policija, tožilstvo, sodstvo, politika?
Kdo je zatajil,da je prišlo do takih razsežnosti?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
In kdo je odgovoren da je družba prežeta s korupcijo? Policija, tožilstvo, sodstvo, politika?
Kdo je zatajil,da je prišlo do takih razsežnosti?
Ti je jest5 odgovoril. Osebno menim da korupcija sega v case ko organov, ki jih nastevas, v taki obliki sploh se niso poznali.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.201
183
63
Citat:
Zato ker lahko po tvoji logiki vsakdo rece: pustite mene, obstajajo se hujsi od mene. Tako se ne pride nikamor. Ista merila za vse.

Točno, ista za vse.
grin1.gif


Citat:
Aja a ves, ce placujes davke, to ne pomeni da lahko mirno krades iz drzavne malhe kadar se pojavi priloznost. Ce si do sedaj zivel v zmoti pol ta stavek preskoci, ker zna bit soocenje z realnostjo precej stresno.

Nisi najbolj oster nož v predalu knede model ?
smile-1.gif

Vsa plača je pošteno prikazana, že vsa leta.

Citat:
Najnizji znesek za katerega sem moral ovaditi cloveka, je bil 0,49 EUR, kolikor je bila vredna ukradena cocta v trgovini. Poslovodja je vtrajala pri podaji predloga za pregon. To je njena pravica. Tozilstvo je seveda ovadbo zavrglo, jaz pa sem zabil 2 uri za brezveze.

Čestitam, odličen dosežek.
cool-1.gif


Citat:
Mene motijo jahte ce so pridobljene nezakonito.

Točno, sploh iz mojih pokojninskih prispevkov recimo. O tem brutu sem govoril. Bo šlo ?

Citat:
To seveda ne drzi. Pri kaznovalni politiki poznamo generalno in specialno prevencijo. Obe imata svoje meje. V ameriki imas za dolocene zadeve zagrozeno smrtno kazen pa to vseeno ne odvrne storilcev da ne bi storili takega kaznivega dejanja.

Žal se ne strinjam, s tem sporočaš, da se izplača.
Tako kot si rekel, vse storilce obravnavajte enako. Teorija ti ne dela težav.
d055.gif

Mislim, da je zločinov manj, če so stroge kazni. Kot če je divji zahod - recimo Kolumbija in je ubiti človeka zastonj.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Citat:
Zato ker lahko po tvoji logiki vsakdo rece: pustite mene, obstajajo se hujsi od mene. Tako se ne pride nikamor. Ista merila za vse.

Točno, ista za vse. To sem pisal zgoraj.
grin1.gif


Citat:
Aja a ves, ce placujes davke, to ne pomeni da lahko mirno krades iz drzavne malhe kadar se pojavi priloznost. Ce si do sedaj zivel v zmoti pol ta stavek preskoci, ker zna bit soocenje z realnostjo precej stresno.

Nisi najbolj oster nož v predalu knede model ? Sem rekel, da ne kradem.
smile-1.gif

Vsa plača je pošteno prikazana, že vsa leta.

Ne, ti si napisal:
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Torej tvoj post sem tako razumel, dajmo zapret običnega Jožkoja, ki si je asfaltiral dvorišče. In ta Jožko plačuje davke in je to tudi njegov asfalt.
Tvoji kolegi pa se furajo z avti za 1 mil. € in te to nič ne moti (seveda socialni problemi, ki nimajo za prispevke in davke). Zakaj ne bi še Jožko imel nekaj od tega, saj je njegovo ?

In na podlagi najine debate in tvojega prikaza razumevanja napisanega, ti nisi ravno nekdo ki bi lahko ocenjeval ostrino nozev.

Citat:
Uporabnik darko11 pravi:

Citat:
Mene motijo jahte ce so pridobljene nezakonito.

Točno, sploh iz mojih pokojninskih prispevkov recimo.

Citat:
To seveda ne drzi. Pri kaznovalni politiki poznamo generalno in specialno prevencijo. Obe imata svoje meje. V ameriki imas za dolocene zadeve zagrozeno smrtno kazen pa to vseeno ne odvrne storilcev da ne bi storili takega kaznivega dejanja.

Žal se ne strinjam, s tem sporočaš zadnjih 26 let, da se izplača.
Tako kot si rekel, vse storilce obravnavajte enako. Teorija ti ne dela težav.
d055.gif

Saj se nimas z nicemer za strinjat. Dejstva govorijo sama zase. Obstaja neka meja pri kateri je vseeno s kako kaznijo bos grozil - ljudje bodo to se vedno poceli. Tu nastopijo pa se kaki drugi prijeme in ne le golo kaznovanje.

Pa ne vem kje si nasel zadnjih 26 let. A v jugi ni blo korupcije? hahaha

Se enkrat: a ves da se pogovarjamo o problemu korupcije?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
V prvi vrsti ata in mama pri vzgoji
Torej čeprav razumem je sodišče naredilo napako, ker je zaprlo Kordeža pa Bavčarja... bi morali njihove starše.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.201
183
63
Citat:
Torej tvoj post sem tako razumel, dajmo zapret običnega Jožkoja, ki si je asfaltiral dvorišče. In ta Jožko plačuje davke in je to tudi njegov asfalt.
Zakaj ne bi še Jožko imel nekaj od tega, saj je njegovo ?

Glede nadaljevanja, ne kradem, raje mirno spim. Vsi planete po nekom, ki je ukradel kilo kruha, jahte pa vas ne motijo.

Citiraj vse, ni težko. Ni ti lahko ded.
smile-1.gif


Citat:
...ti nisi ravno nekdo ki bi lahko ocenjeval ostrino nozev.

Da, tolaži se.
wink-1.gif


Citat:
To seveda ne drzi. Pri kaznovalni politiki poznamo generalno in specialno prevencijo. Obe imata svoje meje. V ameriki imas za dolocene zadeve zagrozeno smrtno kazen pa to vseeno ne odvrne storilcev da ne bi storili takega kaznivega dejanja.

Tukaj govoriš o korupciji ? Če ne, a veš, da se pogovarjamo o problemu korupcije ?
Mislim, da bo takih dejanj vseeno manj, če je kaznovanje ustrezno.

Smrtna kazen eliminira povratništvo. Recimo Plut, ki ste ga izpustili.
PS: tukaj mislim umor, ki ga je zagrešil, ne korupcije - da boš celo ti razumel, še posebej pojasnim.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.167
-8.269
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
V prvi vrsti ata in mama pri vzgoji
Torej čeprav razumem je sodišče naredilo napako, ker je zaprlo Kordeža pa Bavčarja... bi morali njihove starše.
Če slučajno še nista polnoletna, je bila res storjena huda napaka
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Citat:
Torej tvoj post sem tako razumel, dajmo zapret običnega Jožkoja, ki si je asfaltiral dvorišče. In ta Jožko plačuje davke in je to tudi njegov asfalt.
Zakaj ne bi še Jožko imel nekaj od tega, saj je njegovo ?

Glede nadaljevanja, ne kradem, raje mirno spim. Vsi planete po nekom, ki je ukradel kilo kruha, jahte pa vas ne motijo.

Citiraj vse, ni težko. Ni ti lahko ded.
smile-1.gif

Seveda ni tezko, ampak si sam s seboj v kontradikciji. Dal si primer Jozkota. Iz tega primera izhaja da je tebi to normalno. Verjamem da ne krades.

Citat:
...ti nisi ravno nekdo ki bi lahko ocenjeval ostrino nozev.

Da, tolaži se.
wink-1.gif


[/QUOTE]

Se ne rabim, dejstva govorijo sama zase.


Citat:
To seveda ne drzi. Pri kaznovalni politiki poznamo generalno in specialno prevencijo. Obe imata svoje meje. V ameriki imas za dolocene zadeve zagrozeno smrtno kazen pa to vseeno ne odvrne storilcev da ne bi storili takega kaznivega dejanja.

Tukaj govoriš o korupciji ? Mislim, da bo takih dejanj vseeno manj, če je kaznovanje ustrezno.

Smrtna kazen eliminira povratništvo. Recimo Plut, ki ste ga izpustili.
PS: tukaj mislim umor, da boš celo ti razumel, še posebej pojasnim.
grin1.gif


[/QUOTE]

No evo en lep dokaz da pisaris o stvareh o katerih pojma nimas. Pa dajva razdelat.

namen kazni je generalna prevencija, specialna prevencija in retribucija.
Generalna prevencija je to o cemer si pisal na zacetku. Da ce jih bo veliko dobilo po 20 let zapora, da se ostali ne bodo upali storiti enakega dejanja. Generalna prevencija je ucinek kazni na ostalo populacijo, ki si zaradi dosojene (ali predpisane) kazni ne upa storiti enakega kaznivega dejanja.

Specialna prevencija pa je to o cemer pises pri primeru smrtne kazni (da ni povratnistva). Specialna prevencija je ucinek kazni na obsojenega. Da sam ne bo vec ponovil enakega dejanja ker ga je strah, da bi bil spet obsojen na 20 let npr. Torej s kaznijo preprecujes ponavaljanje dejanj s strani storilca. Smrtna kazen je sicer malce posebna, ker gre skoraj bolj za elemente retribucije. Ker tudi z dosmrtno kaznijo eliminiras povratnistvo izven zapora.

Retribucija pa je neke vrste mascevanje druzbe storilcu, ki od njega na tak nacin zahteva povracilo za storjen zlocin.

Silva Pluta ni nihce nikoli izpustil (tko da lagat ni treba). Po prihodu iz srbije je bil prijet zaradi premozensjkih kaznivih dejanj. Izpustilo ga je sodisce ko je bil oproscen. Za umor v srbiji pa v sloveniji nikoli ni bil prijet, ker sodisce ni izdalo odredbe za privedbo. Brez tega pa policija ne more kar zapirat ljudi (sploh za dejanja storjena v tujini).

razumem da se ne strinjava - ne razumem pa zakaj si je treba izmisljevat stvari.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.201
183
63
Citat:
Dal si primer Jozkota. Iz tega primera izhaja da je tebi to normalno.

Kje sem napisal, da je meni to normalno ? Bilo je vprašanje, a veš, stavek v katerem je "?" na koncu. Vprašanje ni trditev.
Si pa odgovoril, kar me je zanimalo, torej zakaj je stanje v Slo takšno kot je, hvala.

Citat:
Se ne rabim, dejstva govorijo sama zase.

Mhm.
smile-1.gif


Citat:
Silva Pluta ni nihce nikoli izpustil (tko da lagat ni treba). Po prihodu iz srbije je bil prijet zaradi premozensjkih kaznivih dejanj. Izpustilo ga je sodisce ko je bil oproscen.

Kontradikcija model ? Ne razumem pa zakaj si je treba izmišljevat stvari.
smirk-1.gif


Citat:
Retribucija pa je neke vrste mascevanje druzbe storilcu, ki od njega na tak nacin zahteva povracilo za storjen zlocin.

Za umor v srbiji pa v sloveniji nikoli ni bil prijet, ker sodisce ni izdalo odredbe za privedbo.

Ok, torej glavno je, da ne naredite krivice storilcu, za žrtev je itak vseeno, ker je mrtva.
Težko rečem, da velja "Ista merila za vse." kot si zapisal prej. Morda celo dvomim v to.
 
Nazadnje urejeno:

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Mislim, da je zločinov manj, če so stroge kazni. Kot če je divji zahod - recimo Kolumbija in je ubiti človeka zastonj.
misliš narobe. če ljudje nimajo moralnega standarda (in če hodijo v cerkev po odpustek za vse sranje ki so ga storili) potem je neglede na kazni zločinov, prekrškov in vsega tega več. saj tudi v zda imajo veliko več umorov kot v švici pa so kazni hujše.