Vozniški izpit

vozniški izpit sem naredili v


  • Skupaj glasov
    152

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
G,H - 1995, prvič
B - 1997, prvič
A - 1998, drugič (prvič peljal 70 km/h v naselju)
EkB - 1999, prvič
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:No, promet je bil v 90tih letih čisto nekaj drugega, kot je danes.
Zakaj točno pa? V čem je bil bistveno drugačen? Res je edino, da je danes nekajkrat več vozil na cesti. Tudi če sta dve vozili na cesti, si lahko takrat in danes vozil s premajhno varnostno razdaljo ali prehitro. Vozila vsekakor danes dopuščajo precej več napak kot včasih.
Vmes se je investiralo veliko v infrastrukturo in pričakoval bi, da se črne točke rešujejo, ne pa delajo nove. To žal ni zmeraj res.
Spremenilo se je predvsem to, da je avto danes za marsikoga edino merilo, kaj je uspel v življenju in nedotakljiva reč, ki jo kaže kot eksihibicionist pred vsemi drugimi in se z njo ponaša. To kaže tudi polovica tem na alterju, od iskanja "najboljše" avtopralnice naprej.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
1998, v petem poskusu
cry12bpy.gif
Od takrat več kot pol milijona kilometrov, brez nesreče, dve kazni zaradi prehitre vožnje.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
2010, 21-ta ura glavna vožnja, naredil v prvo z dvema malenkostnima napakama, ki (očitno) nista bili razlog za padec
smile-1.gif
)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:No, promet je bil v 90tih letih čisto nekaj drugega, kot je danes.
Zakaj točno pa? V čem je bil bistveno drugačen? Res je edino, da je danes nekajkrat več vozil na cesti. Tudi če sta dve vozili na cesti, si lahko takrat in danes vozil s premajhno varnostno razdaljo ali prehitro. Vozila vsekakor danes dopuščajo precej več napak kot včasih.
Vmes se je investiralo veliko v infrastrukturo in pričakoval bi, da se črne točke rešujejo, ne pa delajo nove. To žal ni zmeraj res.
Spremenilo se je predvsem to, da je avto danes za marsikoga edino merilo, kaj je uspel v življenju in nedotakljiva reč, ki jo kaže kot eksihibicionist pred vsemi drugimi in se z njo ponaša. To kaže tudi polovica tem na alterju, od iskanja "najboljše" avtopralnice naprej.
Mislim, da si si na tvoje vprašanje že sam odgovoril.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
B - 22. ura izpitna, naredil v prvo (2x pozabil vključit dolge luči, 1x crknil avto pri speljevanju v klanec).
A - 11. ura izpitna, naredil v prvo (brez napak
smile-1.gif
)
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.439
92
48
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
B - 22. ura izpitna, naredil v prvo (2x pozabil vključit dolge luči, 1x crknil avto pri speljevanju v klanec).
A - 11. ura izpitna, naredil v prvo (brez napak
smile-1.gif
)

Brez vete se matrati s temi urami vožnje. Greš, pa ga kupiš
evil.gif
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
2006 B v prvo (Slovenija)
2016 se enkrat B v prvo (Svedska)

Bravo jaz
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
tony
Citat:

V čem je fora? Ne šmirglajo dokumentov z Balkana?
https://transportstyrelsen.se/...iving-licences/

Citat:

Can I change my foreign driving licence immediately for a Swedish driving licence?
In Sweden, you can only change a driving licence that is issued in some other EEA country*, Switzerland or Japan. You cannot change a driving licence from, for example, Syria, Afghanistan or Somalia. Anyone wishing to change their driving licence must also have a valid and acceptable ID document.

*The EEA Countries are: Belgium, Bulgaria, Cyprus, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Ireland, Iceland, Italy, Croatia, Latvia, Lichtenstein, Lithuania, Luxemburg, Malta, The Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Rumania Slovakia, Slovenia , Spain, Great Britain, The Czech Republic, Germany, Hungary and Austria.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Dvakrat v prve naredil izpit za B kategorijo, z odliko oz. praktično brez napak
cool-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ko se bos vozil po sloveniji in ce te ustavijo, jih posebaj opozori na to da si ga se enkrat delal (in da nimas vpisane opombe koda 70), ker ce te preverijo v evidencah RS ti lahko (neupraviceno) ocitajo da vozis brez VD. Seveda bi ti storili krivico ampak ti raje sedaj napisem da v minuti resis kot pa da se zadeva brezveze zaplete.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ko se bos vozil po sloveniji in ce te ustavijo, jih posebaj opozori na to da si ga se enkrat delal (in da nimas vpisane opombe koda 70), ker ce te preverijo v evidencah RS ti lahko (neupraviceno) ocitajo da vozis brez VD. Seveda bi ti storili krivico ampak ti raje sedaj napisem da v minuti resis kot pa da se zadeva brezveze zaplete.

Hvala za to
nahrung002.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Ojoj, to je kr drag $pas v teh cajtih
tongue-1.gif

Prav zares. Še dobro, da smo ga najbolj srali že kar nekaj časa nazaj, ko je bilo to še veliko ceneje
grin1.gif
Če se ne motim, me je 1 učna ura avtošole takrat prišla okoli 2000sit...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
2003 19 ura izpitna, padel ker sem prevozil rumeno luč (in zato ker je bil standard vsaj 20 ur). V semaforju sem še stal in čakal tri iz druge smeri. Potem sem imel samo eno uro tik pred izpitom čez 14 dni in naredil.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
No, glede prometa v 80'ih in danes mi je prišlo eno na misel: kdor je Sloveniko preživel, so mu današnje ceste vseeno milina. Nekaj let sem dnevno vozil po njej in iskanje možnega prostora za golo preživetje na odstavnem pasu je bilo vsaj mesečno na sporedu. Takega kaosa danes na naših cestah več ni.