kolone na meji

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
pinkobalinko
Citat:

V Hoferju imajo bazo izdelkov lokalno, šengenski informacijski sistem je pa najbrž centraliziran, pa verjetno tudi precej bolj obsežen kot baza hoferjevih izdelkov.
Misliš da sis (II) uporablja mysql bazo iz DX.com class 4 sd kartice na raspberry pi 1, povezano na net preko 2g omrežja ?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
In zakaj mora policist pri vsaki osebi nekaj brati iz ekrana? Ali sistem ne more opozoriti, da ima nekaj sploh smisel brati? Pri koliko ljudeh je to? Če je pri enem promilu, je veliko.
Centralna baza se da distribuirat na mnogo lokacij. Tudi hofer ima centralno bazo, ker ne verjamem, da vsaka poslovalnica zase določa cene. Dvomim, da je ob prehodu meje pomembno, kaj je bilo vpisano pred 1 sekundo. Kar pa je bilo vpisano pred eno uro, pa je lahko že osveženo na vseh lokacijah po Evropi.
Težko me bo kdo prepričal, da sistem ni skrajno primitivno zasnovan za današnji čas. Res pa je, da je evropski, stal je desetine milijonov €, zato se o tem ne sme medijsko razpravljati. Pa tudi novinarji niso podkovani, da bi sploh razumeli, kako deluje in kako bi lahko deloval. Policisti pa tudi ne.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Samo v info: če sem jaz prav ujel na TVju, sistem pokaže veliko zeleno kljukico na zaslonu, če je vse ok.
In v kakšnem primeru ni OK?
Če greš z osebno od kolega, ki ti je podoben, ti sistem javi?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
In zakaj mora policist pri vsaki osebi nekaj brati iz ekrana? Ali sistem ne more opozoriti, da ima nekaj sploh smisel brati? Pri koliko ljudeh je to? Če je pri enem promilu, je veliko.
Centralna baza se da distribuirat na mnogo lokacij. Tudi hofer ima centralno bazo, ker ne verjamem, da vsaka poslovalnica zase določa cene. Dvomim, da je ob prehodu meje pomembno, kaj je bilo vpisano pred 1 sekundo. Kar pa je bilo vpisano pred eno uro, pa je lahko že osveženo na vseh lokacijah po Evropi.
Težko me bo kdo prepričal, da sistem ni skrajno primitivno zasnovan za današnji čas. Res pa je, da je evropski, stal je desetine milijonov €, zato se o tem ne sme medijsko razpravljati. Pa tudi novinarji niso podkovani, da bi sploh razumeli, kako deluje in kako bi lahko deloval. Policisti pa tudi ne.
Baze so nacionalne. In se kopirajo med seboj. Oz nasa naredi push v vse ostale in obratno. Govorimo o ukrepih v SIS II. Policist pa vidi se vse kar je v nacionalni bazi. In logicno je da ko policist vidi da so neki vnosi o osebi, da to preveri.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Danes se slabse kot prejsnji vikend...miro in sefic pa se nista odstopila...
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Kok bo to fajn, ko bo prvi vikend v juliju kolona dolga 40 kilometrov.

Upam, da se bodo teroristi, zeljni oddiha v lepi njihovi
peljali cez maloobmejne prehode...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Maloobmejne mi naj pustijo pri miru :) Drugače bomo še lokalci čakali pol dneva za prehod.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Maloobmejne mi naj pustijo pri miru :) Drugače bomo še lokalci čakali pol dneva za prehod.

Pri izstopu prebereš Vojno in mir, pri vstopu pa Ano Karenino
aplauz.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.076
113
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Maloobmejne mi naj pustijo pri miru :) Drugače bomo še lokalci čakali pol dneva za prehod.

Pri izstopu prebereš Vojno in mir, pri vstopu pa Ano Karenino
aplauz.gif

Dobra, naslednji teden pa potem za dol ruknše vse harry potterje, nazaj pa vse GOTe. Vmes na morju pa cukneš tisti pir ali dva, oz kolikor imaš dopusta
evil.gif
 
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Ja nič bo potrebno še tableto proti slabosti pred odhodom vzet, ko se bomo poleti jebali po malobmejnih prehodih
smile-1.gif

 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.147
3.081
113
Vsi samo o tem razmišljate kako preganjati dolgčas na meji. A da bi kot prostovoljci pomagali oskrbovati begiunce pa nihče.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
ksz

če ne delajo na max stezah, ki jih prehod omogoča, potem še policija izkorišča situacijo, da bodo spet jamrali o tem, da jih je premalo.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
"Vsi samo o tem razmišljate kako preganjati dolgčas na meji. A da bi kot prostovoljci pomagali oskrbovati begiunce pa nihče. "
če pa niso prave, olivne farbe, no. Pa kdo ti bo za (večino) te gastarbajterje sendviče talo!? Pa niso to samo moški v najboljših letih....
...off sarkazem: če bomo zajebali nadzor zdaj, bo šengen na A/SLO meji. Niso avstrijci zastonj risali novih črt na npr. Šentilju. Potem bomo zopet v družbi balkanske elite...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Mene "fascinira", da je skeniranje dokumenta 10 sekund. Kaj če bi v hoferju brale prodajalke črtno kodo vsakega izdelka 10 sekund? Oziroma pol minute. Proti EU varnostnim domislicam so še v najbolj počasni trgovini blagajne raketa.
Očitno je tehnologija daleč od prave...

V Hoferju imajo bazo izdelkov lokalno, šengenski informacijski sistem je pa najbrž centraliziran, pa verjetno tudi precej bolj obsežen kot baza hoferjevih izdelkov. Poleg tega, je Apollo lepo razložil, je ozko grlo policist, ki mora vsaj na grobo prebrati kaj piše na ekranu, hoferjevi blagajničarki pa tega ni treba, samo pazi, da zapiska za vsak izdelek, pa na koncu prebere cifro.

Ena izmed obveznosti blagajničark je tudi ta, da preveri ali so skenirani izdelki resnično pravilno vneseni v bazo. Če potegne jabolčni sok, se ji ne sme izpisati kolesarski dres.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Hrvati so zacvilili, pa so vsi skočili v zrak, da jim je treba pomagat, da ne bodo utrpeli gospodarsko škodo. Ko pa kradejo slovensko zemljo in morje, jim pa vsi privoščite ravno to, kar se sedaj dogaja. A so že umaknili školčišče v Piranu, ne, še povečal ga bodo, ker vidijo, da so glavni na balkanu, pa še res je. Ko Cerar ne ukrepa, ni prav, zdej je ukrepal, ga je pa Bruselj povozil. Šengena ni več, če bi se pa kdaj slučajno pojavil na jugu, so ga pa srbci nahebal.