kolone na meji

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ni tak problem v tehniki. Ampak sedaj se vsak dokument da na citalec in nato se na ekranu izpisejo podatki. Med drugim povzetek in nacionalne baze (prekrski, kazniva dejanja) in to policist pogleda (ce ne potem brezveze da sploh skenira) in to traja.

Kolikor sem jaz videl ni bil problem na naši strani temveč na Hrvaški ter z njihovim informacijskim sistemom.
Kolone proti nam (EU) so bile neprimerno krajše in kolikor vem se preverja predvsem vstop v državo.
Na Primorski strani pa Italjani (eni izmed ustanoviteljev EU) z osebnimi izkaznicami natipkanimi še na pisalnemu stroju
rolleyes-1.gif
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Ma mene moti ,da skoraj domov ne morem. Par kilometrov kolone po glavni cesti in potem moram po stranskih poteh do hiše.Je hudič ko gre pol kvarnerskega zaliva zjutraj delat v Italijo in potem se vračajo zvečer nazaj domov.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Na Primorski strani pa Italjani (eni izmed ustanoviteljev EU) z osebnimi izkaznicami natipkanimi še na pisalnemu stroju
rolleyes-1.gif
Najbrž Italjani nimajo "državnega tiskarja" ki bi zlobiral menjavo dokumentov vsakih par let - nekaterih še pred potekom veljavnosti - katere morajo plačat državljani.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Na Primorski strani pa Italjani (eni izmed ustanoviteljev EU) z osebnimi izkaznicami natipkanimi še na pisalnemu stroju
rolleyes-1.gif
A Italjani nimajo "državnega tiskarja" ki bi zlobiral menjavo dokumentov vsakih par let - nekaterih še pred potekom veljavnosti - katere morajo plačat državljani ????.
 
22. jul 2007
12.691
1.257
113
123
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Na Primorski strani pa Italjani (eni izmed ustanoviteljev EU) z osebnimi izkaznicami natipkanimi še na pisalnemu stroju
rolleyes-1.gif
A Italjani nimajo "državnega tiskarja" ki bi zlobiral menjavo dokumentov vsakih par let - nekaterih še pred potekom veljavnosti - katere morajo plačat državljani ????.
Očitno je naša mafija boljša od italjanske
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ni tak problem v tehniki. Ampak sedaj se vsak dokument da na citalec in nato se na ekranu izpisejo podatki. Med drugim povzetek in nacionalne baze (prekrski, kazniva dejanja) in to policist pogleda (ce ne potem brezveze da sploh skenira) in to traja.
In kaj potem, ko vidi, da imaš že 50 prekrškov pa da si bil 4x v arestu? Zaželi srečno vožnjo in spusti naprej?
Saj nima nobene osnove, da bi takemu preprečil prehod meje. (za tiste ki niso ravno na begu, ampak ti ne hodijo čez mejne prehode).

A bar kode na pasportih, ki bi jih policaj skeniral tako kot prodajalka robo v trgovini pa na MNZ še niso jemali?
A to pride kasneje, ko bomo vsi že zamenjali za biometrične, pa bo potrebna še ena menjava, da bo državni tiskar še kaj pokasiral?
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Men se pa kar prav zdi. Hrvatje so tako "pametni", zdaj jih bo pa malo cepilo oziroma bodo videli da so eu državljani 3 klase (če smo mi 2 klase).

Malica v konobi v Malem Lošinju, cena 30 kun (3,7 evra). Cena brez vina.
V Ljubljani je taka najmaj 7evrov... Brez vina...



2566317-Dsc03699_resize.jpg
 

Priponke

  • 2566317-Dsc03699_resize.jpg
    2566317-Dsc03699_resize.jpg
    93,5 KB · Ogledi: 141
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ni tak problem v tehniki. Ampak sedaj se vsak dokument da na citalec in nato se na ekranu izpisejo podatki. Med drugim povzetek in nacionalne baze (prekrski, kazniva dejanja) in to policist pogleda (ce ne potem brezveze da sploh skenira) in to traja.
In kaj potem, ko vidi, da imaš že 50 prekrškov pa da si bil 4x v arestu? Zaželi srečno vožnjo in spusti naprej?
Saj nima nobene osnove, da bi takemu preprečil prehod meje. (za tiste ki niso ravno na begu, ampak ti ne hodijo čez mejne prehode).

A bar kode na pasportih, ki bi jih policaj skeniral tako kot prodajalka robo v trgovini pa na MNZ še niso jemali?
A to pride kasneje, ko bomo vsi že zamenjali za biometrične, pa bo potrebna še ena menjava, da bo državni tiskar še kaj pokasiral?
Ne da se mi zabijat casa z razlago o standardih ki se uporabljajo za strojno branje dokumentov. Ima pa policija na meji najvec pooblastil. Na podlagi tega kar v racunalniku pise se lahko odloci da ti bo cel avto razstavil.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Na podlagi tega kar v racunalniku pise se lahko odloci da ti bo cel avto razstavil.

In potem, če ne najde nič, mora sestaviti avto nazaj v nulo.
In potem (bi bilo zelo prav!) se mora globoko opravičiti državljanu za "motnjo", oziroma za ukraden čas.

In potem lahko državljan globoko vzihne, pogleda v nebo in reče policistom: Puši mi kuratz!
In potem ga lahko policist vpraša: Ste to rekli meni?
In potem lahko državljan odgovori policistu: Ne, to sem rekel svojemu angelu na nebu, ker me je tako grdo zahebal in mi požrl tri ure časa...
evil.gif


In potem lahko vsi skupaj porabijo še eno uro (dajmo se hebat...), da napišejo zapisnik o tem, kaj je kdo rekel. Verjetno se postopek tonsko ne snema, pa tudi dejansko se pri sodniku za prekrške NE DA dokazat, da državljan ni žalil svojega angela, ampak policista.

Kajti dokazati, kaj je kdo izrekel je dosti lažje (priče), kot dokazati, kaj je kdo mislil...
evil.gif


In čisto nakoncu se verjetno lahko državljan pritoži nad trajanjem postopka, oziroma toži policijo, mogoče tudi državo zaradi neutemljenega zadrževanja.

Zaenkrat sodišče še vedno praviloma verjame instuituciji, ni pa rečeno, da bo vedno tako...
...ker se bodo ljudje, ki vsaj malo poznajo postopke in svoje možnosti v postopku, ČEDALJE MANJ pustili hebati v glavo. Amen!
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.089
3.033
113
Ne jezite se zaradi tistih štirih kolon na meji. Je vsaj tista peta srečno prestopila.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.089
3.033
113
misliš, da bi potrpežljivo čakal na meji, ki nima empatije do prečkajočega?
 

darkside

Pripravnik
30. apr 2015
111
5
18
slovenija
androidvodici.blogspot.com
lepo so naredli... jaz pa zdaj na šiht ne morem brez da bi stal v koloni..... bom videl kako bo šlo ta teden. če se želim koloni umaknit jo vseeno ujamem kjer čakam manj časa in je ne morem iti prehitevat ker imam polno črto......
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Citat:
Uporabnik piagolo pravi:
Bolje, da me 10x pregledajo kot pa, da postanem terorist.

ce se bojiš da bi postal terorist, raje obišči kakšno ustanovo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Na podlagi tega kar v racunalniku pise se lahko odloci da ti bo cel avto razstavil.

In potem, če ne najde nič, mora sestaviti avto nazaj v nulo.
In potem (bi bilo zelo prav!) se mora globoko opravičiti državljanu za "motnjo", oziroma za ukraden čas.

In potem lahko državljan globoko vzihne, pogleda v nebo in reče policistom: Puši mi kuratz!
In potem ga lahko policist vpraša: Ste to rekli meni?
In potem lahko državljan odgovori policistu: Ne, to sem rekel svojemu angelu na nebu, ker me je tako grdo zahebal in mi požrl tri ure časa...
evil.gif


In potem lahko vsi skupaj porabijo še eno uro (dajmo se hebat...), da napišejo zapisnik o tem, kaj je kdo rekel. Verjetno se postopek tonsko ne snema, pa tudi dejansko se pri sodniku za prekrške NE DA dokazat, da državljan ni žalil svojega angela, ampak policista.

Kajti dokazati, kaj je kdo izrekel je dosti lažje (priče), kot dokazati, kaj je kdo mislil...
evil.gif


In čisto nakoncu se verjetno lahko državljan pritoži nad trajanjem postopka, oziroma toži policijo, mogoče tudi državo zaradi neutemljenega zadrževanja.

Zaenkrat sodišče še vedno praviloma verjame instuituciji, ni pa rečeno, da bo vedno tako...
...ker se bodo ljudje, ki vsaj malo poznajo postopke in svoje možnosti v postopku, ČEDALJE MANJ pustili hebati v glavo. Amen!
Ti sam pridno stopaj ko se bos z losinja vracal. Pa hrvaski davcni ne pozabi prijavit da svoj objekt oddajas v najem. Pa slovenski tudi.