Paket iz kitajske (info nujno)

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:

Ob naročilu Kitajcu napiši naj NE označi kot darilo in naj napiše PRAVO vrednost, pa bo.
Se mi je pa že zgodilo, da mi je Kitajec napisal, da to ne bo šlo ......

Je kr problem če naročijo 5 miljonov kuvert s sprintanim "GIFT" a se ti ne zdi,....
cool-1.gif
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Js sem mu napisal, naj napise pravo vrednost v eur. Ker placam v eur in mi aliexpress kaze eur. On je napisal pravo vrednost v dolarjih. Verjetno me bo carinska posta vseeno ogulila za 6 eur.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Ne bi te smeli, razen če je vrednost nad 22 EUR in bo blago podvrženo plačilu DDV oz. carine.
Jaz sem danes poslal prtscr za 16,33 EUR,na CN je baje napisana vrednost 14,45 EUR, bomo videli. Kako je pa kaj s tem v drugih EU državah?
Sem pa v sorodni temi prilepil sliko, ki lepo pokaže, da Kitajc največkrat niti ne razume, kaj mu napišeš v sporočilu.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Mi plačamo npr 15 EUR za paket, kitajca pa to košta le 2 EUR. Na suho je zaslužil 10 EUR. Itak prodajajo škrt robo. Za njega je logično, da na obrazec CN napiše 2 EUR.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Ne bi te smeli, razen če je vrednost nad 22 EUR in bo blago podvrženo plačilu DDV oz. carine.
Jaz sem danes poslal prtscr za 16,33 EUR,na CN je baje napisana vrednost 14,45 EUR, bomo videli. Kako je pa kaj s tem v drugih EU državah?
Sem pa v sorodni temi prilepil sliko, ki lepo pokaže, da Kitajc največkrat niti ne razume, kaj mu napišeš v sporočilu.

Po vsem videnem, boš moral plačati, ker vrednost na CN obrazcu ni ista pravi vrednosti. Čeprav je pod 22 eur....
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Pa več kot očitno so dobili nek nov befelj, čimveč stvari pregledati pa zaračunati. Prva naslednja pošiljka, ki jo čakam iz Kitajske je spet povržena carinskemu pregledu. Vrednost pod 22 EUR, vsebina in vrednost pravilno izpolnjena...da vidimo.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
Pa če je vrednost 16 ameriških dolarjev, na CN22 pa bo napis 16$ ali $16, te tudi ogulijo za cca 4€. Lastna izkušnja. kot enota mora pisati USD ali EUR ali GBP ali AUD...
Torej, če je napis 16 USD, bo šlo brez težav mimo, če bo napis 16$, pa pričakujte 4€ podlage. Žal.

Tako da je tudi to potrebno navesti Kitajcu.

LP
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Ima kdo izkušnje iz tujine? Kako postopajo carine v drugih državah?
Imam malo na sumu, da je to še en primer, kako nas lepo lupijo in mi veselo prikimavamo in modrujemo, da saj res bi morali opomniti Kitajca, da pravilno izpolni CN. Kupci nismo odgovorni za dejanja prodajalca. Pika. In če carina zaračuna stroške samo takrat ko CN ni pravilno izpolnjen, potem to niso stroški, ampak kazen. In kazni za nepravilno izpolnjen CN ne smejo zaračunati naslovniku.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj lahko paket zavrneš in ne plačaš nič.

Tujina tako kot mi, le da se zneski malo razlikujejo, pa kupci niso balkanci in jim na pamet ne pade, da bi glumili glivo.
wink-1.gif


Povprečni Nemec kupi od nemške firme, ki to na veliko uvozi s Kitajske.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Pa si upravičen do vračila celotne kupnine, če paketa ne prevzameš?
A v praksi tudi Nemcem za paket, ki je vreden 2 EUR zaračunajo, npr. 4 EUR, če na CN piše 1 EUR? Ali računajo carinsko posredovanje samo, ko se dejansko opravi carinjenje blaga, ne zgolj preverba?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Pa več kot očitno so dobili nek nov befelj, čimveč stvari pregledati pa zaračunati. Prva naslednja pošiljka, ki jo čakam iz Kitajske je spet povržena carinskemu pregledu. Vrednost pod 22 EUR, vsebina in vrednost pravilno izpolnjena...da vidimo.

Pa to je že več kot eno leto. Pa kje ti živiš....?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
@ynos, si to kupoval preko ebay-a ali kake druge platforme. Jaz sem sedaj dobil v kratkem času drugič carinski postopek, prej nikoli nič. Obakrat je bilo kupljeno preko gearbest (prvič poslano preko post CZ, drugič preko post NL), je pa tudi res, da gre za fizično malo večja paketa. Prav tako je bila prvič vrednost nad 22 EUR in sem pričakoval plačilo DDV in carinske stroške, je pa na koncu vse skupaj naneslo ravno toliko kot če bi naročil preko ebaya iz Nemčije. Naslednjič bom seveda storil ravno to, pa naj se naša država obriše za DDV, pošta pa za stroške posredovanja in plačila po povzetju.
 

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
189
23
18
okoli MB
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Ima kdo izkušnje iz tujine? Kako postopajo carine v drugih državah?......
Avstrija- carinska pošta Dunaj. 1x na ca. 10 pošiljk. Zahtevajo dokumente o dejanski vrednosti pošiljke ( izpis bančnega nakazila, izpis paypal...IN prtscr naročila, kjer je dejansko razvidno kaj je v paketu skupaj s cenami.
Strošek 10 EUR + MWST ( DDV) če dejanska vrednost presega 22 EUR.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Hvala.
Kaj pa če vrednost ne presega 22 EUR? So tudi kakšni stroški, če pride do preverjanja in CN ni pravilno izpolnjen?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Saj lahko paket zavrneš in ne plačaš nič.

Tujina tako kot mi, le da se zneski malo razlikujejo, pa kupci niso balkanci in jim na pamet ne pade, da bi glumili glivo.
wink-1.gif


Povprečni Nemec kupi od nemške firme, ki to na veliko uvozi s Kitajske.
Tud jest bi ravnal enako, če ne bi SLO uvozniki mislili, da prodajajo zlata jajca. Še od švaba ki uvozi iz Kitajske se prej splača kupit s poštnino vred, kot od naših zlatarjev. Naj en proba kamp opremo nabavljat, al pa kose za kamp prikolico...en kos stane v Nemčiji 2 EUR, ga naš zlatar prodaja za 15. Ko bi ga za 4 se men ne bi dal zezat z nemščino. Tko pa pač DHL služi.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Ne, to je najbrž "postopek preverjanja e-poslovanje", sedaj je 5 EUR, prišteti pa je treba še 1.05 EUR za plačilo po povzetju.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Pa več kot očitno so dobili nek nov befelj, čimveč stvari pregledati pa zaračunati. Prva naslednja pošiljka, ki jo čakam iz Kitajske je spet povržena carinskemu pregledu. Vrednost pod 22 EUR, vsebina in vrednost pravilno izpolnjena...da vidimo.

Pa to je že več kot eno leto. Pa kje ti živiš....?

Nemogoce. Ves kok (ne)uporabnih stvari sem ze narocil iz aliexpressa, ebaya, gearbesta. Trikrat carinski pregled. Enkrat ko je bila vrednost 30 eur (kar sem pricakoval), enkrat ko sem odprl to temo (hdmi kabli za 15 eur) in enkrat danes (bluetooth slusalke 18 eur).