Paket iz kitajske (info nujno)

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Verjetno stvar izkušenj.
Jaz imam z njimi dobre izkušnje - vsako stvar doslej smo korektno rešili.

Moj primer z GLS pred par leti: kot fizična oseba sem naročil zadevo vrednosti ca 100EUR. Kitajc mi je poslal preko GLS - GLS Slovenija mi je zaračunal 30 EUR carinjenje in zraven še carino (mislim, da je bilo 2%). Ker kao uvažajo kot pravna oseba. In so vztrajali pri tej carini. Zadeva je bila za tasta in nisem hotel zavrnit vsega skupaj, ampak sem lepo nastavil r**, da me nategnejo (na srečo ne dobesedno).
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Narocil 3 kable hdmi v vrednosti 15 eur. Carina zadrzala posiljko in mi pisala, da rabi dokazilo kaj je notri in koliko je vredno. Na posiljki je pisalo computer cables, vrednost pa manjsa od realne cca 5 eur. Sem poslal sken racuna, dopisal da je prava cena 15 eur in da ja, so kabli notri. In danes dobim obvestilo o posiljki, da moram placati 4 eur za carinske postopke, ce zelim prevzeti posiljko????!!!! Kaj je to normalen proces ali kaj? Krsil nisem nicesar, vrednost je pod 22 eur, pa mi nabijejo 4 eur za carinske postopke.
+1.
Nabavil kamero v vrednosti 20€; na obrazcu je pisalo 8€; pošljejo poziv za račun; dobil paket z odkupnino 4€ .
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Carino, kot dajatev na uvoženo blago, ki se razlikuje glede na tip, od nas verjetno ni plačalo še prav dosti ljudi, če kdo sploh.

So pa tu razni (pustimo koliko fiktivni) stroški carinskega pregleda, ki ga zaračunava pooblaščeni prenosnik pošte (v primeru večine pošiljk Pošta, v ostalih pač dotični paketar). Nad 21€ (?) se poleg teh stroškov plača še 22% DDV in to je to.

Tudi mene so pomoje, v zadnjem letu, nekje dvakrat čopnili iz kupa, ampak se ne sekiram. Če bi naročil eno zadevo in bi me tam, pa bi se mi pravtako zdelo mal butasto
grin1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.524
8.876
113
Citat:
Uporabnik bula pravi:
Lej, še vedno plačuješ stroške špediterja, carinskih stroškov za carinjenje blaga ni.
Pošta je pa pooblaščena točno toliko kot vsi ostali špediterji.
Jupi, abejžno, a carinik odpre pošto, al jo Micka k popoldne še mal skrete puca. Nazadnje se je z mano pregovarjal lepo carinik v uniformi.
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Ne, carinik ne odpre pošte, to dela pošta in pošta ti to tudi zaračuna.

O čem pa se je carinik pregovarjal s tabo? O odpiranju pošiljke ali o vrednosti blaga?

Še vedno velja, da častim gajbo tistemu, ki bo imel račun od carine na katerem bodo stroški carinjenja, pa zraven še povrnem znesek na računu. OK?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.524
8.876
113
Zdej si pa že smešen. Na carinski pošti v Ljubljani so lepo cariniki in z mano se je pregovarjal carinik v uniformi, ker so mi poškodovali mlin za slad. Še prej se je pa carinik v ženski osebi delal norca iz mene.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.394
963
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bula pravi:
Ne, carinik ne odpre pošte, to dela pošta in pošta ti to tudi zaračuna.

O čem pa se je carinik pregovarjal s tabo? O odpiranju pošiljke ali o vrednosti blaga?

Še vedno velja, da častim gajbo tistemu, ki bo imel račun od carine na katerem bodo stroški carinjenja, pa zraven še povrnem znesek na računu. OK?

Pošto res odpirajo poštarji, ampak po navodilu in prisotnosti carinika
wink-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
"Paket (iz) S kitajske (info nujno) "


Očitno ni tako nujno, ker če bi bilo, bi plačal te 4€.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
"Paket (iz) S kitajske (info nujno) "


Očitno ni tako nujno, ker če bi bilo, bi plačal te 4€.

Nujno sem rabil informacijo. Tistih 4 eur sem tudi plačal. Ampak to ni edini paket na leto, ki ga naročim. Teh je 10-15, zdaj pa računaj koliko lahko po nepotrebnem plačam. Ne kriv ne dolžan.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.394
963
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ynos pravi:

Nujno sem rabil informacijo. Tistih 4 eur sem tudi plačal. Ampak to ni edini paket na leto, ki ga naročim. Teh je 10-15, zdaj pa računaj koliko lahko po nepotrebnem plačam. Ne kriv ne dolžan.

Plačal boš pač vedno ko bodo šli preverjat. Žal, to so stroški postopka, ki si jih je gospoda omislila... Kateri paket se izloči in preverja pa je pač v domeni carinika, ne poštarja...
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Sem vprašal pošto zakaj sem moral doplačat 4€, če je šlo za izdelek cca 10€ vrednosti... (pošiljatelj ni napisal svojih podatkov)

Odgovor:Spoštovani,

vse poštne pošiljke se izmenjujejo skladno z določbami Svetovne poštne zveze. Ena od določb ob sprejemu pošiljk navaja, da mora biti za pošiljke z blagom na pošiljki obvezno popolnoma natančno in v celoti izpolnjena carinska izjava CN 22 oz. CN 23, ki se v naslovni državi upošteva kot najava blagovne pošiljke carini (to so vse poštne pošiljke z blagom iz držav izven EU in vse tiste pošiljke z blagom, katerih poreklo blaga je iz države izven EU).

Če pošiljke z blagom ob oddaji niso pravilno opremljene, so podatki na carinski izjavi neresnični, se morajo zaradi zahtev carine in predpisanih uvoznih postopkov v naslovnih državah pridobiti potrebne podatke od naslovnika pošiljke.

Nepopolni podatki na vaši pošiljki so zahtevali dodatne postopke/storitve za izvedbo carinskega pregleda, ki so vam bili zaračunane v skladu s cenikom Pošte Slovenije.
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
KSZ

Kitajcu v opombe napišeš naj pravilno izpolne CN22, v nasprotnem primeru pač odpreš dispute in Ali ne bo nič kompliciral pri vračilu
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Ja,
tvoj pošiljatelj ni izpolnil obrazca cn22 pravilno.
Zdaj je en carinik vzel to v roke, kontaktiral tebe, pregledoval tvojo dokumentacijo...sprostil pošiljko in ti za vse to delo zaračunal 4 EUR, ti pa tukaj jamraš? Se ti zdi prav, da bi namesto tebe ta strošek kril tvoj sosed?

Fursovci so plačani iz proračuna tako da je tvoj odgovor na to nesmiseln. Ravno tako gre ta pokradeni denar v proračun. "Strošek" pa so si naredili sami, lahko bi paket spustili brez pregleda kot milijon drugih.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
"Paket (iz) S kitajske (info nujno) "


Očitno ni tako nujno, ker če bi bilo, bi plačal te 4€.

Nujno sem rabil informacijo. Tistih 4 eur sem tudi plačal. Ampak to ni edini paket na leto, ki ga naročim. Teh je 10-15, zdaj pa računaj koliko lahko po nepotrebnem plačam. Ne kriv ne dolžan.
Lepo so ti že večkrat napisali: če bi bila na obrazcu navedena vrednost 15 eur, ne bi plačal nič, ker ni bilo, si plačal strošek ugotavljanja prave vrednosti. Preverjeno že večkrat iz prve roke.
Ob naročilu Kitajcu napiši naj NE označi kot darilo in naj napiše PRAVO vrednost, pa bo. Če tega ne naredi, pač odpreš dispute, priložiš skene in je to njegov problem. Jaz sem še vedno dobil denar nazaj.
Se mi je pa že zgodilo, da mi je Kitajec napisal, da to ne bo šlo in da lahko prekličem nakup, sem pač takrat "tvegal" in bi požrl tistih par eur.
Tako da nihče te ni nategnil, razen morda tvoje neznanje.
wink-1.gif
.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ja, zgleda bo treba res vnaprej povedati prodajalcu, ker dispute ni uspel.

"We totally believe your words and understand your feelings. But according the rules on the platform, we need to make every refund reasonable with valid evidence. Unfortunately, you did not provide evidence as proof guide required. Sorry again for making you suffer this. We feel really sorry that you are not satisfied with seller's product but we hope you can feel satisfied with our service."