Paket iz kitajske (info nujno)

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Narocil 3 kable hdmi v vrednosti 15 eur. Carina zadrzala posiljko in mi pisala, da rabi dokazilo kaj je notri in koliko je vredno. Na posiljki je pisalo computer cables, vrednost pa manjsa od realne cca 5 eur. Sem poslal sken racuna, dopisal da je prava cena 15 eur in da ja, so kabli notri. In danes dobim obvestilo o posiljki, da moram placati 4 eur za carinske postopke, ce zelim prevzeti posiljko????!!!! Kaj je to normalen proces ali kaj? Krsil nisem nicesar, vrednost je pod 22 eur, pa mi nabijejo 4 eur za carinske postopke.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja normalen postopek. Ker ni bil od pošiljatelja izpolnjen obrazec 22 se mi zdi in gor prava cena (to pa njemu ne paše zaradi lastne pošte), pač ti plačaš "kazen".

Zavrni če se ti ljubi jajcat, pa zahtevaj denar nazaj.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Ja, to je pač carina, si vzamejo kolk pač trenutno potrebujejo.

Poznam več primerov ko so za iste artikle in iste vrednosti, vsakič drugač zaračunavali, pač kak jim je prišlo.Potem so sledila pogajanja ...in barantanje kot v gostilni. Vse se da zmenit...varjatna.Vglavnem ološ od inštitucije. Kradljivci če mene vprašaš.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Plačal si stroške pregleda ali nekaj podobnega. Če bi bilo več od 22€, bi plačal še carino.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Ne takrat bi ga ruknili za DDV.
Pa saj je treba domačo trgovino podpirat, kjer bi te samo en kabel koštal 15€.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Ja,
tvoj pošiljatelj ni izpolnil obrazca cn22 pravilno.
Zdaj je en carinik vzel to v roke, kontaktiral tebe, pregledoval tvojo dokumentacijo...sprostil pošiljko in ti za vse to delo zaračunal 4 EUR, ti pa tukaj jamraš? Se ti zdi prav, da bi namesto tebe ta strošek kril tvoj sosed?

Jaz v takih primerih gladko odprem dispute ali karkoli že ponuja spletna platforma in zahtevam plačani znesek od prodajalca.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jaz sem v zadnjih 3 mesecih naročil kakih 30 pošiljk s kitajske vse pod ceno 22€ na cn22 je pisalo svašta kar se cene tiče kljub temu da jim vedno napišem da napišejo pravo ceno ravno zaradi carine. Nisem dobil za nobenega nič (sem pa imel lansko leto podobne probleme)
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Tudi podobna količina pošiljk, pa mi nikoli niso poslali za račun. Je pa res, da bi naročil 3 kable vsakega posebaj, saj ne pride nič dražje, pa veliko večja možnost, da za posamični kos verjamejo da je vreden tist drobiž, ki ga napišejo gor.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Jaz jim tudi ob vsakem naročilu napišem, naj navedejo pravo ceno na cn22.
Potem nimam z morebitnimi disputi zaradi odvečnih stroškov carinjenja nobenih težav.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.323
113
Torej, tudi če ti paket na random odprejo. Plačaš stroške "kontrole".

Se zgodi.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
To ni nobene logike. Ce odprejo random in ne ugotovijo, da je treba cariniti ali ddv opaliti, torej vse stima, ti ne bi smeli zaracunati stroskov pregleda. Ce pa prekoracis pa naj zaradi mene...
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Torej, tudi če ti paket na random odprejo. Plačaš stroške "kontrole".

Se zgodi.

Tole pa enostavno ne drži. Sem že večkrat pošiljal tja dokumente in če je bil obrazec prav izpolnjen (opis in vrednost), sem samo dobil domov brez stroškov.

V kolikor pa kaj ne štima, ti pa zaračunajo.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Sem imel trenutno težavo zadevo sem kupil enkrat novembra in plačal vstopni ddv na carini, mi po 4 mesecih naprava crkne dobesedno sama od sebe kontaktiram prodajalca mi odobri menjavo, vendar glej ga zlomka nima več istega stb-ja mi ponudi drugega za 8 eur doplačila ker je boljši itd ne bo crknil itd. Ok mu plačam. Pride na carino in sedaj isto moram plačat ponovno vstopni DDV, ker nisem poslal pokvarjene stvari na kitajsko nazaj in izpolnil CN23....

V vseh carinskih postopkih in zakonih pregledal cel net nisem zasledil tega postopka, ali pa sem ga spregledal je imel kdo podobno izkušnjo?.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Jaz jim tudi ob vsakem naročilu napišem, naj navedejo pravo ceno na cn22.
Potem nimam z morebitnimi disputi zaradi odvečnih stroškov carinjenja nobenih težav.

Čist preveč jih zagovarjaš. Odpirajo random, pač toliko in toliko paketov na dan, pač morajo nekaj delat. Na vsaketolk pač poješ tistih 7 EUR no big deal vsaj meni. Zanimivo pa je, da se je že zgodilo, da je bil c22 obrazec lepo prikladno spraskan ravno tam, kjer je cena, spet drugič mlin za slad ki je bil ocarinjen in carina pošteno plačana, lepo padel po tleh in so se nardil Francoze. Sploh tile v Ljubljani se obnašajo kot trop ciganov in nimajo z moje strani niti malo sočutja. Mene tistih 7 EUR na vsaketolko ne boli tko zlo, njihova ciganarija in aroganca pa zelo.
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Sej sem že ene parkrat napisal, pa bom še enkrat, ker nekateri si pač ne morjo zapomnit::
NE PLAČUJETE STROŠKOV CARINE, te stroške vam zaračunava špediter, ki je v tem primeru pošta. Tisti, ki je plačal: ali lahko pripneš scan računa, ki ti ga je izdala carina? Ko ti bo to uspelo, častim gajbo pira .

Howgh!
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.147
113
Citat:
Uporabnik bula pravi:
Tisti, ki je plačal: ali lahko pripneš scan računa, ki ti ga je izdala carina? Ko ti bo to uspelo, častim gajbo pira .
Ne se delat neumnega. Pošta slovenije je pooblaščena za izvajanje carinskega postopka.

"Poleg storitev carinskega posredovanja Pošta Slovenije od 1. junija 2014 po pooblastilih carine izvaja tudi redne carinske postopke."
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Lej, še vedno plačuješ stroške špediterja, carinskih stroškov za carinjenje blaga ni.
Pošta je pa pooblaščena točno toliko kot vsi ostali špediterji.