Ali posojate denar?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Se strinjam, jaz sem enega takega že pokopal (prometna) Je pa res da sem mu takrat pred četrt stoletja dal jurja eno noc, ko je bil malo preveč žejen za sankom.. Ampak takrat je mesečna karta za po Ljubljani stala jurja, in kot dijaku tudi to ni bil drobiž. Sem mu potem ene dvakrat rekel,potem pa so se naše poti razšle. Pred leti smo se spet srečali nekajkrat, pa mu nisem hotel utrujat, ker dal bi mi najbrž 4 evre...
Sveč ali pa cvetja mu pa nalašč nisem kupil.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Jaz posojam samo najbližjim prijateljem in familiji. Sosed ali "kolega iz lokala" pač ni najbližji prijatelj.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Jaz sem "davnega" leta 1990 posodil "najboljšemu" prijatlu (poznala sva se iz vrtca) 14.000 mark. Ja, štirinajst jurjev mark. Še dandanes jih nisem videl, on pa, "kaj se sekiraš, bom dal, ko bom mel"... Vem, da nima veliko, pa sem mu rekel, daj 100 na mesec, al' pa na dva, tri, pa bo. Nič...
Parim ostalim, bolj znancem, kot prijatlom, pa vsake tolko, do jurja €, pa me noben ni zaj****
Ja, tak je, prijatle se najlažje zaj***...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Ko folk vrača dolgove, jim je težko vrnit, ker se po toliko letih biti dolžnik počutijo tako kot da sedaj oni tebi posojajo denar, za katerega vedo da ga nikoli ne bodo dobili vrnjenega.

Pa tudi upnik se počuti kot da sedaj prosi za denar, čeprav želi dobiti le vrnjen svoj denar.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Sam ne posojam ravno denarja, sem pa kolegu pred leti posodil 1500 ker je motor kupoval in so bile vse banke zaprte že, jaz sem mel pa doma. To je bilo v soboto, v ponedeljek sem imel denar v roki nazaj. Sem pa že večkrat založil za koga.

Je pa tud tako, da se gibljem v družbi, kjer niso ravno revni in če bi že kdo rabil denar za sposodit, to ne bi bilo par sto ali par tisoč eurov, ampak bolj par deset ali stotisoč. To pa potem že itak ni več posojilo ampak investicija.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Wtf?

Kok mors bit primitiven da v cvetlicarni ne vzames nekaj roz ce ze gres na pogreb? A sozalja tud nisi izreku? A si zaplusku vsaj sorodnikom za 4 eur? Smesno res.

Ne vem kaksen jr zate znesek da ni več dolg, 2,3 eur?
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Posojam. Ne vem ali so prijatelji ali ne. Njihov skupni imenovalec pa je, da se bodo bolj sekirali če denarja ne bodo vrnili kot jaz, če denarja ne bom več videl.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Nimam takih prijateljev, ki bi potrebovali denar. Posodil bi jim le v primeru, da so v hudi zivljenski stiski in ne zato, da bodo lahko placali kasko za novega golfa
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

Je pa tud tako, da se gibljem v družbi, kjer niso ravno revni in če bi že kdo rabil denar za sposodit, to ne bi bilo par sto ali par tisoč eurov, ampak bolj par deset ali stotisoč.

Zobozdravniki a? Pol pa naj še kdo reče da ne pretiravate s cenami
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Wtf?

Kok mors bit primitiven da v cvetlicarni ne vzames nekaj roz ce ze gres na pogreb? A sozalja tud nisi izreku? A si zaplusku vsaj sorodnikom za 4 eur? Smesno res.

Ne vem kaksen jr zate znesek da ni več dolg, 2,3 eur?
Ni toliko stos toliko v tistem jurju (tolarjev) ampak v tem kar pišete tudi drugi oziroma je pbutec lepo opisal. Na koncu zgleda kot da jaz fehtal svoj denar nazaj, dolžnik pa kot da posoja in že vnaprej ve da ne bo nikdar videl več tistega denarja. (Ki mi ga vrača)

In ja, tudi midva sva bila soseda v otroštvu.
Pa ni stos v znesku koliko komu posodis. Če posodis en cent, pričakujem da bo.tisto dolznik vrnil.
Če nekomu DAM jurja evrov, ne pričakujem niti centa od njega.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
To pa si mimo vsekal BMW me ni nikoli potegnil... Peroven? Kaj to pomeni? Npr...? Tonček?
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

Je pa tud tako, da se gibljem v družbi, kjer niso ravno revni in če bi že kdo rabil denar za sposodit, to ne bi bilo par sto ali par tisoč eurov, ampak bolj par deset ali stotisoč.

Zobozdravniki a? Pol pa naj še kdo reče da ne pretiravate s cenami
evil.gif

Jebat ga, jaz se še vedno s Pugijem vozim
grin1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Pri posojanju je treba vedno določiti

- koliko denarja si zeli izposoditi
- koliko denarja zelis da vrne, ali je z obrestmi ali brez
- rok za vracilo denarja ki naj bo realen.
- Stroški/obresti/karkoli želiš temu reči, če se ne drži dogovorjenega roka.


V tvojem primeru sklepam da je bil rok "vrni ko bos, se ne mudi" , pomeni nista dorekla roka in njemu se ni mudilo, tebe je pa bolelo.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.654
498
83
41
povsod malo
Trenutni dolg 11.356.36€, 1 prijateljica in 1 ex prijatelj (11,300€) verjetno jih nikoli več ne bom videl ker sva se stepla pa policaja po sodnija bla bla... eh. Za prijateljico sem pa plačal letalsko karto pa jo še čakam.
Kako vem koliko so dolžni? vsakič ko sem posodil sem mu poslal SMS on pa meni nazaj da je res prejel. Pa kdo v teh časih sploh še piše na papir.
Sem pa že posojal tudi večje vsote npr kolegu, ki je obstal nekje v Maliju, ko so ga okradli pa sem mu poslal 1000 preko WU za nov potni list itd. tipa 3 leta ni bilo nazaj in pride na moj dom na tukaj imaš 1500€ obresti sem že jaz prištel... in potem je 6 ur govoril kako je prepotoval 16 držav z mojim tisočakom
cool-1.gif
valda je delal od drekpumparja do nočnega vratarja v hotelu s 5*
Zdaj ga pa spet ni... in čakam kdaj bo klical... mu z veseljem posodim.
Potem sem nekomu posodil 700 za nove zobe... no denarja ni še vrnil pa tudi zobe ima isto uničene saj tako vidm po FB ker se je odselil drugam pa me je izbisal iz FB na mobi se pa itak ne uglaša. Heh bi mislil, da bo tip poskrbel za svoje zdravje pa ni.