Nadzorna wi-fi kamera.

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.901
4.956
113
Katero zunanjo kamero je danes za nabavit, lahko magari preko aliexpresa.
Must have:
- wifi
- hd
- čimvečji kot
- detektcija gibanja
- sporočanje na email 4 slike v razmiku 1 sekunde.

Vem da je tega kot dreka. Vem pa tudi da vse ne pošiljajo slik na mail. Vem da tudi ne po vsaj 4 slike v razmiku nekaj sekund. Vem tudi da ene zahtevajo registraciji na neke zunanje strežnike, ki delajo dokler kitajc ne propade in izklopi vse skupaj.

Rad bi da priklopim z lan kablom, nastavim wifi parametre, zunanjo email adreso in z 4imi samorezniki pritrdim na les. To je to.

Pa cena čimnižja.
evil.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.901
4.956
113
Uf... sem malo preveč škrt, da bi dal za Mobotixa. Vem pa da je dobra roba, sem ga testiral. Rabil bi tri kamere in se nagibam bolj k 30eur na komad kot pa 300 na komad. Zavedam se da pravega mojstra, kar se vloma tiče nebom odgnal. Sicer pa kaj čem naredit, če sem na morju, na kameri pa vidim kako mi kdo vlamlja v bajto. Še klic policije mi nič ne pomeni če me ni tam. Bolj kot ne je to psihološke narave, pa če slučajno prepoznam storilca po slikah.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
mam kamero za 35e iz alija. ma wifi, hd, velik kot, nima pa senzorja gibanja pa pošiljanja na mejl.

če bi še enkrat kupoval in če je možnot nikako preko wifi, ker to šteka da glava peče. vsake tolko mi jo vrže offline in ne morem spremljat dokler je ne potegnem ven iz elektrike pa nazaj vklopim.
če je le možnost, potem kaj bolj resnega ker tole za 30e ni glih ok. sicer ko dela, dela ko raketa slika je tudi lepa pa vse.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.901
4.956
113
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
mam kamero za 35e iz alija. ma wifi, hd, velik kot, nima pa senzorja gibanja pa pošiljanja na mejl.

če bi še enkrat kupoval in če je možnot nikako preko wifi, ker to šteka da glava peče. vsake tolko mi jo vrže offline in ne morem spremljat dokler je ne potegnem ven iz elektrike pa nazaj vklopim.
če je le možnost, potem kaj bolj resnega ker tole za 30e ni glih ok. sicer ko dela, dela ko raketa slika je tudi lepa pa vse.

Imaš link, da vidim, katere ne smem kupit?
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:


Imaš link, da vidim, katere ne smem kupit?

sj pomoje kamera dela odlično, če bi jo priklopil preko kabla. pomoje mene heca povazava, sam zdej ne vem ali wifi kamere ali router. edino čudno mi je, da mi meče kamero vsake tolko offline.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.901
4.956
113
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
hmm,

Kje si pa našel Mobotixa za 300€ ?
smile-1.gif


Al si kakšno nulo pozabil.

Mja.. tu se začne, pa še samo indor varinate. Drugače pa ne zgledam kot človek ki bi rabil Mobotixa za čez jurja po komadu. Potem bo manj škode če bajto spraznijo
evil.gif
...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Axisove senzorje dobis za po 300$ komad... pa so v IP ohisju (ne vem na pamet kater nivo zascite)... stekam ce ne rabis take robe, jaz sem samo svetoval za kar vem da dobro dela
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Če res ne moreš kabla potegnit potem poglej za Dahua kamerami. Od cenejših so te še najboljše delale.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Jaz imam od Foscama tole: Foscam 9805.
Načeloma z njimi ni nekih večjih problemov, čeprav so na Wi-Fi, sigurno pa sem in tja tudi izgubijo signal.
Ampak jaz sem bil žal prepozen za mrežne kable potegnit.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.901
4.956
113
Katera verzija ONVIFa dela neodvisno od alikacij preko web brovzerja? Ker tiste ko moraš QR kodo prečitat da upariš z aplikacijo, mi smrdi, da dela dokler so cloud strežniki prižgani. Preko starega dobrega brovzerja pa nimaš kaj falit.