Ena pasja tema

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Mi naše pse prodajamo izključno tistim, ki bodo psa imeli v hiši.
Sem imel daljši sestavek napisan, pa se mi neda pojasnjevat vsega.

Pes je odraz lastnika. Kakor ga vzgojiš, tazga imaš.
Verjemi da vem, o čem govorim. Mam psov več, kot ti otrok
evil.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Se nikakor ne strinjam s teboj. Točno se ti vidi, da si si penzijo prislužil kot en uradniški fikus v kotu pisarne.

Pes izloča toliko kot požre, torej v prav istem principu kot ti, ali jaz, ali ...... konj, srna, zajec sredi gozda itd. Ko greš na sprehod skozi gozd, te morda vmes preganjajo misli, kako bi obdavčil gozdno prebivalstvo? (
smile-1.gif
)

V glavnem - nabijaš, tako kot ponavadi. Davek je smiselen, če je smiselno pobran. Če ni smiselno pobran, je represalija in ne davek. Torej kraja denarja ob belem dnevu! Tako se reče tvojemu načinu obdavčitve
10.gif
!

Sedaj, če imaš svojo parcelo na tako atraktivni lokaciji, da prav vsi vodijo svoje pse na jutranji sprehod mimo tebe, je pa v glavnem tvoj problem (in tvoja sreča
smile-1.gif
Hja, dragi Demzi, vzemi ti ta davek za kar hočeš, za represijo ali pa za obvezni boklonej. Kar imaš raje... Tudi preteči nepremičninski davek bo navadna represija in navadna kraja. Tisti, ki je zgradil hišo je itak že plačal davek na vsak cegu, na ves cement, na vsak cvek, pesek, šrauf....potem pa še enkrat davek na vse to. Kaj je pa to po tvojem?
Ta pasjesralski davek bi odvrnil marsikoga, da bi si nabavil cucka s katerim bi 3x na dan hodil ven na sosedovo ali po ulici in pred hišne prage srat.
In ta davek bi bil še kako smiselno pobran.
In če imam jaz svojo parcelo na takšni loikaciji kakršni jo imam, to nobernemu presjanarju ne daje pravico da hodi srat gor. Moj vrt ni javni pasji skret.

Še ena rešitev bi bila mogoče smiselna;
Mogoče bi bilo še bolj smiselno, namesto davka, raje uvest splošno prepoved nabave psa vsem, ki nimajo svoje lastnine na katero bi pesjanarji vodili potem svoje pse srat. To bi bilo še bolj pametno. Ampak potem bi taki kljukci kot si ti, spet jamrali da je to huda represija na, kao, "ljubitelje živali".
Sicer bi se pa o teh samovklicanih "ljubiteljev živali" dalo marsikaj povedat. Ti "ljubitelji" živali svojemu psu odrejajo kdaj lahko ščije in kdaj lahko serje, potem svojemu psu porežejo jajca ali kuzli porežejo jajcevode, jim porežejo ušesa, porežejo rep, jih pohabijo in gensko zmiksajo vsemogoče gene, da tak genski stvor še dihat in hodit ne more.......itd.....potem se taki vkličejo pa za ljubitelje živali.
Ampak to je pa že druga zgodba in druga tema. Jo bom plasiral enkrat drugič.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Mi naše pse prodajamo izključno tistim, ki bodo psa imeli v hiši.
:
No take kot si ti, ki na svoji pasji "farmi "industrijsko in za prodajo pohabljate pse, bi bilo treba pa kaznovat za naklepno mučenje in pohabljanje živali.
Da vzrejaš pse, ki ne smejo živet v naravi, to pa je res ljubezen
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Menda so psi inteligenčno na nivoju 3-5 letnega otroka.

Stardec jim je pa fouš.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.568
275
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Mi naše pse prodajamo izključno tistim, ki bodo psa imeli v hiši.
:
No take kot si ti, ki na svoji pasji "farmi "industrijsko in za prodajo pohabljate pse, bi bilo treba pa kaznovat za naklepno mučenje in pohabljanje živali.
Da vzrejaš pse, ki ne smejo živet v naravi, to pa je res ljubezen

odvisno kaksne pse vzreja, a ne?

sicer je pa pes precej rad v druzbi lastnika, kot pa sam na ketni/ v boksu nekje okol bajte.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Mi naše pse prodajamo izključno tistim, ki bodo psa imeli v hiši.
:
No take kot si ti, ki na svoji pasji "farmi "industrijsko in za prodajo pohabljate pse, bi bilo treba pa kaznovat za naklepno mučenje in pohabljanje živali.
Da vzrejaš pse, ki ne smejo živet v naravi, to pa je res ljubezen

odvisno kaksne pse vzreja, a ne?

sicer je pa pes precej rad v druzbi lastnika, kot pa sam na ketni/ v boksu nekje okol bajte.
Pes je rad tam in s tistim, na kar ga navadiš oziroma kako ga pohabiš.
Če je pes navajen živet zunaj v naravi , v bajto še stopit ne bo hotel, ker se bo v bajti počutil utesnjenega in ogroženegal.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.568
275
113
to ti ves, a ne? kaj pa ce si ga ti pohabil in ga tok zagrenil in prestrasil da noce v hiso?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ne bi rekel. Zakaj bi pa pes sploh moral v hišo?
A potem so po tvojem srne, zajci medvedi ,volkovi, veverice, levi, sloni, tigri risi, surikate....tudi pohabljeni ker nočejo k tebi v hišo?
Manj ko pes, mačka, konj veverica... silijo v bajto, manj so pohabljeni.

Zdaj je celo moderno prirejati tekmovanja za najgršega psa. Takozvani samovklicani "ljubitelji živali" miksajo gene z vsem mogočim, samo da bi njihov "pes" zmagal v disciplini najgrših psov.
Pglej!
Grdobe
In se potem "pasjeljubci" smejejo in norčujejo iz takih genskih stvorov, ki jim pravijo pes.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.568
275
113
ko dobis mladicka, ali hoce it za tabo v hiso?
 
Nazadnje urejeno:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ne. Pes v hiši nima kaj iskat. V hiši prebivamo ljudje, pes pa spi v pesjaku.
Kure imamo pa v kurniku, pujse v svinjaku itd.......A to po tvojem ni prav?
A tvoj pes spi pa s tabo in s tvojo ženo skupaj v isti postelji?
A morda s psom v postelji počnete še kaj drugega poleg spanja?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.568
275
113
nisi odgovoril na vprasanje...

btw, nimam paa...
 
Nazadnje urejeno:

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38

Kdo se je pa pred nekaj leti razburjal nad enim pasjim hotelom na Voglu?? Ali nisi bil točno ti @Stardec
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.615
14.309
113
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Mi naše pse prodajamo izključno tistim, ki bodo psa imeli v hiši.
Sem imel daljši sestavek napisan, pa se mi neda pojasnjevat vsega.

Pes je odraz lastnika. Kakor ga vzgojiš, tazga imaš.
Verjemi da vem, o čem govorim. Mam psov več, kot ti otrok
evil.gif

Za moj firbec potešit - katero pasmo imate?
smile-1.gif
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Mi naše pse prodajamo izključno tistim, ki bodo psa imeli v hiši.
:
No take kot si ti, ki na svoji pasji "farmi "industrijsko in za prodajo pohabljate pse, bi bilo treba pa kaznovat za naklepno mučenje in pohabljanje živali.
Da vzrejaš pse, ki ne smejo živet v naravi, to pa je res ljubezen

Ojoj, pohabljanje živali. Bi ti Milena kaj povedala, pa je menda nedeolgo nazaj zapustila ta svet
evil.gif


Čisto resno, naš pes je "indahaus", pa sem PREPRIČAN, da se mu godi bolje kot tebi. Hodi na doooolge sprehode, tudi po 25 km. Je vsak dan, pije kolikor hoče. In noče biti zunaj, čeprav ima prostora dovolj.
Pa še tole: v urbanem okolju je privezan, sicer imam odvezanega. Malo me skrbi za stardece, ampak doslej sem shajal brez konfliktov.
Imata pa izgleda skupno dobro lastnost: ko ga pokličem, pride k meni. Torej na ukaz. Se pravi je enako kot pri tebi doma. Ko žena pokliče, stardec priteče na ukaz ...
evil.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejEnej pravi:
Ko žena pokliče, stardec priteče na ukaz ...
evil.gif
No, no. Se primaje na ukaz in kislo rigne po cvičku
evil.gif
Mim grede;
Moj cviček je letos spet zmagovalni. Najboljši! Jujujuhuhuuuuu!
Sicer pa prosim, da ne trollate po tej poučni temi, ker tema o mojem izvrstnem cvičku in ostalih mojih vinih s zlato medaljo, še pride.
Tukaj je debata o pasjesralnem davku, ki bo slej ko prej doletel pasjesralce.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Ampak v končni fazi boš tudi ti plačeval davek, če imaš psa, pa čeprav na verigi priklenjenega na dvorišču.
Sicer pa ta isti ljudje potem nabirajo regrat tam kjer psi serjejo .Ne nabiram regrata in pobiram za svojim.Pika