Ena pasja tema

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Poglej, poglej - celo smiselno in povezano argumentirano.

Se celo načeloma strinjam s tabo. Se pa vseeno postavlja vprašanje ali davek na psa v bloku ali na vse. In naj potem tisti, ki imajo zemljo uveljavljajo oprostitev.
Ali pa kar davčne stopnje na osnovi izračuna za davek na nepremičnine - seveda davčne stopnje "obratno" kot za plačevanje davka na imetje.
Lastnike gozdov nad 1/2 hektarja pa sploh oprostiti.
Pa posebej omejiti, da zemlja pod trto ne velja za oprostitev - kdo pa še hoče vino iz grozdja, ki je raslo na trti, pod katero je ležal drek!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.621
14.316
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
No, mogoče bi moral malo dopolniti, oziroma dodatno pojasniti ta moj predlog, ker.....
Ker bistvo teh pasjih sprehodov, ni sprehod kot tak. To je larifari, to je laž. Pes rabi toliko gibanja kot ga rabi vsaka druga, npr rejna žival. Če se giblje je dobro, če pa se ne giblje, je pa glih tako dobro. Kako pa npr privezano govedo lahko živi brez sprehodov?
Torej bistvo teh pasjih sprehodov ni sprehod, ampak sranje. Pes mora pač srat. Tako kot morajo srat vsa ostala živa bitja.
In ker imajo danes po večini pse samo taki kvazi ljubitelji živali, ki živijo v blokih ali manjših stanovanjih kjer še prdnit ne more na svojo lastnino, potem mora tak kvazi "ljubitelj živali" logično, svojega psa peljat srat ven. In zunaj ni nič njegovega. Torej se mora tak pesjanar posrat na tujo lastnino oziroma sredi ulice ali sprehajlne poti itd...... In kjer se tak pesjanar poserje, tam tudi pusti drek svojega psa.
Torej, mogoče bi se takemu davku moralo reč, sralni davek. Se pravi, kdor nima svoje lastnine za "sprehajanje" svojega psa, ta naj plača mastni pasjesralni davek. Ker pasjih drekov je vsepolno, vsi pesjanarji pa tradicionalno lažejo, da pobirajo dreke za svojimi psi.. Država pa vemo, da rabi denar.

In tisti, ki pravite, da tak drek po prvem dežju strohni, oziroma se razkroji. Ok, odnesi si ta drek domov in naj lepo trohni pri tebi doma.

Povsem razumem tvoj problem ampak dejansko je na nek način že rešen, saj morajo lastniki psov te dreke svojih štirinožcev pobirati za njimi in če to opravljajo korektno, kar po mojem opažanju v mojem okolju izvaja večina ljudi, potem do tvojega problema sploh ne pride. V kolikor pa tega ne pobirajo pa imamo enak problem kot povsod drugje v tej naši prizadeti državi in sicer zakone in kazni določene, nadzora pa nobenega oz. premalo in posledično lahko spet pride do problema, ki ga izpostavljaš ampak ta potem ne bo rešen z novim davkom (za katerega ni pogojev da se ga sprejme) ali pa z novimi zakoni ter z dodatnim kaznovanjem.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
No, mogoče bi moral malo dopolniti, oziroma dodatno pojasniti ta moj predlog, ker.....
Ker bistvo teh pasjih sprehodov, ni sprehod kot tak. To je larifari, to je laž. Pes rabi toliko gibanja kot ga rabi vsaka druga, npr rejna žival. Če se giblje je dobro, če pa se ne giblje, je pa glih tako dobro. Kako pa npr privezano govedo lahko živi brez sprehodov?
Torej bistvo teh pasjih sprehodov ni sprehod, ampak sranje. Pes mora pač srat. Tako kot morajo srat vsa ostala živa bitja.
In ker imajo danes po večini pse samo taki kvazi ljubitelji živali, ki živijo v blokih ali manjših stanovanjih kjer še prdnit ne more na svojo lastnino, potem mora tak kvazi "ljubitelj živali" logično, svojega psa peljat srat ven. In zunaj ni nič njegovega. Torej se mora tak pesjanar posrat na tujo lastnino oziroma sredi ulice ali sprehajlne poti itd...... In kjer se tak pesjanar poserje, tam tudi pusti drek svojega psa.
Torej, mogoče bi se takemu davku moralo reč, sralni davek. Se pravi, kdor nima svoje lastnine za "sprehajanje" svojega psa, ta naj plača mastni pasjesralni davek. Ker pasjih drekov je vsepolno, vsi pesjanarji pa tradicionalno lažejo, da pobirajo dreke za svojimi psi.. Država pa vemo, da rabi denar.

In tisti, ki pravite, da tak drek po prvem dežju strohni, oziroma se razkroji. Ok, odnesi si ta drek domov in naj lepo trohni pri tebi doma.

Povsem razumem tvoj problem ampak dejansko je na nek način že rešen, saj morajo lastniki psov te dreke svojih štirinožcev pobirati za njimi in če to opravljajo korektno, kar po mojem opažanju v mojem okolju izvaja večina ljudi, potem do tvojega problema sploh ne pride. V kolikor pa tega ne pobirajo pa imamo enak problem kot povsod drugje v tej naši prizadeti državi in sicer zakone in kazni določene, nadzora pa nobenega oz. premalo in posledično lahko spet pride do problema, ki ga izpostavljaš ampak ta potem ne bo rešen z novim davkom (za katerega ni pogojev da se ga sprejme) ali pa z novimi zakoni ter z dodatnim kaznovanjem.
Eh bejž bejž Matey, govoriš nesmisle.......
A da nadzora ni dovolj? Kako pa naj bi ta nadzor po tvojem v praksi izgledal? Dobro veš kako to pasje sralno "sprehajanje" v praksi izgleda.
Primer; Pesjanar svojega psa vleče na štriku ven na ulico ali sosedovo parcelo srat in ko pes zavzame sralno pozo, se pesjanar dela, kot, da ne ve kaj pes takrat dela, ali takrat, kao, gleda u luft, praska po mobitelu....
Če pesjanarja slučajno takrat kdo zaloti, morda celo res pobere drek za svojim psom, če pa ga nihče ne vidi, pa pusti drek tam na kraju zločina. Sploh pa so se pesjanarji navadili , da svoje generatorje dreka peljejo srat ven ponoči, ko je tema in ko je možnost, da jih kdo pri sranju zaloti še manjša. Zjutraj se drek pa vidi, seveda, če ga že prej kdo ne pohodi.
In kako naj potem, po tvojem, nek kontrolor ali policaj praktično naslednji dan dokaže pesjanarju, da je pustil svoj drek na ulici? A naj po tvojem policaj povoha drek, potem pa naj povoha še rit tvojemu psu, da bo videl če enako smrdi? Eh bejž bejž Matej spet lapaš budalaštine.
Pasje sranje ni isto kot prekoračitev hitrosti na cesti. Divjaka na cesti se da izmerit z radarjem, pasjega dreka pa ne moreš dokazat, razen, če psa zalotiš ravno takrat ko mu drek iz riti še visi. In pse se vlači srat na vse mogoče lokacije in vogale, potke, njive, vrtove...... Radar in redarja ti lahko postaviš na cesti ali na parkiriščih, ker ve se kje kdo lahko z avtom pride. Pasje sralne lokacije, pa so praktično povsod.
Zatorej, dragi Matejček, ker, kot vidiš, učinkovit nadzor nad pasjim sranjem je praktično nemogoč. Torej, to kar ti govoriš o nekakšnem nadzoru, je totalna bedarija.
Rešitev je davek. In iz tega davka bi se lahko potem tudi več redarjev, oziroma nadzornikov plačalo.
In res ne vem, zakaj po tvojem, ni pogojev za tak pasjesralni davek? Čisto preprosto bi bilo to uredit. Ve se za vsakega cucka, ve se točno kdo cucka ima in ve se točno koliko svoje lastne posesti ima nek lastnik psa. Če lastnik psa nima dovolj svojega lastnega prostora kamor bo peljal svojega psa srat, se mu, preprosto, pripiše davek. Pika. Vsak blokar s psom bi moral fasat tak davek.
Čist logično in preprosto obdavčevanje bi to bilo. Za žival pač rabiš prostor. Kdor ima konja mora tudi imet prostor zanj. Ne more en ljubljanski žabar iz bloka potem konja privezat za semafor na križišču in ga potem sprehajat po sosedovem vrtu ali po Tivoliju.......ne gre to.
Samo zdrava pamet je potrebna pa korajža v parlamentu, da se tak zakon sprejme. Nič druzga.
Tako!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
ma dej, nehi ze tezit s temi psi. pac jih ne maras, ne rabis pa nabijat skoz o tem.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ni res. Zelo rad imam pse. Imam psa tudi sam. Ampak jaz imam psa zase in na svojem.
Ne maram pa, takih modelov, kot si ti, ki hodijo srat pred moj prag, in na mojo lastnino, ker sami svoje lastnine, kamor bi vlekli srat svojega psa, pač nimajo.


Pa še nekaj ti povem.
Vsi takšni kot si ti, ki trdite, da tisti, ki ne maramo vaših drekov in vaše scavnice, trdite to za to, ker u bistvu ste vi tisti, ki pravzaprav ne marate ljudi, oziroma se z ljudmi ne razumete.
Zaradi nerazumevanja z ljudmi, se zatekate po razumevanje in po ljubezen k psom. To pa za to, ker iščete nekoga, ki se vam bo prilagodil. In pes bo v zameno za hrano postal odvisen od vas in vam zaradi svoje odvisnosti postal podložen.
To je to, veš ti monsinjor
Pa še en nasvet;
Če ti teme o psih niso všeč, jih enostavno, ignoriraj.
Tudi jaz ignoriram teme o dlančnikih, mobitelih, tuningu in podobnem sranju.....
In ker praviš, da ne maram psov, čeprav to ni res....Tukaj se tudi ne mara vernikov in Janše in se kar naprej nabija o tem, kao, klerofašisti, janševiki, katolibani, cerkvene ovce........pa ti tovrstno nabijanje ne gre tako na živce kot ta moja pasja tema
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
hmmmm glede na to, da stardec o politki nima pojma, pa da tud cviček nima najboljši (menda), ima pa tukaj kar prav.
Če je davek rešitev, ne vem. Mogoče. Ampak v prvi vrsti bi morali pri vseh teh evidencah v katere smo vpisani imeti nadzor tudi nad tem, kdo sploh ne bi smel imeti psa in kdo lahko. Oziroma, kdo izpolnjuje pogoje za lastništvo in kdo ne.
Če v zavetišču vzameš psa, te vprašajo če imaš pogoje in kakšni so to pogoji. Če pa psa kupiš ali ga dobiš, te pa nobeden nič ne vpraša.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Ni res. Zelo rad imam pse. Imam psa tudi sam. Ampak jaz imam psa zase in na svojem.
Ne maram pa, takih modelov, kot si ti, ki hodijo srat pred moj prag, in na mojo lastnino, ker sami svoje lastnine, kamor bi vlekli srat svojega psa, pač nimajo.


Pa še nekaj ti povem.
Vsi takšni kot si ti, ki trdite, da tisti, ki ne maramo vaših drekov in vaše scavnice, trdite to za to, ker u bistvu ste vi tisti, ki pravzaprav ne marate ljudi, oziroma se z ljudmi ne razumete.
Zaradi nerazumevanja z ljudmi, se zatekate po razumevanje in po ljubezen k psom. To pa za to, ker iščete nekoga, ki se vam bo prilagodil. In pes bo v zameno za hrano postal odvisen od vas in vam zaradi svoje odvisnosti postal podložen.
To je to, veš ti monsinjor
Pa še en nasvet;
Če ti teme o psih niso všeč, jih enostavno, ignoriraj.
Tudi jaz ignoriram teme o dlančnikih, mobitelih, tuningu in podobnem sranju.....
In ker praviš, da ne maram psov, čeprav to ni res....Tukaj se tudi ne mara vernikov in Janše in se kar naprej nabija o tem, kao, klerofašisti, janševiki, katolibani, cerkvene ovce........pa ti tovrstno nabijanje ne gre tako na živce kot ta moja pasja tema

lej, mislim da se ne poznava, tko da ne delaj prehitro zakljuckov o meni.

sej bl je fora, da prides po enem letu nazaj in takoj bedna tema o psih. k da jih nismo mel dost ze pred tvojo pavzo.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Če pa psa kupiš ali ga dobiš, te pa nobeden nič ne vpraša.
Še celo hujše je.
Večina rejcev, ki prodajajo pse, je celo zadovoljnih, če pse prodajo nekomu, ki bo imel tega psa v stanovanju. Kot nekakšnega hišnega psa. Si moreš mislit!?!?!? Hišni pes?!?!? Ja potem naj ta hišni pes v hiši pa še serje in ščije.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:

lej, mislim da se ne poznava, tko da ne delaj prehitro zakljuckov o meni.

.

Tudi ti mene ne poznaš, pa si ti prvi, ki si naredil zaključek, da jaz ne maram psov.

Sicer te pa prosim, da mi ne smetiš teme. Ker ta tema je zelo poučna in se dotika pereče pasje problematike.
Hvala!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
zakaj se bl zase ne brigas? a si ti zdej mesija, da bis drugim govoril kako naj se obnasajo?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
zakaj se bl zase ne brigas? a si ti zdej mesija, da bis drugim govoril kako naj se obnasajo?
Saj se brigam zase.
Pasjesralci hodijo srat k meni in na mojo lastnino ter na moj vrt katerega skrbno urejam. Imam rad urejeno okoli svoje hiše. Je kaj narobe s tem? Tudi mestna ulica, ki ni vsa poscana in posrana od psov je lepša. A ni?
Skrb za red in skrb za red okoli moje hiše in moje posestvo, JE briganje zase. Mar ni? To je briganje zase.
Če te tovrstne pasje debate ne zanimajo, sem te prosil, da jih ignoriraš.
Hvala!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
pol se meni z doticnimi, ki hodijo po tvojem. ja cista ulica je res lepsa... sam kaj ko je precelj bolj umazana od ogorkov, plastenk, raznih vreck in podobnih stvari k jih ljudje odvrzejo v naravo.

pa ignoriraj ti pasje izteebke na ulici?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:


pa ignoriraj ti pasje izteebke na ulici?
Hja no..
Če ignoriram pasje dreke po ulici, jih pohodim. Ni pametno.
Sem bil 14 dni nazaj v enem zelo znanem hrvaškem turistično zgodovinskem obmorskem kraju- mestu........sam pasji drek po tleh. Stranske ozke ulice so postale totalno pasje gnojišče.
Če bi, kot ti svetuješ, te dreke ignoriral, bi hodil po samem dreku. Sem moral samo pod noge gledat namesto po mestnih in zgodovinskih znamenitostih.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hja, davkov imamo itak vsepovsod vrh glave in preveč ...
rolleyes-1.gif
. Naša država je za vsaj 40% preobdavčena, zato tudi nimamo pozitivnih bilanc in nismo dobičkonosni ter konkurenčni.

Če že davek na pse, potem bi se moral izključno namensko porabljati. To je: delovna mesta "Pobiralec pasjih iztrebkov", "Odstranjevalec pasjih označb na vseh površinah, ne samo javnih!", ter podobna javna dela. Če je že denar pobran, se ga mora tudi popolnoma smiselno porabljati in ne tako kot je pri nas v navadi ... torej po balkansko
rolleyes-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
To ne bi bilo dobro.
Če bi obstajal, kot ti praviš, " javni pobiralec pasjih drekov", ki bi samo pobiral pasje dreke za nesramnimi pesjanarji, bi taisti pesjanarji pootem postali še bolj nesramni, saj bi se zanašali, da bo nekdo drug pospravljal za njimi njihov drek
Pobiralec pasjih drekov da, ampak bi moral biti ta pobiralec hkrati tudi represivni organ, ki bi nesramne pesjanarje hkrati lahko tudi kaznoval.
Ker pa se, kot smo dejali, tovrstne nesramne pesjanarje težko zaloti in težko dokaže krivdo za nesramno dejanje, ostaja rešitev le davek. Velik davek. Zelo velik davek.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
skoda ker ni davka na tecnobo. velikega davka. zelo velikega davka. pol teb tud za internet nebi ostalo, kar bi bilo fajn za nas...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ma pusti ga - saj ima v osnovi prav. Samo mu pač ni zadosti, da se mu pritrdi, ampak pač uživa svojo lajno gnati naprej.

Ne morš mu pa dopovedati, da bi verjetno imel več uspeha, če bi svoje pisanje opravil tukajle . Al pa tudi ne, glede na to v kateri državi živimo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Se nikakor ne strinjam s teboj. Točno se ti vidi, da si si penzijo prislužil kot en uradniški fikus v kotu pisarne.

Pes izloča toliko kot požre, torej v prav istem principu kot ti, ali jaz, ali ...... konj, srna, zajec sredi gozda itd. Ko greš na sprehod skozi gozd, te morda vmes preganjajo misli, kako bi obdavčil gozdno prebivalstvo? (
smile-1.gif
)

V glavnem - nabijaš, tako kot ponavadi. Davek je smiselen, če je smiselno pobran. Če ni smiselno pobran, je represalija in ne davek. Torej kraja denarja ob belem dnevu! Tako se reče tvojemu načinu obdavčitve
10.gif
!

Sedaj, če imaš svojo parcelo na tako atraktivni lokaciji, da prav vsi vodijo svoje pse na jutranji sprehod mimo tebe, je pa v glavnem tvoj problem (in tvoja sreča
smile-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Možno je, da zanalašč-ko je bil inšpektor, je on sral ljudem, zdaj pa oni s pomočjo cuckov po njemu..
grin1.gif