Ena pasja tema

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
lanos ločuje, odvaja pa ne. Seveda, nima pojma za koliko se je v zadnjih letih znižala cena komunalnih storitev na račun njegovega ločevanja in za koliko bodo šle cene gor zaradi pasjih drekov v kantah...
Seveda
stupid-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Pa dober, kaj je tvoj problem? DA je pasji drek v kanti za smeti a kaj je fora? Resno? Kaj pa bi ti rad, iztrebil vse živlai, da ne bo drekov? Pa še enkrat, kam boš dal otroške planice z drekom mi povej? Ðizs kakšne težave imate eni. Ne, da ni dovolj, da se dreki pobirajo, zdej je narobe ker so v smeteh
confused-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
On ne ve, kam vrže plastiko in kam papir. Je pa kot kaže drek s kruhom. Verjetno to vpliva tudi na razmišljanje in način komunikacije.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Pri nas je bil en sralec v bloku, je hodil za ljudmi in gledal, kateri prav ločuje , kateri morda ne.... in potem z penziči na okoli premleval, kdo dela ok, kdo sploh ne ločuje in kdo zelo slabo .... skratka konstantna debata med penziči ......

In potem, je očitno stopil enemu na žulj .......

Grem v službo in vidim njegov avto premazan po sprednji šipi in na okoli z ..... DREKOM, na strehi pa plenica vržena otroška....

Mi je šlo prav na smeh ...., potem pa drugi dan od okolice slišim, kaj se je zgodilo in, da je Policija prišla ....., upam, da bo šlo, zdaj enega davkoplačevalskega denarja, da se po dnk-ju ugotovi, kateri dojenček je to nasral .... in verjetno eden njegovih namazal .....
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
upam, da bo šlo, zdaj enega davkoplačevalskega denarja, da se po dnk-ju ugotovi, kateri dojenček je to nasral .... in verjetno eden njegovih namazal .....

bojo K oni kej dokazal. To, čigav d.rek je lahko recimo dokažejo. Nikakor pa ne bodo mogli dokazat da je nekdo od staršev tega dojenčka zabrisal gor na avto (recimo lahko je bil dedi al pa babi,...). Ga ni strokovnjaka ki bi lahko to 100% zatrdil da so to starši naredili, sploh pa kdo od staršev (fotr al mat!)... No, razen če bi CSI najel
bonk.gif


Pa na dnk analizo ne bojo dajal, razen če bo šel tip samoplačniško. Policija pa ponavadi naredi prijavo proti neznanemu storilcu in zadevo "zaključi"...Mogoče gredo še kaj po stanovanjih na kakšen kafe mal povprašat, to je pa tud vse. Pa kdo se bo =bal za eno tako brezvezno stvar... Tip naj raje opere avto pa da mir.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Pa dober, kaj je tvoj problem? DA je pasji drek v kanti za smeti a kaj je fora? Resno? Kaj pa bi ti rad, iztrebil vse živlai, da ne bo drekov? Pa še enkrat, kam boš dal otroške planice z drekom mi povej? Ðizs kakšne težave imate eni. Ne, da ni dovolj, da se dreki pobirajo, zdej je narobe ker so v smeteh
confused-1.gif

he he .... en ki ne razume slovensko. Moj ni problem nikjer. Imam stvari urejene. Če bi znal prebrano razumeti, bi videl, kje je problem. Pa imaš cucka.
Sem mislil, da bo debata "davek ja, davek ne". Pa je kot ponavadi Sej sem že napisal. Ti si zaradi mene lahko z tem drekom kruh mažeš.

PS: Ne vem, kje ti živiš. Mogoče v Tunguziji ??? Za otroške plenice imamo posebej vreče ali kante. Še nisi slišal, a ne???
priden.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ti si začel pisati o tem zakaj se drek meče v kante in da te to moti.
In ja, pri nas, v Mestu 10km severno od Ljubljane, ne poznam ločenih kant za dreke otroških planic. Me pa resno zanima kje to imate. Glede tega imamo pri nas po parkih samo posebne koše po parkih za pasje dreke. Pa dej ko že toliko o razumevanju govoriš...preberi kdaj za sabo v kaj se sploh spotikaš.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Pa dober, kaj je tvoj problem? DA je pasji drek v kanti za smeti a kaj je fora? Resno? Kaj pa bi ti rad, iztrebil vse živlai, da ne bo drekov? Pa še enkrat, kam boš dal otroške planice z drekom mi povej? Ðizs kakšne težave imate eni. Ne, da ni dovolj, da se dreki pobirajo, zdej je narobe ker so v smeteh
confused-1.gif

he he .... en ki ne razume slovensko. Moj ni problem nikjer. Imam stvari urejene. Če bi znal prebrano razumeti, bi videl, kje je problem. Pa imaš cucka.
Sem mislil, da bo debata "davek ja, davek ne". Pa je kot ponavadi Sej sem že napisal. Ti si zaradi mene lahko z tem drekom kruh mažeš.

PS: Ne vem, kje ti živiš. Mogoče v Tunguziji ??? Za otroške plenice imamo posebej vreče ali kante. Še nisi slišal, a ne???
priden.gif

- uporabljene plenice?
Plenice sodijo med mešane odpadke, zato jih ustrezno zavijemo in odvržemo v zabojnik za mešane odpadke.

Vir: http://www.locevanjeodpadkov.si/46/Vprasali-ste
http://odpadki.jkpg.si/kako-locevati-odpadke/mesani-komunalni-odpadki

Sicer priznam tudi jaz še nisem slišal za ločene zabojnike za plenice, razen tistih za bolnišnice, domove za ostarele ipd., vidim pa, da dejansko obstajajo - verjetno odvisno od občine. V zgornjem linku je tudi navedeno, da se v črne zabojnike odlaga iztrebke malih živali.
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Ti si začel pisati o tem zakaj se drek meče v kante in da te to moti.
In ja, pri nas, v Mestu 10km severno od Ljubljane, ne poznam ločenih kant za dreke otroških planic. Me pa resno zanima kje to imate. Glede tega imamo pri nas po parkih samo posebne koše po parkih za pasje dreke. Pa dej ko že toliko o razumevanju govoriš...preberi kdaj za sabo v kaj se sploh spotikaš.
noo...vidiš. Sma že bližje. Sam 10 km severno od LJ je očitna neka vukoj..., pri nas so že nekaj let kante z otroækimi plenicami označene. Torej, kdo ima otroke, označi posebno kanto ali posebno vreæo, da komunalci to ločijo. Kako pa kam, pa ne vem. Nimam več plenic.
Prav o tem pa govorim, da bi bilo dobro imeti kot imate očitno vi (ne vem zakaj se potem tolko kuriš) ločene kante za te pasje iztrebke
Ja... to o prebiranju za samin sabo vzamem kot hec
priden.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
jap... očitno sem v bolj napredni občini, kot je 10 km od LJ
evil.gif

Za barvo zabojnika ne vem točno. OK. Če je črna naj bo črna. Vem pa da so rekli za tiste, ki imajo , da naj naleijo neko nalepko ki so jo dali komunalci na kanto da je to samo za uporabljene otroške plenice.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
to je sam zato da nos zamasijo preden strese v kamion.

ni locenih kant. ko imas dojencka dobis eno kanto crno extra, ker je te robe ful, in pol tud praznejo obe hkrati...
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Sam 10 km severno od LJ je očitna neka vukoj..., pri nas so že nekaj let kante z otroækimi plenicami označene.
Tudi 10 km južneje od une vuko=bine ni videti posebnih kant za pamperske. In če bi bile, bi bile bolj zaradi embalaže kot zaradi vsebine.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Pa mi povejte, a je vredu to, da se mečejo navadne smeti (papirčki, žvečilni, embalaže.....itd) v isti koš, kot pasji drek??
Da.
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Oziroma, da se pasji drek meče med navadne smeti???
Da.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Ni mnenje. To so navodila komunalnega podjetja.

Je pa mnenje Mestne občine Ljubljana, da ločeni zbiralniki za pasje odpadke niso tako učinkoviti kot skupni zbiralniki za smeti, in sedaj postavljajo slednje (velike koše, na katerih je dodan mehanizem za podajanje vrečk).
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Sam 10 km severno od LJ je očitna neka vukoj..., pri nas so že nekaj let kante z otroækimi plenicami označene.
Tudi 10 km južneje od une vuko=bine ni videti posebnih kant za pamperske. In če bi bile, bi bile bolj zaradi embalaže kot zaradi vsebine.
Si mi že povedal, da nimate.
Vsebina ...embalaža,,,, ???
Dlakocepiš, kompliciraš....
Enim je povsem logično, kaj je kje, kakšna embalaža in kakšna je vsebina.
Embalaža pampers plenic, je lahko samo drek (otroški-razen če da kdo psu plenico)
V embalaži od TV je televizija ...itd itd
Ne vem, kaj ni jasno glede tega. Nekdo je tukaj že napisal, da se občina od občine tud razlikujejo. V mojih koncih, so za uporabljene plenice posebne kante. Še enkrat povem. Ali v barvi ali posebej z nalepko označene. In ni res, da se posebej ločujejo zaradi embalaže in ne vsebine. Neuporabljeno pampersico bi lahko brez problema vrgel med kaj... papir, tekstil, ... bla bla bla??? ne vem.... nisem komunalc in ne vem kam bi to razvrstili.
Nimamo pa kot ti praviš da imate, posebej kant za pasje dreke. In to je (moje skromno mnenje) da je prav tako da jih imate.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ločeni zbiralniki niso tako učinkoviti, kot skupni zbiralniki?? Ne vem , če te prav razumem. A so ugotovili v MO, da folk ne uporablja posebnih zbiralnikov in mečejo v skupne kante, al kako??
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Ko pampersko odvržeš, je plenica embalaža, tisto kar te moti in smrdi pa vsebina. Vsebina razpade in se spoji z naravo v eno, pamperska "je večna".

Kaj točno je zmotilo MOL, ne vem.