Ena pasja tema

mistique

Guru
16. jun 2009
13.106
916
113
Emona / Carnium
Česa smo zmožni ljudje ti bo jasno, ko ti bo veterinar iz želodca psa potegnil dele žiletke, ki je bila v zastrupljeni kepi mesa. In to psa, ki je za 2,5m visoko zidano ograjo in nikoli nikogar ne ogroža, je 100% odziven (na mačke, divjad,...), ponoči je v hiši (torej ne laja na luno). Mimogrede, pes je sicer preživel in je bil nekaj mesecev povsem fit, dokler posledice zastrupitve niso naredile svoje.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Res bolno
frown-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
shocked-1.gif

[cenzura] in potem se mojega psa vsi v loku izogibajo a v bistvu so ravno taki kot je kakšen stardec, ki jim poka film najbolj nevarni za okolico.
jezen.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
ksz.

Pa da ne bom samo pizdoliral. Ker je očitno pri nas narod res zelo slabo vzgojen in največkrat pomaga zgolj represija je stvar enostavna. Kazni za pasje iztrebke naj dvignejo za faktor x10 in še bolj pomembno...1x mesečno naj se policisti sprehodijo čez razne drevorede , dejansko potalajo kanzi in se bodo tudi ludje tega začeli malo bati.
Je pa drugače zgodba tudi širša....recimo zadnjič sem šel slučajno s psom na Šmarno. Med tednom, na brzino. Usral se je nekje na začetku vzpona, ene izmed "uradne poti" do vrha. Ja do samega vrha ob stezi nisem opazil niti enega koša. Sam sem drek v vrečki nesel do vrha, verjamem pa da marsikomu dopizdi in ga zaluča nekam v gozd. Vsekakor ni pravilno in tega ne zagovarjam ampak kdaj je treba za red in čistočo tudi kaj iz strani "oblasti" narediti.
tongue-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.106
916
113
Emona / Carnium
Za začetek bi bilo veliko, če bi za kaj takega pooblastili mestno redarstvo. Ne vem sicer kolikšna je kazen ampak bi večina hitro ugotovila, da pobira denar namesto dreka.
Ja, narod je nevzgojen in lastniki psov tozadevno nis(m)o izjema.
Če se zgodi, da mi zmanjka vrečk (včasih imam eno, pa se pes userje 2x), pogledaš okrog, če je kak sprehajalec s psom in prosiš, če on pobere
evil.gif
(šala), rečeš pač za vrečko. Moj pes gre v gmajni vedno srat nekam izven poti. Če bi se ukenjal na pot, bi drek vsaj zbrcal, če ga že pobrati ne bi imel s čim (vrečka, listje,...). Tudi na parceli ne serje nikoli. Bolj kulturen od tistih ljudi, ki puščajo govno na vogalih blokov, v kleteh ipd.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
In kdo je zdaj dolžen nastavljati koše za pasje iztrebke in jih prazniti n ajavnih površinah oz. kdo je zdaj dolžen to plačevati.

(pričakujem pa buren odviz)
evil.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Sej nisem pisal o namenskih koših za pse. Že klasični koši so več kot dovolj. Teh je povsod premalo, če mene vprašaš, pa ne zaradi pasjih drekov.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
OK. Pustmo zdaj, če je na splošno premalo košev za smeti. Pa mi povejte, a je vredu to, da se mečejo navadne smeti (papirčki, žvečilni, embalaže.....itd) v isti koš, kot pasji drek?? Oziroma, da se pasji drek meče med navadne smeti??? A mislite, da je OK, če iz teh košev smrdi. Glede na to, da že doma ločujemo odpadke, a bi potem moral nekdo ločevati na deponiji dreke od ostalih smeti??
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
in lastniki, ki že pobirajo dreke, to skrbno vakumsko pakirajo, a ne??
A na deponiji pa bi to razpakirali in ločili vreæke od dreka?? In od ostalih odpadkov.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Glede na to, da so mi na komunali sami odgovorili, da lahko vrečko s pasjim drekom vržem v to kanto, potem bo že držalo, mar ne?
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ja seveda, da če imaš vrečko, da jo zavežeš?! Ne štekam.
Kot drugo pa ne vem kako se tega lotevajo na deponiji. Bi bilo zanimivo videti kako tudi ločujejo dreke v otroških plenic stran od čigumijev, ali kaj bi rad povedal? A zdaj je problem da psi sploh serjejo a v čem je fora? Ni dovolj da je drek pobran lepo v vrečki?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Glede na to, da so mi na komunali sami odgovorili, da lahko vrečko s pasjim drekom vržem v to kanto, potem bo že držalo, mar ne?
Zaenkrat že. Zato pa obljubljajo davek, ker tako očitno ne bo šlo.
Nekdo v tej temi je rekel, da dreke pobira, četudi mu zmanjka vrečk. Pač najde kakšen kos papirja, robček in vrže v kanto. V kanti pa že druge stvari... kakšne flaške sokov, papirji, robčki.... pač vsakdanje smeti.
Že tako moramo smeti ločevati -steklo, plastika, papir....... eni bi pa med to dodali drek.
Ne vem, kako si eni predstavljate to....
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Meni se je že zgodilo, da mi je zmanjkalo vrečk in sem res parkrat drek pobral s kakšnim računom ali kuverto, ki se mi je valjala kje v žepih jakne. Pa mi povej, kaj je bolje..da pustim drek na tleh ob poti kjer vsak vanj stopi ali da ga poberem in vržem v koš za smeti? BTW koši za smeti v mojem koncu so v veliki meri namenjene (ob sprehajalnih poteh) tudi za pse kar pomeni da so z pokrivalom (vrečk itak hitro zmanjka). Tako da ja ni super rešitev, je pa optimalna glede na neko zelo občasno situacijo.
In ponavljam..drek v otroških plenicah ni nikoli tako zavit kot pasji drek v vrečkah, pa mi povej kako si ti to predstavljaš da potem izgleda na deponijah?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Glede na to, da so mi na komunali sami odgovorili, da lahko vrečko s pasjim drekom vržem v to kanto, potem bo že držalo, mar ne?
Zaenkrat že. Zato pa obljubljajo davek, ker tako očitno ne bo šlo.
Nekdo v tej temi je rekel, da dreke pobira, četudi mu zmanjka vrečk. Pač najde kakšen kos papirja, robček in vrže v kanto. V kanti pa že druge stvari... kakšne flaške sokov, papirji, robčki.... pač vsakdanje smeti.
Že tako moramo smeti ločevati -steklo, plastika, papir....... eni bi pa med to dodali drek.
Ne vem, kako si eni predstavljate to....

Da vidim, kako izgleda tvoje življenje: precej odpadne embalaže vsebuje tako plastiko, kot papir... obložena pisemska kuverta, papirnata vrečka za kruh (lidl recimo) s prozornim plastičnim sprednjim delom, itd... kam vržeš te stvari?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Pakul, če ti vrečk zmanjka, je to tvoja težava, ne pa težava države in drugih ljudi.

XXXL.... Hočeš povedat, da se drek v vrečkah vidi???
hysterical-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Glede na to, da sem napisal, da so to vrečke za kruh, in da sedaj ti to enačiš z drekom, se lahko potegne zaključek, kaj ješ...
Na enostavno vprašanje ne zmoreš odgovoriti, se pa pohvališ, kaj imaš doma v vrečkah za kruh... fant, tvoji bizarni hobiji me ne zanimajo...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.106
916
113
Emona / Carnium
lanos ločuje, odvaja pa ne. Seveda, nima pojma za koliko se je v zadnjih letih znižala cena komunalnih storitev na račun njegovega ločevanja in za koliko bodo šle cene gor zaradi pasjih drekov v kantah...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
pri nas grejo cene kom storitev samo gor. se nikoli niso sle dol. samo dobicek kom podjetji je visji
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Glede na to, da sem napisal, da so to vrečke za kruh, in da sedaj ti to enačiš z drekom, se lahko potegne zaključek, kaj ješ...
Na enostavno vprašanje ne zmoreš odgovoriti, se pa pohvališ, kaj imaš doma v vrečkah za kruh... fant, tvoji bizarni hobiji me ne zanimajo...
stupid-1.gif

kruh z drekom mešaš TI. Ja, lepo delaš. Ne mečem pasjih drekov v navadne koše za smeti. Ti očitno jih, ker to zagovarjaš. Ja, vidim , kaj ješ
hysterical-1.gif