Kadilski zakon

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Od danes naprej 17letni mulec lahko kadi zraven mene v avtu, jaz pa ne smem...

Cakam se, da bojo 3 letni otroci stravmirani, ko bojo pri sosednji mizi v kaficu gledali grozljive slike na skatlicah.

In "teta" pravi, da bojo za 1/3 zmanjsali stevilo kadilcev
bonk.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Spet bodo v modo prišle cigaretnice in tisti, ki jih bodo prodajali, si lahko obetajo lep zaslužek
smile-1.gif

Kupiš cigarete, jih preložiš v cigaretnico z motivom po želji in gremo dalje.

Ebay, aliexpress od 1$ naprej
smile-1.gif


Ta "teta" je v mladosti preveč alkohola pila in ji je sive celice neslo, zato pa strela take butaste.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Spet bodo v modo prišle cigaretnice in tisti, ki jih bodo prodajali, si lahko obetajo lep zaslužek
smile-1.gif

Kupiš cigarete, jih preložiš v cigaretnico z motivom po želji in gremo dalje.

Ebay, aliexpress od 1$ naprej
smile-1.gif


Ta "teta" je v mladosti preveč alkohola pila in ji je sive celice neslo, zato pa strela take butaste.

aplauz.gif
nisem kadilec niti bivši kadilec, vendar gredo s tem neumnostim čez vse meje. Same prepovedi, medtem pa kradejo na veliko.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Hočejo prepovedat cigarete kot, da so tak bav bav......na cestah pa vsak dan pijanci pobijajo ljudi, doma pa pretepajo svoje družine. Zakaj takih slikc ne lepijo na alkoholne pijače???? to me pa res čist raz*****.
Rajši vidim, da mi 13 letnice pod oknom kadijo kot, da se mrtvo pijane derejo kam bi še lahko šle žurat in ker tip jim je všeč pa kak jim gre v lajfu slabo, sory
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.164
-8.273
113
Citat:
Uporabnik casio pravi:
Hočejo prepovedat cigarete kot, da so tak bav bav......na cestah pa vsak dan pijanci pobijajo ljudi, doma pa pretepajo svoje družine. Zakaj takih slikc ne lepijo na alkoholne pijače???? to me pa res čist raz*****.
Rajši vidim, da mi 13 letnice pod oknom kadijo kot, da se mrtvo pijane derejo kam bi še lahko šle žurat in ker tip jim je všeč pa kak jim gre v lajfu slabo, sory
Oboje je glupo
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Glej... jst ne smem ko vozim po telefonu govorit. A kaditi je pa primerno? Je kajenje manj motece kot pogovor?
Pa ko smo ze pri kajenju. Mene recimo zmoti, ko vidim policaja v "mojem" avtu kaditi.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik casio pravi:Rajši vidim, da mi 13 letnice pod oknom kadijo kot, da se mrtvo pijane derejo kam bi še lahko šle žurat in ker tip jim je všeč pa kak jim gre v lajfu slabo, sory
Ja, ker kajenje izključuje alkohol in obratno??
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Od danes naprej 17letni mulec lahko kadi zraven mene v avtu, jaz pa ne smem...

Cakam se, da bojo 3 letni otroci stravmirani, ko bojo pri sosednji mizi v kaficu gledali grozljive slike na skatlicah.

In "teta" pravi, da bojo za 1/3 zmanjsali stevilo kadilcev
bonk.gif
če boš 17 letniku dal čike si verjetno itak še v enem prekršku.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
KSZ

Mah te slikce, osebno se na tisto kar piše na škatli niti ne oziram, isto bo verjetno s sliko. Državo toliko moti in toliko ima za povedat, nikoli pa nisem slišal, koliko od prodaje dobijo noter. Bi skoraj upal stavit da dobijo več kot naj bi porabili za tiste kateri zbolijo zaradi kajenja.
Glede kajenja v avtu nimam problema, ker v avtu ne kadim, ravno tako ne kadim v hiši. Pa alkoholnih pijač ne pijem, tako da kaj je bolj nevarno vsaj v mojem primeru ni treba ugibat.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Trošarine od tobaka in tobačnih izdelkovRealizacija trošarin od tobaka in tobačnih izdelkov je bila v obdobju januar – junij 195,5 mio EUR,kar je za 4,5 % manj kot v enakem obdobju lani in predstavlja 46,4-odstotno realizacijo načrtovanihprihodkov iz tega naslova v rebalansu proračuna. Prihodki iz tega naslova so nižji glede na lansko leto,predvsem zaradi padca potrošnje cigaret in prehoda kadilcev na drobljen tobak. Do konca letapričakujemo, da bo realizirano 416 mio EUR prihodkov trošarin od tobaka in tobačnih izdelkov.

Edini vir, ki je izključno namenjen zdravstvu, so po pojasnilih finančnega ministrstva socialni prispevki za zdravstveno blagajno. Lani je ZZZS na tak način zbral 2,434 milijarde evrov, pri čemer pa ni znano, koliko je bilo namenjeno za preprečevanje in zdravljenje bolezni, povezanih s kajenjem. Taka statistika bi bila po pojasnilih zavoda »zelo draga«, ob tem pa naj bi zdravnikom naprtila »ogromno administriranja«.

Ob odsotnosti teh podatkov je seveda precej vprašljiva tudi statistika, ki jo vodijo na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje, kjer ocenjujejo, da naj bi stroški zdravljenja posledic kajenja, zmanjšane produktivnosti in prezgodnje umrljivosti znašali kar pet odstotkov BDP ali skoraj dve milijardi evrov. Žal odgovora na vprašanje, kako so do teh podatkov prišli in kaj sploh je kriterij za ugotavljanje s kajenjem povezanih bolezni, nismo dobili.


Kot rečeno zgoraj, so stroški zdravljenja predvidoma nekajkrat večji kot izplen od trošarin
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
KSZ
Državo toliko moti in toliko ima za povedat, nikoli pa nisem slišal, koliko od prodaje dobijo noter. Bi skoraj upal stavit da dobijo več kot naj bi porabili za tiste kateri zbolijo zaradi kajenja.
Okoli 400mio dobijo od trosarin, za zdravljenje raka namenijo le par mio...
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Poleg pijancev smo kadilci najboljši polnilci proračuna!
Kako gre že tista: Grizti roko, ki te hrani!
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Od danes naprej 17letni mulec lahko kadi zraven mene v avtu, jaz pa ne smem...

Cakam se, da bojo 3 letni otroci stravmirani, ko bojo pri sosednji mizi v kaficu gledali grozljive slike na skatlicah.

In "teta" pravi, da bojo za 1/3 zmanjsali stevilo kadilcev
bonk.gif
če boš 17 letniku dal čike si verjetno itak še v enem prekršku.

Pa še zagroziti, da bo koral iti peš, če bo kadil avtu ne smeš - psihično nasilje, pa to.
tongue-1.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Končno. Mogoče bi bilo dobro še, da bi ob vsakem nakupu tobaka kupec podpisal izjavo, da je seznanjen s vsemi posledicami kajenja. In bi potem sam plačal zdravljenje kadilskih bolezni. isto za alkohol in droge.
Ja kadilci se ful močni ko pravite da polnite proračun. V bistvu ste neumni, ker to počnete. In nobeden vam ni kriv če mečete denar vstran.
Ob vsem tem pa podražitev škatlice cigaret na tam enih 15-20 eur.

Pa lepo kajenje in smrdenje vam želim.
evil.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
S temi cigareti je čista hipokrezija- na eni strani govorijo, kako je škodljivo na drugi strani pa so cigarete dosegljive na vsakem koraku. Če si zares želijo zmanjšati število kadilcev naj omejijo prodajo cigaret. Namesto, da jih lahko kupiš v vsaki trgovini in gostilni naj po principu zdravil dovolijo prodajo le v trafikah. Seveda bodo pa potem morali najti drugi vir za filanje proračuna.

Za zdravstvo damo 2,5 milijard, s trošarinami na cigarete pa dobijo 0,5 milijarde. Glede na to, koliko bolezni obstaja katere so povezane s kajenjem proti vsem boleznim pokasirajo nekajkrat več, kot pa kasneje porabijo za zadravljenje. Izguba delovnega časa je pa stvar delodajalca in ne proračuna- nisem še slišal, da bi podjetjem nakazovali iz proračuna, ker njihovi zaposleni kadijo.

Telefoniranje in kajenje med vožnjo nikakor ni primerljivo. Ko kadiš, te ne more razburiti šef, ti ponca povedati, da ima drugega, ti sestra pove, da ti je umrl eden od staršev...Pri telefoniranju moraš procesirati prejete informacije in ponuditi ustrezen odgovor, dajanje čika v usta in ven pa je čisti avtomatizem brez nekih umskih naporov (kot je to pravilo pri komunistekih)
evil.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem gori pripopal uradne podatke iz proračuna za trošarine od tobaka in tobačnih izdelkov - cca 400M na letni ravni in rahlo pada.

Za vse stroške, ki jih povzroča tobak pa obstajajo samo posredne ocene, ki pa se tudi vrtijo najmanj okoli te cifre, so pa konstanta še nekaj dolgih (deset)let po tem ko bi recimo tobak v celoti prepovedali in iz tega naslova nebi dobili nič več trošarin.

Torej je s stališča države boljše balansiranje med obema skrajnostima, da trošarine vsaj pokrijejo stroške zdravljenj.

Se tudi za alkohol strinjam, da bo treba slej kot prej začet drugače razmišljat - samo tu pa je že folklora vmes.