Kadilski zakon

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ga kar pihaš v prazno telex!
Mi nikakor nimamo toliko emisij v zraku, kot ga imajo v kakšnem Londonu. Sem bil zunaj na "rush hour" v Londonu, Moskvi,... pa me je kar peklo v grlo od onesnaženja. V Ljubljani pa ob največjem onesnaženju nikoli nisem niti približno to občutil. Da ne omenjam, da se tam kar neka megla onesnaženja naredi.
Seveda zna biti kakšen delec tako ali še bolj škodljiv kot cigaretni dim, a vse je v kvantiteti le tega v danem okolju. Torej cigaretnega dima oz. škodljivih snovi zaradi kadilca, ki sedi zraven tebe v avtu neprimerno več, kot kakršne koli tvoje primerjave. Menda ti ne greš glave na dimnik bajte na strehi izpostavljat in ugotovljati češ to je še bolj škodljivo?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.492
8.858
113
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Končno. Mogoče bi bilo dobro še, da bi ob vsakem nakupu tobaka kupec podpisal izjavo, da je seznanjen s vsemi posledicami kajenja. In bi potem sam plačal zdravljenje kadilskih bolezni. isto za alkohol in droge.
Ja kadilci se ful močni ko pravite da polnite proračun. V bistvu ste neumni, ker to počnete. In nobeden vam ni kriv če mečete denar vstran.
Ob vsem tem pa podražitev škatlice cigaret na tam enih 15-20 eur.

Pa lepo kajenje in smrdenje vam želim.
evil.gif
Sam zanima me, kaj to tebe boli k?
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Ga kar pihaš v prazno telex!
Mi nikakor nimamo toliko emisij v zraku, kot ga imajo v kakšnem Londonu. Sem bil zunaj na "rush hour" v Londonu, Moskvi,... pa me je kar peklo v grlo od onesnaženja. V Ljubljani pa ob največjem onesnaženju nikoli nisem niti približno to občutil. Da ne omenjam, da se tam kar neka megla onesnaženja naredi.
Seveda zna biti kakšen delec tako ali še bolj škodljiv kot cigaretni dim, a vse je v kvantiteti le tega v danem okolju. Torej cigaretnega dima oz. škodljivih snovi zaradi kadilca, ki sedi zraven tebe v avtu neprimerno več, kot kakršne koli tvoje primerjave. Menda ti ne greš glave na dimnik bajte na strehi izpostavljat in ugotovljati češ to je še bolj škodljivo?

Nimamo tako onesnaženega zraka
stupid-1.gif


Ne rabiš nobene glave na dimnik dajati, je dovolj da sedaj ko je posijalo sonce malce odpreš okno, pa imaš ves dim od sosedovega dimnika v dnevni sobi. Lahko imam seveda zaprto okno, kot lahko izstopim iz avta/stanovanja, če si kdo prižge cigareto v njem. Ni mi pa treba izvajati pogroma nad neko skupino ljudi le zaradi tega, ker počno nekaj, kar meni ni po godu.

PS- ponovno poudarjam- nisem kadilec in nimam kadilcev v družini.Nihče niti ne kadi v moji hiši ali mojem avtu. Sem le proti hipokreziji, ko lahko kupiš tobak na vsakem vogalu, kaditi pa ne bi smel niti v svojem avtu ali svojem stanovanju.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.492
8.858
113
Se strinjam. Tole je šlo že čez vse meje. Všeč mi je, da ne rabim smrdet po čikih vsakič, ko grem na kofe, sam zdej jim pa vrli inšpektorji merjo že, če sta samo dve steni in nevem kaj še. Pa popanje slik na škatlice pa nevem kaj še.
Normelen starš ni nikol kadil v avtu ob prisotnosti otrok in ne bo tudi v bodoče, pa če je to zapisano v kakem butastem zakonu ali ne, nenormaolen pa itak kadi doma, kjer ga noben živ bog ne bo videl.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Daj ne seri telex. Če ti malo dimnika zavohaš ni niti približno isto kot če nekdo zraven tebe sedi in kadi.
Pa tukaj se gre za zaščito otrok, da ni prisiljen to vdihovati, če mu ne paše.
Edino kar se ne strinjam je, da v delovnem prostoru kjer si sam ne smeš kaditi. Recimo "kamionar" ne sme v svoji kabini čika prižgati.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Daj ne seri telex. Če ti malo dimnika zavohaš ni niti približno isto kot če nekdo zraven tebe sedi in kadi.
Pa tukaj se gre za zaščito otrok, da ni prisiljen to vdihovati, če mu ne paše.
Edino kar se ne strinjam je, da v delovnem prostoru kjer si sam ne smeš kaditi. Recimo "kamionar" ne sme v svoji kabini čika prižgati.
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Pa tukaj se gre za zaščito otrok, da ni prisiljen to vdihovati, če mu ne paše.

Dej ne seri no! Se strinjam da samo totalno idio-tski starš kadi ob prisotnosti otroka (ne samo v avtu!), ampak res, za zaščito otrok?!!?!

Kaj če bi raje prepovedal razne hebene reklame za cuker, energijske pijače in pa junk food (mc, čips, smoki, čokolade,...)!?! Aaa, ne, to pa ne! Da je cuker (in pa junk food) vsaj 10x bolj nevaren pa noben noče pisniti?! Ne, to pa je ja neki najboljšga da mulca za rojstni dan pelješ v mcdonalds!
bonk.gif

Sej bo imel samo sladkorno pri 7ih letih, važn da ma pluča čista... ja seveda, če živi nekje na hebenem pohorju! Ker v mestih je čez zimo povsod koncentracija PM10 preskočila DOVOLJENO mejo! Sploh pri inverziji. Si šel na hrib pa si dejansko videl v črno ovito mesto (LJ v mojem primeru)!
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Da ne boš mislil to je zelo pogosto da se kadi v pričo otrok.
Pa to sploh ni pomembno, da je prekomerno hranjenje s cukrom škodljivo. To še vedno ne spremeni dejstva da kajenje pred otroci ni v redu. Torej če te prav razumem moramo zakon umaknit, ker ali se čisto vse spremeni ali pa se ne sme čisto nič?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.492
8.858
113
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Da ne boš mislil to je zelo pogosto da se kadi v pričo otrok.
Pa to sploh ni pomembno, da je prekomerno hranjenje s cukrom škodljivo. To še vedno ne spremeni dejstva da kajenje pred otroci ni v redu. Torej če te prav razumem moramo zakon umaknit, ker ali se čisto vse spremeni ali pa se ne sme čisto nič?

Dej pred en vrtec se postavi, pa opazuj koliko staršev ne priveže svojih otrok v avtomobilu. Nad procentom se boš zgrozil, pa je to uzakonjeno že dolga leta. Tko da če misliš, da bo zdaj, ko bo to uzakonjeno kadilo manj idiotov v prostorih, kjer so otroci, si en velik naivnež.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Potem pa bodi brez sprememb. Ker ti misliš da to ne bo nič spremenilo.
Se spomniš časov, ko se včasih ni bilo treba pripenjati na zadnjih zicih? Sej tudi pasov zadaj ni bilo...Pa se je ob obvezi to spremenilo s časoma in se jih 90% sedaj pripenja zadaj.
Po tem sklepam, da je vsakršno koli pravilo brez veze, ker itak ne bodo privzgojili nobenega.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.241
-8.465
113
Citat:
Uporabnik buce pravi:
Ker v mestih je čez zimo povsod koncentracija PM10 preskočila DOVOLJENO mejo! Sploh pri inverziji. Si šel na hrib pa si dejansko videl v črno ovito mesto (LJ v mojem primeru)!
Zdej pa še pomeri PM10 v cigaretnem dimu
grims-1.gif
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.219
714
113
Si me spomnil na mojo hči pred cca 10 leti.

Jo dam pred vrtcem v avto na danjo klop in jo pripnem v otroški sedež. Tamala je seveda znala odpet varnostni pas otroškega sedeža in se je splazila med vozniškim in sovozniškim sedežem direktno k meni v naročje ko se vozil.

No tako sva skupaj prešofirala tiste 2-3 km do doma. Kaj češ. Otroci,.....
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Citat:
Uporabnik Maiden pravi:
Pasivno kajenje je baje bolj nevarno.
To je pomoje samo mit. Ne vidim razlage zakaj bi to bilo res. Zakaj gre iz pljuc vec skodljivih delcev, kakor notri ?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Se jih res 90% pripenja zadaj. Kot rečeno, pred en vrtec se postavi.
Ne gledam kako kdo pripenja pred vrtcem. A ti sploh razumeš kaj sem ti jaz napisal (govorim o pomenu)?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Citat:
Uporabnik Maiden pravi:
Pasivno kajenje je baje bolj nevarno.
To je pomoje samo mit. Ne vidim razlage zakaj bi to bilo res. Zakaj gre iz pljuc vec skodljivih delcev, kakor notri ?
ker mora pasiven kadilec vdihovati tist smrad, ki se smodi na ciku, kadilec pa vase potegne dim skozi filter.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.664
6.225
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Jaz mam 200 km dizla.... na sihtu vozim 250+ bencinarja... celo otrostvo sem prezivel v garsonjeri s kadilcem. Suck my dick [cenzura]. Ce hoces rauhat v zaprtih prostorih te komot namontiram na auspuh in se nauzij plinov kmet
In kaj je narobe s kmeti
stupid-1.gif


Apollo8 je tipičen predstavnik skrajneža, katerega sem imel v mislih, ko sem napisal zadnje (malce provokativne) zapise. Preganjal bi nekoga, kateri kadi v svojem stanovanju/avtu hkrati pa sam zastruplja nas vse z izpuhi predimenzioniranih motorjev katere vozi, da si zdravi lastne komplekse (običajno imajo taki poddimenzionirane reprodukcijske organe in jih nadomeščajo s konji v motorju avta).
Samo retardiran clovek je mnenja da je ok ce kadi v zaprtem prostoru kjer so otroci. Mene ne moti ce nekdo zraven mene kadi. Tud ce v avtu in da ma okno odprto. Ampak ce bi me motilo mu lahko recem naj neha ali pa grem stran. Otrok pa ne more.

Glede reprodukcijskih organov mi pa lahko svojo zeno posljes pa ti naj poroca. Ce bo kritizirala bo pac kritizirala konc koncev ji verjetno bolj verjames kot meni.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, sej kadilec tudi vdihava tisti smrad, ki se kadi iz čika + še pušenje