Miličnika z radarjem so včasih spoštovali vsi

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik krofica pravi:
Citat:
... je pa to druga najboljša inkasantska točka v kranju.

Katera je pa prva?
sprasujem se.gif
Nasproti Tuša.
Do prve stanovanjske hiše nekaj 100m, cesta ravna, široka, pregledna. Do pred nekaj leti je bilo to območje izven naselja z omejitvijo 90. Ampak naselja se čudežno širijo, čeprav se na območju nobena stanovanjska zgradba ne zgradi. Nobenega razloga, da bi bila tam omejitev 50, razen če koga skrbi da bi kdo iz 100m oddaljenega pokopališča ušel čez ograjo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
@apollo8: Vidiš, zadel si žebljico na glavico, Grosupeljskim policajem in še vsem drugim od ravnateljic naprej, se po večini ne da ukvarjat s problematičnimi cigoti in to je velik problem, drug problem je pa, da jih je premalo. Verjetno je mit to, da so vas takrat napadli z avtomati, zelo verjetno pa ni mit, da so hotli pretepst strojevodjo in da jih sami niste obvladali. Tako se je že naslednji dan govorilo in na lastne oči sem videl, kako so se Grosupeljski peljali gor in potem nazaj, kmalu za tem pa Ljubljanjski. Miti se pa rojevajo točno na način, da se take stvari poizkuša čimhitreje zatuškat, pa ne s strani policije, ampak občinske uprave.
Kar se tiče neregistriranih avtov....no, ne nakladaj, kako pa veste, da imajo registriranega, če ga niti ne ustavite, ker imate potem z njimi same težave, spet videl na lastne oči, večkrat in tud tvoj kolega na policijski postaji mi je tako povedal. Sva z gospo ravno eno uro čakala zdravnika, pa sem mel čas se pogovarjat s policistom v sprejemni. Tukaj mi je bilo rečeno s strani policista, da jih je premalo in kasneje še enkrat pred našo hišo, ko je en bedak (ne cigan) zbil človeka, ker ni zvozil ovinka, spet pogovor s policajem in spet omemba, da jih je premalo.

Tko da verjetno si zaradi omembe mita, ne zaslužim biti imenovan za lažnivca. To z zdravstvenim domom in mam pštola je pa resnica in ne, ne bojim se, samo kaj bi se meni zgodilo, če bi grozil s pištolo v ZD. Verjetno nič dobrega.

Smo pa Grosupeljčani mogoče res na boljšem, ker približno polovica Romskega prebivalstva vsaj poizkuša živeti v sožitju, samo razlike v obravnavi so očitne, pa jih nebi smelo bit. Da o šoli niti ne začnem. Aja, na ekskurzijo v Smrekec me pa ne rabiš klicat, bil tam že večkrat, ker sem šel vprašat če rabijo določene stvari in da si jih lahko odpeljejo če želijo. Prišli, naložili, rekli hvala in odpeljali. Tko da oznake lažnivec si verjetno res nisem zaslužil in ne spadam med tiste Grosupeljčane, ki mrzijo cigane.

Aja, pa kje sem že napisal, da se jih policaji bojijo? Sam tega ne najdem.

PS: Na pivo pa vsekakor.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
Aja, pa še to. Seveda niso tolk neumni, da bodo šli policaju grozit, brez posebnih težav pa grozijo vsem ostalim. Daj preberi vse, kar si napisal skozi oči čisto navadnega prebivalca Grosuplja, pa boš mogoče razumel o čem govorim.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
ksz...

Ena moja "kmetska slika" na to temo, tam iz "dobrih" starih časov...

Moralo je biti nekje v prvi polovici osemdesetih, tam 1982, 1983... ...jaz 12-13 leten mulc, ravno dobil novo kolo, Rogovega "dirkalca", metalik rdeče barve na 10 prestav... ...ponosen in vesel kot radio.
.
Pa takole nekega poletnega popoldneva bicikliram proti domu in 200-300 metrov od doma naletim na policijsko patruljo, ki je ob glavni cesti "nadzirala promet" - beri: =bala državljane.
Miličnik: Mulc prid sem (mi zalaja miličnik iz stoenke)
se privlečem do miličniškega avta
Miličnik: ti maš pa tole nov bicikl, kje si ga pa dubu?
Jaz: Ati mi ga je kupil.
Miličnik: Aja, pa imaš ti račun zanj, ker lahko si ga tudi ukradel?
Jaz: Nimam, ampak res mi ga je ati kupil za odličen uspeh v šoli.
Miličnik: Me nč ne briga? Bomo preverl. Čigav pa si in kje stanuješ?
Jaz: (povem)
Miličnik: No zdaj pa pojdi domov po atija in pridita oba nazaj sem.

Ves poklapan se odvlečem do doma, povem fotru zgodbo, da so me "ustavili policaji", kaj je bilo in da morava oba tja. Fotr slabe volje, matr, kaj bo zdaj (moj stari in bil "na liniji" - delal v lokalni fabriki na srednjem managementu, ampak ni bil član partije in taki so v "dobrih starih časih" vedno imeli slab občutek, ko je bilo karkoli treba urejati "z oblastjo").

Se s fotrom torej skupaj odpraviva do policajev:
Fotr: Dober dan v čem je težava?
Miličnik: Tovariš, kje ste vi zaposleni? (fotr pove) Ali imate račun za sinovo kolo?
Fotr: Ne najdemo ga, mogoče smo ga celo vrgli stran.
Miličnik: Ja, kako pa naj vemo, da kolesa niste ukradli? Lahko vam ga tukaj na mestu udvzamemo!
Fotr: Prosim vas, res smo sinu kupili novo kolo za uspeh v šoli.
Miličnik: Tovariš imate čisto vest?
Fotr: ...malo pomolči... Ja, imam čisto vest.
Miličnik: No tovariš, naj vam bo za danes. Pojdite domov in najdite račun za kolo in, če tvojega (tovariše se je vendar tkalo) sina še kdaj dobimo na kolesu brez računa zanj, ga bomo zaplenili in boste potem pred ljudskim sodiščem lahko dokazovali, da ste kolo res kupili.

Se s fotrom obrneva in greva proti domu. Hodiva v tišini. Malo pred domom, pa le vprašam: "Ati, kaj je to vest?"
"Boš zvedel sine, ko odrasteš."

Tako, da dragi "spoštovani" miličniki, =BEM VAM MATER, DA VAM 1000x =JEBEM MATER!!!
jezen.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
a čez en tedn ko bi ti pecikl spizdili. Bi pa spet bili policaji največja golazn ker niso nič nardili, da bi ga našli.
Eni res niste z ničemer srečni.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:

Tako, da dragi "spoštovani" miličniki, =BEM VAM MATER, DA VAM 1000x =JEBEM MATER!!!
jezen.gif

Se pravi zaradi tvoje travme iz leta 1983 naj se sedaj vsi ''miličniki'' =bejo in jim ti =beš mater
stupid-1.gif


Potem naj jaz ko vidim carinika ob cesti ustavim in mu pljunem v obraz, ker so mojmu fotru leta 1985 težil za en telefon ki ga je švercal čez Ljubelj.
confused-1.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ce se policisti nekaj duvajo zaradi znacke in "urejajo" zadeve kjer ni treba, pol nej se jebejo ja, normalno. Majo dovolj dela, sam najlazi je pa sedet v avtu pa z radarjem opletat pa cakat, da se en na biciklu mimo pripelje, po moznosti po napacni strani. Ko jih pa rabis, jih pa ni. Klinc gleda vse skupaj.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
in kaj je ta policaj takega nardil da je podžigal?
Bolj mirn nebi mogo bit. Baba je pa še kar lajala v njega. In zakaj bi se on mogo odpeljat? Tak da bi baba zmagala ne.
Kot je napisal sgh bi mogo policaj sprve nardit. Takim samo to pomaga. In ko bo 10x plačala bo prej premislila če se splača zaradi enega totalno brezveznega nepomembnega videja še 11-ič plačat.

Kolkor sem jaz opazil je babnca motila policista med delom !
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
in kaj je ta policaj takega nardil da je podžigal?
Bolj mirn nebi mogo bit. Baba je pa še kar lajala v njega. In zakaj bi se on mogo odpeljat? Tak da bi baba zmagala ne.
Kot je napisal sgh bi mogo policaj sprve nardit. Takim samo to pomaga. In ko bo 10x plačala bo prej premislila če se splača zaradi enega totalno brezveznega nepomembnega videja še 11-ič plačat.

Kolkor sem jaz opazil je babnca motila policista med delom !
Kolikor sem pa jaz razbral je pa še prej policaj zmotil babo med vožnjo.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Membrain, ne trudi se..zgleda, da pač nekateri radi vidijo, da jih država lupi na vsakem koraku. Za šanki nato pizdijo, ampak, to je pa tudi vse.
cool-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.463
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
in kaj je ta policaj takega nardil da je podžigal?
Bolj mirn nebi mogo bit. Baba je pa še kar lajala v njega. In zakaj bi se on mogo odpeljat? Tak da bi baba zmagala ne.
Kot je napisal sgh bi mogo policaj sprve nardit. Takim samo to pomaga. In ko bo 10x plačala bo prej premislila če se splača zaradi enega totalno brezveznega nepomembnega videja še 11-ič plačat.

Kolkor sem jaz opazil je babnca motila policista med delom !
Kolikor sem pa jaz razbral je pa še prej policaj zmotil babo med vožnjo.
Pomagal ji je, ker je opazil, da je babo zmotil telefon.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Po eni strani iste osebe pametujete nimaš kaj policaja snemat, da poskusi snemat policaja v nemčiji ali avstriji. Torej se ozirate na druge države.
Po drugi strani pa pravite, da bi moral slovenski policaj odreagirat tako, da bi ji napisal kazen in ne vem kaj še.

A gremo stavit, da avstrijski ali nemški policaj ne bi tako odreagirala? Prirejate resnico kakor vam ustreza....

Najbolj debilne pa so izjave vsaka čast policaju, da se je zadržal. A vi sploh razmišljate kaj? A vi bi radi, da če nekdo policaju malo zasika, da ga že kar lahko ustreli ali kaj? Pojdite potem v ZDA, s črno kremo za čevlje se namaži, pomahaj s plastično pištolo policaju in odbeži. Strel v hrbet garantiran...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.001
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Kot prvo, ženska je totalno nevzgojena, da gre tikati človeka s katerim nista pasla krave je bolano in primitivno.
Kot drugo pa policaj ni imel za burek, zopet en iz ceha kater je svoj ceh osmešil. Edina dobra stvar pri policaju je to, da je ostal miren. Sicer pa je Mobifrik 99 lepo napisal. Ne želimo si policijske države.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Citat:
Uporabnik mobifrik99 pravi:
Po eni strani iste osebe pametujete nimaš kaj policaja snemat, da poskusi snemat policaja v nemčiji ali avstriji. Torej se ozirate na druge države.
Po drugi strani pa pravite, da bi moral slovenski policaj odreagirat tako, da bi ji napisal kazen in ne vem kaj še.

A gremo stavit, da avstrijski ali nemški policaj ne bi tako odreagirala? Prirejate resnico kakor vam ustreza....

Najbolj debilne pa so izjave vsaka čast policaju, da se je zadržal. A vi sploh razmišljate kaj? A vi bi radi, da če nekdo policaju malo zasika, da ga že kar lahko ustreli ali kaj? Pojdite potem v ZDA, s črno kremo za čevlje se namaži, pomahaj s plastično pištolo policaju in odbeži. Strel v hrbet garantiran...

Google sevada pravi drugače.

Policista lahko snemaš tako v Avstriji kot v Nemčiji. Pogoj je da za lastno uporabo (da vsebine ne širiš preko youtuba).

Si sicer neke omejitve, alpak v spošnem velja da lahko snemaš policaje.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Ce se policisti nekaj duvajo zaradi znacke in "urejajo" zadeve kjer ni treba, pol nej se jebejo ja, normalno. Majo dovolj dela, sam najlazi je pa sedet v avtu pa z radarjem opletat pa cakat, da se en na biciklu mimo pripelje, po moznosti po napacni strani. Ko jih pa rabis, jih pa ni. Klinc gleda vse skupaj.

Čakaj, čakaj, kar veliko kolesarim po LJ in me zelo motijo tiste puščice, ki švigajo po kolesarski v kontra smer, torej sem čisto zato, da take be.dake kaznujejo
10.gif

Pa, da ne bom preveč papeški, seveda grem tudi jaz kdaj v kotra smer (če bi moral drugače delati velik krog), vendar zelo počasi in sem zelo pozoren, če prihaja kdo po pravilni strani in se skoraj ustavim in zapeljem dol s kolesarske, da ga ne oviram
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Citat:
Uporabnik mobifrik99 pravi:
Po eni strani iste osebe pametujete nimaš kaj policaja snemat, da poskusi snemat policaja v nemčiji ali avstriji. Torej se ozirate na druge države.
Po drugi strani pa pravite, da bi moral slovenski policaj odreagirat tako, da bi ji napisal kazen in ne vem kaj še.

A gremo stavit, da avstrijski ali nemški policaj ne bi tako odreagirala? Prirejate resnico kakor vam ustreza....

Najbolj debilne pa so izjave vsaka čast policaju, da se je zadržal. A vi sploh razmišljate kaj? A vi bi radi, da če nekdo policaju malo zasika, da ga že kar lahko ustreli ali kaj? Pojdite potem v ZDA, s črno kremo za čevlje se namaži, pomahaj s plastično pištolo policaju in odbeži. Strel v hrbet garantiran...

Google sevada pravi drugače.

Policista lahko snemaš tako v Avstriji kot v Nemčiji. Pogoj je da za lastno uporabo (da vsebine ne širiš preko youtuba).

Si sicer neke omejitve, alpak v spošnem velja da lahko snemaš policaje.
Glede na veliko število videov z nemškimi in avstrijskimi policaji na youtube dvomim da je prepovedano.
In tudi pri nas ni prepovedano snemat policajev. sem že v tej temi na drugi strani nalimal kaj o snemanju pravi informacijski pooblaščenec in kaj policija.