Miličnika z radarjem so včasih spoštovali vsi

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
pred nekak leti je nekdo dobil kazen, ker je pravilno zaparkiral neoznačen radar in s tem motil policijsko delo.. Je pa res da v času objave tega v vseh medijih ni bilo še pravnomočno.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Kako lahko pravilno nekoga zaparkiraš?
ZPrCP,, 65. člen, 4. odstavek, 16. alineja:
Citat:

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano: 16. na mestu, na katerem bi parkirano vozilo onemogočilo vključitev v promet že parkiranemu vozilu ali onemogočilo dovoz na dvorišče stavbe, do garaže, skladiščnega prostora ali drugega podobnega objekta ali do zasebnega zemljišča. Dovoz na dvorišče, v objekt ali k objektu, pred katerim je prepovedana ustavitev ali parkiranje, mora biti na vhodu označen s predpisano prometno signalizacijo, če pa so na vozišču pri vhodu označena parkirna mesta, pa tudi s predpisano označbo na vozišču
Tudi nepravilno parkirano vozilo je parkirano.

OK, ne poznam primera. Morda radar ni bil v vozilu, ampak v kanti. Potem bi šlo.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Vsaj toliko če ne bolj kot verjame tista sodnica, ki je oprostila balkanske bojevnike ker so bili dokazi pač nezakoniti. Ali pa tista sodnica, ki je oprostila mulca, ki je bombo vrgel na policijsko postajo, ker so pač dokazi bili napačno pridobljeni.
Ni vsaka stvar enaka samo zato, ker bi nam bilo tako všeč. Sodnica je našla napake v samem postopku pridobivanja dokazov. Postopek je pomemben zato, ker zagotavlja, da so dokazi verodostojni (čeprav kršitve postopka ne pomenijo, da podatki nico verodostojni - je pa moč v nji podvomiti oz. bi jih morali posebej dokazovati... anyway, ni važno). Lastništvo in namembnost zemljišča, na katerem stoji policaj, na noben način ne vpliva na meritev in njeno verodostojnost - razen če v atestu piše, da lahko radar uporabljamo samo na občinskem zemljišču. To je tako, kot bi oporekal kazni, ker si ugotovil, da mu v kompletu luči manjka žarnica ... in je zato vozilo tehnično neustrezno in ga zato ne bi smelo biti na ceti in je zato vse skupaj nezakonito. Dejstvo pa je, da žarnica nikogar ne moti pri izvajanju pooblastil (kar ne pomeni, da je ne potrebuje, ampak da je irelevantno za primer). Enako policaj na zasebnem zemljišču ... to je stvar med policijo in lastnikom. Lastnik lahko mirno zahteva, da se policaj odstrani, in policaj se bo odstranil. Lahko pa lastnik tolerira ali celo aktivno dopušča (je dal dovoljenje). V nobenem primeru ne vpliva na postopek.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Spoštovanje privatne lastnine spada pod osnove. Tega Policija in občinski redarji zgleda še niso dojeli.

Policija in redarstvo nima kaj kolovratit po privatnih zamljiščih in se potem "eventuelno" umikat na zahtevo lastnika.
Še posebej ne z namenom, da kasirajo kazni za prometne prekrške.

Če imajo tako grozno željo po kasiranju naj SI KUPIJO SVOJE DVORIŠČE in z njega merijo prehitre voznike.

Po tujih dvoriščih in dovozih in za živimi mejami se običajo skrivajo nepridipravi, ki ne želijo, da se jih zaloti pri njihovih rabotah.

Meni niti slučajno ne pride na misel, da bi se sparkiral k nekomu na dvorišče in tam pustil svoj avto (razen, če nisem prišel k njemu na obisk).
 
Nazadnje urejeno:

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik membrain pravi:

Policaj bi se moral odpeljat takoj, ko je baba pristopila, pa bi bil mir, (pametnejši odneha) pa nebi sedaj tole tu na široko razglabljali.

Ja dbest, najbolje da se poleg tega, da se ciganov izogibajo oz. ne ukrepajo (vsaj kar berem kaj se dogaja), zdaj naj še odpeljejo stran, če jim nekdo pride srat, da bo ja mir
bonk.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Spoštovanje privatne lastnine spada pod osnove. Tega Policija in občinski redarji zgleda še niso dojeli.

Policija in redarstvo nima kaj kolovratit po privatnih zamljiščih in se potem "eventuelno" umikat na zahtevo lastnika.
Še posebej ne z namenom, da kasirajo kazni za prometne prekrške.

Če imajo tako grozno željo po kasiranju naj SI KUPIJO SVOJE DVORIŠČE in z njega merijo prehitre voznike.

Po tujih dvoriščih in dovozih in za živimi mejami se običajo skrivajo nepridipravi, ki ne želijo, da se jih zaloti pri njihovih rabotah.

Meni niti slučajno ne pride na misel, da bi se sparkiral k nekomu na dvorišče in tam pustil svoj avto (razen, če nisem prišel k njemu na obisk).
Pod prvo, kaj pa če Hofer dovoli policajem uporabo? Pod drugo pa, vozim se že skor 20 let po Sloveniji, pa sem bil ustavljen točno štirikrat, tko da ne vem kje vi vidite policaje po živih mejah in privat zemljiščih.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Spoštovanje privatne lastnine spada pod osnove. Tega Policija in občinski redarji zgleda še niso dojeli.

Policija in redarstvo nima kaj kolovratit po privatnih zamljiščih in se potem "eventuelno" umikat na zahtevo lastnika.
Še posebej ne z namenom, da kasirajo kazni za prometne prekrške.

Če imajo tako grozno željo po kasiranju naj SI KUPIJO SVOJE DVORIŠČE in z njega merijo prehitre voznike.

Po tujih dvoriščih in dovozih in za živimi mejami se običajo skrivajo nepridipravi, ki ne želijo, da se jih zaloti pri njihovih rabotah.

Meni niti slučajno ne pride na misel, da bi se sparkiral k nekomu na dvorišče in tam pustil svoj avto (razen, če nisem prišel k njemu na obisk).
Pod prvo, kaj pa če Hofer dovoli policajem uporabo? Pod drugo pa, vozim se že skor 20 let po Sloveniji, pa sem bil ustavljen točno štirikrat, tko da ne vem kje vi vidite policaje po živih mejah in privat zemljiščih.

Ne gre zato, če je Hofer dovolil uporabo dvorišča za meritve in opazovanja prekrškarjev.

Gre za osnovno higieno in spoštovanje tuje lastnine.

Policija in Redarstvo nima kaj zlorabljat svojega položaja in se nato vadit na "saj so nam dovolili". Kolikokrat lastniki sploh ne vejo, da jim policija in redarstvo uzrupira vhod na dvorišče, ko jih ni doma, pa se jim parkira na njivah, vrtovih in travnikih.

Pa še to, da nebi koga zaneslo. Eno je narediti prekršek, drugo je pa tacati po tuji lastnini z namenom pridobivanja kazni za državni ali občinski proračun "z vsemi sredstvi in metodami". In vsaj uradni organi naj se držijo tega, da se po tujem ne taca.

Tukaj ni dosti razlike s tem, ko se cigana zaloti v kurniku in ko ti on odgovori, da je prišel samo kure reševat, v resnici jih bi pa pokradel, če ga nebi gospodar zalotil pri dejanu.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Ma ni nobene zamere, brez skrbi. Začne se že v šoli, pa folk se pol prtožuje, k jih nočjo s svojimi sončki v razredu, jest pa pravim ravno obratno, prej bodo v šolo hodil, prej bodo bolj civilizirani. Sam še ti, ki hodijo, se jih sankcije bolj ko ne ogibajo.

Sediš v čakalnici z bolanim mulcem, pa prleti cigo pa zagrozi, da ma pštola, pa ga zdravnica gladko spusti not mimo vrste. Če bi klical policijo itak nebi prišli, ker bi mel pol same težave z raznoraznimi emnesty internešli. V resnici bi pa moral prgont na polno, saj je šlo za grožnjo z orožjem in bi naslednjič cigo lepo razmislil, preden bi se šel kaj takega.

Podobno je blo pred leti, ko je tovorni vlak zadel cigota k je zapeljal s kombijem na tire. Se je moral strojevodja zabakadirat v lokomotivo, so letel Grosupeljski policaji dol in sam obrnil, ker so mel cigoti avtomate v rokah, so moral uletet iz Ljubljane. Sam premal je blo to, moral bi prletet komandosi, pa razgont celo naselje, ne pa da je bil najbolj glasen še isti dan doma. Da o tem, da niti en cigo nima avta registriranega ne govorim.

Skratka polno pravic, dolžnosti nobenih. Začeti bi blo treba s čisto enostavnim ukrepom. Če ni otrok v šolo, nema pare od socialne. Da ti vidiš, kako bi v šolo hodil in to bi bil začetek, ne pa da je ravnateljica še vesela, če jih ni. Jest se moram pa pogajat z njo za dovoljenje za en dan čez tistih pet Kebrovih dni.

Kot rečeno, včasih so se policajev bali, dons se jih ne več.

Zivjo, ti si laznivec. Dobesedno - lazes.

In da ne bo kake hude uzaljenosti - svojo kariero sem zacel v, ne bos verjel, Grosupljem. Svojo prvo intervencijo sem imel v ciganskem naselju Smrekec, enega smo odpeljali na iztreznitev.

Dogodek, ki ga opisujes (nesreca ciganskega kombija na prehodu pri naselju), se je zgodil, vsi potniki so imeli lahke telesne poskodbe in nihce na kraju ni imel avtomatskih pusk. Tudi policija je normalno prisla na kraj.

V Grosupljem se patrulja vsaj 2x na dan pelje skozi naselje. Na podlagi tega so se cigani tako zelo navadili na prisotnost policije, da tudi ko policija pride nekoga iskat, ne letijo vsi na kup, ker je to, da je policija v naselju, nekaj obicajnega. Ko gredo v naselje v NM je takoj preplah v naselju, ker vedo da se je nekaj zgodilo saj sicer policisti v naselje ne hodijo.

Osebno (ja jaz in ne nekdo ki ga poznam) sem iz tega naselja v zapor spravil 4 storilce. Do danes so ze vsi zunaj in ne bos verjel - z nikomer od njih nisem nikoli imel tezav. Pa so trije sli iz naselja z uporabo prisilnih sredstev. Ker nekaj je dejstvo - ce cigo ve, da jih je dobil ker je delal neumnosti, ti tega ne bo zameril. Ce pa ga bos malo nabunkal samo zato ker je cigan, pa bos ob naslednjem srecanju (in ce jih bo dovolj na kupu) fasal kamen v avto. Konkretno v Grosupljem so kamni nazadnje leteli leta 2010. Res konkretna intervencija z upiranjem pa je bila leta 2014. Bil sem zraven, preden bos spet lagal o kakih kalasnikih - ni jih bilo, ker bi sicer streljal na tistega ki bi ga imel v rokah.

Ali imajo prebivalci ciganskega naselja orozje? Da, imajo ga. Dejstvo je, da so fascinirani nad orozjem in jim kar stoji ko vidijo orozje. Posledicno se vsakih nekaj mesecev zgodi kaka hisna preiskava, ker se med seboj tozarijo (ko se skregajo) kdo ima doma skrito orozje. Vcasih ej orozje najdeno, vcasih pa ne. Mislim da (ker ze enkaj casa ne delam tam, me ni bilo zraven) so nekaj mesecev nazaj tako policisti zasegli kalasnika, ki je bil zakopan za naseljem. Torej draga prestrasena dusa: cigoti zelo tezko hitro pridejo do kalasnika, ker jih skrivajo tako da jih zakopavajo. Kratkocevno orozje majo ponavadi bolj pri roki in blizje baraki v kateri zivijo.

Se en mit - cigani vecinoma nimajo registriranih avtomobilov. Bullshit. Neregistrirane avtomobile imajo tisti, ki nimajo vozniske in vedo da jim bo policija avto zasegla ce jih ustavi. Gre povecini za mladoletne pripadnike populacije. Ampak ne bos verjel, tudi ostali prebivalci grosupljega, ki nimajo vozniskih dovoljenj, se vecinoma vozijo z neregistriranimi avtomobili, ker je tudi njim jasno da bo avto v primeru postopka s policijo tako ali tako zasezen.

Res me zanima kateri nacelnik (mimogrede, nikoli v zgodovini - tudi v casu milice ne, nobena policisjka postaja ni imela nacelnika) je bil tok zaj.eban da je hodil v naselje kloftat cigane. jih poznam do leta 94 nazaj, tako da lahko skupaj ugotoviva ce se ne bos spomnil. Pa ti bom jaz povedal, da je dejansko v casu milice bilo tako, da so jih tepli ko bike. Ker si kleni grosupeljcan in ves vse o ciganih, ne dvomim da tudi poznas najsterejsega zivecega - to je Niko Hudorovac, ki zivi v naselju "pri Niku", na zemlji, ki jo je kupil cca 20 let nazaj. Najbolj mirno naselje, kjer nikoli ni bilo tezav, dokler nikovi vnuki niso prisli v najstniska leta in so zaceli piz.darije delat. Preden vprasas - ja smo porihtali - koncalo se je z zaporom ampak to jim itak ne bo pomagalo. No vrniva se k Niku Hudorovcu. Enkrat sem slisal, da so v casu milice streljali nanj. In sem ga naslednjic ko sem bil v naselju sel to vprasat. In je dec potrdil, da so milicniki streljali nanj in ga tudi zadeli. Fora je bila, da bi moral z njimi (ne vem ali v zapor ali na sodisce) on je pa zacel pes bezati. In so streljali nanj. Poglej, jaz sem precej odf.ukan in brezkompromisen pa se mi to ne zdi prav.

Tako da v Grosupljem zivite v izjemno dobrem sozitju s svojimi sovascani. Ce ne verjames pojdi v kraje kjer zivi patriot ali pa v novo mesto pa bos videl kaj je to romska problematika.

Pa se par dejstev - v letih ko sem delal v tvojem omiljenem kraju sva s sodelavcem imela najvec uporabljenih prisilnih sredstev letno (v primerjavi z ostalimi na postaji), veliko tudi zoper rome pa nisva dobila niti ene (1) pritozbe s strani njihove skupnosti. pa verjemi da imajo izjemno dober suport s strani CSD in bi bila pritozba spisana v eni uri ce bi to hoteli. Tko da tudi z amnesty-jem ne rabis opletat. Poznam tudi podjetnike ki imajo firme zraven naselja in so imeli (in imajo se obcasno) probleme z njimi. Nikakor ne trdim, da so neproblematicni. Sam ne pa lagat o enih avtomatskih puskah in da se policija ne upa v naselje.

In da ne bo tale post eno brezvezno nabijanje (priznam malo mi je zal da sem se sploh oglasil) - pred celim forumom te vabim, da greva skupaj v naselje. Da dozivis to bojno polje kjer z avtomati preganjajo policaje in se nihce ne upa not.

Politicna korektnost je zadnej case velik problem. Izmisljotine in pretiravanje pa se vecji.

P.S.: Pa ne skrbi, bom cisto prijazen v zivo - tale post ni napad nate ampak demantiranje izmisljotin (kjerkoli si jih pac pobral).

P.S.2: Ce preziviva najino ekskurzijo te castim se pivo - da ne bo manjkalo motivacije.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Delo policaja je zelo zahtevno. Je pa vseeno lažje it s pištolo v tako naselje in s pooblastilom, da lahko strelja na psa, kot navadnemu smrtniku brez nje.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Sam tko se res po Grosuplju govori, da so policisti raje sluzbo menjal, ker so jim cigoti grozil.
Od leta 2010 je eden odsel iz policije pa se ta ker jim je firma doma laufala in se je raje tistemu posvetil.

Se nas je pa nekaj zamenjalo ampak nikomur niso cigani grozili. Tudi tisti, ki zivijo na obmocju Grosupljega niso imeli problemov, da bi jim grozili. Je prej kak lokalen pijancek grozil ko mu je kak policist, ki je domacin, voznisko vzel.

Lej oni so kot otroci s to razliko, da otroci ne znajo biti pokvarjeni in zlobni, med romi je pa dolocen procent tudi takih. In znacilno je da so prestraseni neznanega in na to reagirajo tudi z agresijo. Ce bos primerjal dva identicna postopka: policisti PP grosuplje v naselju ustavijo roma ki ni pripet in mu napisejo poloznico. Ne zgodi se nic, on vse podpise in se se norca dela, da bo imel papir za podkurit. Da poloznica ne bo nikoli placana je jasno vsem, policista imata en ukrep vec in vsi so zadovoljni. Statisticno je vseeno kdo poloznico dobi in bolje da jo tak (tudi ce ne bo nikoli placal) kot pa neka mati samohranilka.

No enak postopek - v naselju roma ustavi patrulja prometne policije z brda pri Ljubljani. Cel zaplet. Cigo krici, da mu delajo sramoto, da se otroci bojijo, da ga nadlegujejo samo zato ker je cigan, da bo televiziji povedal. Ker tega policista vidi prvic in je cel posran kaj se bo zgodilo. In je reakcija taka kot da bi ga ze 30x okoli kepe.

Tko da to je buca glede odhodov policistov iz grosuplja ker da bi jim cigani grozili. Se upam javno napisat, da je vecji problem dela s cigani to da se nekaterim policistom ne da delat kot pa da bi jih bilo strah.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Delo policaja je zelo zahtevno. Je pa vseeno lažje it s pištolo v tako naselje in s pooblastilom, da lahko strelja na psa, kot navadnemu smrtniku brez nje.
Ja seveda. Ampak jaz sem se odzval na trditve da se policija v grosupljem v tabor ne upa it. Mislim, da bo bolj plasticna predstava - govorimo o nasleju s cca 30 barakami.

evo se link na google maps (kaze ti pot od pisarne njihovega drustva pa direkt v center naselja)

https://www.google.si/maps/dir...d45.9567277!1m0

EDIT: Link ti kaze lokacijo drustva, preklopi na "earth" pogled in cca 300m zracne linije juzno je naselje smrekec
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Delo policaja je zelo zahtevno. Je pa vseeno lažje it s pištolo v tako naselje in s pooblastilom, da lahko strelja na psa, kot navadnemu smrtniku brez nje.

smile-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Ciganski psi v Grosupljem so ena najbolj prijaznih bitij na svetu. Vecinoma majo itak civave in ostale mikro izvedbe. Ker so mahnjeni nanje. In ce cucka pobozas bo cez celo naselje za tabo hodil. Enkrat me je v njihovem naselju napadlo par gosk, enkrat pa se je name spravil prevec hranjen vietnamski pujs, ki se ni strinjal da more nazaj v naselje (ja [cenzura] sem pes spremljal nazaj k ciganom, tok da boste vedeli kaj vse policija pocne). Prijava na 113 je bila da se po centru grosuplja sprehaja divja svinja.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
smile-1.gif


Edit: zaradi inovativnosti!
 
Nazadnje urejeno:

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
Tudi nepravilno parkirano vozilo je parkirano.

OK, ne poznam primera. Morda radar ni bil v vozilu, ampak v kanti. Potem bi šlo.
S svojim vozilom je zaparkirala radar - onemogočala radarsko merjenje, sicer je bilo vozilo parkirano pravilno. Kljub neoznačenosti policijskega vozila so jo obtožili, da je s svojim vozilom onemogočila izvajanja policijskega dela.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
Tudi nepravilno parkirano vozilo je parkirano.

OK, ne poznam primera. Morda radar ni bil v vozilu, ampak v kanti. Potem bi šlo.
S svojim vozilom je zaparkirala radar - onemogočala radarsko merjenje, sicer je bilo vozilo parkirano pravilno. Kljub neoznačenosti policijskega vozila so jo obtožili, da je s svojim vozilom onemogočila izvajanja policijskega dela.
Misliš na tole ?
Klik

Ta neoznačen radar sicer ni zaparkiran, saj ima spredaj in zadaj dovolj prostora, da lahko odpelje, je pa verjetno res, da je kombi zadaj tako parkiran, da radar ne zazna kršiteljev, In to na mestu, kjer nesreč ni, stanovanjskih hiš v bližini tudi ne, je pa to druga najboljša inkasantska točka v kranju.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
.....Ampak ne bos verjel, tudi ostali prebivalci grosupljega, ki nimajo vozniskih dovoljenj, se vecinoma vozijo z neregistriranimi avtomobili, ker je tudi njim jasno da bo avto v primeru postopka s policijo tako ali tako zasezen..
No hvala, ker si potrdil moje trditve, da odvzem dovoljenja posledično prinaša vožnjo brez dovoljenja, posledično pa še vožnjo z neregistriranimi starimi, nezavarovanimi in tehnično neizpravnimi kripami.

In tega se oblast dobro zaveda, in ne namerava nič spremeniti, saj od takšnih lahko še veliko pokasira. Je izplen važnejši od varnosti.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Ja samo ze ves cas ko to trdis si v hudi zmoti glede vzrocne zveze in odgovornosti.