28 letna studentka na preverjeno

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Če bi ta folk razmišljal, kaj bo z določeno izobrazbo počel (ker namen je, da se jo vnovči, ne da bo življenje hobi) oziroma imel ta stare, ki bi ga spodbudili v to razmišljanje, potem bi bilo pol manj problemov in pol manj frustracij, da z diplomo človek nima kam. Tu država ni zatajila. In sori, jaz kot ženska raje zaposlim eno blond in DD kot diplomantko starogrščine, da mi prodaja. Katera bo najbrž bolj uspešna in katera mi bo manj srala po glavi s svojimi idejami o spremembah, teoretiziranji, kako bi bilo bolje in nakladanjem, kako bi brez nje šlo vse cugrund z vsemi frustracijami zraven, ker pač ne bodo do izraza prišle. S kom je lažje delat?

Mamice so ustvarile (očetje pa enajblali, ker niso po mizi udarili ta prav cajt) generacijo neznalcev v večvrednostnim kompleksom. Krasno je imeti takega človeka v kolektivu...

V tvojem postu je zelo veliko teorije in zelo malo prakse. Trenutno je vsaj 100.000 ljudi viska... Raznih profilov. Dijak lahko do onemoglosti razmislja kaj bo pocel. Vecina stvar pa ni sploh odvisno od njega. Danes ti se ne oglas za prodajalca prijavijo vsi, od frizerk do dipl.mr.fr...

Ce tocno ves kaj bi rad pocel, ce imas vse oh in sploh reference in znanje se na pomeni da bos to lahko pocel. Se manj pa ta bos (posteno) placan. Zal.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik casio pravi:
Če kdo ni gledal prispevka: http://www.24ur.com/novice/slovenija/poslal-ze-437-prijav-za-sluzbo.html

Ni mi jasen tip, ki tudi nastopa v posnetku in pove ter celo pokaže, da je poslal kar 436 prošenj. Če pri toliko prošnjah ne dobi službe je nekaj očitno narobe z njim. V trgovinah recimo stalno iščejo prodajalce, ampak dvomim, da je tja kako poslal, ker potem nebi nastopal v posnetku. Okoli mene imam veliko znancev, ki so celo starejši od mene in vlečejo status v nedogled potem pa pride do tega.

Vecina oglasov je fake, na povprecen oglas (recimo za prodajalca) se prijavi 500+ ljudi. 436 prosenj niti ni taka cifra. Vecina zensk brez zelo specificne izobrazbe lahko bp nasopa 1000+
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik casio pravi:
Če kdo ni gledal prispevka: http://www.24ur.com/novice/slovenija/poslal-ze-437-prijav-za-sluzbo.html

Ni mi jasen tip, ki tudi nastopa v posnetku in pove ter celo pokaže, da je poslal kar 436 prošenj. Če pri toliko prošnjah ne dobi službe je nekaj očitno narobe z njim. V trgovinah recimo stalno iščejo prodajalce, ampak dvomim, da je tja kako poslal, ker potem nebi nastopal v posnetku. Okoli mene imam veliko znancev, ki so celo starejši od mene in vlečejo status v nedogled potem pa pride do tega.

Ja, tudi mladenič, ki si ga omenil, je v prispevku. Nisem se sicer zavzel, kaj je po izobrazbi.

Problem je, če ni službe, vendar takim ljudem je potrebno pomagati, da dobijo vsaj delo, ne sicer tisto, za katerega so se izučili, ampak da se lahko vsaj samo preživljajo in vmes dalje iščejo primernejšo službo.

Z grščino pa bo verjetno težje najti kakšno primerno službo, obstaja sicer delo kot je poučevanje na gimnazijah, majo ponekod, samo to so 2-3 ljudje v Slo.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:Ja, to se v praksi zelo obnese (ZDA.presss)... Sploh ce konkuriras Kitajcem
crazy1.gif
Verjetno bo Sesok svetoval pri tem... Najbolj zalostno je da se gre dejansko v to smer in se bo otroke potisnilo v roke zasebnikom brez pretiranega razmisljanja o posledicah (vajenistvo).
Kaj točno si hotel spesniti s tem bluzenjem? Kaj je delovno mesto? Ali je delovno mesto zaradi tega, ker obstaja brezposelna oseba ali zaradi česa drugega v svetu?
Potisnilo otroke v roke zasebnikom
sprasujem se.gif
. Dajmo povečati javni sektor. Univerzalna rešitev za vse težave. Ljudje pri 28-ih niso več otroci.
Zaradi takih neumnosti ravno imamo toliko brezposelnih kot jih imamo.
Sesoka ne poznam, obstaja pa Šešok. V eni drugi temi sem videl, da si alergičen na pravopisne napake. Šešok je primer nefunkcioniranja inšpekcijskih služb pri nas. To ni krivda Šešoka. On samo izkorišča sistem. Čeprav je to grdo, nosijo več krivde tisti, ki bi to lahko in morali preprečiti. Pa so seveda preveč leni.

Govorim o zelo popularni neumnosti, "liberalizaciji trga delovne sile" ali kako delavce prepustiti delodajalcu. Studij se zavlece zaradi drzave in ne zaradi studentov. Drzava dopusca smuglanje delodajalcev ,ki studente prisili v to.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.353
8.716
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Tip ima problem z govorjenjem - jecljanje. To vsak kadrovnik opazi, sploh kjer je v igri delo z ljudmi, so ga zaradi tega takoj odpikali.
On ma problem že do razgovora prit, če pa 8 prilog pripopa zraven.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Če bi ta folk razmišljal, kaj bo z določeno izobrazbo počel (ker namen je, da se jo vnovči, ne da bo življenje hobi) oziroma imel ta stare, ki bi ga spodbudili v to razmišljanje, potem bi bilo pol manj problemov in pol manj frustracij, da z diplomo človek nima kam. Tu država ni zatajila. In sori, jaz kot ženska raje zaposlim eno blond in DD kot diplomantko starogrščine, da mi prodaja. Katera bo najbrž bolj uspešna in katera mi bo manj srala po glavi s svojimi idejami o spremembah, teoretiziranji, kako bi bilo bolje in nakladanjem, kako bi brez nje šlo vse cugrund z vsemi frustracijami zraven, ker pač ne bodo do izraza prišle. S kom je lažje delat?

Mamice so ustvarile (očetje pa enajblali, ker niso po mizi udarili ta prav cajt) generacijo neznalcev v večvrednostnim kompleksom. Krasno je imeti takega človeka v kolektivu...

V tvojem postu je zelo veliko teorije in zelo malo prakse. Trenutno je vsaj 100.000 ljudi viska... Raznih profilov. Dijak lahko do onemoglosti razmislja kaj bo pocel. Vecina stvar pa ni sploh odvisno od njega. Danes ti se ne oglas za prodajalca prijavijo vsi, od frizerk do dipl.mr.fr...

Ce tocno ves kaj bi rad pocel, ce imas vse oh in sploh reference in znanje se na pomeni da bos to lahko pocel. Se manj pa ta bos (posteno) placan. Zal.

Jaz sem praksa te generacije. In ne poznam nobenega, ki bi bil brez dela iz zaslužka v kolikor ni razmišljal v zgornjih okvirih. Brez očka pa mamice, da bi mu iskala službo. Če se uspe vsesti nekam v betico, da se službe ne "dobi", pa plače tudi ne, pa da je služba in delo v prvi vrsti zato da zaslužiš in preživiš in šele nato hobi, pa da je res spešl pameten samo za mamico, drugje je pa treba kake druge vrline pokazati, kot samo biti oziroma se biti pripravljen kaj naučiti in ne samo učiti drugih, potem smo že na pol poti do uspeha. Danes najbrž že kaj več kot pol, ker takih ljudi skorajda več ni. Pa vzami to ne kot teorijo, ampak kot prakso nekoga iz te generacije, ki takih problemov ni nikdar imela. Delala pa vse sorte, kake stvari raje, kake malo manj, tako to je...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Vecina oglasov je fake, na povprecen oglas (recimo za prodajalca) se prijavi 500+ ljudi. 436 prosenj niti ni taka cifra. Vecina zensk brez zelo specificne izobrazbe lahko bp nasopa 1000+
Že en čas tole ne drži, vsaj ne v relativno gospodarsko razvitih koncih). Ja, se občasno še kje prijavlja po nekaj 100 ljudi za določeno delovno mesto (oz. bolj pravilno več mest), ampak pogosto je prijavljenih samo 10 ali 20 max. Pa še to so večinoma taki, ki menjajo službo za boljšo.
Vedno pa bo v Sloveniji vsaj 50 tisoč brezposelnih, ker so nekateri nezaposljivi, večina pa preveč lenih, da bi hoteli delati, tudi če samo sedi nekje v kotu in bere časopis. Ter seveda kup magistrov "tihomorskih jezikov", ki bi delali samo to in nič drugega.
 

plesen

Zelenc'
23. apr 2015
26
0
1
A ste sploh pogledali prispevek ali ste se samo pri grščini in filozofiji ustavili?

Ženska išče vsa možna dela. In lepo je opisala, kako so jo v kuhinjo vzeli za en dan, da jo preizkusijo, vzeli pa ne. To je pogosta praksa, itak ne vzamejo nobenega, imajo pa zastonj delovno silo.

Če bo doštudirala filozofijo in grščino, ni človek s posebnimi potrebami. Če se je prebila skozi filozofske tekste, bo lahko tudi naštudirala kakšen pravilnik ali zakon, kajne? Torej lahko dela tudi kaj drugega.
Omenila je, da je delala tudi med vami tako opevana fizična dela - čiščenje, delo v kuhinji. Od kje vam ideja, da želi samo delo v svoji stroki in bajno plačo?!
 

nacek

Majstr
13. okt 2012
2.786
457
83
evo

Prosta delovna mesta: Dars, Dobrovita, Kovinoplastika Lož, Pošta Slovenije, Deloitte ...

Za vse, ki iščete zaposlitev ali si želite zgolj novih priložnosti, smo poiskali nekaj prostih delovnih mest. Preverite, katera podjetja iščejo nove sodelavce.

http://siol.net/posel-danes/mo...deloitte-435925
 

nacek

Majstr
13. okt 2012
2.786
457
83
ni kruha brez truda

Mlada Dolenjka po desetih letih napredovala v vodjo enote

Sredi dopoldanske izmene smo spoznali Janjo Bogolin. V Revozu se je zaposlila leta 2007, do takrat pa ni imela nobenih izkušenj. Zaposlila se kot monter na liniji 506, kjer dela še danes. Kot monter je delala na 11 različnih delovnih mest. Zdaj so jo znotraj proizvodnje povišali v tako imenovano vodjo enote.

http://siol.net/avtomoto/zgodb...omobilov-436012
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Zadnjič sem videl na poštnem nabiralniku, da pošta išče delavca...
Ne dvomim pa, da je delo mladi ženski težje najti. Najprej vsak delodajalec pri sebi računa, da bo slej ko prej šla na porodniško, verjetno ravno takrat, ko se bo super vpeljala in bo največ dela. Kot drugo, pri fizičnih podvigih je precej omejena. Teoretično in po zakonu. Čeprav mi je na kmetijski zadrugi stara prodajalka kot za šalo vrgla 50 kilsko vrečo na prikolico. Sva se za naslednje zmenila, da naslednje dajva skupaj in oba šparava svoj križ.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Vecina oglasov je fake, na povprecen oglas (recimo za prodajalca) se prijavi 500+ ljudi. 436 prosenj niti ni taka cifra. Vecina zensk brez zelo specificne izobrazbe lahko bp nasopa 1000+
Že en čas tole ne drži, vsaj ne v relativno gospodarsko razvitih koncih). Ja, se občasno še kje prijavlja po nekaj 100 ljudi za določeno delovno mesto (oz. bolj pravilno več mest), ampak pogosto je prijavljenih samo 10 ali 20 max. Pa še to so večinoma taki, ki menjajo službo za boljšo.
Vedno pa bo v Sloveniji vsaj 50 tisoč brezposelnih, ker so nekateri nezaposljivi, večina pa preveč lenih, da bi hoteli delati, tudi če samo sedi nekje v kotu in bere časopis. Ter seveda kup magistrov "tihomorskih jezikov", ki bi delali samo to in nič drugega.

V bližini mene živi gospa, ki je nekaj višjega v Šparu. Lani enkrat so razpisali 8 delovnih mest v Šparu kot prodajalec in se je prijavilo okrog 30 ljudi. VSE so lepo povabili na razgovor s tem, da si sporočil, če takrat ne moreš in so ti dali drug termin. Prišlo jih je celih 5(pet!) in od tega so sprejeli VSE, ker so pač potrebovali ljudi in od tega sta samo 2 prišla naslednjič podpisat pogodbo. Verjemite mi, da ne bo vsak s +6to stopnjo izobrazbo zlagal artikle na police, ker on pač ni brezveze v šolo hodil. Ampak nekje je treba začeti delovno kariero, ker socialno vleči zna vsak. Tistega možakarja res govorna napaka "tepe", samo kaj pa ljudje na invalidskih vozičkih? Potem oni nikoli ne dobijo službe. Ne me narobe zastopit, ker službe res ni lahko dobiti, samo poslanih 436 prošenj pa še kar brez ene službe, kjer je vsaj minimalc...
Besede o iskanju v tujini pa nisem nič slušal
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik plesen pravi:
A ste sploh pogledali prispevek ali ste se samo pri grščini in filozofiji ustavili?

Ženska išče vsa možna dela. In lepo je opisala, kako so jo v kuhinjo vzeli za en dan, da jo preizkusijo, vzeli pa ne. To je pogosta praksa, itak ne vzamejo nobenega, imajo pa zastonj delovno silo.

Če bo doštudirala filozofijo in grščino, ni človek s posebnimi potrebami. Če se je prebila skozi filozofske tekste, bo lahko tudi naštudirala kakšen pravilnik ali zakon, kajne? Torej lahko dela tudi kaj drugega.
Omenila je, da je delala tudi med vami tako opevana fizična dela - čiščenje, delo v kuhinji. Od kje vam ideja, da želi samo delo v svoji stroki in bajno plačo?!
Ce pustimo ob strani njen studij - ja povedala je da je ful sihtov mela...na niti enem ni bla tok ok da bi jo vzeli spet? Nikjer ni nikogar spoznala ki bi jo priporocil v svoji novi sluzbi? To je bolj zaskrbljujoce kot sam studij.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Vecina oglasov je fake, na povprecen oglas (recimo za prodajalca) se prijavi 500+ ljudi. 436 prosenj niti ni taka cifra. Vecina zensk brez zelo specificne izobrazbe lahko bp nasopa 1000+
Že en čas tole ne drži, vsaj ne v relativno gospodarsko razvitih koncih). Ja, se občasno še kje prijavlja po nekaj 100 ljudi za določeno delovno mesto (oz. bolj pravilno več mest), ampak pogosto je prijavljenih samo 10 ali 20 max. Pa še to so večinoma taki, ki menjajo službo za boljšo.
Vedno pa bo v Sloveniji vsaj 50 tisoč brezposelnih, ker so nekateri nezaposljivi, večina pa preveč lenih, da bi hoteli delati, tudi če samo sedi nekje v kotu in bere časopis. Ter seveda kup magistrov "tihomorskih jezikov", ki bi delali samo to in nič drugega.

Tole presneto drzi, sploh v razvitih del. Tam vsi rinejo. Zavod je pa ze tako obupan da kandidate posilja ze v tujino (na stroske drzave!).
Podjetje iz Varšave za delo na Poljskem išče dva prodajna predstavnika za rabljena vozila.
stupid-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Sej maš tut take, k so jim starši zagotavljali, da je elektro šola top, ker bodo lahko potem odprli "servis televizorjev", na koncu so pa v Tiki-ju bojlerje švasal (al karkol že) al' pa dvigala popravljal...kšni od teh štromarjev so danes piloti za privat letalske firme...eni so clo profesionalni vojaki...pač, se najdeš v nečem, eni so se najdl že v srednji šoli, drugi pa do smrti ne vedo kaj hočejo in v čem so dobri (potencial zdavnaj povožen).

Sam mislim (oz. upam), da je poanta drugje: v iMac-u in najeti garsonjeri
hysterical-1.gif
Ker to dvoje se izključuje.
Ne maca sem omenil ker mi ne gre v kontekst nekoga ki nikakor sluzbe ne dobi. Ampak lahko ji ga je tudi kdo podaril tko da to nima veze v resnici...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Kaj tebe zdej moti kaj je ona sla studirat?? Al kak te moti?

Zenska je studirana bolj kot vecina, rada bi delala in ne dobi sluzbe. Pol te mot comp in da je v grasonjeri. A teb baba ni dala za onegavit al kaj je fora bogi revez?

Kaj mislis stem "tko razmisja". A bos razsvetlil rajo kako bi moral a
Moti me da so davkoplacevalci placevali ta studij. Pa moti me da jamra.

Ce pa nisi dojel kaj sem zelel povedat mas pa problem.
 

plesen

Zelenc'
23. apr 2015
26
0
1
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik plesen pravi:
A ste sploh pogledali prispevek ali ste se samo pri grščini in filozofiji ustavili?

Ženska išče vsa možna dela. In lepo je opisala, kako so jo v kuhinjo vzeli za en dan, da jo preizkusijo, vzeli pa ne. To je pogosta praksa, itak ne vzamejo nobenega, imajo pa zastonj delovno silo.

Če bo doštudirala filozofijo in grščino, ni človek s posebnimi potrebami. Če se je prebila skozi filozofske tekste, bo lahko tudi naštudirala kakšen pravilnik ali zakon, kajne? Torej lahko dela tudi kaj drugega.
Omenila je, da je delala tudi med vami tako opevana fizična dela - čiščenje, delo v kuhinji. Od kje vam ideja, da želi samo delo v svoji stroki in bajno plačo?!
Ce pustimo ob strani njen studij - ja povedala je da je ful sihtov mela...na niti enem ni bla tok ok da bi jo vzeli spet? Nikjer ni nikogar spoznala ki bi jo priporocil v svoji novi sluzbi? To je bolj zaskrbljujoce kot sam studij.

28 let ima in nedokončan študij. Kaj ti to pove? Da je delala prek študenta. Ko ni več napotnice, ni več dela.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik plesen pravi:
A ste sploh pogledali prispevek ali ste se samo pri grščini in filozofiji ustavili?

Ženska išče vsa možna dela. In lepo je opisala, kako so jo v kuhinjo vzeli za en dan, da jo preizkusijo, vzeli pa ne. To je pogosta praksa, itak ne vzamejo nobenega, imajo pa zastonj delovno silo.

Če bo doštudirala filozofijo in grščino, ni človek s posebnimi potrebami. Če se je prebila skozi filozofske tekste, bo lahko tudi naštudirala kakšen pravilnik ali zakon, kajne? Torej lahko dela tudi kaj drugega.
Omenila je, da je delala tudi med vami tako opevana fizična dela - čiščenje, delo v kuhinji. Od kje vam ideja, da želi samo delo v svoji stroki in bajno plačo?!
Ce pustimo ob strani njen studij - ja povedala je da je ful sihtov mela...na niti enem ni bla tok ok da bi jo vzeli spet? Nikjer ni nikogar spoznala ki bi jo priporocil v svoji novi sluzbi? To je bolj zaskrbljujoce kot sam studij.

Ful sihtov je imel ,ker je imela status. Podjetja uporabljajo studente z razlogom (zaradi statusa). Ce nima statusa tudi nimajo kaj z njo poceti. Podjeta ne zaposlujejo ,ker je lazje izkoriscati studente. Pa je lahko uber fantasticno sposobna ampak ce od zgoraj pride da jo ne smes vzeti... Je to, to. To ni nic kaj zanimivega ali novega.