28 letna studentka na preverjeno

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
eazy valda upam da ne misliš, da tisti ki gredo na vlak/bus nimajo denarja za avto? dejansko če delaš v centru je najbolj optimaln vlak. ali pa če je postaja blizu.

sem ti že enkrat povedal, da nekoga poznam ki se vozi iz domžal v ljubljano z busom... je ceneje in hitreje...
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
Jaz imam do šihta 10 minut peš, potnih sploh nimam.. ampak je plača kar solidna in sploh nimam trenutno želje si kupit avto.. mi lepo ostane cela plača za bedastoče :p
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Naša mati podobno. Plače so imeli na koncu v Leku take da bi si komot kupila avto (sodelavke istega ranga so vozile avte v rangu passata/bmw), a zakaj? Vožnja ji je bila v muko, ljubljanska obvoznica pa zelo stresen dogodek. Tako pa greš leko na bus, pa malo se razmigaš, hkrati pa nimaš nobenih stroškov z gorivom, registracijo, ne rabiš doma parkinga itd...
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
eazy valda upam da ne misliš, da tisti ki gredo na vlak/bus nimajo denarja za avto? dejansko če delaš v centru je najbolj optimaln vlak. ali pa če je postaja blizu.

sem ti že enkrat povedal, da nekoga poznam ki se vozi iz domžal v ljubljano z busom... je ceneje in hitreje...

Ne, na vlak/bus hodijo zarad prijetnega vzdusja... Da, javni promet se praviloma uporablja zaradi prihranka. Pa ne govorimo o tocno doloceni osebi iz tocnega dolocenga dela LJ in tocno dolocene ciljne destinacije.

Zjutra se moras iz konca LJ spraviti do centra (cca 30minut), potem moras ujeti vlak/bus (pa recimo da gre 45).... Potem pa se od postaje v Domzalah do sluzbe... Recimo da gre dodatnih 15minut.... Smo ze na 1.5h.

Pa pri tem moras upostevati da razna podjetja delaju v treh izmenah in imas sploh veselje...
zmaga.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Malo se umiri, ker si daleč od realnosti... v takih firmah je plača pod zakonsko minimalno, ker imajo digovor s pristojnim ministrstvom da lahko. Zakaj je tako, bo kdo drug povedal. Prehrana je 75€ na mesec (3,7€ na dan kar je zakonski minimum ali celo malica v menzi in denarja ni), potne pa povrnejo v višini 60% najcenejšega javnega prevoza. Zakaj? Ker zakonodaja to dopušča. Kako dobijo znesek prevoza? Sedežu firme najbližjega avtobusnega prevoznika vprašajo koliko je mesečna karta za relacijo npr 40km in potem 60% tega zneska... ali mestni prevoz, ki je v kranju 5€... in jih ne zanima da so vozni redi neugodni, jih ni, da moraš z javnim prevozom včasih zamenjati 2 ponudnik ain narediti 2x toliko poti...
Tako je plača bližje 500€ kot po tvoje 800€ in resnično ti svetujem da ne klobasaš neumnosti z izračuni kaj se splača in kaj ne. Ker očitno nimaš pojma (pa še marsikdo tule ne) kakšno je dejansko stanje in zakaj se nekateri ne želijo na lastne stroške voziti na delo ( ker zagonijo četrtino revščine za prevoz).
Lahko Hanzija povprašaš če dobi njegova žena povrnjeno kilometrino ker se vozi na delo z avtom ali to kar sem jaz omenil...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Malo se umiri, ker si daleč od realnosti... v takih firmah je plača pod zakonsko minimalno, ker imajo digovor s pristojnim ministrstvom da lahko. Zakaj je tako, bo kdo drug povedal. Prehrana je 75€ na mesec (3,7€ na dan kar je zakonski minimum ali celo malica v menzi in denarja ni), potne pa povrnejo v višini 60% najcenejšega javnega prevoza. Zakaj? Ker zakonodaja to dopušča. Kako dobijo znesek prevoza? Sedežu firme najbližjega avtobusnega prevoznika vprašajo koliko je mesečna karta za relacijo npr 40km in potem 60% tega zneska... ali mestni prevoz, ki je v kranju 5€... in jih ne zanima da so vozni redi neugodni, jih ni, da moraš z javnim prevozom včasih zamenjati 2 ponudnik ain narediti 2x toliko poti...
Tako je plača bližje 500€ kot po tvoje 800€ in resnično ti svetujem da ne klobasaš neumnosti z izračuni kaj se splača in kaj ne. Ker očitno nimaš pojma (pa še marsikdo tule ne) kakšno je dejansko stanje in zakaj se nekateri ne želijo na lastne stroške voziti na delo ( ker zagonijo četrtino revščine za prevoz).
Lahko Hanzija povprašaš če dobi njegova žena povrnjeno kilometrino ker se vozi na delo z avtom ali to kar sem jaz omenil...
Bova šla na tvojih 500 EUR. S čim lažje preživiš? S 500 EUR-i ali z 0 EUR-i na mesec?
grims-1.gif

In še tole: sem gor nekajkrat napisal, da če imaš paniko je bolje sprejet karkoli, kot pa ležat doma (ok, za Alteraše ne, ker pod 5 jurji še telefona ne dvignejo
grin1.gif
), zato ker dobiš znanstva, psiha špila, itd. HKRATI PA LEPO IŠČEŠ ZATE BOLJŠO SLUŽBO.
Upam, da je jasno o čem se piše tukaj. Jaz ne vem, kako je s Hanzijevo ženo, ampak očitno je izbrala to možnost. Ravno tako bo verjetno takoj spokala od takega delodajalca, če dobi boljšo službo, kar ji od srca želim.
Zaključek: po mojih izkušnjah so najbolj glasni taki, ki tudi malo ne mignejo s prstom, da bi si našli delo in imajo 1001 izgovor, kako pa tja in tja ne bodo šli delat. Tisti, ki ima nekaj pameti v glavi, lepo poprime kar je na voljo, hkrati pa si išče novo službo. To je to. In moji znanci/kolegi temu pritrjujejo. Tisti, ki najbolj ***** je še vedno v piz..., ker ima 1001 izgovor. Imam enega takega kolega, ki mi je stalno utrujal, kao je vse v p.... Bi mu kolega zrihtal delo z 2x plačo, pa je bil problem se vozit pol ure v eno smer z vlakom. Mi je po tem probal še nekaj utrujat in sem mu lepo v obraz povedal, da meni ne bo jamral, glede na to, da se mu je problem vozit pol ure z vlakom za 2x plačo. Je bil pa točno on zelo glasen, kako je meni lahko govorit, ker pa delam v LJ za baje bajno plačo. To, da sem jaz šel od doma pred 6.00 in prišel domov okrog 18.00 ali še kasneje, ga ni zanimalo. Le, kako imam jaz pač bajno plačo in je meni lahko. On se je pa ob 14.05 že praskal doma po jajcih, namesto da bi kaj naredil.
Vsi ostali kolegi/znanci so našli normalno službo, čeprav so morda začeli na začetku pri res svinjskem delodajalcu...

Pa še tole: če se prav spomnim je prejemnikov minimalne plače (naj me nekdo popravi) okrog 30.000? A vsi ostali potem tudi ne napraskajo tistih 800 EUR skupaj? Oz. očitno so sedaj na voljo le dela za minimalca...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne da se mi brati tvojih čitab... bottom kine je, da si se spotaknil ob 50-letnice kako se nočejo vozit (v globalu).
Tale frača (in pidobno na FB) pa bi se mirno lahko prijavila za delo v izmeni v Revozu... pa še kje...
Pa itak je dobila kar je iskala ob izdatni pomoči države... dok je status in napotnica je tržno zanimiva, ko je konec te ne povoha nihče...
sam tudi študenteraj je malo blesav da to navkljub dokazanemu to dela (vleče status, dela na napotnico in zavlačuje s končanjem).
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Ne, na vlak/bus hodijo zarad prijetnega vzdusja... Da, javni promet se praviloma uporablja zaradi prihranka.

To velja povsod po svetu, ali samo za LJ? Revni na podzemno, tramiče ipd., kjer so na cilju cca. 10x prej kot z avtomobilom, bogati pa v avto?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Mnjah, ne vidim, da sem se spotaknil. Napisal sem, da je meni kalkulacija jasna in tudi marsikomu, ki sicer le ******* postane jasna, ko ni več ''sponzorja'' ali pa denar na računu skopni.
In ja, če mi kdo reče, da se za delo ne bo vozil iz Vrhnike v Ljubljano, to spoštujem, DOKLER MI NE ZAČNE JAMRAT, KAKO JE VSE V P... ALI PA VSI MI PLAČUJEMO ZA NJEGOVO ''SONČENJE''. Če se pa sonči na račun sponzorja ali svojega lastnega denarja, pa nimam niti najmanjše pripombe na to.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.544
2.407
113
Socialno imaš eno leto, potem se ti usedejo na nepremičnine.

Torej, kaj veliko se ne sončijo na tvoje stroške. Kvečjemu, če imajo nepremičnine v bosni.
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi: Dokler se bodo po pisarnah javne uprave in državnih firmah pasli razni Tilni in Smolnikarji ne bo zdravega cikla fluktuacije kadra (v tem segmentu).

TILEN SMOLNIKAR direkt za na sramotilni steber
10.gif
taki podrepniki brez ustrezne izobrazbe pa na podlagi sorodstvenih vezi pridejo do dobro plačane službe, mamicu mu nesposobno, na linkedIn je skenslu svoj profil, še dobr, ker drugač bi ga direkt tlele prilepla, da vidmo s čim se ma ta tip za hvalit

lp iz butal
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.544
2.407
113
Geografi so pa itak najbolj iskan kader v sloveniji in tujini.

Prej bi študirala, ko si se odločala kaj boš študirala.
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Jaz sem doštudirala, pa mi ni žal, bi šla še 1x isto in imam službo v svoji stroki. Zanimam se za Tilna Smolnikarja, ker pomoje jih je za celo bando takih v javni upravi in to mi žvimo, to me je zmotilo, ker tip ne ve a ma nič od nič, nesposobni prosperirajo, dobro jutro Slovenija, dobro jutro balkan, texas in podobni
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
Mislim da dobi kilometrino. Ampak ji potem parking zaračunajo.
Z avtom hodi na siht pred peto zjutraj, iz popoldanske izmene pride po 10.
Kdaj bi morala iti na avtobus, če je 4-5 avtobusov dnevno?
Pa živi ob cesti z nekaj 10k vozil dnevno?. Ne nekje kjer imava več medvedov kot avtov.
 
Nazadnje urejeno:

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Ne, na vlak/bus hodijo zarad prijetnega vzdusja... Da, javni promet se praviloma uporablja zaradi prihranka.

To velja povsod po svetu, ali samo za LJ? Revni na podzemno, tramiče ipd., kjer so na cilju cca. 10x prej kot z avtomobilom, bogati pa v avto?

Niti ne... Ni mogoc delati taksne pocez zakljucke na nesteto razlicnih dejavnikov. Od javnega prevoza, davkov, povprecne place, itd, itd...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
S prevozom je na praktični nuli, topel obrok ima v fabrki
wink-1.gif
, no ni ravno presežek kulinarike, najesti se pa da... torej tega dodatnega denarja ni.
Ampak to boš nekaterim težko dopovedal. Da je v bistvu avto in predvsem strošek prevoza strošek ki se ji zajeda v že tako mizerno minimalno plačo... ampak ja, baje se 'by mtl' da prišparat za novega klia, skupaj z izgubo vrednosti...
evil.gif
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
ksz

Sam se vozim cca 32km v eno smer. Malico imam zmaksirano in prav tako prevoz (cena dnevne karte najdražjega ponudnika). Na šihtu ne malcam - zakaj? ker mi malca "krije" dejanske stroške prevoza. Tisto revščino ki jo dobim za gorivo mi ne pokrije polovice stroškov.
Tako je v reali. Ker je pri meni delovni čas variabilen (po potrebi se razvleče), ni variante da bi lahko uporabljal javni prevoz. Enostavno ni časa za čakanje na bus.
Če imaš pa vse po najnižji tarifi, pa ni variante da prideš čez.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
ljudje sm postali "komot" začelo se nam je izredno muditi... zato je avtobus nesprejemljiv. včasih pač ljudem ni bil problem čakat par minutk na bus... zdaj pač ne...


dejstvo pa je, da zaposlen lažje najdeđ službo kot nezaposlen. zato ti mora biti interes nekje začet delat... potem pa naprej... ampak eni pač mislijo, da če so pa doštudiratl da je pa to to. on pa ne bo več nč delu. in taki znajo zelo podcenjevat ljudi. kao "kaj bo on nešolan bizgec govoru" no potem mu pa pride "nešolan bizgec" zamenjat pipo pa zaračuna 200€ je pa jok in stok
wink-1.gif
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Socialno imaš eno leto, potem se ti usedejo na nepremičnine.

Torej, kaj veliko se ne sončijo na tvoje stroške. Kvečjemu, če imajo nepremičnine v bosni.

Ne več.. s 1.1.2017 ne rabijo več nič vrnit.. torej lahko prejemaš socialno 10 let, pa ne boš državi nič dolžan