28 letna studentka na preverjeno

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Kaj se tako obešate na delovna mesta, razpisana na zavodu? Jaz nobene svoje službe nisem našel na zavodu. Tam je samo izguba časa. Še ko sem se prijavil na zavod, z namenom, da si uredim zdravstveno zavarovanje dokler ne odprem svojega d.o.o, so me čez en teden že ven vrgli, ker se jim nisem javil na telefon, dvakrat (skrita številka). Vse za boljšo statistiko.
Tudi sam, kot delodajalec, ne bi iskal kadra na zavodu za zaposlovanje, razen, če bi bila res sila. Ker iz tam dobiš 90% funkcionalnih debilov (kar se dela in odgovornosti tiče, svoje pravice ima naštudirane v nulo)
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Pišem o IUV in ne o nešteto podjetjih v tvoji glavi v kateri je očitno iz Vrhnike do Ljubljane 100km.
Bravo.

Koga boli k. za IUV. Govoril sem o principu. Katerkoli slabo placano delo se ne splaca seliti sem ali tja. Stekas? Ni nobenega k. ekonomskega smisla. Sploh pa ne zaposlenega. V 99,9% primerih za taksnim debilnim idejami stoji zelja da se losajo delavcev. Ce je le mozno brez odpravnin.

Za zensko pri 50ih v proizvodnji je velika k. razlika med delom v domacem kraju in 30km dalec. Zaradi stroskov, zaradi casa, zaradi otrok, zaradi ....

Preselis iz Grosuplja v Domzale in bo dala odpoved v mesecu... Pa govorimo samo o "samo" 30km v eno smer. Ze pri tej razdalji je kilometrina vecja od place. Seveda delavki odobrijo meseco karto za vlak. Ona pa naj se jajca vsak dan 4 ure na svoje stroske....
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.271
113
Pri 30km so potni večji od plače? V takem svetu se ne bi mel problema vozit 100km delat
smile-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
Pri 30km so potni večji od plače? V takem svetu se ne bi mel problema vozit 100km delat
smile-1.gif

Karikiral sem.... Tudi placa je pretirana (zaokrozena). Ce ti se da izracunaj koliko % place znasa prevoz za delavca v proizvodnji.
Btw, voznja je zabavna dokler si mlad in nimas drugih obveznosti/stroskov.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.271
113
Odvisno. Od 0% naprej. Po mojih izkušnjah pa podjetja gledajo in jemljejo delavce iz okrožja. Ravno iz tega razloga. Čisto kontra je v javnem sektorju seveda. Je kar pogosto, da se recimo zdravstvo vozi iz Prekmurja do Lj in dobiva eno plačo zraven za potne. Pa še mimogrede peljejo študente preko prevoz.org itd. Ker s tujim k*rcem je enostavno opletat.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
No saj tudi policisti se vozijo iz stajerske in prekmurja...ampak pri dolocenih poklicih je problem, da je placa tako nizka, da ne dobis kandidatov iz regije kjer je sluzba.

EDIT: placa nizka za kader ki ga isces - zdravstvenih delavcev je premalo. Za policaja pa tudi ne mores dat vsakega, ze sedaj (jih je sprejetih obicajno do 10% prijavljenih) gre skozi sito tudi kak ki nima kaj v uniformi za pocet.
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
No ja, veliko policistov (in vojakov) si tudi rešuje plačo z poznimi stroški. Recimo dva vojaka (poznam primer): eden živi in na Vrhniki in hodi peš v službo, plača 650 eur, drugi pa se vozi iz Slovenj Gradca in dobiva 1150. Res da nekaj za pot, a ker se jih vozi po 4 ali celo 5 skupaj, tega ni več kot 150 eur. Ostane mu torej 1000 eur. Resda preživiš nekaj časa na dan v avtu, aitak se malo podrema ali pa kakšna debata itd... In 350 eur je lahko za nekoga rešen stanovanjski problem (sploh v SG).

Pa, če smo čisto pošteni, prebivalcem določenih regij (predvsem preko trojan) določeni (uniformirani) poklici bolj pristajajo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
A se lahko nehaš bedaka delat, ker to je isto kot takrat, ko so nekatere šivilje iz IUV javno govorile, da se pa one ne bodo vozile z busom delat.
Če želiš delo, ga boš slej ko prej našel, če pa ga nočeš/ne potrebuješ pa lahko najdeš 100.000 razlogov.

Selitev delovnega mesta je zagotovo najbolj znan nateg delavcev
priden.gif


Zagotovo si opazil da sem postal konkreten primer... Kaj tocno predlagas iskalcu zaposliteve iz Trbovlje (recimo)?
Ogromno jih poznam, ki se vozijo na delo v Ljubljano recimo. Ostali pa jamrajo in iščejo v trbovljah.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
A se lahko nehaš bedaka delat, ker to je isto kot takrat, ko so nekatere šivilje iz IUV javno govorile, da se pa one ne bodo vozile z busom delat.
Če želiš delo, ga boš slej ko prej našel, če pa ga nočeš/ne potrebuješ pa lahko najdeš 100.000 razlogov.

Selitev delovnega mesta je zagotovo najbolj znan nateg delavcev
priden.gif


Zagotovo si opazil da sem postal konkreten primer... Kaj tocno predlagas iskalcu zaposliteve iz Trbovlje (recimo)?
Ogromno jih poznam, ki se vozijo na delo v Ljubljano recimo. Ostali pa jamrajo in iščejo v trbovljah.

Seveda so dnevne migracije&centralizacija resitev kajnede. Sploh v primeru Trobovlja (in podobnih krajev).

Sicer sem karikiral, tako btw.
smirk-1.gif
Zaradi tega sem pri sliki pustil zgoraj in spodaj vidne kraje.... Povsod je cca enako, sicer je res da gres v sosednji kraj (ali v Ljubljano) ampak to ni resitev. Sploh pa ne za slabse placane zadeve.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik piagolo pravi:
Kakorkoli obračate je: delo se najde, če se ga hoče, ampak 100 000 delovnih mest primanjkuje. Nekdo (vsaj nekaj deset tisoč) ostane izven.

Ti izhajaš iz hudo napačne predpostavke - da hoče vseh teh 100000 na borzi dejansko delat. Še službe noče vseh 100000, kaj šele da bi morali delat.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Sicer sem karikiral, tako btw.
smirk-1.gif
Zaradi tega sem pri sliki pustil zgoraj in spodaj vidne kraje.... Povsod je cca enako, sicer je res da gres v sosednji kraj (ali v Ljubljano) ampak to ni resitev. Sploh pa ne za slabse placane zadeve.
Itak ni rešitev.
Prava rešitev je, da sedi cel dan pred TV-jem in ***** čez vse, potem popoldan gre pa v gostilno in še tam ***** čez vse ter kakšne krivice se njemu revežu dogajajo. To je prava rešitev.
Naredi pa točno NIČ za rešitev svojega problema.
PS: Pa nehaj mi srat s tem problemom vožnje pri nižje plačanih delovnih mestih. Ker poznam ogromno primerov, ki so v privat sektorju, pa delodajalci nimajo nobenih težav jim plačati zakonsko določene potne stroške. In preden spet začneš z nekim žnj primerom: ne ne gre za 200km vožnje v eno smer, ampak za cca. 50 km vožnje pa bo delodajalec brez težav plačal DOBREMU delavcu.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik piagolo pravi:
Kakorkoli obračate je: delo se najde, če se ga hoče, ampak 100 000 delovnih mest primanjkuje. Nekdo (vsaj nekaj deset tisoč) ostane izven.

Ti izhajaš iz hudo napačne predpostavke - da hoče vseh teh 100000 na borzi dejansko delat. Še službe noče vseh 100000, kaj šele da bi morali delat.
+ eni bi, a ne morejo/smejo - invalidi
+ eni čakajo na pogoje za upokojitev

Na zavodu je zagotovo vsaj 50%, ki že v osnovi odpadejo.
smirk-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Vidim da te tele Trbovlje oreng jebejo:





Trbovlje so množinski samostalnik ženskega spola, zato jih pravilno sklanjamo tako:

množina
imenovalnik Trbovlje
rodilnik Trbovelj
dajalnik Trbovljam
tožilnik Trbovlje
mestnik (o) Trbovljah
orodnik (s) Trbovljami

Prebivalci Trbovelj so Trboveljčani.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.160
3.088
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik piagolo pravi:
Kakorkoli obračate je: delo se najde, če se ga hoče, ampak 100 000 delovnih mest primanjkuje. Nekdo (vsaj nekaj deset tisoč) ostane izven.

Ti izhajaš iz hudo napačne predpostavke - da hoče vseh teh 100000 na borzi dejansko delat. Še službe noče vseh 100000, kaj šele da bi morali delat.
Saj zato sem naposal nekaj deset tisoč in ne vseh 100 tisoč.
Če je moja predpostavka napačna pomeni, da je v Slo nekaj deset tisoč delovnih mest viška t.j. nezasedenih?
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Primer, ki ga poznam:
Javni zavod išče nekoga za nedoločen čas, plača minimalc (pomoč v kuhinji). Na razgovor pride cca 15 kandidatov iz zavoda. Prvo vprašanje na razgovoru (ker že vedo kaj jih čaka): Bi se sploh radi zaposlili na tem delovnem mestu? Nihče od kandidatov sploh nima interesa, da bi se zaposlil.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Sčasoma v nekaj mesecih. Ni bila poanta, da nihče na zavodu noče delat, poanta je, da je takih, ki jim na zavodu paše in hodijo po razgovorih ker morajo in z njimi vsi izgubljajo čas, kar nekaj.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik piagolo pravi:
Kakorkoli obračate je: delo se najde, če se ga hoče, ampak 100 000 delovnih mest primanjkuje. Nekdo (vsaj nekaj deset tisoč) ostane izven.

Ti izhajaš iz hudo napačne predpostavke - da hoče vseh teh 100000 na borzi dejansko delat. Še službe noče vseh 100000, kaj šele da bi morali delat.

Ta, oni hocejo delat. To so sam aktivni iskalci zaposlitve. Dejansko je brezposlenih precej vec vendar vecina obupa... Zaradi tega ima drzava posebne programe.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Sicer sem karikiral, tako btw.
smirk-1.gif
Zaradi tega sem pri sliki pustil zgoraj in spodaj vidne kraje.... Povsod je cca enako, sicer je res da gres v sosednji kraj (ali v Ljubljano) ampak to ni resitev. Sploh pa ne za slabse placane zadeve.
Itak ni rešitev.
Prava rešitev je, da sedi cel dan pred TV-jem in ***** čez vse, potem popoldan gre pa v gostilno in še tam ***** čez vse ter kakšne krivice se njemu revežu dogajajo. To je prava rešitev.
Naredi pa točno NIČ za rešitev svojega problema.
PS: Pa nehaj mi srat s tem problemom vožnje pri nižje plačanih delovnih mestih. Ker poznam ogromno primerov, ki so v privat sektorju, pa delodajalci nimajo nobenih težav jim plačati zakonsko določene potne stroške. In preden spet začneš z nekim žnj primerom: ne ne gre za 200km vožnje v eno smer, ampak za cca. 50 km vožnje pa bo delodajalec brez težav plačal DOBREMU delavcu.

Ne, resitev je da gre v sosednji kraj. Po moznosti pri tem vsakodnevno hebe ze tako zhebane ceste. V sosednjem kraju pa vzeme zaposlitev drugemu revezu.
priden.gif


Btw, sem ti ze veckrat zapisal da ni problem v zakonsko predpisanih potnih stroskih. Vecina bp nakaze ceno mesecne za LPP in zeleznico. Potem pa se bo 50x letna zenska (recimo) za 500€ vsak dan vozila iz Zaloga v Domzale (recimo). Dvomim da vidis kaj problemcek pri tej zadevi. Pa tukaj ne mislim da 100€ za mesecno.