Necepljeni sončki v Lenartu

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Enako velja za proizvajalca: če je država cepivo potrdila, ker je ocenila, da so prednosti prevegale splabosti, je to to. Konec debate in cepit.

Tole bi veljalo, če se ne bi v ozadju iz žepov v žepe selile debele kuverte. Če slepo zaupaš "državi", ne vidiš pa debelih in s podkupninami podmazanih birokratov, ki predstavljajo to "državo", si malo... kratkoviden.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Ja to pa dvomim, ker ko smo imeli epidemije, so ljudje imeli slabse zivljenske standarde. Po drugi strani onkoloske ambulante pokajo po sivih, pa se ljudje drzijo vse kar jim je v zivljenju predpisano... mogoce so to pozabili dodati v droben tisk.
Lahko dvomiš, ma bo resnica kar podobna napisani. Tudi ob še tako dobri oskrbi, boš imel smrtne izzide, ter težko pohabljene preživele. Ker pa bo ob epidemiji velik naval, bo zaradi zabasanih ustanov padla kvaliteta oskrbe...

P.S: Saj če bi tako kot včasih umirali mladi, bi tudi onkološke ustanove samevale. Rak je namreč nujno zlo, ki ga vsak dobi 100%, če le živi dovolj dolgo
grims-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ja ne razumem teh staršev, zakaj sploh rabijo Pediatra, saj je vse na Googlu, a ni tako.

Pa take necepljene otroke, ki nimajo zdravstvenih zadržkov do cepljenja bi sam dal v svoje razrede v šoli, torej take skupaj, saj so ja varni, kaj bi se potem skrivali, med cepljenimi in se šlepali na njih.

zanimivo, da bio eko starši ne vedo, da npr. sistematski pregledi niso obvezni, da gre bolj ali manj za statistiko

Dober vejo, da ni obvezno. Je pa priporocljivo peljati otroka na sistematski, da se odkrijejo morebitne tezave pri razvoju, da se vstrezno in zgodaj zacne zdraviti.
Sicer pa po skupini na fb vidim, da je vse sorte ljudi. Je tudi clanica Alenka V., ki zdaj objavlja zgodbe starsev. Zanimivo je koliko otrok ima simptome ali pa celo umrejo, pa nocejo priznati krivdo cepiva, pa je toliko ocitno, da so se se tezave zacele po cepljenju. Tako da ti da misliti.
Razumem tudi, da cepiva pomagajo in da je nekaj odstotkov, kateri otroci dobijo hude posledice od cepljenja, ceprav zdravniki trdijo da ni od cepljenja ceprav je v cepivo omenjena kot mozna posledica.
To mi je tudi dalo misliti, ce bi kot stars bi zelel otroku dati cepivo in imeti morebitne posledice za vse zivljenje in tudi uniceno zivljenje, pa ves da bi to lahko preprecil.
To je tako kot ce bi sel v trgovino kupiti hudo dober sendvic in bi na sendvicu pisalo, da lahko en na 1000 sendvicev pusti posledice zdravju. Koliko bi ljudi kupilo tak sendvic?
Pol se postavis v kozo otroka in pomisli, ce bi on to zelel, da mu das cepivo, ceprav ve da so majhne moznosti.
Tudi v Sloveniji je cepljenost gripe 3%, sploh po propagandi na zdr. domovih, ukc lj ogromni plakati, pa se noben ni sel cepiti.
Tudi do epidemije ni prislo, pa so govorili o neki kvazi epidemiji in ni bilo nobene karantene...

Otroci množično umirajo po cepljenju
priden.gif


Tista deca, ki je imela težave zaradi cepiva, je imela težave že od prej.

Cepivo je lahko samo pokazalo zdr. težavo, ki se bi slej ko prej itak pokazala.

Kje so tile famozni primeri o deci, ki je imela hude težave zaradi cepljenja?
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
ksz

Tukaj ste se verjetno vsi cepli..., pa kaj vam kaj manjka?... eni pacienti pa so bolj pametni od zdravstvene doktrine in moj sonček oh in ah.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

Pri cepljenju je drugače. Če ne cepiš sončka potem ko se doseže kritična masa takih sončkov kar naenkrat sistem cepljenja ne deluje več. Torej z necepljenjem sončka ne ogrožaš samo njega ampak celo (tudi cepljeno) populacijo. Tu se ne gre zanašat več na ljudsko pamet (oz. neumnost) ampak mora neka uradna oseba udarit po mizi in bit hitler/bog ker drugače ne gre.

Torej praviš, da tudi cepljen otrok ni varen? Tudi cepljen lahko dobi bolezen, proti kateri je cepljen? Kakšen pa je potem smisel cepljenja?

Kot sem že napisal, moj otrok je cepljen, mi pa gre na živce tale mantra o tem, da je moj otrok varen samo, če so cepljeni vsi okrog njega...
Ne vsi, velik procent pa ja. 100% varnosti ni. Je pa lahko na obladljivo nizki ravni.
Obstajajo analize, matematični modeli in simulacije precepljenosti in modeli in simulacije širjenja okužb oz. vplivi na pojave epidemij. Alter tega seveda ne rabi, dovolj je že, da nek samooklican znalec v levem kolenu čuti, da nekaj je tako ali drugače in tisti njegov "se mi zdi" prodaja za suho zlato.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Manjka nam to, da imamo polne riti, ker smo bili v času socializma vsi cepljeni in zato vsi zdravi. In očitno nimamo drugi problemov, kot viseti na forumih
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:Tudi v Sloveniji je cepljenost gripe 3%, sploh po propagandi na zdr. domovih, ukc lj ogromni plakati, pa se noben ni sel cepiti.
Tudi do epidemije ni prislo, pa so govorili o neki kvazi epidemiji in ni bilo nobene karantene...

Razen seveda infarktnega stanja zaradi dihalnih obolenj na urgencah in vseh bolnicah, ki je trajalo mesec in pol, in šele prejšnji teden so spet dovolili bilokakšne obiske po bolnicah zaradi tega. Ampak, ne, to ni bila nobena kvazi epidemija. Čisto prava je bila.
grims-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:


Tista deca, ki je imela težave zaradi cepiva, je imela težave že od prej.

Cepivo je lahko samo pokazalo zdr. težavo, ki se bi slej ko prej itak pokazala.

Kje so tile famozni primeri o deci, ki je imela hude težave zaradi cepljenja?

Si upaš pogledati v oči in povedati to staršem,ki so imeli pred cepljenjem normalne in zdrave otroke? Če bi ti zdravnik rekel,da je recimo 1 od 20 ali 30 možnosti,da tvoj (zdrav) otrok postane tak kot tile na posnetku,bi ga cepil brez slabe vesti?
grims-1.gif





Imel je težave že od prej?? Khmmm...

 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
Jp, večina teh je imelo težave že prej. Izražene ali prikrite. In te prikrite samo čakajo na sprožilec(če se bi recimo alergija pokazala ob cepljenju, bi se pa enkrat drugič) ali pa se naključno izrazijo v kakem mesecu okoli cepljenja(ker je cepljenj kar nekaj, je kar dosti šans za zadetek)

In ne zdravnik ne bo dal šans 1:20, ker takega cepiva ni. Bo pa dal 1:100000 za možnost težjih posledic zaradi cepljenja, tako kot je v realnosti.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik luciano pravi:
ksz

Tukaj ste se verjetno vsi cepli..., pa kaj vam kaj manjka?... eni pacienti pa so bolj pametni od zdravstvene doktrine in moj sonček oh in ah.

Meni in mojemu otroku ne manjka nič, imamo pa v sorodstvu človeka, ki je dobil velike probleme takoj po cepljenju in s tem živi že petnajst let
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Jp, večina teh je imelo težave že prej. Izražene ali prikrite. In te prikrite samo čakajo na sprožilec(če se bi recimo alergija pokazala ob cepljenju, bi se pa enkrat drugič)

OK,tvoj otrok ima prikrito težavo (za katero ne veš),ki čaka na sprožilec (cepljenje).

Boš tvegal in ga dal cepiti?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
OK,tvoj otrok ima prikrito težavo (za katero ne veš),ki čaka na sprožilec (cepljenje).

Boš tvegal in ga dal cepiti?
Seveda. In sem ga tudi dal cepiti.
Ker je šansa za kaj takega dovolj majhna, ter prednost precepljenosti odtehta vso tveganje.

btw, če ima katerikoli otrok tako težavo, ga z izogibanjem cepljenja ne boš ničesar rešil. Mogoče le malo prestavil problem.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:


Tista deca, ki je imela težave zaradi cepiva, je imela težave že od prej.

Cepivo je lahko samo pokazalo zdr. težavo, ki se bi slej ko prej itak pokazala.

Kje so tile famozni primeri o deci, ki je imela hude težave zaradi cepljenja?

Si upaš pogledati v oči in povedati to staršem,ki so imeli pred cepljenjem normalne in zdrave otroke? Če bi ti zdravnik rekel,da je recimo 1 od 20 ali 30 možnosti,da tvoj (zdrav) otrok postane tak kot tile na posnetku,bi ga cepil brez slabe vesti?
grims-1.gif




<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/pwRQSanJFJs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Imel je težave že od prej?? Khmmm...

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/mSjVZx4jnuY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Kaj imaš raje. Da ne cepiš sončka, faše hudo bolezen in jo prenese še na ostale sončke, pri čemer jih par umre.

"Čakali" te bodo.

Citat:

Prenašanje nalezljivih bolezni
177. člen
(1) Kdor se ne ravna po predpisih ali odredbah, s katerimi pristojni organ odredi pregled, razkuženje, izločitev bolnikov ali kakšne druge ukrepe za zatiranje ali preprečevanje nalezljivih bolezni pri ljudeh in s tem povzroči, da se nalezljiva bolezen razširi, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.
(2) Enako se kaznuje, kdor se ne ravna po predpisih ali odredbah, s katerimi pristojni organi določijo ukrepe za zatiranje ali preprečevanje kužnih bolezni pri živalih, ki se lahko prenesejo na ljudi, in s tem povzroči, da se kužna bolezen prenese na ljudi.
(3) Kdor stori dejanje iz prvega ali drugega odstavka tega člena iz malomarnosti, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do šestih mesecev.
(4) Če ima dejanje iz prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena za posledico smrt ene ali več oseb, se storilec kaznuje za dejanje iz prvega ali drugega odstavka z zaporom do osmih let, za dejanja iz tretjega odstavka pa z zaporom do petih let.

priden.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:

btw, če ima katerikoli otrok tako težavo, ga z izogibanjem cepljenja ne boš ničesar rešil. Mogoče le malo prestavil problem.

Torej na tisoče zdravih necepljenih otrok (tudi starejših) samo čaka,da se jim pojavi problem? Kaj pa primeri odraslih s težavami po cepljenju? Pa dokazani dokumentirani primeri 11 in 12 letnih (prej zdravih) deklic s takojšnjimi zelo hudimi težavami po cepljenju proti HPV?



 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:

btw, če ima katerikoli otrok tako težavo, ga z izogibanjem cepljenja ne boš ničesar rešil. Mogoče le malo prestavil problem.

Torej na tisoče zdravih necepljenih otrok (tudi starejših) samo čaka,da se jim pojavi problem? Kaj pa primeri odraslih s težavami po cepljenju?
Točno tako. Če ima predispozicijo za določeno težavo, se slej kot prej naleti na zadevo, ki to težavo sproži. Pri večini se to zgodi že v mladosti, jasno pa ne pri vseh.
btw, necepljene otroke za bonus čakajo še druge nevarnosti
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Jp, večina teh je imelo težave že prej. Izražene ali prikrite. In te prikrite samo čakajo na sprožilec(če se bi recimo alergija pokazala ob cepljenju, bi se pa enkrat drugič)

OK,tvoj otrok ima prikrito težavo (za katero ne veš),ki čaka na sprožilec (cepljenje).

Boš tvegal in ga dal cepiti?
Ja, sem tvegal in dal cepit in verjemi, bil sem pred precej hudo dilemo, zakaj ti tu ne mislim razlagat.

Vsi anticepilci bi lahko energijo usmerili v to, da bi se prevetrilo cepilni program, da bi se izbiralo cepiva, ne pa da limate posledice nekega cepiva, ki sploh ni obvezno v temo o obveznem cepljenju.

Zanimivi ste mi res. Od staršev nedonošenčka, ki NE BO cepljen po programu, ker je zanj tveganje preveliko slišiš vse mogoče, pa ravno onadva bi morala zagovarjat cepljenje vseh okoli njunega otroka. Iz njunih ust sem celo slišal, da onadva zagovarjata imunost po naravni poti, se pravi z naravno selekcijo
13.gif
Taki se sploh ne zavedajo, kaj je naravna selekcija.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Naravna selekcija pri otroških boleznih je samo troje:
-delež populacije preboli bolezni brez posledic, in je nanje nato imuna
-delež populacije preboli bolezni z več ali manj posledicami, in je nanje nato imuna
-delež populacije med potekom bolezni umre.

Tako enostavno je to.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj to je to. Bio eko starši sončka ne cepijo, ga pazijo itd., pije čebelice ipd pizd....

A smola, pride v stik s podobnim sončkom, ki je zbolel in ga niso tak pazili.

Oba sončka papa
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

Pri cepljenju je drugače. Če ne cepiš sončka potem ko se doseže kritična masa takih sončkov kar naenkrat sistem cepljenja ne deluje več. Torej z necepljenjem sončka ne ogrožaš samo njega ampak celo (tudi cepljeno) populacijo. Tu se ne gre zanašat več na ljudsko pamet (oz. neumnost) ampak mora neka uradna oseba udarit po mizi in bit hitler/bog ker drugače ne gre.

Torej praviš, da tudi cepljen otrok ni varen? Tudi cepljen lahko dobi bolezen, proti kateri je cepljen? Kakšen pa je potem smisel cepljenja?

Kot sem že napisal, moj otrok je cepljen, mi pa gre na živce tale mantra o tem, da je moj otrok varen samo, če so cepljeni vsi okrog njega...

Spet, statistika. Takoj ko iz enačbe vzameš dejstvo, da je populacija splošno imuna (do tiste maximalne verjetnosti, ki jo definira učinkovitost cepiva) prideš do tega, da se število potencialnih potentnih prenašalcev znatno poveča - torej iz tistih nekaj procentov, kjer (statistično) cepivo nima polnega učinka. In ko bo tvoj otrok, sicer pravilno cepljen in vse, prišel v to kritično populacijo in če tam pride do okužbe (pri necepljeni populaciji je verjetnost širjenja zagotovljena), se bo virus jako mnogo namnožil, razširil in lahko ima ravno tvoj otrok "smolo", da njegov imunski sistem nima 100% možnosti obrambe (torej, pade v procent nepopolnega učinkovanja cepiva) in vseeno zboli. Kar precepljenost preprečuje s tem, da je verjetnost izbruha zelo zelo majhna. Ko pa bomo enrkat imeli na kupu veliko svobodomiselnikov, pa se bodo spet začele pojavljati tragedije in spet bo stroka kriva
crazy1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:


Tista deca, ki je imela težave zaradi cepiva, je imela težave že od prej.

Cepivo je lahko samo pokazalo zdr. težavo, ki se bi slej ko prej itak pokazala.

Kje so tile famozni primeri o deci, ki je imela hude težave zaradi cepljenja?

Si upaš pogledati v oči in povedati to staršem,ki so imeli pred cepljenjem normalne in zdrave otroke? Če bi ti zdravnik rekel,da je recimo 1 od 20 ali 30 možnosti,da tvoj (zdrav) otrok postane tak kot tile na posnetku,bi ga cepil brez slabe vesti?
grims-1.gif




<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/pwRQSanJFJs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Imel je težave že od prej?? Khmmm...

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/mSjVZx4jnuY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ja, in? Kaj naj bi prikazovali teli jutubi?
confused-1.gif


Če bi bil sam otrok tako zabitih staršev, da bi posnetke mene dajali na YT, bi se tudi bridko zjokal
smirk-1.gif