Necepljeni sončki v Lenartu

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Jaz sem prepričan da so za možgansko stanje takšnih staršev krivi jutub, facebook in forumu. Ker kake rezultate tam tvorijo razni brainstormingi, to ne moreš verjet
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:(4) Temeljni problem necepljenja je v tem, da nezanemarljivega števila ljudi ne znamo prepričati z argumenti. Zato napenjamo mišice, grozimo, izločamo ... skratka kopljemo okope. Namesto razuma (ki je že na začetku životaril) podžigamo čustva in rešitve v tej smeri zanesljivo ne bo.
To se meni zdi tak argument, kot da bi rekel, da grdi policisti kaznujejo za hitro vožnjo in vožnjo v napačno smer po avtocesti. Represivni organi napenjajo mišice, namesto da bi lepo prepričevali z argumenti, da je to nevarno. Vsakdo pa ve, da vsaka vožnja v napačno smer po avtocesti ali denimo rikvercanje, ker si za 20 metrov zgrešil odcep, še ne pomeni smrti.
Zdravniki niso brez napak. Starši pa še manj. Medicina bo v naslednjih desetletjih gotovo prišla do spoznanj, ki bo sedanje načine zdravljenja postavila v isto luč kot sedaj gledamo na zdravljenje s pijavkami v srednjem veku.
Pri nas se sistemsko skriva napake v zdravstvu, kar pravzaprav nikomur ne koristi. Lahko zakonsko omejimo odškodnine, ali jih celo ni, ampak vedeti se mora, kaj bi bilo v nekem primeru verjetno bolje.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Ko pride do teme cepiti / ne cepiti dobim vedno pike, pa sem cepljen :D

Kot kaže nas bo morala kot družbo strezniti ena huda epidemija bolezni ki je z programom cepljenja že zajezena (pozabljamo da izbrisane so samo črne koze, vse ostalo je še prisotno). Takrat bodo vsi sončki kar naenkrat precepljenji, magari večkrat, pa nobenega ne bo zanimala vsebnost živega srebra, pojavnost avtizma...sploh ko bodo videli kaj naredi otroška paraliza, davica, mumps....bojim se da bo do tega nekoč moralo priti. In žal mi je tek otrok, ki bodo takrat nezaščiteni zaradi staršev, ki si mislijo da vedo več kot celotna znanstvena srena (da, tudi tisti grdi na dnar navezani farmacevti). Še bolj žal mi je tistih ki bi radi bili cepljeni, vendar ne smejo biti.
Znanost se je skozi zgodovino borila, da je dobila največjo vojno proti bolezni (včasih jim je dol viselo za raka in kap) in sedaj jo bomo začeli zgubljati zaradi ne cepljenje populacije in neodgovorne rabe antibiotikov.

Resno upam na zakonodajo da nekaj naredi v tej smeri...sedaj se vsi hecajo, ko bo pa izbruh bomo pa jokali, da, tudi mi cepljeni, ker cepivo deluje, ko je cepljen dovolj procent populacije (in potem slišiš...zakaj bi ga cepila, če pa ni 100% zaščiten, nevem zakaj ga pol v avtu privezeš in daš na bučo čelado ko gre na bicikl).

Pediatrinji pa sam kapo dol, čim več takih, pol pa nej se sončki zdravijo pri zdravilcih.

Popolnoma se zavedam stranskih učinkov cepiv, sam dvomim da se ljudje zavedajo "glavnih" učinkov nalezljivih bolezni
 
Nazadnje urejeno:

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Citat:
mešaš jabolka in hruške. v vsakem poklicu imaš boljše in slabše primerke, tudi med zdravniki je precej šalabajzarjev. v družini smo že imeli opravka s takimi.
glede alergij, mene so zdavniki še vedno vprašali, če je otrok alergičen na kaj, preden so predpisali zdravilo. pa tudi če me ne bi, bi jih sam predhodno opozoril.
ampak to so specifični primeri, ki so odvisni le od sposobnosti, komunikativnosti, ..., posameznega zdravnika, to nima nič veze s precepljenjostjo celotne populacije, kjer gre za sistemsko zadevo.

Ti mešaš sadje, jest od sadju ne govorim. Razloži mi princip vactinatorja kateri more pregledat (obnem še sistematski pregled) otroka.

- se pravi zdr karton
- pregled otroka
- itd....

poštepsa caa 60 otrok v 2 urah...

Razloži mi, še psa ne sfolagajo tako hitro, če računamo da more vpis naresti online na vurs.

Ni specifika, ampak realnost. Od kar sem prasico tožil daje sedaj staršem vprašalnik na kaj je otrok alergičen in še podpisat more.
Dej povej zakaj hodjo na fax če jim laik more pisat, kar morjo oni prevert.

Tvoja komunkativnost je lari fari... cepi po načinu štepsanja, sprašuje se pol..

Še več napišejo zdrav.. nato pa fasal hudo alergijo, ni krivo cepljenje dogaja se, al pa še slabi kak epileptičen napad..
Zdej se sprašujete zakaj se folk upira...

Hostnikov ustni vprašalnik
- a je veliko bombončkov
- a je redno
- a je veliko umetne hrane

potem se neha...
Kakšen fax rabiš za to, a mi razložiš, ker to bi lahko izvajal vsak z srednjo biotehniško - pa še ta bi se držal nekih načel in pravil vactinatorja.

Pr men je sedaj extra previdna, pri drugih pa ma normo 2-3 razrede poštpsa v 2 urah. Seveda Prešernova ima to pri privat ordinaciji.
Sistem je... a le za stareše, ko gre za dobiček

naj en starš pove, če so ga dali na test za sestavine zdravil......

en naj pove...

ga ni junaka!
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Ti imaš težave z zdravnic oz. pediatrinjo, kar ti verjamem. Niso vsi zdravniki dobri, eni so celo slabi, arogantni itd....ravno tako kot odvetniki, gostinci, gradbinci, učitelji...tudi naš zdravstveni sistem ni perfekten

Ko pa postaviš na tehtnico tveganje cepljenja in kaj cepljenje doprinese celotni populaciji, pa ni vprašanja a je dobro ali ne.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
... čeprav v primeru psov dejansko gre za bando profitiskalsko oz. celo profitojemalsko, ker so dolga leta silili cepiti ob letu obsorej, čeprav je cepivo po specifikaciji držalo dlje. Way dlje.

Ampak ja, ne vidim teh epidemij stekline.
Na balkanu pa imajo še steklino, ker veliko ne cepi psov. No pa tudi lisic ne cepijo glih zelo zavzeto
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Prijateljica zdravnica pravi da komplikatorje opazi iz prve ,saj soncka praviloma v ambulanto pripeljeta kar oba ali je zraven se babi , normalne matere pridejo same.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Vse razumem, samo dejansko so za nezaupanje v cepiva krivi ravno pediatri....

Po načinu štepasanja, sprašuj kasneje. Na svetu je sedaj toliko alergij, da jih še ni bilo.
- kartonov se ne gleda
- sprašuje se starše (alergije intd...)
- podpisat sedaj po novem more starš...

Tukaj gre predvsem za malomarnost. Privat ordinacije so plačane, štepsajo pa kot po tekočem traku. Še enkrat veterinarji pametujejo, da imajo večjo odškodnisko odgovornost kot zdravniki.

Ker tam jih tožijo takoj, tukaj pa cehi sami sebe preiskujejo. Sej če pogledamo pri nas felerjev ni, pa četudi dajo živorojenca v mrtvašnico. Al pa če gledamo...

Vsi se izgovarjajo na sistem. GSK ima podpisano z državo, da njih tožit ni mogoče. GSK-jevega papirja tudi ne dobiš z cepljenjem, pa ga dobiš pri vsakem zdravilu...

Stvar je smešna. Aroganca me ne moti, če pa potem ne odgovarja za svoj šalabajrizem pa ni več hec. Koliko zašuštrov je blo, k folk sploh ne ve. Če poslušamo, Radana na sodišču, ti je slika jasna.

Noben o odmerkih nič ne ve, noben ne kontrolira, sestre se ne spovnijo, zunanji izvedenec pravi tako, naš izvdenec drugače..

potem pa ceh pravi mi smo strokovnost, odgovornost in ne vem kaj še...

Pa še nekej bomo primpomnili, a štrajka ceh za tobak ne ker je premočen lobij, a štrajka za alkohol ne ker je premočen lobij, a štrajka za marihuano - da ker ni lobiija in zastonj zdravil ni tega v zdravstvu ni....

A štrajkajo zaradi Lafarga - ne tam stroka izmeri vse ok...

itd...
sistem, ja samo potem se ne čudi...

Če gledamo cepljenje ali pa kardiovaskularne bolezni.... pa tam jih statistično skoraj največ gre... Nikjer ne vidim, sladkor, konzervansi, škodljive maščobe...

Nobenega nikjer, vsi so tih. Al pa pri štrajku, samo da so plače dvignil, pretveze za bolnika gre (kaj pa je to)?
Ok polemike zaradi cepljenja, pa delajo take...

GSK online propaganda. Generike ne dopuščajo.....
Cehu ne verjame noben več, niti sami zdravniki ne.

Tak je pač danes svet.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

lej, pri tebi je drugače, ko je otrok alergičen in ima že neke težave

jaz govorim o bioneko razlogih, ko so sončki sicer zdravi
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik poldo pravi:
Prijateljica zdravnica pravi da komplikatorje opazi iz prve ,saj soncka praviloma v ambulanto pripeljeta kar oba ali je zraven se babi , normalne matere pridejo same.

te tudi jaz opazim takoj
priden.gif
če ne prej, ko sončka pokličejo po imenu
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Problem, ki ga omenjam tukaj je to...

Da kamot ti al pa jest cepiva otroke, dvakrat mi pokažeš in bom znal.
Večino reakcij na cepivo bi lahko preprečili, če bi izvajali pravilno in po predpisih, ne pa z množičnim štepsanjem..

Kot zanimivost povem, da so izvajali cepljene, ko so vsi vpili ne v bolnišnice, zaradi viroz.....

Kup otrok je mankalo in mnogi z vročino, poštepsala je vse brez izjeme.

Ordinacija Hostnik. To babo so že večkrat prijavili.
Baje jo spet ovajajo zaradi nestrokovnosti.

Ima kapaciteto 2-3 razrede v 2 urah skupaj z sistematskim pregledom ter cepljenjem.

Čist tko laično če jih je recimo 60 pa jih je v 3 razredih več je to 2 na minuto. Kako bo baba prebrala karton in list z alergijami, ki jih dajejo staršem.

Lej nisem iz foha, pa ne rabim bit, da bi vedu, da gre kurbiiii le za denar.
in ja baje jo spet prijavljajo..

samo vemo kam romajo te pritožbe.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Na svetu je veliko več alergij kot prej zato
1. Ker sedaj vsemu rečemo alergija, včasih si pa kuhal, jokal ali se slinil
2. Ker vsi dojenčki preživijo, včasih pa je prvi alergični napad bil tudi zadnji in niso ugotovili alergije, ampak smrt.
In da, veliko več otrok preživi ravno zaradi cepljenja.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

ata čaka doli, povedan

sicer pa jaz hodim poleg na preglede, zdaj je itak dolgo mir pa otrok vse sam reši...
smile-1.gif
ko mu je rekla psihologinja al kaj je, da neke like skup da, je dobila odgovor, da je zmatran...
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik Sine370 pravi:
Jaz se sicer ne strinjam z necepljenjem, ne strinjam pa se tudi z zdravnico! Po mailu sem ji postavil samo eno vprašanje. Kakšno prisego je dala, HOPOKRATOVO ali HIPOKRITOVO.
Odgovora ni!
Zdravnica dela na podlagi stroke, ki med drugim predvideva da se zdravi ljudje cepijo.
Tisti, ki standardno (uradno) zdravstvo zavračajo, se komot zatečejo k zdravilcem ali pa veterinarjem zaradi mene,
Samo bodite dosledni in hodite k šintarjem in vračem tudi takrat, ko vas zgazi avto npr.
Hipokratova prisega pravi, da bo zdravnik pomagal/zdravil po svojem najboljšem znanju in vedenju. O tem pišem jaz!
Kako bo država uredila stvari,je verjetno jara kača, ki se bo vlekla še leta.
Torej skušaš meni podtaknuti nekaj česar nisem napisal niti zagovarjal!
Kdo bo hodil k veterinarju/vraču, ni moja stvar!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:

te tudi jaz opazim takoj
priden.gif
če ne prej, ko sončka pokličejo po imenu


Sneči, pejd sm - če čš.
smile-1.gif

kam?
Sicer pa vemo za primere, ko je foter hodil gnjavit svojo sončico v diskoteko, naj gre domov in ji postavljal neke policijske ure, pa je sončica bila stara 18+. Pa fante odganjal vstran od nje ... tak da ni nič novega v teh starševskih razmerjih.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ti sam si tako plastična ponazoritev problema, da si že skoraj karikatura. Točno v tem je težava, da je že vsak qratz ki mu je uspel otroka narest strokovnjak za cepljenje. Ko je na vrsti vrtec je strokovnjak za varstvo in vzgojo, v šoli je že v prvem tednu pedagog,....skratka sveznalac za vsa področja.

Še preden si v ambulanto stopil si vedel do giba natančno kaj vse mora narest dr. Id.iot, ki se je opravila, ki ni nič več kot jebeno cepljenje učil 15 let. Po vrhu je pa še zloben in bi iz čistega veselja naredil vsak teden 80 invalidov, če mu pozorni starši, dedki in babice ne bi gledali pod prste.

Ampak ajde, ti si samo posledica sistema, ki posamezniku ves čas govori da vse lahko. Zato greš danes po zavarovanje in sveče na pošto, po plenice, loto in kruh na bencinsko, za knaufat pokličeš frizerja, zobe ti pa avtomehanik zaplombira. Vsi znamo vse, če pa česa po kakšnem nesrečnem naključju ne, mamo pa yt in google. Še (niti približno) pismen ti ni treba biti pa ti je vse jasno.