Necepljeni sončki v Lenartu

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.887
113
Citat:
Uporabnik Sine370 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
http://www.rtvslo.si/zdravje/bolezni-zdravila/pediatrinja-iz-lenarta-zmerjajo-me-s-hitlerjem/415562

Vse več staršev se odloča, da ne bodo cepili svojih otrok. Leta 2016 je na Ministrstvo za zdravje prispelo okoli 600 vlog za opustitev cepljenja. In posledice? Število cepljenih ponekod ne dosega več deleža, ki zagotavlja zaščito vsej populaciji

Stroka se z upadanjem cepljenja sooča na različne načine, pediatrinja iz Lenarta je prosila celo za ugovor vesti. Zdaj je zdravnikom prisluhnila tudi država. Predlog Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju tako predvideva, da bodo morali starši necepljenih otrok plačati zdravljenje, če bo malček zbolel za boleznijo, ki bi se jo dalo preprečiti s cepljenjem.

"Zmerjajo me s Hitlerjem"
Bernarda Vogrin, pediatrinja v Lenartu, ki je nedavno pri Zdravniški zbornici zaprosila za ugovor vesti, nam je povedala, da se je za ta ukrep odločila že pred leti. To je storila zaradi zaščite hudo bolnih pacientov: otrok z levkemijo in presajenim srcem in drugih hudo bolnih otrok, ki iz zdravstvenih razlogov ne smejo biti cepljeni. Dodala je, da "nikakor ne pričakujem, da bi ljudje, ki me zaradi ugovora vesti zmerjajo z Bogom, s Hitlerjem in z javno delavko, ter vneto pozivajo k opustitvi zdravniškega poklica, kadarkoli zmogli razumeti stiske zdravnikov."

-----------------------

Tak je to danes, ja.

Ultra bio eko trend.

Ko malo pogledam po svojem FBju in frendih, ja m... no, saj zdaj je že vsak strokovnjak s kupljenimi diplomami za zdravo prehrano, fitnes itd... tolko da ti ne ponudijo še številk za loto
hysterical-1.gif


Kam smo zabredli, da se sončkov več ne cepi.

Očitno bo potrebna ena huda epidemija, da bo še kakšna tragedija...
Jaz se sicer ne strinjam z necepljenjem, ne strinjam pa se tudi z zdravnico! Po mailu sem ji postavil samo eno vprašanje. Kakšno prisego je dala, HOPOKRATOVO ali HIPOKRITOVO.
Odgovora ni!

Ti si en butelj pa se tega sploh ne zavedaš. Nikjer ni napisala, da bo odklonila nujno zdravljenje teh otrok, ne želi pa biti več izbrana pediatrinja. Starši naj pač svojim sončkom poiščejo pediatra, ki mu zaupajo.
Pa si hipokratovo prisego sploh prebral?
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Men ni jasno kaj se tem staršem mota po glavi. Ne bi cepljenja, ne bi zdravil, za koji k... pa pol grejo k dohtarju??? Nočeš, v redu, ostani doma!!! Kaj pa naj dohtar po njihovem dela? Maha z bajalico in kliče duhove???
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Men ni jasno kaj se tem staršem mota po glavi. Ne bi cepljenja, ne bi zdravil, za koji k... pa pol grejo k dohtarju??? Nočeš, v redu, ostani doma!!! Kaj pa naj dohtar po njihovem dela? Maha z bajalico in kliče duhove???
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Še ena zanimiva štorija, ko je bil naš cepljen, sem za foro prosil za informacije o strankih učinkih. Vsak ****** aspirin ima to priloženo, pri cepljenju tega ne dobiš. Svašta!

Po zakonu ti jih mora dati. In ja, verjetno si bil spet "prvi, ki jih je hotel videti".

Ni hudič, da niso kje na netu.
In ko naletiš na dva, tri takšne zaplete s pediatrinjo, se začneš spraševati, s kakšnim sranjem sploh cepijo naše otroke. Mu je res vbrizgala preverjeno zadevo, ali nabavlja kje na črnem trgu v Bosni.

Opa, pa te mamo
aplauz.gif


Namesto v naročnino na internetno povezavo investiraj še v kondome. Čeprav je že malo pozno...
bonk.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Problem je popolnoma enak kot v primeru sharky. Nekdo, ki je pogledal 10 filmčkov na youtubu, ima mnenje in s tem mnenjem bi polemiziral z nekom, ki je za to, da si drzne imeti mnenje, študiral 100 let. V sharkijevem primeru je pač zadeva toliko bolj potencirana, ker bi retard z youtube izobrazbo kar povprek razveljavljal fiziko, matematiko, zgodovino in še kopico drugih, bolj ali manj eksaktnih ved. Dejstvo, da nekdo z njim ne želi polemizirat pa jemlje potem kot dokaz zarote.

V primeru cepljenja gre, poleg naštetega, še za totalni egoizem. In seveda facebook, ki takšnim retardom daje zalet.

Zdravnici se zdi zamalo, da bi zdaj namesto opravljanja dela, za katerega je usposobljena, spreobračala ravnozemaljce. Tako kot fizik ne bo šel šarkiju dokazovat okroglosti zemlje.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
Men ni jasno kaj se tem staršem mota po glavi. Ne bi cepljenja, ne bi zdravil, za koji k... pa pol grejo k dohtarju??? Nočeš, v redu, ostani doma!!! Kaj pa naj dohtar po njihovem dela? Maha z bajalico in kliče duhove???

V resnici se jim sanja ne. Ko bo otrok hudo zbolel, bo pač dohtar malo pomahal s čarobno pačko in vsi bodo odšči srečni domov, papcat svoje keto-only diete
smirk-1.gif
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.813
504
113
ne želi si

Za svoju djecu dala bih sve. Ne znam zašto je tako ispalo, no ponekad mi se čini da je Bog imao plan. Tomina smrt nije bila uzaludna jer se trudim osvijestiti druge roditelje, dati im informaciju koja nisam imala. Nikad nisam čula za pneumokok niti sam znala da postoji cjepivo. Da sam to znala, a nisam cijepila svoje dijete, nikad si ne bih mogla oprostiti . Neka ljudi pitaju pedijatre te se informiraju. U međuvremenu, mene je Bog nagradio s još dvoje djece. Lino Stjepan ima tri godine, a Nikol se rodila lani. Svu djecu dala sam cijepiti, a Nikol æe dobiti cjepivo kad dođe vrijeme – odlučna je Irena. Kažu kako vjeruju da ih Toma gleda i pazi s neba, a osjeæaju njegovu nazočnost cijelo vrijeme.

http://www.24sata.hr/news/moj-sin-1-je-umro-jer-se-nije-cijepio-protiv-pneumokoka-512482
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Saj to je vse logično. Pravim, da sem tudi sam dal otroka cepit, ker vem tudi sam, da si ne bi nikoli oprostil, če otrok kdaj potem zboli za kakšno takšno boleznijo. Pač daš cepit, ker smo to vsi dali skozi.

Pravim pa, da razumem te starše, ki jih ne dajo cepit, ker so za ta nered krivi predvsem pediatri zaradi svoje nestrokovnosti, neprofesionalnosti in površnosti. Otroci pa so pri starših še posebej občutljivi področje - naši sončki. Ko imaš par slabih izkušenj, tudi sam podvomiš v marsikaj in padeš v kakšno od teorijo zarot.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
ksz

V ZDA, kjer je sicer zasebna iniciativa bog i batina, velja naslednje:

1. Brez potrdila o cepljenju (razen seveda upravičenih izjem) otroka ne moreš vpisati v javni vrtec
2. Brez potrdila o cepljenju otroka ne moreš vpisati v javno šolo

Pika. In konec vseh razpravljanj.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Sine370 pravi:
Jaz se sicer ne strinjam z necepljenjem, ne strinjam pa se tudi z zdravnico! Po mailu sem ji postavil samo eno vprašanje. Kakšno prisego je dala, HOPOKRATOVO ali HIPOKRITOVO.
Odgovora ni!
Zdravnica dela na podlagi stroke, ki med drugim predvideva da se zdravi ljudje cepijo.
Tisti, ki standardno (uradno) zdravstvo zavračajo, se komot zatečejo k zdravilcem ali pa veterinarjem zaradi mene,
Samo bodite dosledni in hodite k šintarjem in vračem tudi takrat, ko vas zgazi avto npr.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.642
3.886
113
Pri nas je bilo tako:

V kartoteki na debelo piše alergičen na penicilin, nadomestna pediatra predpisala penicilin (peljala pa je tašča k pediatru)..

En teden jesenic in infuzija, dežurni nas je nadrl, kot smo otroka vozili, čeprav ga je po alergični reakciji poslala ista dravnica ponovno domov. (napisala sirup claritin)

Otrok je bil v hrastah po celem telesu... Noben nič.

Pri cepljenju isto. V dežurni tulili kot smo hodili, zopet Jesenice infuzija teden dni.... [cenzura] ni odprla niti kartoteke ni vedela za alergije..

Čeprav je vactinator
imel zdravstveni karton...

Grem k tej butari in vprašam, ste odprli karton, niste videli alergij. Psa se bolj pogleda ko se ga cepi kot otroka..

Je pa še ena štorija, albanec prišel z rdečkam v šolo... Okužil se je cepljeni..
Hosnikova pravi, da je cepivo buletproof.

Zdej pa men razložite kako je to mogoče. Ko sončka na dežurno pripelješ te napizdevajo, ko rečeš sem od pediatra utihnejo.
Zgleda da faks ni dovolj niti specializacija ne.....

Ko zdravnik zajebe noben ne odgovarja! to je fact, veterinarji se zajebavajo, da imajo odškodnisko več odgovonosti kot zdravniki.
Kar je res.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
kzs
to da nebi cepili je klasično izogibnje odgovornosti s tem da pravice bi pa imeli.

če ni cepljen naj se jim odreče javno šolo pa vrtec pa naj jih šolajo doma. pa če zbolijo z boleznimi za katere smo ostali cepljeni naj starši plačajo zdravljenje. enostavno naj se jim jasno pove med čem lahko izbirajo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Pri nas je bilo tako:
...

Ko zdravnik zajebe noben ne odgovarja! to je fact, veterinarji se zajebavajo, da imajo odškodnisko več odgovonosti kot zdravniki.
Kar je res.
mešaš jabolka in hruške. v vsakem poklicu imaš boljše in slabše primerke, tudi med zdravniki je precej šalabajzarjev. v družini smo že imeli opravka s takimi.
glede alergij, mene so zdavniki še vedno vprašali, če je otrok alergičen na kaj, preden so predpisali zdravilo. pa tudi če me ne bi, bi jih sam predhodno opozoril.
ampak to so specifični primeri, ki so odvisni le od sposobnosti, komunikativnosti, ..., posameznega zdravnika, to nima nič veze s precepljenjostjo celotne populacije, kjer gre za sistemsko zadevo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.887
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Pri nas je bilo tako:

V kartoteki na debelo piše alergičen na penicilin, nadomestna pediatra predpisala penicilin (peljala pa je tašča k pediatru)..

En teden jesenic in infuzija, dežurni nas je nadrl, kot smo otroka vozili, čeprav ga je po alergični reakciji poslala ista dravnica ponovno domov. (napisala sirup claritin)

Otrok je bil v hrastah po celem telesu... Noben nič.

Pri cepljenju isto. V dežurni tulili kot smo hodili, zopet Jesenice infuzija teden dni.... [cenzura] ni odprla niti kartoteke ni vedela za alergije..

Čeprav je vactinator
imel zdravstveni karton...

Grem k tej butari in vprašam, ste odprli karton, niste videli alergij. Psa se bolj pogleda ko se ga cepi kot otroka..

Je pa še ena štorija, albanec prišel z rdečkam v šolo... Okužil se je cepljeni..
Hosnikova pravi, da je cepivo buletproof.

Zdej pa men razložite kako je to mogoče. Ko sončka na dežurno pripelješ te napizdevajo, ko rečeš sem od pediatra utihnejo.
Zgleda da faks ni dovolj niti specializacija ne.....

Ko zdravnik zajebe noben ne odgovarja! to je fact, veterinarji se zajebavajo, da imajo odškodnisko več odgovonosti kot zdravniki.
Kar je res.

Kaj ma to veze s cepljenjem? Natakni to zdravnico na kolac, al pa karkoli že hočeš, samo taki primeri nimajo nobene veze z obveznim cepljenjem in temo v katero si napisal svojo sicer upravičeno jezo.

PS: Če zaupaš tašči da pelje otroka k pediatru, bi morala tašča prekleto dobro vedet, da je tvoj otrok alergičen na penicilin in mu ga niti pod razno nebi smela dati. Seveda pa to ne opravičuje pediatrinje.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Citat:
Uporabnik skala pravi:
kzs
to da nebi cepili je klasično izogibnje odgovornosti s tem da pravice bi pa imeli.

Velja tudi za vsa ostala področja. Začne s cepljenjem, nadaljuje v vrtcu (hrana, spanje), potem šola,.....Pravice (do zdravstvenih storitev) terjam brezpogojno vse in takoj. O dolžnostih (cepljenje) pa lahko razpravljamo na dolgo in široko.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
No, pa še mojih 5c

(1) Zdravnica zelo udobno pojmuje svojo delo na način "vse ali nič". Lahko da ji ne verjamem, ko gre za cepljenje (ki je konec koncev en predpisan - vsiljen? - program), ampak imam pa vero vanjo, ko gre za gripo, prehlad... skratka vsakdanje bolezni. Zaradi te logike vesoljski štoparji nosijo brisače.
In ja, plačana je tudi za to, da tem ljudem razlaga, kaj in kako. Ni vsak dan sončen.

(2) Država bi očitno zaračunavala zdravljenje bolezni, ki bi jih cepljenje lahko preprečilo. Kakor sam razumem, cepljenje (drastično) zmanjša možnost, da oboliš, ampak odpravi je pa ne. Cepljenje torej deluje na populaciji (ker se bolezen ne more širiti), ne pa na posamezniku. Če bodo računali necepljenjim, če zbolijo - kakšno odškodnino bodo ponudili cepljenim, če vseeno zbolijo? Kaj pa cepljeni, ki zboli?

(3) S kaznovanjem - posrednim z zaračunavanjem zdravljenja ali neposrednim z zaračunavanjem neudeležbe - samo dosežemo, da postanemo (še bolj) dvoslojna družba. 1% ima pravico do ugovora vesti ipd, 99% mora biti tiho in s sklonjeno glavo.

(4) Temeljni problem necepljenja je v tem, da nezanemarljivega števila ljudi ne znamo prepričati z argumenti. Zato napenjamo mišice, grozimo, izločamo ... skratka kopljemo okope. Namesto razuma (ki je že na začetku životaril) podžigamo čustva in rešitve v tej smeri zanesljivo ne bo.

(5) Zanimiva logika pri enem od sodelujočih, ko je pediatrinja (mimogrede, gre za zdravnika) hotela cepiti otroka takoj, en drug zdravnik v bolnici pa je predlagal, da ne in potem "je zdravnik rekel, da ne, ona pa bi vseeno" Halo? Dve mnenji, ne vem katero je bolj pravo, ampak če apriori bolj zaupamo pediatru iz bolnice, ki otroka zdravi bolj ali manj na nivoju stateless storitve, kot pediatrinje, ki otroka spremlja že lep čas skupaj z vsemi vrstniki, je nekaj narobe.

Mimogrede, sem cepljen, moji otroci so cepljeni, moj pes je cepljen, in verjamem, da smo kot družba na boljšem, če se nas več cepi - tudi če pri kakšnem ne deluje in celo če pride do kakšnih zapletov (še vseeno bolje takole na suho, ko ni drugih bolezni in so zdravniki blizu, kot da te useka nekje v Borneu ali Sp. Kašlju on top vseh ostalih zadev, ki jih takrat že imaš)
 

TRIROG

Pripravnik
10. jul 2011
76
0
6
Citat:
Uporabnik shift pravi:
problem staršev teh sončkov je ker ko pridejo do zdravnika oni že sami vedo točno kaj je narobe z njihovim sončkom saj so bili 15 minut na googlu,med tem ko pediater ima samo 6 let faksa in 6 let specializacije
To.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.963
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Ampak zanimivo, pri otrocih se o cepljenju pogovarjamo in dvomimo o stroki, pri psih pa to delamo brez problema. saj imajo tam cepiva najmanj enake stranske učinke, verjetno pa še hujše.

Moj na primer je pred cepljenjem z entuzijazmom gledal hčerko (cepljeno), ko je igrala na violino in hoteli smo ga že začeli učiti igrati na ksilofon, sedaj po cepljenju, pa cele dneve prespi in ne kaže več nobenega veselja za glasbo. Zagoto je bilo v cepivu kaj takega, da mu je ustavilo razvoj.

Pa za psa sem moral celo plačati cepivo, banda profitoiskalska.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
... čeprav v primeru psov dejansko gre za bando profitiskalsko oz. celo profitojemalsko, ker so dolga leta silili cepiti ob letu obsorej, čeprav je cepivo po specifikaciji držalo dlje. Way dlje.

Ampak ja, ne vidim teh epidemij stekline.