Necepljeni sončki v Lenartu

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

http://www.rtvslo.si/zdravje/bolezni-zdravila/pediatrinja-iz-lenarta-zmerjajo-me-s-hitlerjem/415562

Vse več staršev se odloča, da ne bodo cepili svojih otrok. Leta 2016 je na Ministrstvo za zdravje prispelo okoli 600 vlog za opustitev cepljenja. In posledice? Število cepljenih ponekod ne dosega več deleža, ki zagotavlja zaščito vsej populaciji

Stroka se z upadanjem cepljenja sooča na različne načine, pediatrinja iz Lenarta je prosila celo za ugovor vesti. Zdaj je zdravnikom prisluhnila tudi država. Predlog Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju tako predvideva, da bodo morali starši necepljenih otrok plačati zdravljenje, če bo malček zbolel za boleznijo, ki bi se jo dalo preprečiti s cepljenjem.

"Zmerjajo me s Hitlerjem"
Bernarda Vogrin, pediatrinja v Lenartu, ki je nedavno pri Zdravniški zbornici zaprosila za ugovor vesti, nam je povedala, da se je za ta ukrep odločila že pred leti. To je storila zaradi zaščite hudo bolnih pacientov: otrok z levkemijo in presajenim srcem in drugih hudo bolnih otrok, ki iz zdravstvenih razlogov ne smejo biti cepljeni. Dodala je, da "nikakor ne pričakujem, da bi ljudje, ki me zaradi ugovora vesti zmerjajo z Bogom, s Hitlerjem in z javno delavko, ter vneto pozivajo k opustitvi zdravniškega poklica, kadarkoli zmogli razumeti stiske zdravnikov."

-----------------------

Tak je to danes, ja.

Ultra bio eko trend.

Ko malo pogledam po svojem FBju in frendih, ja m... no, saj zdaj je že vsak strokovnjak s kupljenimi diplomami za zdravo prehrano, fitnes itd... tolko da ti ne ponudijo še številk za loto
hysterical-1.gif


Kam smo zabredli, da se sončkov več ne cepi.

Očitno bo potrebna ena huda epidemija, da bo še kakšna tragedija...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
Tudi tvoj precepljen sonček ni zaščiten.
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Pediatrinjo podpiram. Zaradi necepljenih so ogroženi drugi otroci in v nekaterih primerih lahko tudi ona, ker pač cepljenje ne predstavlja nujno trajne zaščite pri nekaterih virusih. Male sončke je en profesor na medicinski fakulteti poimenoval bio teroriste. Sicer v kontekstu do svojih starih staršev, ki jih čuvajo.
Epidemija... Sicer se sliši zelo kruto, ampak dosežki v medicini zadnjih 100 let mogoče človeštvu režejo glavo. Ker preživimo skoraj vsi primerki, ni naravne selekcije in genetsko postajamo šibkejša rasa. Naravni sistem je urejen za preživetje množice primerkov na dolgi rok. Medicina se ukvarja s preživetjem posameznika na kratki progi.
Potem še nastopi pojem "zarota farmacevtske industrije". Na kratko, brez farmacije današnja medicina nima kaj početi. Zdravnik brez farmacije v ozadju pade nazaj v srednji vek in kljub vsemu znanju lahko bolj ali manj samo "pušča kri".
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Recimo, da podpiram te starše necepljenih sončkov, ker enostavno v zdravstvo ni več nobenega zaupanja. Na področju pediatrije je trenutno totalni kolaps in zmeda, saj zdravnikov primankjuje, med njimi pa je tudi precej takšnih šlampastih, za katere vem da sam ne bi šel k njemu na pregled, kaj še le da otroka peljem tja, da mu vzeme kri ali cepi.

Problem otroka je, sploh do 2 leti, da ne zna povedat kaj ga boli. Ko greš s takšnim otrokom k zdravniku, mu 99% napiše antibiotik in odslovi, ne da bi opravil osnovne preiskave in vsaj potrdil, da je antibiotik res potreben.

Osebno sem z malim otrokom najraje šel kar k dežurnemu, kjer je bil takojšnji sprejem v bolnico, tekom dneva so opravili teste, našli vzrok in ga tudi ustrezno zdravili. Prej smo recimo pri lastni pediatrinji menjali 3 različne antibiotike, kateri niso prejeli. Ni pa hotela opraviti osnovnih laboratorijskih testov - v bolnici so pokazali, da je vsaka žlička antibiotika bila odveč.

In sedaj, kaj ima to veze s CEPLJENJI?
Ogromno otrok je neprestano na antibiotikih, kar vse skupaj izpade tako, kot da so pediatri našli tržno nišo za prodajo tega "sranja". Zaradi tega ima ogromno otrok uničeno presnovo in imunski sistem. Vsak vsaj malo izobražen starš ve, da tak otrok ni pripravljen na odmerek cepiva. Potem se pa zaænejo borbe s pediatri in ugovori vesti.
bonk.gif


Tudi sam sem po nasvetu enega bolj priznanih bolnišničnih pediatrov preprečil svoji pediatrinji, da takoj po 3 tednih antibiotikov opravimo cepljenje. Ona bi ga kar cepila, kar sva z ženo preprečila in uspešno izborila zamik cepljenja za 4 tedne, da se je otroku obnovila prebava in imunski sistem. Pazi to, v bolnici mi je to dohtar svetoval, potem pa si pediatrinja ni dala rečti in nas je hotela kar prijaviti neki inšpekciji. Bruhaš ...
smirk-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Z vsem se lahko strinjam, vendar to nima veze s tem, da so cepljenja nujna za normalno delovanje družbe.

Če je pediater butelj (da smo si na jasnem: butastih zdravnikov ni nič manj kot butastih avtomehanikov ali pa butastnih sodnikov), začni šparati živce in najdi drugega. Če človek nima zaupanja v zdravnika, je to en sam problem.
zmaga.gif
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Pediatrinjo podpiram. Zaradi necepljenih so ogroženi drugi otroci in v nekaterih primerih lahko tudi ona, ker pač cepljenje ne predstavlja nujno trajne zaščite pri nekaterih virusih. Male sončke je en profesor na medicinski fakulteti poimenoval bio teroriste. Sicer v kontekstu do svojih starih staršev, ki jih čuvajo.
Epidemija... Sicer se sliši zelo kruto, ampak dosežki v medicini zadnjih 100 let mogoče človeštvu režejo glavo. Ker preživimo skoraj vsi primerki, ni naravne selekcije in genetsko postajamo šibkejša rasa. Naravni sistem je urejen za preživetje množice primerkov na dolgi rok. Medicina se ukvarja s preživetjem posameznika na kratki progi.
Potem še nastopi pojem "zarota farmacevtske industrije". Na kratko, brez farmacije današnja medicina nima kaj početi. Zdravnik brez farmacije v ozadju pade nazaj v srednji vek in kljub vsemu znanju lahko bolj ali manj samo "pušča kri".

Po drugi strani pa je za odpor proti cepljenju kriva farmacija v navezi z zdravniki - obstoja precej dokazov o potencialni škodljivosti določenih cepiv, pa se o tem še govoriti ne sme, kaj šele, da bi proizvajalec cepiva ali zdravnik kakorkoli odgovarjal za posledice. Če bi se zdravstvo do svojih uporabnikov obnašalo pošteno, bi zagovorniki necepljenja izgubili vse vzroke za svoje dejanje.
Farmacija je seveda (visoko) profitabilna dejavnost in njihova edina skrb je zaslužek. Kaj se dogaja z uporabniki njihovih proizvodov, jih ne briga, ker je sodno dokazovanje odgovornosti farmacevta skoraj nemogoče po sistemu vrana vrani ne izkljuje oči.

PS otrok je cepljen
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ni pa hotela opraviti osnovnih laboratorijskih testov - v bolnici so pokazali, da je vsaka žlička antibiotika bila odveč.

Običajno sta razloga dva:
-laboratorij stane tričetrt evra, in ta strošek bi ZD na kant spravil (in čeprav so na vratih laboratorija napisane cene za SMP preiskave, se ne da zmeniti, da bi preiskavo naredili na moje stroške, "ker tega še nikoli ni nihče hotel", zdravniku pa se ne da naučiti, katero kljukico mora obkljukati za SMP lab. pregled)

-da bi dobil rezultate preiskave traja predolgo in do takrat bo otrok vse skupaj že prebolel.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Še ena zanimiva štorija, ko je bil naš cepljen, sem za foro prosil za informacije o strankih učinkih. Vsak ****** aspirin ima to priloženo, pri cepljenju tega ne dobiš. Svašta!
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
http://www.rtvslo.si/zdravje/bolezni-zdravila/pediatrinja-iz-lenarta-zmerjajo-me-s-hitlerjem/415562

Vse več staršev se odloča, da ne bodo cepili svojih otrok. Leta 2016 je na Ministrstvo za zdravje prispelo okoli 600 vlog za opustitev cepljenja. In posledice? Število cepljenih ponekod ne dosega več deleža, ki zagotavlja zaščito vsej populaciji

Stroka se z upadanjem cepljenja sooča na različne načine, pediatrinja iz Lenarta je prosila celo za ugovor vesti. Zdaj je zdravnikom prisluhnila tudi država. Predlog Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju tako predvideva, da bodo morali starši necepljenih otrok plačati zdravljenje, če bo malček zbolel za boleznijo, ki bi se jo dalo preprečiti s cepljenjem.

"Zmerjajo me s Hitlerjem"
Bernarda Vogrin, pediatrinja v Lenartu, ki je nedavno pri Zdravniški zbornici zaprosila za ugovor vesti, nam je povedala, da se je za ta ukrep odločila že pred leti. To je storila zaradi zaščite hudo bolnih pacientov: otrok z levkemijo in presajenim srcem in drugih hudo bolnih otrok, ki iz zdravstvenih razlogov ne smejo biti cepljeni. Dodala je, da "nikakor ne pričakujem, da bi ljudje, ki me zaradi ugovora vesti zmerjajo z Bogom, s Hitlerjem in z javno delavko, ter vneto pozivajo k opustitvi zdravniškega poklica, kadarkoli zmogli razumeti stiske zdravnikov."

-----------------------

Tak je to danes, ja.

Ultra bio eko trend.

Ko malo pogledam po svojem FBju in frendih, ja m... no, saj zdaj je že vsak strokovnjak s kupljenimi diplomami za zdravo prehrano, fitnes itd... tolko da ti ne ponudijo še številk za loto
hysterical-1.gif


Kam smo zabredli, da se sončkov več ne cepi.

Očitno bo potrebna ena huda epidemija, da bo še kakšna tragedija...
Jaz se sicer ne strinjam z necepljenjem, ne strinjam pa se tudi z zdravnico! Po mailu sem ji postavil samo eno vprašanje. Kakšno prisego je dala, HOPOKRATOVO ali HIPOKRITOVO.
Odgovora ni!
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Še ena zanimiva štorija, ko je bil naš cepljen, sem za foro prosil za informacije o strankih učinkih. Vsak ****** aspirin ima to priloženo, pri cepljenju tega ne dobiš. Svašta!

Po zakonu ti jih mora dati. In ja, verjetno si bil spet "prvi, ki jih je hotel videti".

Ni hudič, da niso kje na netu.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Sine370 pravi:
Jaz se sicer ne strinjam z necepljenjem, ne strinjam pa se tudi z zdravnico! Po mailu sem ji postavil samo eno vprašanje. Kakšno prisego je dala, HOPOKRATOVO ali HIPOKRITOVO.
Odgovora ni!
Odgovor je zelo jasen, razen slepcem. Dohtarca dela za dobro večine.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Še ena zanimiva štorija, ko je bil naš cepljen, sem za foro prosil za informacije o strankih učinkih. Vsak ****** aspirin ima to priloženo, pri cepljenju tega ne dobiš. Svašta!

Po zakonu ti jih mora dati. In ja, verjetno si bil spet "prvi, ki jih je hotel videti".

Ni hudič, da niso kje na netu.
In ko naletiš na dva, tri takšne zaplete s pediatrinjo, se začneš spraševati, s kakšnim sranjem sploh cepijo naše otroke. Mu je res vbrizgala preverjeno zadevo, ali nabavlja kje na črnem trgu v Bosni. Zato pa pravim, da so se te zarote pojavile precej upravičeno, starši svoje otroke neradi dajo cepit, ker se predvsem sprašujejo, ali je vse skupaj sploh zaupanja vredno.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Še ena zanimiva štorija, ko je bil naš cepljen, sem za foro prosil za informacije o strankih učinkih. Vsak ****** aspirin ima to priloženo, pri cepljenju tega ne dobiš. Svašta!

Po zakonu ti jih mora dati. In ja, verjetno si bil spet "prvi, ki jih je hotel videti".

Ni hudič, da niso kje na netu.

Ker to kaj spremeni? Zdravilo imaš vso pravico zavrnit, enako zdravljenje ... ker stvar se tiče samo tebe. Ne požreš antibiotika (ker ima 1000 stranskih učinkov) ki ti ga je dal zdravnik in te pobere pljučnica čez 1 eden. Big deal!

Pri cepljenju je drugače. Če ne cepiš sončka potem ko se doseže kritična masa takih sončkov kar naenkrat sistem cepljenja ne deluje več. Torej z necepljenjem sončka ne ogrožaš samo njega ampak celo (tudi cepljeno) populacijo. Tu se ne gre zanašat več na ljudsko pamet (oz. neumnost) ampak mora neka uradna oseba udarit po mizi in bit hitler/bog ker drugače ne gre.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Še ena zanimiva štorija, ko je bil naš cepljen, sem za foro prosil za informacije o strankih učinkih. Vsak ****** aspirin ima to priloženo, pri cepljenju tega ne dobiš. Svašta!

Po zakonu ti jih mora dati. In ja, verjetno si bil spet "prvi, ki jih je hotel videti".

Ni hudič, da niso kje na netu.
In ko naletiš na dva, tri takšne zaplete s pediatrinjo, se začneš spraševati, s kakšnim sranjem sploh cepijo naše otroke. Mu je res vbrizgala preverjeno zadevo, ali nabavlja kje na črnem trgu v Bosni. Zato pa pravim, da so se te zarote pojavile precej upravičeno, starši svoje otroke neradi dajo cepit, ker se predvsem sprašujejo, ali je vse skupaj sploh zaupanja vredno.
Nekaj fantaziraš o nabavi na črnem trgu in iz tega izpelješ upravičenost zarot, a zaroto si sam sklamfal v prvem koraku
crazy1.gif


btw, komot lahko zamenjaš otrokovega zdravnika, če s trenutnim nisi zadovoljen.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Še ena zanimiva štorija, ko je bil naš cepljen, sem za foro prosil za informacije o strankih učinkih. Vsak ****** aspirin ima to priloženo, pri cepljenju tega ne dobiš. Svašta!

Po tvju prejšnji teden so izpostavili neke eksotične primere avtizma.

Ki pa s tem nima nobene veze.

Če cepiš avtista, bo še vedno avtist.

S temi zadevami se ni za špilat, sploh če pomisliš na kakšno otroško paralizo ipd.

V mojih časih ni bilo debate, si dobil pikec in čao pero.

Ja poglej danes kakšno znanost delajo iz pikeca, ki ga dobi sonček.

Da pa sončka ne znajo urediti v čakalnici in še pri kakšnem osnovnem opravilu pa je čisto druga zadeva.

Seveda so starši sončko danes lahko glasni in pametni, ko je precepljeno in ne razsaja.

-----------
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Še ena zanimiva štorija, ko je bil naš cepljen, sem za foro prosil za informacije o strankih učinkih. Vsak ****** aspirin ima to priloženo, pri cepljenju tega ne dobiš. Svašta!

Po zakonu ti jih mora dati. In ja, verjetno si bil spet "prvi, ki jih je hotel videti".

Ni hudič, da niso kje na netu.
In ko naletiš na dva, tri takšne zaplete s pediatrinjo, se začneš spraševati, s kakšnim sranjem sploh cepijo naše otroke. Mu je res vbrizgala preverjeno zadevo, ali nabavlja kje na črnem trgu v Bosni. Zato pa pravim, da so se te zarote pojavile precej upravičeno, starši svoje otroke neradi dajo cepit, ker se predvsem sprašujejo, ali je vse skupaj sploh zaupanja vredno.


kaj ti misliš da vsak zdravnik oziroma zd nabavlja cepivo,cepivo nabavlja država oziroma IVZ in je za celotno slovensko populacijo enako,v sloveniji proizvodnje cepiva ni tako da so sončki cepljeni istim cepivom kot na finskem in v švici,10 postov v tej temi pa 100 nebuloz
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Še ena zanimiva štorija, ko je bil naš cepljen, sem za foro prosil za informacije o strankih učinkih. Vsak ****** aspirin ima to priloženo, pri cepljenju tega ne dobiš. Svašta!

Po tvju prejšnji teden so izpostavili neke eksotične primere avtizma.

Ki pa s tem nima nobene veze.

Če cepiš avtista, bo še vedno avtist.

S temi zadevami se ni za špilat, sploh če pomisliš na kakšno otroško paralizo ipd.

V mojih časih ni bilo debate, si dobil pikec in čao pero.

Ja poglej danes kakšno znanost delajo iz pikeca, ki ga dobi sonček.

Da pa sončka ne znajo urediti v čakalnici in še pri kakšnem osnovnem opravilu pa je čisto druga zadeva.

Seveda so starši sončko danes lahko glasni in pametni, ko je precepljeno in ne razsaja.

-----------

problem staršev teh sončkov je ker ko pridejo do zdravnika oni že sami vedo točno kaj je narobe z njihovim sončkom saj so bili 15 minut na googlu,med tem ko pediater ima samo 6 let faksa in 6 let specializacije