Pošta Slovenije

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Ko bi jim vsaj kakšne styluse zraven kupili, ne pa da se podpisuješ s prstom gor in zgleda kot da bi se podpisal kak 5-letnik
write.gif

Jaz mojemu danes podpisal s "stylusom" (gumica spredaj mehka kot žolca, pa še "zatika" se na displayu) pa je podpis bil enako "kvaliteten" kot, da bi s pristom podpisal. Naslednjič bom križec naredil - sam se bojim, da bo spet poštar "kriv", ker nima podpisa.
crazy1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.366
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Ko bi jim vsaj kakšne styluse zraven kupili, ne pa da se podpisuješ s prstom gor in zgleda kot da bi se podpisal kak 5-letnik
write.gif

To je res debilno, ravno zadnjič ko sem paket prejel mi je dal tisto stvar, sem mislil da hočejo prstni odtis pa je rekel podpis in sem čakal na stylus ali kuli in kaj podobnega. Nope. Podpis je valda zgledal kr nekaj, čisto neprepoznavno.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Poštarji so dobili zraven tudi pisala, samo so jih pogubili ali polomili, pa raje kar s prstom ponudijo.

nehigienično s prstom
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
To vse drži, samo treba je vedeti, da en navaden pismonoša, domov prinese brez nadur okoli 900 - 1000 eur.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
To vse drži, samo treba je vedeti, da en navaden pismonoša, domov prinese brez nadur okoli 900 - 1000 eur.
Nisem vedel, da se pismonoše loči na navadne in nenavadne.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
To vse drži, samo treba je vedeti, da en navaden pismonoša, domov prinese brez nadur okoli 900 - 1000 eur.

Bruto plača 955,89, to je malo čez 700 neto. Potem so najbrž dodatki na pogoje dela in mogoče nočno delo.

Dvomim, da pismonoša začetnik brez nadur prinese 900-1000 domov (brez malice in potnih).

Če primerjamo s kakšno proizvodnjo in varnostnimi službami, niti ni tako slabo. Vedno bi pa lahko bilo boljše sploh, če pošta posluje z dobičkom.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Bom kar v tej temi nadaljeval, ker se ravno tice poste
smile-1.gif
Prvic sem dobil takle SMS...


Messages-20170211-100810.jpg


Vcasih me na posti skoraj napizdijo, ce imam recimo samo izpisan tracking iz strani sledenje.posta.si in jim ne prinesem tistega listka, ki ga postar pusti v kaselcu, ce ni nikogar doma ... A na tistem listku ni prav nic vec informacij glede stevilke posiljke ...
smile-1.gif
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Sem samo na hitro preletel in vam malo odgovorim.
Plače dobim 930€ nakazane na banko. Na pošti sem pet let in imam še vedno enako plačo. V vsaj petih letih(kar sem tukaj) imamo vsako leto več dobička. Plača je ista. Nas je vedno manj. Dela je vedno več.
Pred časom smo dobili par € več za malico, so nam pa potem pobrali 1/4 potnih stroškov.

Od tega vsi stroški ki jih imam z skuterjem krijem sam. (servisi, bencin, gume, žarnice, zajle, zavore. Ob zadnji poledenitvi sem padu, mi je iztekla tekočina iz akumulatorja ga moram zamenjat...) Na dan naredim cca 50km, če smo vsi prisotni (če ne krijem še polovico drugega rajona) in skuter pije nekje 5-6l.

Telefoni v dežju nam komplet odpovejo. Potrebno je vzet baterijo ven obrisat zaslon do suhega in ponovno zagnat. Vi in jaz pa čakamo na vratih medtem ko pada dež. Verjemite mi, da mi v tistem trenutku ni vseeno.

@maurice: delavnik začnem ob 6:00 pa dokler ne raznesem vsega (končal naj bi 13:42). Ni osem ur, ker delamo tudi ob sobotah, tako da imamo tak urnik, da pride do konc meseca dovolj ur. Odvisno od rajona,... Nekateri začnejo tudi že prej, zato tudi končajo prej.

@WeWatchingYou: zdaj pa pomisli kako lepo je od 6-17 + zaključek dela(pol ure) vsak dan cel teden. Pa to ni samo zaradi bolezni, že prej nas je bilo premalo. Ko pridejo novi pa pridejo v cel kažin, ker nas je premalo. Se ustrašijo in si mislijo da toliko pa ne bo delal (sej ima prav) in gredo.

@MrDaco: praviš: / "pošta, k ma ze tko fuuul dnara" že nekaj časa ne. / ... lani smo naredil ccai 10 milj. dobička.

@Jest: na tistem listku je tudi datum(s tem lažje najde v kateri omari, kupu je paket) in ime z naslovom, kar je lažje iskat.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.183
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Lepa plača....
No, vseh stroškov kar jih imaš s skuterjem ne kriješ sam, dobiš pavšal, ki pa resnici na ljubo še zdaleč ne pokrije vseh stroškov, ki jih imaš s skuterjem.
Torej, v tej vsoti, ki jo dobiš na bančni račun je všteta plača, prevoz na delo, malica in pavšal za motor in še kakšen dodatek. Ko to odšteješ je plača mnogo manjša!!! Da ne bo kdo mislil, koliko poštar zasluži! S tem, da so nam letos brez obrazložitve nehali plačevati za penzijo. Ko so nam začeli plačevati, so nam rekli, da nam plač ne bodo povišali zaradi tega. Se pravi nam bi sedaj morali plače dvigniti....
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik redorange pravi:

@Jest: na tistem listku je tudi datum(s tem lažje najde v kateri omari, kupu je paket) in ime z naslovom, kar je lažje iskat.

Datum je bil vedno isti dan, ko je bil poskus dostave... Datumi so tudi na ispisku iz sledenje.posta.si ...

Sledenje_posiljk-20170212-182513.jpg
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.271
113
Da ne bomo samo čez pošto... kolegu je GLS v petek oz. njihov kurir sam podpisal prevzem pošiljke in vse skupaj vrgel v nabiralnik.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.183
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
Da ne bomo samo čez pošto... kolegu je GLS v petek oz. njihov kurir sam podpisal prevzem pošiljke in vse skupaj vrgel v nabiralnik.
Ni prav, ampak če gledaš drugače je lahko kolega vesel, da je pošiljko dobil in mu ni treba letati okrog, da jo bo dvignil
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
Da ne bomo samo čez pošto... kolegu je GLS v petek oz. njihov kurir sam podpisal prevzem pošiljke in vse skupaj vrgel v nabiralnik.

Meni je enkrat pošilko vredno dobre 3000 eurov postavil za ograjo... Me je že melo, da bi par dni za tem klical, kje je paket, da ga nisem dobil...
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Zakaj pa moraš za skuter plačevati sam a ni to službeno vozilo - delovno orodje
confused-1.gif

Meni je to popolnoma skregano z logiko kot da bi policaj moral tankat v policijsko marico iz svojega žepa
stupid-1.gif