Pošta Slovenije

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
V Avstriji na pošti sem prav tako videl en kup robe, ki se zraven prodaja. Tako da to ni nič novega in ni nujno napačno. Ljudje so tam in če je v službi, naj proda, kar se da.
Drugo pa je, da je delovni čas daljši kot 8 ur, delo poštarja ni lahko in že ob protestu tistih, ki imajo posebne pogoje upokojevanja sem zapisal, da bi jih verjetno prej rabili poštarji kot denimo strojevodje. Tako da to stavko podpiram.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.956
113
To kar si napisal so vse vladni bistroumni posli. Ko se je dokapitaliziral NKBM se je noter vrgelo precej miljonov, natanko naslednji dan je delnica padla tako, da je lastništvo padlo na 0 in so izbrisali Pošto kot solastnika. Kraja denarja pri belem dnevu. Vodja projekta Alenka Bratušek. Saj veš.. vi no nid monej, vi đast nid tajm.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.833
3.854
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Drugo pa je, da je delovni čas daljši kot 8 ur, delo poštarja ni lahko in že ob protestu tistih, ki imajo posebne pogoje upokojevanja sem zapisal, da bi jih verjetno prej rabili poštarji kot denimo strojevodje. Tako da to stavko podpiram.

Sej jim nihče ne brani da dajo odpoved. Lahko grejo k konkurenci. Kurirji paketnih dostav so večinoma mnogo, mnogo na slabšem!
rolleyes-1.gif


(skratka treba je poznat kakšne so razmere na trgu in žal je konkurenca pošti ravno najbolj "izkoriščevalska" branža do delavcev na sploh)

Glede dela poštarjev je tudi vprašanje kakšen rajon oz. območje pokrivajo, pri nas poštar opravi delo do 12h gre na pir in je ob 14h doma. Še 3 leta nazaj ko smo imeli lokalno pošto je bil doma pa že ob 11h, sedaj se mora vmes še peljat do glavne pošte (30km v vsako smer). Po drugi strani je res da ko ima sneg in se mora peljat ali pa hodit do vsake vasi bogu za nogo tudi najbrž ne konča v 8h. Aja pa poštarske pandice bi tudi lahko štrajkale, pri nas se vozijo s takimi da so 3x že za v prešo.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
V Avstriji na pošti sem prav tako videl en kup robe, ki se zraven prodaja. Tako da to ni nič novega in ni nujno napačno. Ljudje so tam in če je v službi, naj proda, kar se da.
Drugo pa je, da je delovni čas daljši kot 8 ur, delo poštarja ni lahko in že ob protestu tistih, ki imajo posebne pogoje upokojevanja sem zapisal, da bi jih verjetno prej rabili poštarji kot denimo strojevodje. Tako da to stavko podpiram.
ne moreš ti primerjati Avstrije s Slovenijo
v Avstriji je plača +1200€ neto pri nas pa cca 700€ neto. Pa še deljen čas imajo. ti zjebe ves dan

@utiševalec
ne de vedno delati pametnega. ti bo naškodilo
 

turd_sandwich

Zelenc'
18. maj 2015
29
1
3
Saj se ne čudim, da pošta nima denarja. Naj dvignejo kvaliteto svojih storitev, pa ga bodo imeli. Kinez mi pošlje iz hongkonga paket zastonj, tu plačam 5€, da mi ga dostavijo v sosednjo vas.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.956
113
Citat:
Uporabnik turd_sandwich pravi:
Saj se ne čudim, da pošta nima denarja. Naj dvignejo kvaliteto svojih storitev, pa ga bodo imeli. Kinez mi pošlje iz hongkonga paket zastonj, tu plačam 5€, da mi ga dostavijo v sosednjo vas.

Ti pa si en kljukec. Kdaj ima pa cena veze z kvaliteto? Po tvoji logiki bi morala Pošta raznašat zastonj, da bodo imeli dovolj denarja... Ne razumem te najbolj no.

Sicer pa ko si že pri kinezih. Za export Kitajska država pokrije stroške shipinga. Taka je njihova politika, ker vedo, da nebodo uspeli, če se bodo držali ekonomske poštnine.
 

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
Saj se lahko sam vsedeš v avto(motor, kolo, bus...) pa odpelješ v sosednjo vas. Bo sigurno manj kot 5 eur.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Jaz sem samo napisal da je v pošti denarja dovolj. Samo za plače ga je premalo. Tako kot marsikje.
Utisevalec: kaj ko bi si postati kdaj naročili izredni tehnični pregled na terenu.

Me prav zanima kater preglednik je šel v zapor zaradi pregleda teh pand.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na Pošti je denarja dovolj, za plače in delavce (razen kaste na vrhu) pa ni namenjen.

Najbolj ga nadrsajo poštarji in tisti na šalterju, ki prodajajo že vse živo in jim celo grozijo s trganjem od plače.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
tako je v večini podjetij v slo, ker je premalo delovnih mest. V slo je še zmeraj kriza. Sicer se počasi nekaj spreminja ( investicije tujih podjetil ), ampak naši kmetavzi se močno trudijo, da bi to minirali
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
A zdej so pa poštarji problem,torej so na minimalcu? Kolkor vem so delavke v trgovinah pod minimalcem,ker jim štejejo še ostale prejemke plus dodatno nategovanje delavnega dneva.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.362
113
40
Lj
Enostavna rešitev, ne naredijo drugega tira in evo so že dobil milijardo evrov za poštarje.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Na NM strani zrsz je imela Pošta Slo ta mesec objavljen oglas za "raznašalca", opis nalog je bil identičen oglasu za poštarja, samo bruto plača je bila pri raznašalcu 700 in pri drugem 961 eur.


http://www.24ur.com/novice/slovenija/tezave-postarjev-na-terenu-morajo-biti-tudi-prodajalci.html
Citat:

pred časom sem na enem izmed slo. forumov opisal svoje delovne izkušnje na PS. Naj povdarim, da je to kar je bilo v prispevki samo vrh ledene gore in tudi v svojem opisu sem kaj izpustil. Na pošti sem kot pismonoša zaposlen približno 5 let. Delovni čas je različen od rajona do rajona nekateri so dobri drugi ok nekateri preveliki. Ko si na novo zaposlen pismonoša si tako imenovana rezerva, kar pomeni, da se seliš po različnih poštah, tako da imam izkušnje vseh treh primerov od dobrih- do predimenzioniranih terenov. Včasih je rezerva menjala tudi tedensko 2-3 različne pošte, po reorganizaciji(centralni izhodi poštarjev iz prej različnih pošt iz ene) je tega "sprehajanja" malce manj. Trenutno sem že dlje časa na " prevelikem terenu. V času največjega navala, časa ko so položnice, pobiranjen naročnin na dnevne časopise in delno pokojnine se na takšnem terenu pogosto dela do 16-17 ure, s tem da je prihod na delo različen od pošte do pošte, glede na to kdaj prispe tovornjak s pošto.

Kjer trenutno delam je prihod ob šesti uri. Pošta izvaja tudi razvoz dnevnega časopisja in to pomeni, če si na tej dolžnosti v času navala da začneš z delom okrog pete zjutraj ali še prej, izvajajo se tudi popoldanska dežurstva torej, zjutraj časopis, običajno delo+ dežurstvo tako, da si lahko na delu tudi skoraj do 19.(res da takšna situacija ni pogosta, vsaj tam kjer trenutni delam, recimo 3-4 krat letno). Posledično se nabirajo tudi nadure. Iz vrha pošte se na upravnike izvaja močen pritisk, ki se potem izvaja tudi nad pismonoši, da ne smejo imeti nadur- kar pa ni mogoče(sam se ne zadržujem na terenu ozr. po gostilnah, kot velja stereotip) Istočasno pa se izvaja tudi pritisk na prodajo na terenu, zahteva se prodaja srečk, izdelkov, ki jih prodaja pošta, nudenje zavarovanj in prodaja izdelkov, ki so v spetni strani mojpaket, ki je v lasti pošte slovenije in če malce razmisliš, pritisk glede nadur in prodaja nekako ne gresta z roko v roki, če bi naj čez teren "letel" in če kljub temu občasno delaš tudi do 16-17 ure. Tudi norme za prodajo se večajo. Ko so zagnali mojpaket so govorili, da bi naj pismonoša prodal vsaj en izdelek na nekje 3 mesece. V zelo kratkem času je norma postala praktično obveza vsaj en artikel mesečno, verjetno ni potrebno posebaj povedati, da v večini primerov izdelek kupujejo pismonoše sami, prav tako je standard, da sami kupujemo srečke, saj če prodaja ni zadovoljiva ti hitro lahko zmanjšajo količnik pri plači, kar velja 3 mesece.

Da še povečujejo pritisk redno pošiljajo okrožnice s statistiko prodaje in izpostavljajo dobre in slabe pošte. Glede prevoznih sredstev: Moped ali skuter zadolžiš za tri leta ponavadi to pomeni okrog 30k kilometrov, dobivaš dodatek za vzdrževanje in bencin, če malo poračunam sam dobim ravno toliko, da poravnam stroške tankanja mogoče ostane kakšen evro a definitivno premalo za normalno vzdrževanje. O dodatni opremi in uniformi nima smisla zgubljati besed(šparanje). Samo en primer, zadolženo čelado bi naj predvideno imel OSEM LET(slišal v pogovorih, nisem prepričan 100%, če je res) Bojda ponavadi proizvajalci jamčijo za 5 let(bi rekel občasne sezonske in ne vsakodneve uporabe). Na koncu še plača z vsemi dodatki, tudi za vzdrževanje in bencin okrog 950-1000e. Zaenkrat se nadure še plačujejo ob koncu leta, a jamrajo. Regres minimalen in ob koncu leta lani 100e božičnice. Res pa da ni vse slabo, plača je redna na 10. v mesecu se lahko zaneseš, pa razgibano delo in veliko stika z ljudmi. Spomladi in poleti prijetno pozimi pa zaje.. delo. PS: Pismonoš je zmeraj premalo še najbolj se to pozna v poletnem času, ko so dopusti in pozimi zaradi bolniških odsotnosti. Takrat se "kræi", kar pomeni, da si več pismonoš razdeli delo izpadlega pismonoše in posledično se nabere še več nadur
smile-1.gif
V času dopustov je to praktično standard.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
Cena Lumnie 550, cena Zebre TC55?

Pa raznašalec in pismonoša (poštar) ni eno in isto.

Raznašalec raznaša izključno in samo časopise, poštar pa poleg časopisov še vse ostalo (pakete, položnice, priporočena pisma, pokojnine itd,....). Najbrž potem od tu pride neka razlika v plači.

Ko voli nek izvoli http://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitve/prosta_delovna_mesta/seznam?q=1&s=1

@Car...lahko prodajate letne vinjete in se vam šteje v kvoto prodaje? Ker 1 vinjeta 110€ je kot da bi prodal 100 viled :D
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Ko bi jim vsaj kakšne styluse zraven kupili, ne pa da se podpisuješ s prstom gor in zgleda kot da bi se podpisal kak 5-letnik
write.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
Zanimivo. Ponavadi raznašalce najemajo časopisne hiše in ne PS.

No glede na razliko v ceni ti je lahko jasno zakaj imajo Lumnie.
Na te Lumnie se jaz pri lokalnem poštarju podpišem z nekim čudnim kulijem al karkoli je že tisto.

Se strinjam da bi morali imeti neko namensko napravo ne pa najcenejši telefon.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.956
113
Poštarji so dobili zraven tudi pisala, samo so jih pogubili ali polomili, pa raje kar s prstom ponudijo.