Reforma dopolnilnega zavarovanja ...

I

Izbrisan uporabnik #9334

smile-1.gif
Jaz nisem dojel?
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Ja ce pa take pokas. Noben ne bo ostal brez sluzbe, ker bos ti in ostali ta znesek namenil pac eni drugi obliki zdrav.zavarovanja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.322
5.357
113
Kaj je to neki z družinskimi člani? Nisem ujela. To velja za partnerje, ki so zavarovani preko moža / žene (Mensezdi obstaja neki tanga) ali tudi za otroke? Do 18ga leta ali dokler so vzdrževani (študenti)? Glih tok sem ujela, da sem vse zamudila...
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.658
499
83
41
povsod malo
Več zaslužiš manj daš
13.gif

792,00 € 20,00 € 2,53% plače
1.165,00 € 25,00 € 2,15% plače
1.552,00 € 27,00 € 1,74% plače
3.104,00 € 29,00 € 0,93% plače
4.656,00 € 45,00 € 0,97% plače
7.760,00 € 55,00 € 0,71% plače
 
Nazadnje urejeno:

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.222
717
113
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Več zaslužiš manj daš
13.gif

792,00 € 20,00 € 2,53% plače
1.165,00 € 25,00 € 2,15% plače
1.552,00 € 27,00 € 1,74% plače
3.104,00 € 29,00 € 0,93% plače
4.656,00 € 45,00 € 0,97% plače
7.760,00 € 55,00 € 0,71% plače

A hošeš rečt da je 55€ manj od 20€?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.845
3.364
113
40
Lj
A tistih 13% od plače, ki jih moraš dati že tko al tko za obvezno zavarovanje pa ste kar pozabili?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Več zaslužiš manj daš
13.gif

792,00 € 20,00 € 2,53% plače
1.165,00 € 25,00 € 2,15% plače
1.552,00 € 27,00 € 1,74% plače
3.104,00 € 29,00 € 0,93% plače
4.656,00 € 45,00 € 0,97% plače
7.760,00 € 55,00 € 0,71% plače

Ves denar, ki ga napraskaš skupaj ti zamenjam 20 za 55.
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ne strinjam pa se s tem, da tone s 5 000 place placuje enako kot vinko s 15 000. Vinko naj placuje malo vec kot tone.
Kaj pa če bi VSI plačevali ENAKO? Tako kot recimo za liter bencina ali pa kilo kruha?
Ali pa za zavarovanje enakega avta?

Zakaj bi tisti z višjimi plačami morali plačati več?
Dajmo vsem enake plače, pa mir.

Moja žena ima plačo 1700€ neto.
Čistilka v njenem zdravstvenem domu ima neto 570€.

Žena mora za vrtec plačat 250€, čistilka 30€.
Za drugega otroka 130€, čistilka 30€.

Regresa je dobila 70€, čistilka 300.
Otroških dodatkov ne dobivamo, čistilka 80€.

V šoli plačamo za prehrano 80€, čistilka zastonj.

Dejmo še mal višjih doplačil, pa bo mesečni prihodek obeh enak.
Ker je tvoji takoooooooooooo hudo, naj se prijavi na mesti snažilke, ko bo prosto!
priden.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Ja ce pa take pokas. Noben ne bo ostal brez sluzbe, ker bos ti in ostali ta znesek namenil pac eni drugi obliki zdrav.zavarovanja.

Sedaj ti smrtno resno odgovorim, kakšne pokam :

Z uveljavitvijo dodatnega zdravstvenega zavarovanja so istočasno uvedli tudi nova delovna mesta na rovašu javne uprave - plačnik sem jaz, delavec. Wright?

Ko so uvedli t.i. RTV prispevek, (uzakonili so ga!!!) , so prav tako naredili za pobiranje in knjiženje le-tega nekaj delovnih mest, wright?

In tako dalje, ... vse v cilju čim več zaposliti na pleča javne uprave, pa tudi če pes crkne spodaj!
crazy1.gif


Kwa sedaj? Jih pokam kajne, ko se mi pijavke nič ne smilijo.
cheer.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Zagotovo bo tako urejeno, da boš še vedno moral imeti nekaj prostovoljno sklenjeno na privat zavarovalnici, da boš pokril vse te storitve, ki ti jih trenutno pokrivata obvezno in dopolnilno.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.658
499
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Več zaslužiš manj daš
13.gif

792,00 € 20,00 € 2,53% plače
1.165,00 € 25,00 € 2,15% plače
1.552,00 € 27,00 € 1,74% plače
3.104,00 € 29,00 € 0,93% plače
4.656,00 € 45,00 € 0,97% plače
7.760,00 € 55,00 € 0,71% plače

A hošeš rečt da je 55€ manj od 20€?

Obratno bi moglo biti več zaslužiš več daš.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
vi:[/I]


[/QUOTE]

Obratno bi moglo biti več zaslužiš več daš.

[/QUOTE]

nobeden nič plačat na mesec pa ta denar šparat, pa vsak obisk zdravnika in tablete v lekarni plačat iz svojega žepa. To bi šlo?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
čakalnice bi bile pol manj prazne če bi blo za plačat. eni hodijo k dohtarju iz dolgčasa...
 

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
Ne vem, če gledaš iz pravilnega zornega kota. Torej po tvojem, naj večina plačuje za to, da bo imela manjšina. Ok. To še štekam, sociala pa te fore. Ampak je najprej potrebno pogledati kaj obvezno zdravstveno zavarovanje sploh krije. Najprej to. Potem pa še akumulirati vsa sredstva, ki smo jih vsi zaposleni primorani plačati, brez da lahko rečemo a ali b (cca 23% od brutto brutto plače na mesec). Torej je po tej logiki dejansko dodatno zavarovanje brez potrebe če.... Če bi bil ZZZS tisti, ki bi urejal cene gospodarno in primerljivo z ostalimi državami EU, pa jih ne (poglej samo primer zobozdrastva, pa je to kaplja v morje). Najprej to. Kokodajsajo, da je potrebno narediti primerjavo glede referenčnih cen, standardov in normativov. Pa mater...25 let so imeli časa. Denar odteka iz zdravstva po širokih ceveh. Kazensko preganjanih par mandeljcev, obsojen nihče. In tako tudi bo. S tem bodo samo zakamuflirali tok odtekanja denarja. Ne bo novih kadrov, ne bo krajših čakalnih vrst in ne bo kvalitetnejšega zdravstva. Amen. In to ni zdravstvena reforma ampak davčna.

Počasi imam dovolj take sociale, da tisti, ki recimo služimo več od tistih z manjšimi prihodki, iz denarnice vlečemo več in večkrat. Začenši pri dohodninski osnovi in obdavčitveni lestvici, pa sedaj očitno tudi pri zdravju ( poglej kaj vse bodo všteli v kriterij prihodkov in od česa vse bodo šteli osnovo za premijo). Logika, ker več zaslužiš lahko več tudi daš, je zgrešena. Dajem zase, ker želim tudi služiti zase. Ne za ostale. Če pa komu želim kaj dati, pa naj bo to moja odločitev in ne obveza. Ker če ti tako rad deliš svoj denar vsepovprek in brez razmisleka, ti takoj pošljem svoj TRR pa mi nakaži kakšno malenkost. Bom vesel vsega, kar se konča na € in je unovčljivo. Dražje plačujemo vrtec (moj otrok 5x več poje in spi na super duper dormeo postelji kot otrok soseda na minimalcu ali "minimalcu" ...my ass), doklad nimamo.. Imamo boljši vozni park, ki načeloma več stane (večji ddv) in več potroši (več trošarine za gorivo), večja in dražja registracija. In apliciraj to na vsa področja, kjer te cepijo ko osla, zato ker se trudiš, da imaš nek normalen (poudarjam normalen) standard. Imaš redno zaposlitev in popoldanski s.p. Državi že sedaj 2 x plačujem za zdravstvo (kje je potem še ddv, pa ostali prispevki, ki so enkrat že plačani - pravično bi bilo le, da bi plačal davek na presežek, ki ga ustvarim z s.p.jem, nikakor pa vse v kompletu. Plačam državi kar zahteva od mene, ta dodatno prisluženi denar pa se mi ne šteje v pokojninsko osnovo. Banana republika). O tem, da raznih s.p.jev in podjetij, ki si pa dejansko nakazujejo minimalca, ostalo pa lepo operejo, niti ne kontrolirajo, še manj preganjajo (no ene 5 na leto, za opomin drugim). In to je to.

Načeloma se tudi strinjam, da naj bi se "dodatno" zavarovanje plačevalo za tiste, ki si ga ne morejo privoščiti (študentje, tisti pred prvo zaposlitvijo), potem se pa počasi konča. Nezaposleni, ki je imel pred tem vsaj pet let delovne dobe, je z vsemi prispevki do časa, ko je ostal brez zaposlitve, krepko nacingljaj cekinčkov v proračun. Vendar je to šlo z vetrom vsake vlade, ki je iz teh sredstev plačevala svoje zamisli, ki so bile po večini vse bolj ali manj zgrešene. Socialno ogroženi? Mogoče sem dejansko spregledal koga, vendar koga oz kdo je socialno ogrožen? Zadnjič sem urejal novo osebno (btw... tudi tu država služi ko mutava z izdelavo osebnih listin) in v vrsti prestregel telefonski pogovor "socialno ogroženega", ki je po telefonu razlagal svojemu prijatelju, kako se je lepo znašel. Govorica je bila polomljena slovenščina, pa s tem ne želim prikazati ali kazati na priseljence tujih nam držav. Mislim pa, da jih veliko deluje na tak način. Od naše države prejema socialno podporo. Istočasno jo tudi od Avstrije, ker je tudi tam prijavljen pri bratrancu. In je svojemu prijatelju svetoval, naj naredi isto in bo imel vsak mesec skupno 1.100€ za socialno ogrožene v žepku. Iz lufta. Za take naj plačujem? Lahko ja.. izgon iz države ali pa zapor. Prostovoljno bom to plačeval in brez prisile.

Vse to je kamuflaža. Mi smo pa ovce brez jajc. Poglej samo kaj so naredili z gozdovi. Sredi poletja v času kislih kumaric. Kdo sedaj služi mastne cvenke, ko les dejansko nekontrolirano zapušča slovenske gozdove? Par posameznikov, ki jim je Židan tlakoval pot. Slovenija od tega nima nič, še manj bo pa imela, ko bo potrebno sekati "nič" čez par let. Tisto kar bo ostalo v gozdovih, bo ničvredno. Za podkurit mogoče. Trenutno pa se seka le najboljše in odvaža v privat kamionih čez mejo. Marš!

Sorry, ker stresam gnojico v tvojem postu, samo dejansko kar se te reforme tiče, je tole čista brca v temo. Naši zdravniki (še dobro, da jih je samo 10.000) pa prepohlepni. Vse, ampak čisto vse zobozdravstvene storitve so že na hrvaškem precej cenejše. V uradnih ustanovah. Pri privatnikih pa lahko v primerjavi z našimi, kar razpoloviš cene. Pa naj mi še nekdo reče, da se ne da.

Torej "socialno" zdravstvo sploh ni problem, če bi se dejansko tudi nadzirali prihodki in odhodki preko ZZZS (kako hudiča ima lahko dobiček skoraj 28 MIO, medtem, ko vrsta zdravstvenih storitev, ki bi morale biti plačane, niso). Če bi se delale primerjalne analize in bi se za cene pri dobaviteljih dejansko tudi pogajali ne pa dogovarjali, bi bil problem bistveno manjši kot je, če bi sploh bil. Sistemov skupnega naročanja (tudi v kooperaciji z drugimi državami, če je vprašanje ekonomije obsega) je namreč ogromno. Če je interes. Tu je pa edini interes prenesti vse stroške, kakršnikoli že so, na čedalje bolj obubožano ljudstvo. Zato pa plačujemo zdravila dražje kot kjerkoli.

Vzemite si par minut časa. Google knows everything. Pa poglejte cenike storitev splošnih bolnic v Avstriji naprimer in pri nas. Nekdo je tu nor. Očitno mi vsi, ker se puščamo ponovno peljati žejne čez vodo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Do sedaj je še vsaka reforma v Sloveniji pomenila le optimizacijo prihodkov, namesto optimizacijo odhodkov/stroškov ...