Kosovo

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Če bi srbi res bili enotni in če bi se zadeve lotili tako kot se zagre, bi začeli številčne družine selit na kosovo. Magari samo administrativno, važno da bi bili dol, ko bi bile volitve. Pa se zadeva reši tiktak.

Je logistično zahtevna ampak če se je lotiš pod sponzorstvom države - rešljivo v dveh letih.

To nima nobenega smisla, sploh za Srbe. Zaradi tega so idejo o vracanju Kosova opustili. Oni si zelijo Kosovo brez Albancev. Pa se to samo zgornji del. Ce dobijo popolno politicno oblast na Kosovu niso dosegeli nicesar. No ja, dobijo 30% vecje volilno telo v Srbiji
grims-1.gif
To so ze imeli pred razpadom SFRJ.

Tudi ce jutri nekdo uporabi magicno palcko in vrne Kosovo Srbiji... Si v stanju pred konfliktom. Imas miljone glasov viska v Srbiji. paralelni sistem vsega... Dosegel nisi 0.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.656
113
blizu močvirne prestolnice
šiptarji iz Albanije gledajo na šiptarje iz kosova postrani, za njih so drugorazredni. Ne vem zakaj se hočejo Srbi šopiriti? Imeli so dovolj možnosti in mednarodne podpore tako Zahoda kot Vzhoda. Ker so nesposobni so prišli na " pašaluk ". Še v BiH se smejijo njihovi nesposobnosti. Edino govoriti in jokati znajo, tukaj so na prvem mestu. V glavnem kosovo je preteklost in to se bodo morali sprijazniti.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.074
113
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
V Kosovu živijo šiptarji, katerih predniki so bili Albanci! Še vedno so to Kosovci. In Kosovo, je po trenutne veljavnem političnem zemljevidu še vedno Kosovo in ne Albanija.

Que?
bonk.gif


Na Kosovu in Albanija (in ne samo tam) zivijo Albanci, njihovi predniki so Iliri. Izraz Kosovci ne pomeni nic (razen mogoce pripadnik KOS-a?), izraz Kosovar se uporablja namesto izraza "etnicni Albanec". Nismo debatirali kaj je ali ni Kosovo ampak kaj so Albanci.

Pa malo obrnema zgodbo:

Recimo; moja mati in foter sta hrvata. Pred leti sta se preselila v SLO. Tukaj sta dobila SLO državljanstvo in kasneje sem se rodil jaz. Kaj sem jaz po narodnosti in državljanstvu. Sem po narodnosti hrvat, po državljanstvu pa slovenec, ali je kar oboje slovensko?


P.S. Narodnost je napisana zgolj za predstavo, da me kasneje kdo ne bo zmerjal s rvatom.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
V Kosovu živijo šiptarji, katerih predniki so bili Albanci! Še vedno so to Kosovci. In Kosovo, je po trenutne veljavnem političnem zemljevidu še vedno Kosovo in ne Albanija.

Que?
bonk.gif


Na Kosovu in Albanija (in ne samo tam) zivijo Albanci, njihovi predniki so Iliri. Izraz Kosovci ne pomeni nic (razen mogoce pripadnik KOS-a?), izraz Kosovar se uporablja namesto izraza "etnicni Albanec". Nismo debatirali kaj je ali ni Kosovo ampak kaj so Albanci.

Pa malo obrnema zgodbo:

Recimo; moja mati in foter sta hrvata. Pred leti sta se preselila v SLO. Tukaj sta dobila SLO državljanstvo in kasneje sem se rodil jaz. Kaj sem jaz po narodnosti in državljanstvu. Sem po narodnosti hrvat, po državljanstvu pa slovenec, ali je kar oboje slovensko?


P.S. Narodnost je napisana zgolj za predstavo, da me kasneje kdo ne bo zmerjal s rvatom.

Narodnost je ena stvar, drzavljanstvo druga. Nimata nobene povezave naceloma. Pa tudi ne kdaj si preselil ali kam. Lahko si po narednosti A, bo drzavljanstvu B in se potem 125x preselis. Ni nobene povezave. Albanci so Albanci zaradi skupnega jezika, obicajev, prednikov itd, itd, itd.

Ti imas slovensko drzavljanstvo ,ki nima veze z tvojo narodnostjo. Po narodnosti si Hrvat. Uporabil sem tvoje podatke. Prilagodi po zelji.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
No, vsaka čast, da si jih dočakal 70- ampak,kljub temu ne veš, o kakšnem dometu se govori-ne o tvojem tičku, za tega se itak ve, da je brez municije, ampak umskem dometu. Povedati sem hotel, da si kroati ravno tako hočejo prisvajati tuje (naše)-enkrat malo ozemlja,(nerešeno mejno območje), drugič znamko oz. geografsko poreklo vina (teran)..to je bilo mišljeno, ti majster.
evil.gif

Glej, mojster v gatah, prav vseeno mi je, kaj si misliš o meni.

Ni ti pa potrebno biti žaljiv (tvoj komentar mojega umskega dometa).

Kajti dejstvo je, da starejši kot si - izkušenejši si, pa tudi (praviloma) pametnejši.

Poleg tega smo starejši prišli do naših mnenj in ugotovitev z razmišljanjem, NE pa z guglanjem.
Torej so naša mnenja res naša, ne pa prebrana na spletu in navlečena s spleta.

Pač imaš slabo mnenje o Hrvatih. Samo zato, ker si se "obesil" na dve točki, na dva dogodka...
In kaj zdaj? Boš izdal knjigo: Hrvati tati?

Zločinca - kriminalca Hajdinaja pa Francozi še kar ne spustijo... Kljub diplomatskemu potnemu listu...
evil.gif

Mnjah, srbska teorija zarote pač.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
V glavnem kosovo je preteklost in to se bodo morali sprijazniti.

Bo Makedonija, taka kot je, tudi preteklost?
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Albanec = Šiptar

Albanija po Albansko:
Shqipëri/Shqipëria

Albanec=Albanec

vse drugo ima lahko zanimive posledice, seveda pa ima vsak pravico probati
grims-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik johannes pravi:Zločinca - kriminalca Hajdinaja pa Francozi še kar ne spustijo... Kljub diplomatskemu potnemu listu...
evil.gif

Mnjah, srbska teorija zarote pač.

1. kaj ima diplomatski potni list pri tej zadevi,
2. kaj imajo Francozi pri tem (to je rdeca Interpol tiralica iz Srbije),
3. spustili so ga ze 5 dni nazaj (enako kakor so spustili tudi vse ostale zaradi tiralic iz Srbije). Pa ne smo Albance btw.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Spuščen že, vendar z odvzetimi potnim listom in obveznim dnevnim javljanjem. Nekaj upanja je še, da ga izročijo.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Spuščen že, vendar z odvzetimi potnim listom in obveznim dnevnim javljanjem. Nekaj upanja je še, da ga izročijo.

Kakor vsi drugi med postopkom ekstradicije. To pomeni da je je izrocitev izkljucena. Skozi enak postopek, zaradi Interpol tiralice gremo ze kolikokrat? Vsaj 5x?
bonk.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
izi marsikaj pozabi...

Eazy ne pozabi, pa tudi brati zna za razliko od nekaterih tukaj.... Ta postopek se pelje na isti nacin ze n-krat. In ima vedno isto zgodo in razplet. Srbija zlorablja Interpol in to vsi vedo. In temu primerno tudi ukrepajo... Spustijo aretirane na prostost. In tako vedno bodo...
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
izi marsikaj pozabi...

Eazy ne pozabi, pa tudi brati zna za razliko od nekaterih tukaj.... Ta postopek se pelje na isti nacin ze n-krat. In ima vedno isto zgodo in razplet. Srbija zlorablja Interpol in to vsi vedo. In temu primerno tudi ukrepajo... Spustijo aretirane na prostost. In tako vedno bodo...

To sedaj so skozi isti postopek ze mnogi in sicer Ejup Ganic, Jovan Divjak, itd....Vse so po nekaj dneh spustili na prostost na identicen nacin kakor Haradinaja. Celo zneski so podobni. Vsi so sedaj doma, na prostosti.

Gremo ugibat kako se bo to koncalo?
bonk.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
v glavnem, sami pošteni in vzgledni ljudje, a ne?

Da, sploh v primeru Jovana Divjaka.
zmaga.gif

Sprejem ob vrnitvi:
Sarajovo.jpg


Aretiran v Avstriji po tiralici iz Srbije, po placilu varscine (0,5mio EUR) pustili na prostost. Dvomim da oblast v Srbiji sploh zeli Haradinaja....
 
Nazadnje urejeno: