Spletni nakupi e-BAY (4)

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Niti pod razno še ni v Sloveniji - kinezi še vedno igrajo pink ponk
wink-1.gif


http://www.17track.net/en/track?nums=RS338750174CN

2017-01-07 15:14 Guangzhou Exchange Bureau, import each other (internal transit)
2017-01-05 16:13 Exchange Bureau in Guangzhou, has imported opening notes (return)
2016-11-16 14:48 Exchange Bureau in Guangzhou, have been exported to each other (internal transit)
2016-11-16 13:30 Exchange Bureau in Guangzhou, have been exported to open
2016-11-15 22:50 Dongguan postal company cross-border e-commerce international parcel processing centre, left, next stop "Center of Dongguan"
2016-11-15 22:44 Dongguan postal company cross-border e-commerce international parcel processing centre
2016-11-15 22:37 Dongguan postal company cross-border e-commerce international parcel processing centre has received send
2016-11-15 15:29 Electronic information has been received
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
43
www.citroenar.com
Aha, hvala obema
smile-1.gif


Pol bo treba še čakat.

Me je zmotilo, ker sem mislil da je tista postavka sprejem na pošti, pri nas...je pa še v Kitajski.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Evo jaz sem včeraj prejel pošiljko iz Izraela, ki je prispela v SLO 16.12.
tongue-1.gif


Imam pa en problem, za katerega sem mogoče naivno kriv sam - konec novembra sem kupil mobilni telefon od privatnega kupca iz Španije, imel je dobre ocene (ne vem sicer ali od nakupov ali prodaj) in mu denar nakazal na račun. Telefon je čez par dni označil kot poslan, čakam in čakam, mu čez mesec dni pišem, da telefona še ni, mi odgovori, da je v gužvi in mi bo poslal shipping info. To pa je bilo zadnje, kar sem slišal od njega. Obrnil sem se na eBay, odgovorili so mi, da ne morejo nič, ker ni bilo plačano preko PayPala in iz njihove strani je zadeva zaključena. Kaj lahko naredim? Lahko banka kako zahteva denar nazaj?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Če iz EU ne dobiš pošte v 10-14 dneh je nekaj zelo narobe zato ne vem zakaj si čakal več kot mesec dni.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.297
61
48
Rebim nekoga ki ima dobre izkušnje z ebayem.

Na ebayu sem prodal nekaj smučarskih rokavic, nove z etiketo. Vse lepo pofotkal. Pri enem paru pa nisem bil dovolj pozoren in nisem opazil, da je bila na prstu blazinica preperela.
Kupec je dal takoj dispute in na mailu napisal, da so rokavice neuporabne in na koncu vprašal kaj naj narediva.
Ok. Poskušal sem takoj pozabiti njegov ton pisanja in mu prijazno odgovoril, da rokavice so nove z etiketo in da se opravičujem, če sem spregledal preperele blazinice in da po mojem mnenju so rokavice še vedno uporabne.
Če se strinja, da so rokavice uporabne mu dam popust.
Če pa misli da niso uporabne, pa naj mi jih pošlje nazaj.

Kakšen je sedaj tu postopek? Se morava sama zmenit? Če se ne zmeniva, poseže ebay? Kaj mi lahko potem naredi ebay?

Ker razumem kupca, da pač ni zadovoljen z nakupom. Mi pa je tudi smotano, da zapenja na račun ene blazinice češ rokavice niso uporabne.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Običajno ti predlagas koliko mu refundiras ce se strinja, drugače pa mu ponudiš full refund ko vrne izdelek nazaj.
Glede na to da je tvoja napaka, mu pripada tudi povračilo stroškov.

Preparele blazinice se mi zdijo pomemben faktor pri rokavicah, lahko pa das sliko gor za boljše mnenje.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.297
61
48
slika

Rokavice so komplet usnjene, pri palcu se vidi, da je na tkanini površinski del gume preperel.

Kaj praviš?
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Je bila ta slika tudi na Ebayu?
Si označil New ali New Other, used ?
Če bi ti pogledal oglas, bi sam rekel da to kar kupuješ je res novo oziroma identično tistemu v trgovini, ali bi opazil da je preparel material?

Mene bi to zmotilo,sploh če bi bil v pričakovanju novega kosa, dobil pa bi konkretno obrabljenega in bi vsekakor zahteval refund, vsaj delni.
Upam da rešiš, predlagam da ga vprašaš ali želi obdržati rokavice če mu vrneš del kupnine, ter da si mu poslal v dobri veri in ga nisi imel namena nategnit.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Če iz EU ne dobiš pošte v 10-14 dneh je nekaj zelo narobe zato ne vem zakaj si čakal več kot mesec dni.

Decembra je bila taka gužva v službi, da sem preprosto pozabil na vse skupaj. Ampak tudi po 10-14 dneh očitno nebi mogel nič več naredit. Ima kdo še kak nasvet? Naj še probam pri eBayu? Če drugo ne, da ga izbrišejo iz eBaya.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
slika

Rokavice so komplet usnjene, pri palcu se vidi, da je na tkanini površinski del gume preperel.

Kaj praviš?

a ti bi bil zadovoljen, da bi kupil nove rokavice, doma pa ugotovil, da so poškodovane ali že tako stare, da razpadajo?

Mislim, da vsak normalen ne bi bil, sploh pa verjetno ne za take €.

rokavice seveda, da so uporabne, saj tudi delno razbit avto je še uporaben. Samo če se plača novo, naj potem tudi bo novo
wink-1.gif


Za dober feedback, mu vrni denar, on pa naj obdrži rokavice. Če jih bo moral vrnit in plačat poštnino, te sigurno ne bo lepo ocenil.
Jebiga, riziko biznisa...
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.297
61
48
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
slika

Rokavice so komplet usnjene, pri palcu se vidi, da je na tkanini površinski del gume preperel.

Kaj praviš?

a ti bi bil zadovoljen, da bi kupil nove rokavice, doma pa ugotovil, da so poškodovane ali že tako stare, da razpadajo?

Mislim, da vsak normalen ne bi bil, sploh pa verjetno ne za take €.

rokavice seveda, da so uporabne, saj tudi delno razbit avto je še uporaben. Samo če se plača novo, naj potem tudi bo novo
wink-1.gif


Za dober feedback, mu vrni denar, on pa naj obdrži rokavice. Če jih bo moral vrnit in plačat poštnino, te sigurno ne bo lepo ocenil.
Jebiga, riziko biznisa...

Aha. Že prihajajo tipični alter odgovori.

Glej. Kot prvo. Če uporabim tvojo primerjavo, je dobil nov avto s podrsanim prednjim blatnikom za polovico ceno novega. Rokavice so v zelo dobrem stanju, samo en del, ki sem ga žal spregledal, je delno preperel.

Drugo. Sprašujem po izkušnjah izkušenih uporabnikov ebaya. Kako sem naiven.

Tretjič. Sem priznal napako in vem da sem zaj3bal.

četrtič. To je njegov tretji nakup na ebayu, glede na njgeov profil. Že ko mi je pred nakupom pošiljal sporočila sem vedel, da s to prodajo nekaj ne bo uredu.

Petič. Sodeč po njegovem zadnjem odgovoru, želi dobit za male pare dobre rokavice. Ampak bo pogoltnil in zahteval, da mi jih vrne nazaj. Jaz pa njem denar.

Šestič. Kakorkoli, glede na njegove maile in glede na to, da je to njegov tretji nakup me ne bo dobro ocenil.

@miiikech: V štartu sem mu ponudil dve možnosti, da mi vrne rokavice nazaj ali pa da mu delno refundiram denar.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Tipični alter odgovori??
Nikol nista in ne bosta pri uveljavljanju reklamacije prišla prodajalec in kupec tako skupaj, da bosta oba zadovoljna!!!

Povedal sem ti, kako gledam na vidik kot kupec, pa nisi zadovoljen. Kar samo potrdi prejšnji stavek!

Dobil je avto s podrajsano celo stranjo, ne samo blatnika. Če gledamo % kolikšna površina rokavice je poškodovane. Če bi bilo na rokavici "samo blatnik podrajsan", bi se jo dalo nevidno zašit.

Sicer pa dal si mu možnost izbire in še vedno ne vemo kako se je odločil in kaj bi ti sedaj od nas rad...
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.297
61
48
Hvala za tvoj trud.
Zakaj tipičen alter odgovor?
Zato ker pišeš stvari za katere vem in ne odgovarjaš na vprašanja za katere pričakujem odgovor.

Sej vsi vemo, da si pojedel vso znanje sveta in da si popoln. Tudi brez tvojega nabijanja.

To da je kupec razočaran nad nakupom, mi je bilo jasno, še preden sem pisal tu na alterju. Želel sem samo pomoč izkušenih pri rešitvi nastale situacije.

Rezultat je, da sva se dogovorila, da mu povrnem del kupnine.

Hvala @lost1 za konstruktivne odgovore.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
verjetno že milijonkrat vprašano...recimo da hočem kupit 3 kose predmeta preko aliexpresa, roba kitajska. Če vzamem 2 ali tri skupaj bom presegel 25 eur in bom seveda moral plačat davek. Da bi se temu izgonil, razmišljam, da bi pač ta artikel naročil 3x po 1 kos..Kako je s tem v praksi, gre to skozi?