Iščem bolje plačano službo...

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
In zgodilo se je..

Dobil se pripravništvo iz svoje stroke v močnem slovenskem podjetju in pol leta prejemanje 70% plače, nato normalno, če se izkažem. Najpomembnejše vprašanje je kaj se bo zgodilo z mojim regresom iz tega podjetja pri katerem sem zdaj. Nakazan bo pri junijski plači in letos imam še polna 2 tedna dopusta. A mi ga bodo regres kaj odbili ali ga celo ne bodo nakazali? dopust mi bodo verjetno pokoristili med odpovednim rokom? Če kdo kaj ve bi prosil za pomoč, ker v podjetju še nisem nič omenjal odhoda, dokler ne naredim zdravniškega in podpišem pogodbo
evil.gif


rad vas imam
roza.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik casio pravi:
In zgodilo se je..

Dobil se pripravništvo iz svoje stroke v močnem slovenskem podjetju in pol leta prejemanje 70% plače, nato normalno, če se izkažem. Najpomembnejše vprašanje je kaj se bo zgodilo z mojim regresom iz tega podjetja pri katerem sem zdaj. Nakazan bo pri junijski plači in letos imam še polna 2 tedna dopusta. A mi ga bodo regres kaj odbili ali ga celo ne bodo nakazali? dopust mi bodo verjetno pokoristili med odpovednim rokom? Če kdo kaj ve bi prosil za pomoč, ker v podjetju še nisem nič omenjal odhoda, dokler ne naredim zdravniškega in podpišem pogodbo
evil.gif


rad vas imam
roza.gif

Zdravniškega niti slučajno ne delaj pred nastopom dela. Plačati ga mora delodajalec in v praksi se to dela med delovnim časom pri novem delodajalcu, slab mesec po začetku dela.

(V najslabšem primeru pa ga nikakor ne delaj pred podpisom pogodbe, ker lahko vržeš stran 1 dan dopusta v trenutni službi.)
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Jaz sem moral pred nastopom nove službe opraviti zdravniški pregled. Pregled pa je plačala nova firma. Dopust se mi tako, ali tako ni prenesel. Sem pa ga dobil v novem podjetju več kot sem ga imel prej. Regres velja za celo leto, če končaš prej ti razliko odštejejo (tako so mi razložili).
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik casio pravi:
Če kdo kaj ve bi prosil za pomoč, ker v podjetju še nisem nič omenjal odhoda, dokler ne naredim zdravniškega in podpišem pogodbo
evil.gif

Najprej čestitke! Glede te tvoje taktike pa tako...ali veš točni datum pričetka dela pri novem delodajalcu? Boš pri zdanjšnjem počakal celotni odpovedni rok? Potem OK, je tole smiselno. Če pa točnega dneva pričetka dela pri novem delodajalcu ne moreš določiti, potem pa se rajši prej dogovori pri obstoječem. Če pa si bolj nezaupljive sorte (in te razumem), pa naj ti novi delodajalec izda potrdilo o izbiri kandidata, nato pa ti daš odpoved.

Citat:
Uporabnik tony pravi:
Zdravniškega niti slučajno ne delaj pred nastopom dela. Plačati ga mora delodajalec in v praksi se to dela med delovnim časom pri novem delodajalcu, slab mesec po začetku dela.

No, v praksi se zdravniški dela PRED pričetkom dela, saj gre za predhodni zdravniški pregled, kjer se potrdi ali zavrne delavčeva sposobnost za delo.
 

B81

22. jul 2007
34.470
8.943
113
Tocno, ne vem kako bi delal med delom, ce gres na pregled zato, da ugotovijo ali si sposoben za delo ali ne (praksa je pa drugo ja).
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Glede odpovedi so ti že povedali - pa upam, da novemu nisi "obljubil", da lahko "takoj "začneš, a še ne veš kdaj te bo sedanji "spustil".

Glede dopusta in regresa - ob odpovedi sedanjemu delodajalcu se bo videlo, kdaj ti prenehaš, iz tega se izračuna koliko dopusta (sorazmerni del) ti pripada - to potem določa koliko regresa ti pripada. Načeloma ti pripada "poln" regres kakor hitro si zaposlen več kot 7 mesecev pri istem delodajalcu. V izogib sporom in prepiranju pa ti priporočam, da čimprej daš odpoved.

Seveda prej podpiši novo pogodbo ozr. "predpogodbo" z novim delodajalcem.

Kot je nekdo pred mano omenil - zdravniški se dela PRED nastopom dela, saj je pogoj za opravljanje dela.
V praksi se to naredi v prvih dneh pri novem delodajalcu - ali pa tudi že prej. V vsakem primeru pa pregled mora plačati tisto, ki te napoti na pregled.
In ne moreš kar sam nekje narediti pregleda - saj mora na "napotnici" biti navedeno kaj mora obsegati pregled ozr. za kakšna dela se opravlja pregled.

Pa čestitke za novo delovno mesto.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:V praksi se to naredi v prvih dneh pri novem delodajalcu - ali pa tudi že prej. V vsakem primeru pa pregled mora plačati tisto, ki te napoti na pregled.

Tako je. Zakon je v tem primeru enostavno butast, in vsaka firma, ki obstaja že vsaj 20 let to tako dela in svet se vrti dalje.

Valjda ne boš delal zdravniškega za novo službo med koriščenjem dopusta še v stari službi? Ne gre, kajne.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Zakaj ne bi šlo? In če je komu žal dati dan dopusta za možnost dobiti boljšo službo, pa naj ostane tam kjer je.

Pravim samo, kako se običajno naredi - to seveda velja za "običajna" delovna mesta - trak, pisarna ... . Za delovna mesta kjer je zahtevana 100% zdrava oseba ozr. so posebne zahteve, pa se pregled seveda opravi pred začetkom in pred odpovedjo v prejšnji službi.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Vedno vec podjetij vodi prakso, ki narekuje opravljen zdravniski pregled pred zacetkom dela. Zato, ker se cloveka pregleda na aktualne droge, alkohol in psihicno stabilnost. Ponavadi dobis datum kmalu po razgovoru, da se nimas casa "spucati". Kar je tudi prav, ker se s tem podjetje dodatno zasciti.
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Sam sem dobil nekaj za podpisati in če nebi želel delati testa, mi ga pač nebi.
Delodajalec seveda takoj ve, koliko je ura.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik ALTF4 pravi:
Vedno vec podjetij vodi prakso, ki narekuje opravljen zdravniski pregled pred zacetkom dela.
confused-1.gif

To je popolnoma normalna praksa in tudi zakonsko predpisano.
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Ja normalno da moraš opraviti zdravniški pregled pred začetkom dela? Kako bi pa izgledalo da se nekaj naredi ti pa nisi niti na zdravniškem bil, kjer bi bilo ugotovljeno da nisi za ta vrsta dela.
Po mojem bi imel delodajalec kar sranje.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Normalno je, če štartaš iz nule, vkolikor si že zaposlen in menjaš službo vmes je bila praksa, da si delal zdravniški kasneje. "Silom prilike"
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Zdravniški je uspešno opravljen...

Odpovedni rok pri zdajšnjem delodajalcu je 2 tedna, ker nisem bil zaposlen za nedoločen čas. A se splača pokoristiti letni dopust ali ga dobim izplačanega? Kako to čimbolje izpeljat v mojo korist? Delat te dva tedna mi ni problem, če bom dobil dopust izplačan, če ga pa zavržem mi pa ne bo vredu.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Citat:
Uporabnik ALTF4 pravi:
Vedno vec podjetij vodi prakso, ki narekuje opravljen zdravniski pregled pred zacetkom dela.
confused-1.gif

To je popolnoma normalna praksa in tudi zakonsko predpisano.

Res je tako predpisano, je pa takšna praksa butasta. Kako butasta je, se boš naučil, ko te bodo prvič tako nategnili. Sam se tako kot zelen pripravnik za đabe peljal na zdravniškega na drugi konec države, pa sploh še pogodbe nisem imel podpisane.

Ne počni tega, to je vse, kar bi te rad naučil.

Citat:
Uporabnik casio pravi:
Zdravniški je uspešno opravljen...

Odpovedni rok pri zdajšnjem delodajalcu je 2 tedna, ker nisem bil zaposlen za nedoločen čas. A se splača pokoristiti letni dopust ali ga dobim izplačanega? Kako to čimbolje izpeljat v mojo korist? Delat te dva tedna mi ni problem, če bom dobil dopust izplačan, če ga pa zavržem mi pa ne bo vredu.

Po zakonu ti dopusta ne smejo izplačati, porabiti moraš sorazmerni del letošnjega (in seveda lanskega v celoti, če ti ga je še kaj ostalo). Dopust se od enega delodajalca k drugemu ne prenaša več.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Torej predlagaš:
* zaposleni v obstoječi službi da odpoved in nato ga v novi službi odpustijo, ker ni naredil zdravniškega
evil.gif



Zakaj bi delodajalec plačeval predhodni zdravniški pregled, če te ne namerava zaposliti?
confused-1.gif