Iščem bolje plačano službo...

mr_

Guru
20. sep 2007
8.913
2.388
113
Ksz

Mene je enkrat na pumpi v SG jodlar spraseval kako do Graske gore na festival... Prvo mi je padlo na pamet, da je albanc k ga nisem nic zastopil. Pol k je malo bolj pocasi govoril sem ga nekako priblizno zastopil kaj bi rad. 😀
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.711
-1.020
113
145 km SZ od Opatije
ksz

Verjetno se tudi v Avstriji ne cedita le med in mleko. Znanec je iz prekmurja, dela v Gradcu. Sem mislil, da ima najmanj 2,5 k plače. Temu žal ni tako, ima precej manj. A zakaj se je odločil, da gre v AT? Ker bi tukaj za podobno delo prejel polovico AT plače ...

Sicer me pa stil pisanja uporabnika Casio zelo spominja na stil pisanja Alpine-a
evil.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.210
5.764
113
Citat:
Uporabnik AndrejEnej pravi:
Sicer me pa stil pisanja uporabnika Casio zelo spominja na stil pisanja Alpine-a
evil.gif

Meni se pa ne zdi, da bi tako hudo jamral. Verjetno je počasi edino malo obupan in išče druge možnosti. Če je pripravljen reskirat denar, da se česa nauči, potem ga podpiram.

Res pa še vedno ne poznamo njegove izobrazbe, znanj, lokacije itd.

Tisti pa, ki predlagajo naj počne tisto kar ga veseli in odpre s.p. so pa pretirani optimisti. Brez nekoga, ki ti TAKOJ pripelje delo si pečen. Umreš od lakote v 3 mesecih. Ko imaš nekje začet šele potem počasi iščeš stranke...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.297
9.051
113
Bo drugo leto lakinica v hočah...pa se bo kaj našlo za 650 €..jaz da sem doma, se grem gradbneištvo in podobno gradbeno inštalaterstvo. Jurja bi zagotovo nakrampal skup1 2 3, vsaj ko gledaš vse te mojstre kako lupajo.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
casio: kaj delaš, kaj si po izobrazbi, kaj znaš? katere službe si imel? kok si star ipd
smile-1.gif
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Po izobrazbi sem računalniški tehnik in še zraven znam dosti elektro zadev. Dober sem praktično vsem, ko se stvari priučim. Komot postavim kopalnico če je trebarazen v športu in dvigovanju težkih stvari. Kondicije mi sicer ne manjka in nisem debel...prej presuh :D grem proti 25 letom. Delam že od 18 rojstnega dne. Na začetku prek študenta, kasneje zaposlitev. Delal sem lažja in fizična dela po prireditvah, trgovina, popravilo računalnikov....
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.023
92
48
Racunalniski tehnik je lahko 4-letno solanje na Vegovi ali pa 1-leten tecaj.

IT-jevci (ki znajo programirati) lahko zelo hitro dobijo sluzbe, IT-jevci, ki pa znajo samo dodati RAM v racunalnik pa izumirajo.

Kam pases?
 
Citat:
Uporabnik casio pravi:
Po izobrazbi sem računalniški tehnik in še zraven znam dosti elektro zadev. Dober sem praktično vsem, ko se stvari priučim. Komot postavim kopalnico če je trebarazen v športu in dvigovanju težkih stvari. Kondicije mi sicer ne manjka in nisem debel...prej presuh :D grem proti 25 letom. Delam že od 18 rojstnega dne. Na začetku prek študenta, kasneje zaposlitev. Delal sem lažja in fizična dela po prireditvah, trgovina, popravilo računalnikov....

RAČ TEHNIK...instrumentation technologies v Solkanu? stanovanje najameš v sosednji ITA, ker so fajn cenejša kt pri nas, plač aje menda okej. Potem imaš Škrlja v Batujah (cisterne, razne posode, itd..tam se tud programerstvo rabi) mislim da je škrlj group al nekaj takega
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.862
5.464
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Mi je razlagal cistokrvni svaba da ko je srecal cistokrvnega low life stajerskega jodlara, ga dejansko ni razumel. Pa ni samo stvar dialekta, se besede majo pogosto cisto svoje

Correct me if I am wrong....

Bil po skor celi EU... Veliko D in A...

Ampak tolk zabačenih hribovcev kot jih lahko srečaš v avstrijski echt vukojebini ni pa daleč naokol.... Tud kak štajerski škrat Bolfenk je perla za njih....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Stric od moje žene je delal v turistični agenciji v centru MB, kamor so hodili tudi "sepli" z "vajnštrase".
Največje veselje mu je bilo na vprašanje "šprejhenzidojč?" odgovoriti z "Sprechen Sie Deutch?"
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
No po slabih dveh mesecih se spet javljam. Hvala vsem, ki mi pošiljate imena podjetij, da lahko tja pošiljam prošnje. Prijavljen sem že verjetno tudi na vse spletna mesta iskalcev zaposlitve in dnevno na email dobivam ponudbe. Tisti delodajalci, ki so mi odpisali so mi šele par tednov kasneje in z negativnim odgovorom s pripisom, da si bodo mojo prošnjo shranili, če bodo kdaj še kaj iskali. Mene nič ne ustavi in nadaljujem s pošiljanjem v druga podjetja..

Sedaj tudi malo dejansko razmišljam, da bi se vpisal v šolo izredno in naredil kakšno stopnjo izobrazbe več, obenem me pa zmrzali, da bom sedaj vrgel par jurjev € in bom na koncu na istem. Mi kdo iz glave priporoča kakšno dobro in razmeroma ugodno šolo, ki bi mi lahko prinesla večje možnosti?

Hvala!
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Seveda ne. Edina opcija bi bila recimo država z angleškim jezikom, ker Nemško ne znam se pa učim malo pri Duolingotu in vem, da mi drugega kot tečaj ne preostane.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Kot čarunalniški tehnik investiraj v znanje programiranja in si išči job v tem. Boš takoj že v Sloveniji napredoval, v tujini pa sploh.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Če bi vedel v katero šolo se vpisat, da bom takoj dobil zaposlitev in imel jurja+ plače, bi verjetno znal napovedat tudi eurojackpot
wink-1.gif


Drugač pa imet šolo danes, je skoraj enako nič. Ker vsi potrebujejo samo izkuuuušnje!!

Zelo zanimiv zapis na FB sem našel...

Citat:
....Tudi jaz imam veliko izkušenj pa nimam šol visokih ampak sem dobila izkušnje od opazovanja nadrejenih.
Bila sem hišnica stara komaj 16 let Po mene so prišli eno popoldan če se strinjam da delam za polovični delovni čas.Seveda popravljala sem elektriko,vodovod nosila pošto,hodila na banko kosila travo,..in sem dobila izkušnje.

Naslednja moja služba je bila kot rasekovalec v mesnici Tudi tu nisem imela izkušenj ampak sem poprijela za vsako delo.Po enem letu mi je direktor med 250 ljudmi povedal ti moreš znati vse si skakač ko bo kdo na bolniški si na njegovem mestu.Od tega vsega mlada stara komaj 20 let znam imam že več izkušenj kot kakšen mesar.

Po nekaj letih sem se zaposlila na občini imela sem končano samo vrtnarsko šolo iskali so delovodjo za 35 moških za celo občino.Tudi tu se mi še sanjalo ni kaj bi radi od mene ampak smo bili zelo dobra ekipa ter smo uspeli izpolniti vse naloge katere smo dobili.In še marsikaj bi vam rada in lahko povedala.Dragi delodajaci ni vse v šoli.Držite se nekega stereo tipa probajte zaposliti nekoga brez šol, brez prakse brez vez.Šele tedaj boste vi in jaz uspešni.