UKC Ljubljana - 2 letna deklica?

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Lahko imajo. Komot.
Je pomanjkanje dohtarjev, če jim ne boš plačal toliko, boš čez 10 let gledal le še uvožene z juga.
Mogoče bi hmmm... odprli več prostora na faksu?
cheer.gif


to pomanjkanje je malo tudi zanalašč. In mogoče bi večji uvoz z juga to stanje dejansko malo popravil.

Faks jih konča še preveč še preveč. Kup doktorjev medicine je brezposelnih, ker je razpisanih premalo specializacij. Za to so pa krivi samo dohtarji in njihove stanovske organizacije. V zadnjih nekaj letih je bilo dovolj specializacij samo za družinske zdravnike, za druge jih pa skoraj ni bilo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ti napiši, saj si iz foha.
smile-1.gif
Jaz vem samo, da je moja znanka končala faks že pred tremi leti, pa je še vedno na mamini sisi, ker ne dobi nikjer v Sloveniji želene specializacije.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
najbrž zato ker primanjkuje družinskih zdravnikov ostalih je pa več kot preveč (zato toliko manj razpisanih specializacij...)

bizi vsi bi si želeli biti npr. možganski ali srčni kirurgi...manjka pa drugih in? če je na mamini sisi nej gre v kakšno drugo specializacijo...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
In zakaj misliš, da je tako?

Zakaj se raje da bi ves čas štrajkali za plače raje ne štrajkate za višji vpis na medicino in posledično več zdravnikov (na žalost šele 10 let). Že 10 let se govori premalo je zdravnikov število vpisnih mest na medicino se pa manjša. Ne vem od kje logika da bo kdaj bolje?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Če ni konkurence , si lahko postavljas pogoje. Naslednike si pa tudi na nek način lahko sam postavljas. Take , ki bodo poslovali tako kot si si ti in tvoji predhodniki zastavili.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
In zakaj misliš, da je tako?

Zakaj se raje da bi ves čas štrajkali za plače raje ne štrajkate za višji vpis na medicino in posledično več zdravnikov (na žalost šele 10 let). Že 10 let se govori premalo je zdravnikov število vpisnih mest na medicino se pa manjša. Ne vem od kje logika da bo kdaj bolje?

A si ti spoloh prebral stavkovne zahteve?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
In zakaj misliš, da je tako?

Zakaj se raje da bi ves čas štrajkali za plače raje ne štrajkate za višji vpis na medicino in posledično več zdravnikov (na žalost šele 10 let). Že 10 let se govori premalo je zdravnikov število vpisnih mest na medicino se pa manjša. Ne vem od kje logika da bo kdaj bolje?

V bistvu se je število vpisnih mest povečalo, saj so odprli medicinsko fakulteto v Mariboru. Vpis v LJ pa že vsaj 4 leta ni spremenjen. Tako da na prvo žogo bi rekel da si si zmislil vse skupaj.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Ti napiši, saj si iz foha.
smile-1.gif
Jaz vem samo, da je moja znanka končala faks že pred tremi leti, pa je še vedno na mamini sisi, ker ne dobi nikjer v Sloveniji želene specializacije.

Ja... kaj naj zdaj? Damo vsem samo želene specializacije? Vsako leto je x prostih mest za družinsko medicino na podeželju, ampak kljub bajnemu zaslužku in družbenem statusu se nihče ne prijavi. Morda pa se kdo iz te teme prekvalificira? Jaz vem, da ni dnarja, da grem za zdravnika.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
vidip ne.... vcasih precej spoštovan poklic, danes se ga folk otepa..

zakaj?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
In zakaj misliš, da je tako?

Zakaj se raje da bi ves čas štrajkali za plače raje ne štrajkate za višji vpis na medicino in posledično več zdravnikov (na žalost šele 10 let). Že 10 let se govori premalo je zdravnikov število vpisnih mest na medicino se pa manjša. Ne vem od kje logika da bo kdaj bolje?

V bistvu se je število vpisnih mest povečalo, saj so odprli medicinsko fakulteto v Mariboru. Vpis v LJ pa že vsaj 4 leta ni spremenjen. Tako da na prvo žogo bi rekel da si si zmislil vse skupaj.

Vpis MF jubljana

2003/2004 200
2004/2005 200
2005/2006 200
2006/2007 200
2007/2008 200
2008/2009 200
2009/2010 200
2010/2011 200
2011/2012 220
2012/2013 180
2013/2014 165
2014/2015 150
2015/2016 150
2016/2017 150
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Kot povsod drugje najbrž število vpisnih mest na fakulteti, število specialilzacij in število zdravnikov regulira, tisti ki to plača. na podlagi česa, pa samo bog ve. Tudi to je ena izmed stavkovnih zahtev, če se ne motim. Da se enkrat izjasni, koliko naj kdo naredi, da se bo neka minimalna raven vzdrževala, koliko je porabnikov se ve. od tu naprej je pa osnovnošolska matematika, koliko izmed zgoraj napisanih stvari je treba. Zakaj se tega otepa z vsemi štirimi in se hoče nek status quo, ki ga že dolgo ni več, ampak gre vse na slabše, je pa jasno. in razlog seveda ni v dobrobiti ne direktnih izvajalcev zdravstvenih storitev (vseh profilov od bolničarja dalje), še manj pacientov. nujnih vzdrževalnih služb tudi nobeden ne očita (je že fino imeti čistilko). Vse ostalo, kjer odteka pa kar nekaj denarja - kot povsod drugje z razpisi takimi in drugačnimi in z nekimi administrativnimi službami, ki so same sebi namen, pa še vedno ostaja in je tisto nedotakljivo. Ne vem, zakaj bi bilo v zdravstvu kaj drugače kot v ostalih panogah v našm ljubem podalpskem teksasu. Ko da bi rekel, da je zidar kriv ali pa njegov delovodja, ker se je gradnja zavlekla in podražila preko vseh razumnih mer.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Bolj me zanima koliko jih letno diplomira/doktorira in kolikšen je to % zdravnikov Sloveniji.
Tudi če jih 200 , to se en zdravnik na občino ne pride.
In po nekaterih podatkih naj bi imel družinski zdravnik 1500 pacientov. Še pravi, da rabimo vsaj kakšnih 1000 družiskih zdravnikov. Kje so potem se vsi zdravniki po bolnicah, najbrž jih kar nekaj prej ali slej oddide v tujino, opusti poklic, deluje v akademskih vodah...
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
Ksz

Tole vedno bolj spominja na Butale. Najdejo drugo ustanovo, zatakne se pri birokraciji. Ko so mediji pograbl zgodbo so jo pa spet zaceli zdravit. Ce je kdo videl video, ki so ga starsi posneli - ta otrok je resno mozgansko mrtev oz neodziven?!
nadaljevanje...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.348
8.711
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
...ksz...



Peesda jim matrna zdravniška, še premal jih streljajo
jezen.gif

Sej ti je spodletelo ane? Mislim kakšnih se znebite eni.

Nič mi ni spodletelo. Napisal sem točno to kar bi si nekateri zdravniki zaslužili glede na svojo ignorantskoegoistično prevzvišenost.

Kaj misliš, zakaj nočejo pomagati pri oblikovanju drugega mnenja? Zato, ker bi to drugo mnenje najverjetneje pokazalo njihovo zmoto in potem bi jih morda kdo še poklical na odgovornost, to se pa ne sme zgodit, ne pri naših super duper zdravnikih s 15x prenizko plačo. Poleg tega pa sem napisal zgolj, da jih še premalo streljajo. Kaj pa je to takšnega, saj nisem napisal, da bi jih morali pobiti.
evil.gif

A nisi ti en moderator kle gor?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.348
8.711
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Tukaj že ni nekaj reda, če so jo odklopili, ker naj bi sam še od aparatov živela. sedaj je že mesec po izklopu živa. Tole bi mogli starši drugega dohtarja že včeraj privlečt za pregled.

Saj bi ga, če bi ga lahko. Pa to žal onemogočajo naše cvetke od zdravnikov, ki imajo še vedno roke čez to nesrečno deklico, saj se očitno bojijo, da bi jim kdo upravičeno očital nesposobnost.

Pa tudi moje lastne izkušnje s slo zdravstvom, ko se nekaj zakomplicira na nivoje nad prehladi in anginami, so enostavno za zjokat ter it iskat zdravstveno pomoč kam drugam.

Ja, Killa, verjetno tudi sam želim zgolj zganjati senzacionalizem.
smirk-1.gif

Mojga otroka so pa rešili, sicer sem naši pediatrinji potem skor vrat zavil, ker je bla pametna, sam me hvalabogu je žena porinla ven. Naslednji dan se mi je zdravnica opravičla. Nekateri zdravniki si res zaslužjo eno po kepi, samo ti posplošuješ in se navezuješ na idiota, ki je fental zdravnika v Izoli, za njim pa potegnil še nedolžnega policaja. V bistvu si zaslužiš ban za take izjave, sam tu gor so itak dvojna merila.
 
Nazadnje urejeno: