UKC Ljubljana - 2 letna deklica?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Večina drugih medijev sploh ne povoha malega človeka. Sem pred dvemi leti želel opozoriti na goljufijo.
Svet24 je zadeva zanimala, jo objavila, kasneje se dopolnila, ostali pa niti na e-mail niso.odgovorili. pa sem poslal vsaj kakšnih 10 e-mail naslovov tiskanih in elektronskih medijev. Potem ti ostane samo še boj po internetu (forumi in fb...). Zaslišanje kot oškodovanec imam dobri dve leti po podani ovadbi na policiji. Vabilo pošljejo 8 dni pred zaslišanjem, rok za prevzem je 14 dni.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Imam več kot dovolj info iz prve roke, da lahko. Res pa je, da ne v zvezi s tem primerom a vseeno dovolj, da se lahko ogorčeno oglasim.

In taki osebki moderirajo forum. Glede nato v enem stavku sebe dva krat zanikas je boljse ce ostanes pri svojih bonitetah in poskrbis da kaksnega otroka nebos ubil z svojo tehnicno neizpravno koreto.
bonk.gif

Dvakrat sem zanikal sam sebe v enem stavku? Kaj ti ni jasno pri trditvi, da imam na splošno dovolj informacij in slabih izkušenj iz prve roke, da se lahko ogorčeno glasim v tem primeru v obliki kritiziranja dela zdravstva? Še tam zaposleni izjavljajo, da se nebi zdravili pri nas, če bi se le lahko tako odločili, halo
crazy1.gif

Pa tehnično neizpravna koreta... Si še nisem lastil tehnično neizpravnega avta ampak ok, ti že veš
roza.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Težko je vse metati v en koš,ampak dejstvo je to,da so nekateri tako visoki da te glava boli ! Javni sektor je itak nad rajo,kavice,privat pogovori in nezaiteresiranost do dela ter zahtevanje višje plače je zelo pogost pojav !

Bil članek v oddaji,dobi zdravnica samo 1500 ojrov !! Kaj?? Pol pa še prevoz in malica,naredila nekaj nadur in iplačilo 2500 ejrov !!

A se delajo norca iz revežov? Kdo sploh dobi 1200 v gospodarskem sektorju kljub nadurami ? Ni jih veliko !!
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.463
113
Citat:
Uporabnik sgh pravi:


Bil članek v oddaji,dobi zdravnica samo 1500 ojrov !! Kaj?? Pol pa še prevoz in malica,naredila nekaj nadur in iplačilo 2500 ejrov !!

A se delajo norca iz revežov? Kdo sploh dobi 1200 v gospodarskem sektorju kljub nadurami ? Ni jih veliko !!
Pa kaj potem! Za čigav [cenzura] bi pa morali imeti vsi v državi minimalca, da se pacjentom ne bi zmešalo od foušije?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik sgh pravi:


Bil članek v oddaji,dobi zdravnica samo 1500 ojrov !! Kaj?? Pol pa še prevoz in malica,naredila nekaj nadur in iplačilo 2500 ejrov !!

A se delajo norca iz revežov? Kdo sploh dobi 1200 v gospodarskem sektorju kljub nadurami ? Ni jih veliko !!
Pa kaj potem! Za čigav [cenzura] bi pa morali imeti vsi v državi minimalca, da se pacjentom ne bi zmešalo od foušije?

Če so nestrokovni ali se jim jebe za vse je pa tudi 800€ preveč.

Kaj se je zgodilo z unim, ki je hotel nogo fantku rezat?

Meni gre tale prizor sedaj po glavi pa nevem zakaj
evil.gif
https://youtu.be/N2x8RhadlpA?t=47s

Da, bi pa kdo kdaj stavkal za večje pacientove pravice in več denarja za zdravstvo se pa še ni zgodilo. Samo za svoje riti se grebejo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.573
281
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
KSZ

Za kozlat, kakšne komentarje imajo nekateri. Na žalost je dejstvo, da se napake, tako kot povsod drugod, dogajajo tudi v zdravstvu. Pa s tem ne mislim samo konkretnega primera. Ampak takšna retorika, ki jo lahko beremo med komentarji člankov in tudi tukaj na forumu je izredno škodljiva, nevarna in zastrupljajoča do okolice. In potem en, recimo mu Janko, ki sicer nima slabih izkušenj ne s policijo (ampak jih ne mara že od prej), ne z zdravniki, bere te komentarje, pogrunta da so vsi zdravniki, tako kot policisti, itak navadni pra*ci, gre tako našpičen v ambulanto po bolniško, kakšen mislite da je rezultat? Po moje je Janko tisti dan doživel prvo slabo izkušnjo.

Laična javnost ponavadi ni seznanjena z dejstvi, ali je dejstva ne zanimajo, ali pa dejstev preprosto ne razume in si zaradi tega zelo težko sestavi neko objektivno sliko.

Pa da ne bo kdo mislil da koga zagovarjam, sigurno bi bilo treba nekatere male bogove postaviti na realna tla, ampak NAPAČNO je posploševati na vse. Ne boste verjeli, so tudi zdravniki z dušo in srcem, ki so žrtvovali leta življenja za študij in za to, da bodo nekoč morda lahko pozdravili TEBE (ki to bereš) in ki so 100% predani delu in pacientom in po mojih izkušnjah, je takšna velika večina. Ampak ti ne pridejo na prvo stran, ker jih jemljemo kot nekaj samoumevnega.

S temle se naceloma strinjam, vedno lahko v katerikoli druzbi najdes nekoga ki luta po svoje. Ampak ok. Napake se dogajajo., in kot sem ze prej omenil, poznamo v tem primeru samo eno stran zgodbe. Pa vseeno, napaka se zgodi tudi zdravnikom oz komurkoli, samo v temle primeru je meni nerazumljivo sosledje napak. Obvodi - vidni strdki - nedlovanje / delovanje mozganov - odklop - neodzivnost/odzivnost. Nekako mi zadeve ne gredo skupaj. Ze to mi je cudno da ne znajo dolocit ali je puncka mozgansko mrtva ali ne.

Jaz jim ne zamerim napak. Dogajajo se tudi najboljšim. Zamerim pa jim njihov odnos ko pride do česa takega, saj nočejo priznati napake in vztrajajo pri svojem, tudi na škodo pacienta. Kot kaže, je tako tudi v tem primeru. Punčka je kljub napačni oceni preživela in po moje bi bilo edino prav da bi vsi skupaj stopili v akcijo, ne pa da dajejo vtis kot da bi jim najbolj ustrezalo da punčka umre in se s tem dokaže da so imeli vseeno prav.

ja tko je to v tej nasi sloveniji.zahvala gre vsem mrhovinarjem, od novinarjev do civilistov, k komaj cakaj da nekdo naredi napako, da ga potem javno linčajo.

sploh si raje ne predstavljam, kaj bi blo, ce bi en zdravnik priznal krivdo... a pogledamo? takoj sledi prijava na ustrezne organe, seveda izguba sluzbe, po sreci se kaksen kazenski pregon, potem civilna tozba za mio, zahtevan odstop vseh po vrsti nad njim. seveda tudi minister za zdravje. sikanirje zdravnika kjerkoli. v vseh medijih. 14 dni na vseh naslovnicah, v vseh odajah po 10min prispevki, itn. sprejetje nov kup zakonov, ki naj bi preprecili kaj podobnega, ampak dejansko sam še bolj zakomplicirajo vsem vse. A se nismo nic naucili od unga ravnatelja?

cudno, ko se pljuva po zdravnikih, se pa nikoli ne opozori, koliko ljudem je ta zdravnik do sedaj pomagal, ali jim celo resil življenje.

seveda je tezko za svojce, ampak, zdej nekoga lincat zarad napake, medtem ko je rešil nekaj sto zivljenj, se mi zdi malo pretirano.

in se strinjam s killahanom, z omembo raznih xy24xy portalov, vsa zadeva izgubi na kakrsnikoli kredibilnosti.
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
1. Torej trdiš da zdravniki še naprej lažejo o svojih napakah, zato pa se dogaja to kar se .

2. Koliko ljudi je zdravnik rešil nima nobene veze. Za to delo je plačan če jih ne misli reševat naj gre cesta pometat.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
2. Koliko ljudi je zdravnik rešil nima nobene veze. Za to delo je plačan če jih ne misli reševat naj gre cesta pometat.

Lih tu je problem, vsak misli da mu kr pripada. Da ima pa še mal opravka z ljudmi je pa pač nujno zlo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.573
281
113
1. ne, tega nisem napisal

2. eh ja... in kaj boš pol ko bojo vsi na cesti? ker vsak naredi napako. a mislis da je na svetu kje kaksen k je popoln in brez napak???
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.148
2.329
113
v lokalni ostariji
msenjur seveda naši mrhovinarji (NE to niso novinarji) samo iščejo ene odgovornosti in bi sekal glave... od gradbenikov do vsega... kar je pa napaka. zato pa je kokr je..
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:


2. eh ja... in kaj boš pol ko bojo vsi na cesti? ker vsak naredi napako. a mislis da je na svetu kje kaksen k je popoln in brez napak???


Napaka in malomarnost ni isto, pri nas nihče ne odgovarja ne za prvo ne za drugo. Ne pomeni vsaka napaka da letiš iz službe.

Kaj bi to naredil da bi k mehaniku peljal menjat olje pa bi ti po servisu našima zaribala. Verjetno ne bi rekel samo ah vsi delajo napake. Zdravniške so še toliko večje ker gre lahko za življenje. Ampak da za malomarnost rečeš ah se dogaja gremo naprej je pa malo nizko.

Kaj bodo zdravniki ukrenili grede tega...lahko ti povem zagotovo.... Ničesar in to je problem v našem zdravstvu. Pacient umrl....gremo dalje.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.899
5.458
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
v gospodarstvu spet ni tko hudo slabo... skladiščniki tudi znajo 1200 ali več ujet (brez nadur)... itd itd...

1500...prosim če se updejtaš!
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Pa še nekaj je. Za vsake praznike oziroma podaljšane vikende, kot je naprimer sedajle, ko si vzel tri dni dopusta in si bil prost skoraj 10 dni, je v bolnicah popolni razpad sistema. Ne dela se popolnoma nič, večina zdravnikov je na dopustu, briga njih za zdravje bolnikov. V bolnicah so samo dežurni zdravniki in medicinske sestre, ki paciente nafilajo z zdravili, da imajo mir. Pa ne govorim "na pamet"!
In to se dogaja za novoletne praznike, velikonočne praznike, prvomajske praznike, poleti je itak mrtvilo, vsi na dopustih, nič ne funkcionira, kot bi moralo, potem pa so tu še krompirjeve počitnice in božič. A sem še kaj pozabil?
Tudi pri osebnih zdravnikih je zelo podobno, pri nas so dve,delajo samo štiri dni na teden, vsak drugi petek kao izobraževanje
smirk-1.gif


Dobro je rekel dr. Brecelj, stavkati bi morali bolniki in ne zdravniki.....
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Itak vsi delamo napake. In nek normalen človek bo to razumel, tudi če bo zaradi tega oškodovan.
Ampak je razlika med napako, ki jo priznaš, probaš rešit kar se da, se opravičiš in ponudiš neko odškodnino. A nimajo bolnišnice ali zdravniki zavarovanja proti napakam?
Potem imaš pa napako, ko zaj.. in narediš vse, da bi to prikril, po možnosti še kršiš zakon, saj napeljuješ vse ostale sodelavce, ''neodvisne'' ocenjevalce h krivim pričanjem.
Dodatno pa se zadeva še zaplete, če je pacient še živ in zaradi prikrivanja tvoje napake trpi oz. je nepravilno zdravljen oz. na koncu celo umre. In tega je v Sloveniji žal kar precej. In taki potem mečejo slabo luč na vse zdravnike.
Meni ni jasno, zakaj dobri zdravniki sami ne izločijo gnilih jabolk? Recimo Brecelj je en, ki si upa, zakaj jih ni več?

Se pa strinjam, da mrhovinarji na take zadeve planejo kot nori. Namesto, da bi zadevo normalno predstavili (pišem za prvi primer zgoraj), praktično iz zdravnika, ki je naredil napako, naredijo Hitlerja ven.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Javne službe morajo imeti plače prilagojene gospodarstvu.Če ima nekdo poklic z srednjo šolo in 800 ojrov,sory pol tudi dohtarji ne morajo met 3x več !!
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.463
113
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
.. Ničesar in to je problem v našem zdravstvu. Pacient umrl....gremo dalje.
Se fejst motiš...
Je dosti zdravnikov v postopkih zaradi malenkosti. Ampak če to ni na 24ur pač ne velja ane