UKC Ljubljana - 2 letna deklica?

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Recimo da imaš težave v enem segmentu privat firme...
Čistilke čistijo s preveč mokrimi cotami, ker nimajo časa ožeti, ker imajo preveč m2 za spucat. Novih ni, ker je plača pač prenizka za to delo. In obstoječi kader je preobremenjen, dela preko vseh zmožnosti...

Kaj narediš? verjetno ne ponudiš dodatka vsem v firmi? Pogledaš kje so težave in jih poskusiš rešiti.

NIKAKOR si kar VSI dohtarji ne zaslužijo dodatkov. Verjamem pa, da obstaja precej segmentov, kjer je to nujno potrebno. In to pavšalno dogovarjanje mi ni všeč.
Saj nisem govoril o VSEH dohtarjih.
Govoril sem o ENEM segmentu tvoje firme, o primarnem nivoju, o družinskih zdravnikih.
Torej o tvojih čistilkah.

In ja, določiš normo (1500m2 za počistit na šiht), ugotoviš, da potrebuješ 70% več čistilk.
Dokler ne zapolsiš novih, pač dodatno stimuliraš obstoječe, da ti čistijo 2750m2 na šiht (tako kot "moja" čistilka).
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Pa ne pozabit, zdravnik ima tudi možnost na ZZZS sporočit, da določenega pacienta noče več imeti v ambulanti in potem ZZZS obvesti pacienta, da si do naslednjega obiska izbere novega družinskega zdravnika.
Tako da ne pozabit kofeta naslednjič odnest.

to pa ne gre kar tako ajnfoh in prav je tako. da se dohtar odpove pacientu, mora imeti kar dober in utemeljen razlog in proces kar en čas traja.
Ni tako hudo.
Dovolj je pritožba pacienta čez zdravnika (da mu recimo ni dal bolniške), pa ima zdravnik hitro razlog "porušeno zaupanje, slab odnos in sodelovanje".
in potem ZZZS napiše dopis "v izogib morebitnim napakam, ki bi nastale iz tega slabega odnosa in komunikacije,...., si izberite drugega zdravnika."

In ja, moja jih je nekaj že načevljala v preteklih letih.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
koliko se pa kaj pritožujejo? ker brez NJEGOVE prve poteze - pisne je zelo težko. edina, ki mi trenutno na pamet pride, je nasilje. da pač ZZZS (ali katerikoli drugi, kamor se ljudje lahko uradno pritožujejo - saj niti ne vem, kaj še vse je) še nikdar nič ni slišal o pacientu, ti bi pa en dan prišel, da bi se ga znebil.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
...ksz...

Mislim, da ste vsi udeleženi na zadnjih dveh straneh zgrešili malce temo, le-ta namreč ni namenjena zdravniški stavki in njihovim apetitom po denarju temveč malio Neži, ki jo mora zdaj reševati tuja zdravniška stroka
roza.gif


Tole je tisto, kar iščete: Doktorji bi višje plače?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
ZZZS ne rabi nič prej o tem pacientu slišat.
Je pa običajno tako, da pacient pritožbe piše.
Ker pač misli "jo bom zj**al".
OK, kakor želi.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
ZZZS ne rabi nič prej o tem pacientu slišat.
Je pa običajno tako, da pacient pritožbe piše.
Ker pač misli "jo bom zj**al".
OK, kakor želi.

A ti poznaš zakon o pacientovih pravicah, ker pacient lahko napiše 100 pritožb čez zdravnika pa to ni razlog da ga lahko on zavrne. Verjetno pa se dela vse po domače kot vedno.

Edit:

Zdravnik in izvajalec zdravstvenih storitev, ki ga je pacient izbral, lahko pod pogojem, da ne gre za nujno medicinsko pomoč, pacientovo izbiro zavrne le v posebej utemeljenih primerih, ko bi bilo zdravljenje predvidoma manj uspešno oziroma nemogoče ali kadar tako določa zakon. Pacientu mora predlagati izbiro drugega zdravnika in izvajalca zdravstvenih storitev ter razloge za zavrnitev pojasniti v pisni obliki v osmih dneh od izražene pacientove izbire.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Pa ne pozabit, zdravnik ima tudi možnost na ZZZS sporočit, da določenega pacienta noče več imeti v ambulanti in potem ZZZS obvesti pacienta, da si do naslednjega obiska izbere novega družinskega zdravnika.
Tako da ne pozabit kofeta naslednjič odnest.

to pa ne gre kar tako ajnfoh in prav je tako. da se dohtar odpove pacientu, mora imeti kar dober in utemeljen razlog in proces kar en čas traja.
Ni tako hudo.
Dovolj je pritožba pacienta čez zdravnika (da mu recimo ni dal bolniške), pa ima zdravnik hitro razlog "porušeno zaupanje, slab odnos in sodelovanje".
in potem ZZZS napiše dopis "v izogib morebitnim napakam, ki bi nastale iz tega slabega odnosa in komunikacije,...., si izberite drugega zdravnika."

In ja, moja jih je nekaj že načevljala v preteklih letih.

Tole je meni naredila zdravnica. Pa mi je žal da nisem podal uradne pritožbe. Po bolniško sem prvič po enem letu bolniške prišel osebno na invalidskem vozičku. In ona meni prijavi, da na odpustnem pismu nič ne piše da nisem sposoben za delo.
Ko sem se vrnil nazaj v Sočo po dopolnitev odpustnice, so me gledali ko...
A se otroška zdravnica ne more na drugačen način znebiti odraslih pacientov?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Če bi šel po uradni poti bi seveda ona izgubila ampak pri taki itak nimaš kaj delat. Počakaš da je postopka konec potem pa ji osebno poveš da jo boš zamenjal 😄
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:

A se otroška zdravnica ne more na drugačen način znebiti odraslih pacientov?

?? ne samo, da se jih lahko, obstaja precej straigh forward način, ki je sistemski in nobena pritožba ne pomaga. rečeš: glede na starost/status ne morete več biti tu, poiščite ustreznega - take ki ima pač odrasle čez.

menda je to vsak slehernik doživel?! iz pediatrične na šolsko. iz študentske na odrasle ipd...
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Recimo da imaš težave v enem segmentu privat firme...
Čistilke čistijo s preveč mokrimi cotami, ker nimajo časa ožeti, ker imajo preveč m2 za spucat. Novih ni, ker je plača pač prenizka za to delo. In obstoječi kader je preobremenjen, dela preko vseh zmožnosti...

Kaj narediš? verjetno ne ponudiš dodatka vsem v firmi? Pogledaš kje so težave in jih poskusiš rešiti.

NIKAKOR si kar VSI dohtarji ne zaslužijo dodatkov. Verjamem pa, da obstaja precej segmentov, kjer je to nujno potrebno. In to pavšalno dogovarjanje mi ni všeč.
Saj nisem govoril o VSEH dohtarjih.
Govoril sem o ENEM segmentu tvoje firme, o primarnem nivoju, o družinskih zdravnikih.
Torej o tvojih čistilkah.

In ja, določiš normo (1500m2 za počistit na šiht), ugotoviš, da potrebuješ 70% več čistilk.
Dokler ne zapolsiš novih, pač dodatno stimuliraš obstoječe, da ti čistijo 2750m2 na šiht (tako kot "moja" čistilka).

No sej se razumeva. In družinskim (mojim čistilkam) tistim, ki so dobro ocenjeni (ja tudi ocena stranke šteje) daš stimulacijo in plačo dvigneš. Stari bodo prijaznejši in bolj zadovoljni, novi se bodo pa tudi več začeli odločati za to delo. Tega ne nasprotujem.

Nikakor pa nisem za "vse povprek" dvignat. Ker oni, ki poleg redne službe dela še v x privat ambulantah pač ni tisti, ki bi bil preobremenjen zaradi redne službe.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
No sej se razumeva. In družinskim (mojim čistilkam) tistim, ki so dobro ocenjeni (ja tudi ocena stranke šteje) daš stimulacijo in plačo dvigneš. Stari bodo prijaznejši in bolj zadovoljni, novi se bodo pa tudi več začeli odločati za to delo. Tega ne nasprotujem.

Nikakor pa nisem za "vse povprek" dvignat. Ker oni, ki poleg redne službe dela še v x privat ambulantah pač ni tisti, ki bi bil preobremenjen zaradi redne službe.
Saj bo počasi.
Za družinskega zdravnika še nisem slišal da bi poleg redne službe delal še v kakšni privat ordinaciji, kaj šele v x ambulantah.
Niti na koncesijo niti samoplačniško (še nisem slišal za samoplačniško ambulanto družinske medicine).
(ti verjetno govoriš o sekundarnem in terc nivoju)

"Dobro ocenjeni". Hm, a število pacientov ni pokazatelj tega? Saj pacient lahko svobodno gre k drugemu, če se mu izbrani ne zdi dovolj dober. V vsakem ZD imaš vsaj 5 zdravnikov, v okolici pa še več, pa si lahko drugega izbereš. In "ta slab" bo imel manj pacientov in nižjo plačo.

In še o normativih:
Moja, še ne 10 let nazaj, ko je še nabirala paciente in jih je imela samo 1300:
"A vodo imate v kolenu? Sestra, iglo, gazo." 20 minut in je bilo opravljeno.

Danes, ko jih ima 27xx (sem šel prav na ZZZS pogledat):
"Voda v kolenu? Napotnica, ortoped." Čakanje 3 mesece.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
A vode ne spusti več iz kolena? ja no, zato pa ima toliko pacientov, ker za napotnice pisat je vsak dober..pol se pa čudimo..
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Pacientov ima toliko, zato ker ZZZS to zahteva.
Ker do podpisa tega sporazuma z vlado NI BILO zgornje meje, koliko pacientov mora vzeti v ambulanto družinski zdravnik.
ZZZS pravi: "...Odkloni jih lahko, ko za 10 % preseže povprečno število količnikov iz glavarine na zdravnika a v svoji dejavnosti na območju izpostave ZZZS, kjer ima sedež dejavnosti. Če ima na območju zpostave ZZZS sedež dejavnosti en sam zdravnik, je dolžan sprejeti vse zavarovane osebe, ki si ga izberejo. "

Torej nabirat nehaš, ko dosežeš 110% povprečja v regiji. In potem se povprečje preračuna vsake 3 mesece in spet si pod 110%.

Kot če bi tebi šef rekel: vsake 3 mesece moraš naredit 110% prejšnjega trimesečja za isto plačo.

Torej v limiti, če bi bil v SLO samo en zdravnik: sprejeti bi moral čisto vse, pa vseeno nikoli nebi dosegel 110% povprečja.
(nekaj takega so imeli recimo na Bledu, se mi zdi)
Al si pa poglej recimo ZD Šmarje pri jelšah.
Tam imajo 4 pediatre: 6028,12 , 3458,40 , 5012,87 in 5028,80 opredeljenih.
OK, vsi ti nimajo toliko pacientov, ampak je to preračunano na polni delovni čas. Delajo pa vsak po nekaj ur na teden. Verjetno že upokojeni.
Ker novega pod takšnimi pogoji dela NE BOŠ dobil. Niso neumni, da bi rinili nekam, kjer bi imeli ambulanto s 5000 otroci.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
No v vsakem Zd nimaš ravno 5 zdravnikov. Marsikje ima en zdravnik več Zd. Tako da tam nimaš veliko.izbire. ali tisto, ali pa 50+ daleč do drugega
Marsikje v gospodarstvu sibajo na teh 110%.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
No sej se razumeva. In družinskim (mojim čistilkam) tistim, ki so dobro ocenjeni (ja tudi ocena stranke šteje) daš stimulacijo in plačo dvigneš. Stari bodo prijaznejši in bolj zadovoljni, novi se bodo pa tudi več začeli odločati za to delo. Tega ne nasprotujem.

Nikakor pa nisem za "vse povprek" dvignat. Ker oni, ki poleg redne službe dela še v x privat ambulantah pač ni tisti, ki bi bil preobremenjen zaradi redne službe.
Saj bo počasi.
Za družinskega zdravnika še nisem slišal da bi poleg redne službe delal še v kakšni privat ordinaciji, kaj šele v x ambulantah.
Niti na koncesijo niti samoplačniško (še nisem slišal za samoplačniško ambulanto družinske medicine).
(ti verjetno govoriš o sekundarnem in terc nivoju)

"Dobro ocenjeni". Hm, a število pacientov ni pokazatelj tega? Saj pacient lahko svobodno gre k drugemu, če se mu izbrani ne zdi dovolj dober. V vsakem ZD imaš vsaj 5 zdravnikov, v okolici pa še več, pa si lahko drugega izbereš. In "ta slab" bo imel manj pacientov in nižjo plačo.

In še o normativih:
Moja, še ne 10 let nazaj, ko je še nabirala paciente in jih je imela samo 1300:
"A vodo imate v kolenu? Sestra, iglo, gazo." 20 minut in je bilo opravljeno.

Danes, ko jih ima 27xx (sem šel prav na ZZZS pogledat):
"Voda v kolenu? Napotnica, ortoped." Čakanje 3 mesece.

Ja dobro ocenjeni naj dobijo zraven. In ne število pacientov NI pokazatelj.
Del ocene mora biti tudi: dober dan, želite, prosim, hvala, odnos do ostalega medicinskega osebja, koliko punkcij kolena sama naredi (za napotnice in recepte pisati lahko zaposlimo drug kader), o strokovni oceni tu ne bom pisal, ampak tudi to se da meriti. Razliko med zdravniki se DA ugotoviti. In VSI kar NISO odlični. Boš videl, ko boš sam enkrat poskusil zaposliti 10 "potnikov", in po 3 mesecih ugotovil, da 3 so izredno dobri, 4 so povprečni, 3 ti pa samo izgubo delajo. V gospodarstvu boš tiste 3 po hitrem postopku menjal. V zdravstvu pa kar ne gre tako.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
No v vsakem Zd nimaš ravno 5 zdravnikov. Marsikje ima en zdravnik več Zd. Tako da tam nimaš veliko.izbire. ali tisto, ali pa 50+ daleč do drugega
Marsikje v gospodarstvu sibajo na teh 110%.
bonk.gif
A to je pa zdravnik kriv, da ni izbire?

Pa zgleda ne razumeš najbolj teh 110%.
Nabirat mora paciente, fokler ne doseže 110% povprečja v regiji.
Tu sploh ni nikjer nobene norme, ampak vedno več in več.

ZDAJ pa je dolčena norma 1500. Kar je največ med zahodnimi državami.
(Finska celo samo 800 na zdravnika, ostali okoli 1200).
In iz tiste ZZZS tabele lahko vidiš, da je v SLO 808 zdravnikov NAD normo.
800 je takšnih, ki so 10% nad normo.
470 je takih, ki so 50% nad normo.
130 je takih, ki so 100% nad normo. (torej 3000 pacientov)

(pediatrov niti ne štejem, tam je stanje še slabše)
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Ja dobro ocenjeni naj dobijo zraven. In ne število pacientov NI pokazatelj.
Del ocene mora biti tudi: dober dan, želite, prosim, hvala, odnos do ostalega medicinskega osebja, koliko punkcij kolena sama naredi
In odnod do pacienta bo odenjeval kdo? Pacienti?

Kaj misliš, kakšno oceno bo dobil zdravnik, ki hipohondru ne bo napisal napotnice, ker je ne potrebuje?
Al pa zdravnik, ki ne bo dal bolniške, ko bo čas trgatve?
Al pa zdravnik, ki bo pacientu rekel, da je debel in da mora shujšat?

Kar se pa tistih punkcij tiče, je pa v sporazumu določena neka stimulacija za take zadeve.
Ampak sorry, moja se pomoje tega več ne bo šla. Stimulacija gor al pa dol.
Kot prvo, nima več prakse, bi morala vse to obnovit, kot drugo ima poln kufer vsega.
Predvsem pa tega slovenceljskega odnosa do zdravnikov "bogatunskih barab", ki "samo za svoj žep gledajo" in "se jim fučka za paciente - številke". Prav, bo pa tako tudi ravnala.